Суспільство
Десятинну церкву в Києві відтворили у доповненій реальності
Найдавніший кам’яний храм Києва – Десятинну церкву X століття можна побачити в доповненій реальності.
Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.
Зазначається, що на вулиці Володимирській біля Національного музею історії України встановили новий інформаційний стенд, завдяки якому можна прочитати, побачити та почути цікаву інформацію про Десятинну церкву. І навіть доторкнутись до неї в доповненій реальності.
Ініціатор проєкту — засновник організації єМузей, що займається оцифруванням музейних цінностей та культурного надбання Дмитро Матяш.
Читайте також: «Церква – лише про пожертви? Це стереотип». Кейс священника, який відкрив мініпекарню на Хмельниччині та годує ЗСУ
Для того, щоб побачити церкву в доповненій реальності наразі достатньо відсканувати QR-код на інформаційному борді за допомогою свого смартфона. Також всі охочі знайдуть посилання на аудіогід, в якому розповідають про історію першої камʼяної церкви Київської Русі.
Крім цього команда єМузею розробила 3D-копії трьох хрестів, які знайшли під час археологічних розкопок на місці Десятинної церкви, а зараз зберігаються в Національному музеї історії України.
Дізнатись більше про Десятинну церкву, її історію та побачити 3D-моделі можна тут.
Церква Богородиці Десятинна – найдавніший кам’яний храм Києва. Її спорудив 996 року великий князь Київський Володимир Святославич.
Нагадаємо, Софійський собор у Києві оцифрували лазерним сканером.
Також ми розповідали, як шведські музейники допомагають оцифровувати козацькі човни на Запоріжжі.
Фото: МКІП.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.
Фото: «Шахтар»
Коментарі