

Суспільство
7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули
Попереду відпустки та жаркі вихідні, а тому саме час відправитись у подорож. Але не обмежуйтесь лише морем, запевняємо, в Україні є багато інших місць, де можна незабутньо провести вікенд. Насолодитись неймовірною природою, засмагати на сонці та скупатись у кришталевій воді можна, відвідавши українські озера.
Від Карпат до Чернігова, невідомі місця, де можна поєднатись у гармонії з природою – вибирайте маршрут і гайда релаксувати.
Біле озеро

Це озеро карстового походження, яке розкинулось у гущі лісів селі Рудка, Рівненської області. Цьому озеру приписують омолоджуючу дію, адже воно живиться джерелами глибоководних карстових порід і має близько 6 мг гліцерину на літр. Середня глибина – 10 метрів. Вода тут прозора, тому легко можна роздивитись риб та водорості.
Читайте також: В Україні створили нову інтерактивну екомапу
Біле озеро підійде як для сімейного відпочинку, так і для туристів. Тут відпочивальники можуть орендувати різні види водного транспорту: від човнів до катамаранів, від катерів до водних скутерів. Також тут є кілька пірсів, з яких можна пострибати у воду та весело провести час, або порибалити, для любителів спокійного відпочинку. Берег озера піщаний, а навколо лише сосновий ліс.
Також біля озера є база відпочинку “Біле озеро”, де за добу потрібно заплатити 280 гривень за номер. А можна поставити намет на узбережжі і ночувати під зірками за 20 грн на добу.
Голубі озера

Голубі озера – це затоплені кар’єри по видобутку кварцевого піску. Блакитне, Бірюзове та Станціонне – це три озера з кришталевою водою, які розкинулись в селі Олешня на Чернігівщині. Вода тут дійсно яскраво-голуба та нагадує лазурне море.
Влітку є багато бажаючих відпочити на Голубих озерах. Більше 250 тисяч туристів з України, Білорусі, Росії та Польщі кожен рік їдуть, аби гарно провести час біля лазурних вод у сосновому лісі. Глубина озер – до 18 м.
Читайте також: У селі на Закарпатті створюють центр культури Карпат
Сьогодні інфраструктура тут розвинена – є і водні розваги, і бані, і ресторани, і спортивні майданчики. Якщо ви хочете провести відпочинок у наметах на березі озера, це коштуватиме 20-25 гривень.
Але, щоб зайняти гарне місце, варто приїхати сюди в будній день. На базі відпочинку ціни стартують від 300 гривень за будиночок економ-класу та від 500 за комфорт-клас.
Озеро Бребенескул

Бребенескул – це найвисокогірніше озеро України, що лежить на висоті 1801 метри над рівнем моря. Це місце досить популярне серед туристів, адже розташоване на Чорногірському хребті.
Читайте також: В Україні з’явиться власна “дорога вина і смаку
Озеро має льодовикове походження, тому через особливості клімату тут навіть у травні може лежати сніг. Тим не менш, Бребенескул вважається найтеплішим озером Чорногорського хребта. Незважаючи на те, що температура води досягає максимум 15 градусів.
Озеро знаходиться на склоні гори, тому часто туристи залишаються тут з наметовим табором. Добиратись сюди краще всього з Рахова.
Шелехівське озеро

Озеро Шелехівське розкинулось в лісі поблизу села Межиріч Сумської області. Воно утворилось внаслідок зсуву гір ще під час льодовикового періоду.
Сьогодні озеро є гідрологічною пам’яткою загальноукраїнського значення. Вода в ньому неймовірна чиста, прозора, але при цьому досить холодна.
Читайте також: В Україні є власне “Мертве море” з лікувальними властивостями
Це чудове місце для завзятих рибалок, адже тут водяться щуки, карасі, в’юни і багато раків.
На березі озера дійсно не зустрінеш натовпу туристів, тому баз відпочинку на околицях немає. Але як альтернатива – можна розміститись у наметі і насолодитись усамітненням з природою.
Зручніше їхати сюди власним транспортом, або ж автобусом з Сум.
Озеро Росохан

Невелике, але неймовірне гарне озеро Росохан розташоване у Рожнятівському районі Івано-Франківської області. Ця гідрологічна пам’ятка природи розкинулась на хребті Аршиця на висоті 1120 метрів.
За однією з версій, озеро утворилось внаслідок падіння метеорита. Вода тут кристально чиста, але холодна навіть влітку. В ній відсутні ознаки життєдіяльності мікроорганізмів, що свідчить про наявність у складі води мінералів.
Це озеро маловідоме, тому саме тут можна по-справжньому насолодитись гармонією з природою. А стрімки кам’янисті, густо порослі хвоєю схили придають таємничості місцю.
До Росохани дістатись не легко, але романтично – спочатку їхати машиною, а далі тільки пішки горганським лісом.
Озеро Несамовите

Озеро, яке гуцули називають “гірським оком”, знаходиться на схилі вершини Туркул у куточку мальовничому Карпатського заповідника. Це одне з найвищих озер Українських Карпат (1750 метрів над рівнем моря), розташоване в Івано-Франківській області.
Довжина – 88 метрів, а ширина – 45 метрів. Холодна темна вода не нагрівається влітку, взимку перетворюється в лід, частинки якого плавають на поверхні, навіть у червні.
Поблизу озера неймовірна місцевість. Тут є хребти Великі та Малі Козли, які розсікають долину з озером на три частини. А на контрастах з гострими скелями – квітучі гірські квіти та пухнасті альпійські сосни.
Гуцули називають озеро ще й місцем, де народжується град. Адже біля озера часто зненацька трапляються стихійні явища.
Аби потрапити в цю мальовничу місцевість, краще їхати поїздом чи машиною до селища Ворохта, а дал потрібно рухатися до спортивної бази Заросляк.
Журавлине озеро

Це трішки моторошне, але привабливе озеро знаходиться в центрі львівських Карпат, у селі Кам’янка. Його ще називають мертвим, бо в ньому немає ніякої живності, через високий вміст сірководню.
Тут вода має чорний колір, а зверху постійно утворюються бульбашки.
Так, ви не зможете тут покупатись, порибалити чи займатися іншими розвагами. Але сюди варто їхати за неймовірним краєвидом.
А неподалік від озера є ще декілька визначних місць, які здатні перехопити подих у відвідувачів. Варто піднятись вище на гору Ключ, біля якої унікальні кам’яні брили приховують місцеві таємниці. Водоспад Кам’янка полюбляють і місцеві мешканці, і гості краю.
Якщо ви хочете побачити Мертве Озеро, то краще їхати з Ужгорода чи Львову в місто Сколе.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»