Суспільство
Терапія на роботі: Луцький зоопарк працевлаштував переселенців із Донбасу (ВІДЕО)
Луцький зоопарк прийняв у свою команду уже чотирьох вимушених переселенців із Донбасу. Для людей, що втратили свої домівки, робота з пернатими та пухнастими стала справжнім емоційним порятунком…
Як переселенці освоюють нову професію у дорослому віці, розповідає ШоТам.
У Слов’янську Сергій кермував навантажувачем на заводі… а нині годує з пляшечки лосеня у Луцьку. Тетяна куховарила у Маріуполі – а тепер готує смаколики для верблюдів.
Для людей, що втратили свої домівки, робота з тваринами стала ще і терапією.
«Серед цього тиску, що зараз коїться в нашій країні, ти знаходишся в якомусь оазисі, де все добре, все зелене», — каже переселенець із Слов’янська Сергій Матвєєв.
Читайте також: «Нам важливо говорити про рідне місто». Як маріупольці відкрили кав’ярню «0629» в центрі Львова
«До тварин я прийшла, щоби отримати більше яскравих емоцій і заспокоїтись від… від війни», – розповідає переселенка з Маріуполя Тетяна Муль.
«Я приїхала сюди з чоловіком і трьома дітьми. Нам дозволяють приводити своїх дітей поспілкуватись з тваринами і їм дуже це подобається», – каже Тетяна Муль.
Наймиліша у світі робота потребує і витривалості, і відповідальності.
«Треба ще і прибирати, треба не мати відчуття гидливості, треба десь допомогти й ветлікарю, можливо, зашити якусь рану чи тримати тварину…», – розповідає директорка Луцького зоопарку Людмила Денисенко.
«Зоопарк – це така робота, на яку не можна ходити відбувати. Найголовнішою рисою має бути любов до тварин. Без любові, без душі тут немає що робити», – додає Людмила Денисенко.
Сергій та три Тетяни зуміли здобути довіру і колег, і підопічних. Старанно вчаться готувати сніданки левам та ванночки мавпам.
А на дозвіллі вдосконалюють свою українську мову.
«Це моя позиція. Я – українка. Нехай російськомовна, але з Донецька, але українка! Тому я сама для себе вирішила, що буду розмовляти українською; і мій такий порив він сприйнявся на роботі дуже позитивно. І тому всі практично мені допомагали…», – каже переселенка з Донецька Тетяна Пономарьова.
Дивіться відео: Нацгвардієць малює на фронті, щоб надихнути побратимів
«Намагаюся сина навчити української мови, тому що йому в перший клас іти в цьому році. Намагаюся книжки з ним читати українською мовою. Та й взагалі – це ж наша рідна українська мова-ненька!», – додає переселенець із Слов’янська Сергій Матвєєв.
Ось така дружня і патріотична команда працює у Луцькому зоопарку. Підзарядитися позитивом і від людей, і від тваринок запрошують усіх-усіх.
Нагадаємо, на Франківщині переселенці роблять громаду охайнішою і так підтримують бойовий дух.
Також ми повідомляли, як у Вінниці переселенці з Херсона відкрили кондитерську.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі