Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Показали кадри реставрації хреста центрального куполу Софійського собору

Опубліковано

У київському заповіднику “Софія Київська” показали процес реставрації хреста з центрального купола Софійського собору.

Про це повідомляє перший заступник гендиректора заповідника Вадим Кириленко.

фото: Вадим Кириленко

Про реставрацію

Заступник гендиректора зазначає, що під час ремонтних робіт вже було проведено детальні виміри, описи та огляд хреста. Крім того, фахівці вже почали безпосередню реставрацію його декоративного оздоблення.

Також були проведені: хіміко-технологічні дослідження, створена тривимірна модель святини, а також складені карти дефектів та пошкоджень, що є на них.

фото: Вадим Кириленко

Читати також: Український митець Нікіта Тітов створив артпроєкт на підтримку українських дітей

Для точного встановлення віку хреста дослідникам довелося отримати через величезну кількість архівних та фондових документів.

Раніше вважалося, що головний хрест Софії Київської було замінено під час реставрації собору в 1970 році. Ця інформація містилася в деяких архівних документах, але виявилася не зовсім точною. Під час огляду хреста перед його демонтажем виявилося, що його каркас датується 1970-ми роками, проте навколо каркаса знаходиться давня різьблена поверхня.

Нагадаємо, що 9 бізнесів з Харкова, які продовжують роботу попри обстріли.

Також ми повідомляли, що в Україні запрацювала безкоштовна програма з бізнес-освіти для дітей.

Фото: Вадим Кириленко

Суспільство

10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

Опубліковано

Життя в Харкові продовжується попри постійні обстріли російських окупантів, що не вщухають із перших днів повномасштабної війни. Побут харків’ян, які вимушено або свідомо залишилися в місті, дуже змінився, але вони об’єднуються, підтримують одне одного та волонтерять задля пришвидшення нашої перемоги.

Редакція ШоТам зробила добірку з благодійних ініціатив, якими можуть скористатися жителі Харкова.

Гуманітарна допомога (ХОВА)

фото: Shutterstock

Про ініціативу:

Чат-бот програми Президента України Зеленського В.О. “Пакет кожному громадянину” за підтримки голови Харківської обласної військової адміністрації Синєгубова О.В. було створено для реєстрації у програмі “Пакет кожному громадянину”.

Ця програма передбачає видачу безкоштовних продуктових пакетів один раз на місяць. Щоб гарантовано отримати свій пакет, необхідно зареєструватися на його отримання, після чого вам буде надіслано повідомлення про час і місце його отримання.

У разі додаткових запитань можна зателефонувати за номером: 0 800 301 415.

Help Army

Про ініціативу:

Волонтерська група HELP ARMY народилася в м. Харків в березні 2014 року та побудована за принципом Координатор -> Волонтери. Кожний координатор веде свій напрямок, але за потреби ми об’єднуємо зусилля всіх членів групи задля досягнення загальної мети.

Найбільша в Харкові та одна з найчисельніших в Україні волонтерська організація допомоги українським військовим. Також закривають гуманітарні запити цивільних мешканців, що постраждали внаслідок війни.

Станція Харків

Про ініціативу:

Станція Харків” – одна з найбільших гуманітарних волонтерських ініціатив України, що працює з 2014 року.

Понад дев’ять років “Станція Харків” об’єднує і координує зусилля багатьох волонтерів та громадських організацій, що займаються допомогою переселенцям з окупованих росією Донбасу і АР Крим, сім’ям загиблих учасників бойових дій, харків’янам, які потрапили в біду.

5 напрямів роботи волонтерів:

  • робота з родинами, що опинились у складних життєвих обставинах, підвищення їх впевненості
  • фандрайзинг та адресна гуманітарна допомога тим, хто втратив дохід
  • громадська активність, мотивація інших активістів та ініціативних груп, у тому числі – до волонтерства
  • сприяння розвитку партисипативної демократії, моніторинг реформ та сприяння їх реалізації
  • проведення неформального навчання, реагування на виклики часу.

ХАБ Вокзал

Про ініціативу:

ХАБ Вокзал – це волонтерське об’єднання, створене для допомоги громадам Харківщини. Запит на отримання гуманітарної допомоги для громади Харківщини через гугл форму.

Організація волонтерів, що забезпечує логістичну підтримку ініціативам і організаціям на Південній залізниці у Харкові, а також надає гуманітарну допомогу мешканцям громад Харківської області.

Подати запит можна тут.

Штаб 24.02

Про ініціативу:

Волонтерський Штаб “24.02” – це незалежне об’єднання волонтерів створено на базі закладів харчування. До лав організації долучились більш ніж 100 волонтерів.

Також це волонтерська ініціатива, де можна:

  • отримати допомогу з харчуванням для цивільних, військових, лікарів, поліції і комунальних служб;
  • залишити заявку на допомогу з харчуванням і ліками;
  • допомогти зібрати кошти на потреби військових, ліки, продукти та їжу.

Kharkiv Zero Waste

Про ініціативу:

Ця організація приймає багато видів вторсировини на переробку. 

Як скористуватися послугами переробки?

По-перше, перегляньте перелік вторсировини та правила її прийому.
Головне правило – все повинно бути чистим, вимитим та без залишків органіки. 

Якщо вам складно орієнтуватися у видах вторсировини, спочатку розподіліть свої відходи на скло, метал, макулатуру, тетрапак, пластик та плівку і приходьте до екохабу.  

Волонери організаці проконсультують Вас, на які види ділити пластик та як їх розрізняти, як сортувати макулатуру та залізо, яка плівка переробляється та інше.

Гуманітарна допомога

Це розділ на веб-сайті Харківської обласної військової адміністрації, де постійно оновлюється інформація про мапу місць, в яких можна отримати гуманітарну допомогу в місті.

Благодійний фонд “Заради життя”

Про ініціативи:

У вересні 2015 група небайдужих людей у місті Харкові розпочала роботу з кризовими вагітними з метою зберегти життя ненародженій дитині і створила громадську організацію для захисту дітей до народження і сімейних цінностей “Заради життя“, без статусу юридичної особи.

Учасниками організації є 12 людей.

Мета організації – захистити права дитини з моменту її зачаття, шляхом надання допомоги вагітним жінкам і сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також популяризація цінностей сім’ї, багатодітності, відповідального батьківства, подолання абортного мислення.

Харківська обласна організація Товариства Червоного Хреста України

Про ініціативу:

Структурний підрозділ Товариства Червоного Хреста України – найстарішої та наймасштабнішої гуманітарної організації на території України.

Місія організації – захист життя людини, запобігання і полегшення людських страждань, утвердження ідеалів миру, добра і милосердя.

Створені загони швидкого реагування для надання допомоги постраждалим під час ситуацій громадського неспокою, особливо в Києві, Харкові, Донецьку, Луганську, Дніпропетровську, Херсоні, Одесі, Миколаєві, Вінниці. Суспільство зосереджує роботу на наданні допомоги постраждалим і переміщеним особам із зони збройного конфлікту і Криму, а також продовжує допомагати вразливим категоріям населення. Розвивається напрямок діяльності Товариства за психосоціальної підтримки.

Благодійний фонд “Благо”

Про ініціативу:

Фонд “Благо” сфокусований на створенні умов для формування відповідального і здорового способу життя серед дітей і молоді, протидії соціально небезпечним захворюванням (ВІЛ / СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити та інші інфекції, що передаються статевим шляхом), популяризації толерантного ставлення до оточуючих людей і природі, а також поширення енергозберігаючих технологій.

Діяльність фонду спрямована на профілактику соціально небезпечних явищ, надання медико-соціальної допомоги мешканцям  регіону, які в силу своїх фізичних, матеріальних чи інших особливостей потребують  допомоги й опіки.

Читати далі

Суспільство

У столиці реставрують памʼятка архітектури «Літаюча тарілка»: вона збереже свою автентичність

Опубліковано

Памʼятка архітектури «Літаюча тарілка» на Либідській у Києві збереже свою автентичність та функцію поряд з проєктом ТРЦ. У свою чергу, Державна інспекція архітектури та містобудування України видала відповідний дозвіл на реконструкцію нежитлових будівель в ТРЦ.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

За даними Міністерства культури, об’єкт проектування розташований у непосредственній близькості до пам’ятки архітектури та монументального мистецтва місцевого значення “Будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації” (УкрІНТЕІ), відомого як споруда “Літаюча тарілка”, яка побудована у стилі радянського архітектурного модернізму. У 2020 році цю будівлю включили до переліку об’єктів культурної спадщини Києва.

Читайте також: Українські волонтери створюють з супутникових тарілок реалістичні муляжі мінометів

“Будівля «тарілки», на якій в даний час згідно з проєктом реставрації та виданого раніше дозволу, проводяться ремонтно-реставраційні роботи, буде повністю збережена без зміни головного фасаду, композиційної об’ємності трьох різно-великих форм, лінзоподібного об’єму з планувальною схемою та функціональним призначення кінолекційної зали, що є основним предметом охорони”, – запевнили у Мінкульті.

Нагадаємо, у Києві почали демонтаж скульптури Переяславської ради під Аркою свободи.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Як стати оператором БПЛА: пояснення від центру рекрутингу Сил територіальної оборони ЗСУ

Опубліковано

Центр рекрутингу Сил територіальної оборони ЗСУ запрошує добровольців на курси для операторів безпілотних літальних апаратів.

“Ми – Центр рекрутингу Сил територіальної оборони ЗСУ. Наша місія – залучення добровольців для служби у силах ТрО на різноманітних посадах. У цей час наш пріоритет – наповнення рот ударних безпілотних авіаційних комплексів (РУБАК) операторами БПЛА та дешифрувальниками”, – кажуть у Центрі рекрутингу.

Що отримують випускники?

Військовослужбовець, що успішно склав іспити з фахової підготовки отримує військову облікову спеціальність – зовнішній оператор безпілотних авіаційних комплексів та відповідний сертифікат.

Хто може стати учасником курсів?

Будь-хто, хто має бажання, здоров’я та здібності може стати оператором дронів БПЛА. А дронів у збройних силах багато та різних. Ви можете навчитися пілотувати дрони аерозвідники, ударні дрони, дрони бомбери, опанувати пілотування уночі.

Пілотом БпЛА може стати, як чоловік, так і жінка, не залежно від віку та рівня освіти, необхідне бажання та вміння вчитися, мати необхідні компетенції і навички, наприклад: уміння орієнтуватися у просторі, уміння роботи з гаджетами хороших вестибулярний апарат, тощо. 

Стан здоров’я, для майбутнього оператора БпЛА також, є важливим, оскільки це робота, хоч не на самій лінії зіткнення, але досить поруч з нею, потрібно буде тривалий час носити бронежилет, каску, зброю та інше не легке обладнання, копати собі окоп та інше, тому стан здоров’я має дозволяти людині це робити.

Чи може випускник вибрати конкретний підрозділ?

Кандидату, що визначився з військовою частиною, має бажання укласти контракт та підрозділ зацікавлений у цьому кандидаті, ми забезпечимо весь процес. Якщо кандидат не обрав підрозділ де хоче служити , ми допоможемо обрати, організуємо співбесіди з командирами.

Як подати заявку на курс навчання для операторів БПЛА

Якщо Ви маєте бажання долучитися до наближення Перемоги, стати оператором БПЛА, то неодмінно звертайтеся до Центру рекрутингу Сил ТрО.

Залишити свою заявку можна за посиланням.

Нагадаємо, в Ірпені створили комісію, яка погоджуватиме нові мурали та артоб’єкти.

Фото: Мілітарний

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: