Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
o e1559921012375 o e1559921012375

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 3-9 червня. Перший тиждень літа приніс чимало хорошого, і ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від найкрутіших українських озер, сміттєпереробного заводу в ОТГ та новинок від заводу ЗАЗ (так-так, він досі працює!), до делінеаторів на Центральному вокзалі Києва і найкращих українських вишів. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Насолодитись неймовірною природою, засмагати на сонці та скупатись у кришталевій воді можна, відвідавши українські озера:

  • Біле озеро у гущі лісів селі Рудка Рівненської області
  • Голубі озера в селі Олешня на Чернігівщині
  • озеро Бребенескул, розташоване на Чорногірському хребті
  • озеро Шелехівське в лісі поблизу села Межиріч Сумської області
  • озеро Росохан у Рожнятівському районі Івано-Франківської області
  • озеро Несамовите в Івано-Франківській області
  • Журавлине озро в центрі львівських Карпат, у селі Кам’янка.

2. У селі на Рівненщині збудували сучасний дитячий садок

На Рівненщині відкрили новий дитячий садок, будівництво якого припинилось 20 років тому! Тепер у 150 малюків Оржева є чудовий дошкільний заклад. Таких садочків по Рівненській області побудовано вже 12, а закладається ще 7.

Садочок збудований за принципами Нового освітнього простору і розрахований на 150 дошкільнят. Тут працюватиме 8 груп, кожна з яких зможе вмістити до 20 діток. Обладнали для дітей і музичну та спортивну зали. Опалюватиметься садочок від котельні, яка збудована поблизу.

3. В ОТГ на Чернігівщині будуватимуть сміттєпереробний завод

У Менській об’єднаній територіальній громаді Чернігівської області будуватимуть сміттєпереробний завод. Планується переробляти 250 тисяч твердих побутових відходів (ТПВ) на рік.

Завод буде модульний (кожен модуль розрахований на переробку 50 тис. т відходів на рік) і будуватиметься поетапно на площі 7 га поблизу міського сміттєзвалища (як передбачено Генпланом міста). В умовах роботи на повну потужність (250 тис. т) завод зможе переробляти 2/3 усіх ТПВ Чернігівщини і створить 120 робочих місць. Продуктом переробки буде газ, який використовуватиметься для потреб Менської громади, а саме для опалення.

4. Українські дороги будуватимуть по-новому: що зміниться

З осені в Україні крайні ліві смуги на дорогах звузять. З 1 вересня набирають чинності нові зміни державних будівельних норм щодо проектування доріг загального користування.

Відповідно до нових норм: з 3,75 до 3,5 м звужується ширина лівих смуг руху на дорогах І категорії. Це траси з 3-ма і більше смугами руху в одному напрямку. Також встановлено нову ширину зупиночної смуги руху на дорогах вищих категорій (І-ІІ категорій) – 3 м замість 2,5 м. Зараз існуюча ширина цієї смуги дуже небезпечна і спричиняє додаткові аварії. Особливо це актуально для вантажних автомобілів, які не можуть у повній мірі безпечно та зручно розміститися на такій ділянці дороги.

5. Екзотика по-українськи: на Одещині існує незвичайна французька ферма

У Беляївському районі Одещини можна побачити незвичайний сад з екзотичними рослинами — актинідіями. На гілках цих субтропічних ліан ростуть міні-ківі. Вирощуванням нового виду фруктів займається французька компанія Primland, яку очолює Франсуа Жан Лафітт. 

Майже 40 років тому француз створив потужне підприємство, яке займалося вирощуванням субтропічних ягід. Сьогодні під його керівництвом — понад 350 працівників, які доглядають плантації у п’яти країнах: Франції, Португалії, Іспанії, Італії та Україні. Загальна площа садів перевищує тисячу гектарів. Середній прибуток з 1 га — близько 10 000 євро.

6. ЗАЗ презентував новий приміський автобус

Якщо ви думали, що Запорізький автомобілебудівний завод давно нічого не будує, ви дуже помилялися. Нині на заводі ЗАЗ тривають заходи з фінансового оздоровлення, втім, це не завадило йому виготовити новий симпатичний і потужний приміський автобус.

Новинка побудована на базі шасі Asia Star, тоді як конструкція кузова стала результатом власних розробок українського автовиробника. Автобус ЗАЗ А08 оснащується сучасним турбодизельним двигуном виробника силових агрегатів Weichai робочим об’ємом 3 л, потужністю 103/3000 к.с. і обертовим моментом 400 Нм. З інших конструктивних характеристик: кермо з гідропідсилювачем, двоконтурна пневматична гальмівна система від Knorr-Bremse / Wabco, ABS і ESP.

7. Одесит у 26 років побудував успішний бізнес на мікрозелені

А який у вас бізнес у 26 років? От шеф-кухар із Одеси Іван Воробйов заснув власний агробізнес. Понад сім років у теплицях вирощує і продає екзотичний для України мікрогрін – молоді проростки зелені. Збирає по 50 кг врожаю за добу! Це поки небачені осяги в цій ніші для України.

Мікрозелень – це проростки гороху, редису та руколи висотою 1-2 см. Ними прикрашають страви ресторанів високої кухні і коштує 100 грамів цієї городини до 80 гривень.

8. Нова українсько-турецька зброя готова до серійного виробництва

В Україні завершилися випробування першого україно-турецького бойового модуля “Serdar”, що створений на замовлення третіх країн. Відтепер, спільна розробка турецької компанії “Aselsan” та підприємств ДК “Укроборонпром” – ДККБ “ЛУЧ” та “Спецтехноекспорт” готова до серійного постачання в рамках контракту з іноземним замовником.

Очікується, що у подальшому до нової системи проявлять інтерес оборонні відомства України та Туреччини.

9. У Києві на Центральному залізничному вокзалі впорядкували парковку

На Центральному залізничному вокзалі в Києві паркування обмежили делінеаторами.

Також відокремили першу смугу руху біля входу у Центральний вокзал для забезпечення безперешкодної швидкої висадки пасажирів з приватних автомобілів, а перед пішохідним переходом через перший проїзд встановили «лежачий поліцейський».

10. Шість українських вишів увійшли до рейтингу найкращих у світі

Шість українських університетів потрапили в рейтинг 1000 найкращих університетів світу за версією The QS World University Rankings.

  • На 481 позиції рейтингу розташований Харківський університет ім. Каразіна (в минулому році – на 401-410 позиції).
  • Позицію 531-540 посідає Київський національний університет ім. Шевченка (у 2018 році – 411-420 позиція).
  • Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут ім. Сікорського” посів 601-650 позицію (в 2018 році – 501-550 позиція).
  • Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” – 701-750 позиція (у 2018 році також 701-750 позиція).
  • Цього року в рейтинг увійшов Львівський політехнічний національний університет, який розділив з Сумським державним університетом 751-800 позиції.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

В австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел

Опубліковано

В Українському музеї Австралії в Мельбурні відкрили виставку українського мистецтва та ремесел «Treasures» («Скарби»), яка демонструє тисячолітні традиції, культуру та творче самовираження.

Про це у Facebook повідомив Союз українських організацій в Австралії / СУОА (Australian Federation of Ukrainian Organisations / AUFO).

Читайте також: Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

На виставці серед інших безцінних артефактів представлені витончена різьба по дереву, релігійні ікони та старовинні слов’янські тексти, барвисті писанки та косівська кераміка з Карпат, яка внесена до списку спадщини ЮНЕСКО.

Директор Українського музею в Австралії Маруся Яроцька зазначила, що виставка важлива і як культурна подія, і як спосіб продемонструвати стійкість України перед обличчям розв’язаної Росією війни.

«Нам в Австралії пощастило, що ми можемо зберегти частину нашої культурної спадщини і що люди можуть прийти подивитися на мистецтво та відчути мистецьку ДНК України», – сказала вона.

Виставку відкрито до березня 2025 року, її можна відвідати щонеділі з 10:00 до 13:00 за адресою: 35 Canning Street, North Melbourne, другий поверх церковної зали (позаду Української католицької церкви Святих Петра і Павла).

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Союз українських організацій в Австралії

Читати далі

Суспільство

Українські полярники показали захід сонця в Атлантичному океані: неймовірні фото

Опубліковано

Українські вчені показали як заходить сонце в Атлантичному океані.Фото полярники зробили з українського науково-дослідницького криголама “Ноосфера”. На них видно небо з безліччю кольорів: фіолетовий, синій, сірий, блакитний, рожевий, помаранчевий, червоний, жовтий.

Про це розповіли в Національному антарктичному науковому центрі.

Наш Киев

“Цього сезону “Ноосфера” проробила вже великий шлях. 17 листопада 2023 року судно вийшло з порту Кейптауна (ПАР) до крижаного континенту. Тоді було доставлено вантажі та експедиції до станцій “Арцтовський” та “Академік Вернадський”. Відтак судно прийшло до чилійського порту Пунта-Аренас, звідки знову вирушило до Антарктики 15 березня”, — розповідають науковці. 

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

Далі 13 квітня флагман вчергове пришвартувався в Чилі. Він привіз на “велику землю” зимівників попередньої 28-ї експедиції та сезонну експедицію. Після цього “Ноосфера” знову вирушила в Антарктику, щоб забезпечити ротацію полярників на “Арцтовському”.

Наш Киев

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: Національний антарктичний науковий центр.

Читати далі

Суспільство

Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

Опубліковано

Євробачення UNITED24. Об’єдналися для збору на відбудову української гімназії. Загальна сума збору складає 10 000 000 грн. Ці кошти спрямують на відбудову Великокостромської гімназії, яку зруйнувала російська ракета.

Про це повідомляє Дія.

У Дії зауважили, що на донаторів чекають бонуси:

  • Зробите внесок від 100 гривень? Зможете долучитись до розіграшу персонального відеозвернення від alyona alyona і Jerry Heil.
  • Зробите переказ на збір з використанням українських карток Visa? Ваш донат буде подвоєно! А кількість внесків від однієї людини необмежена.

Читайте також: Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото

Підтримати збір від alyona та Jerry Heil можна за посиланням.

Нагадаємо, у Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг.

Фото: Дія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: