Суспільство
Танкові підрозділи ЗСУ провели навчання на Донеччині (ФОТО, ВІДЕО)
На Донеччині у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід» танкісти підрозділів ООС провели навчання.
Про це повідомили у пресслужбі Генерального штабу Збройних сил України у Facebook.
За інформацією, під час навчань перевірили:
- бойову готовність,
- злагодженість підрозділу,
- навички ведення вогню з танків з вогневого рубежу, а саме: перенесення вогню з однієї цілі на іншу, ведення одиничного та зосередженого вогню.
Легенда навчань
За легендою навчань, «противник» намагався прорвати перший ешелон оборони наших позицій і зайти на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: Одеські науковці створили справжнього дрона-сокола (ВІДЕО)
Щоб зупинити ворога, командування оперативно-тактичного угруповання «Схід» ухвалило рішення щодо застосування танкового підрозділу на цьому напрямку.
Раптова бойова тривога та висування за вказаним маршрутом у район очікування. Після надходження повідомлення, що дозорний танк виявив противника, – команда «Завести мотори». І далі – в бій!
Читайте також: Як спецпризначенці вправляються в парашутному спорті (ФОТО)
За визначеною командою підрозділ вийшов на вогневий рубіж, відбив умовну ворожу атаку й здійснив контратаку на противника. Знищивши при цьому ворожу техніку та захопивши вигідний рубіж, забезпечив закріплення на ньому механізованих підрозділів.
«Раптова перевірка бойової готовності танкових екіпажів показала, що у разі прориву збройними формуваннями російсько-окупаційних військ нашої оборони підрозділи спроможні виконати бойове завдання зі знищення противника», – зазначив заступник командира ОТУ «Схід» полковник Сергій Боєв.
Читайте також: На Херсонщині морпіхи вчилися «штурмувати» населений пункт (ФОТО)
За його словами, достатній рівень підготовки та злагодженості дій продемонстрували не лише екіпажі бойових машин, а й підрозділ загалом, про що свідчить швидкість та якість виконання завдань за визначеними сигналами управління.
Читайте також: Закинуті атомні електростанції України, які можуть стати крутими артоб’єктами
Нагадаємо, українські артилеристи відпрацювали методи ведення вогню за стандартами НАТО.
Окрім того, піхотні снайпери вперше провели змагання.
Також на Херсонщині морпіхи вчилися «штурмувати» населений пункт.
Як ми повідомляли раніше, майбутні десантники знищують ворожі танки з ПТРК, не виїжджаючи на полігон.
Головне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.
Суспільство
Мультимедійна платформа «Локальна історія» презентувала новий журнал, присвячений історії та культурі Слобожанщини. Це вже восьмий випуск видання.
Про це повідомляє «Локальна історія».
Про журнал
На обкладинці журналу — ілюстрація художниці Олі Гайдамаки, а всередині — глибокі історичні дослідження, репортажі та аналітика. Видання розповідає про заселення Слобожанщини, вплив Козацької революції на регіон і створення Слобідської України. Окрема стаття присвячена загадковому місту Гелон, яке згадується в легендах.
Читати також: Фасад притулку для тварин у Києві прикрасили муралами (ФОТО)
Особливу увагу приділили видатним постатям Слобожанщини. У журналі можна прочитати:
- як Микола Костомаров шукав своє місце в історії;
- чим жив хутірний світ Пантелеймона Куліша;
- репортаж про Тростянець, що пов’язаний із життям і творчістю Миколи Хвильового.
Також у випуску зібрали цікаві факти про календарні обряди українців Вороніжчини Сумської області 150 років тому. Автори дослідили, як мешканці Вороніжа бачили своїх сусідів-росіян і чому називали їх неробами.
Нагадаємо, що у лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО).
Фото: «Локальна історія».
Суспільство
Кияни тепер мають доступ до електронного довідника «Маршрути послуг з ментального здоров’я», який допоможе знайти необхідну підтримку.
Про це повідомила Марина Хонда, заступниця голови КМДА з соціальної та гендерної політики, захисту прав дітей і питань безбар’єрності.
Для кого створено довідник
Цей ресурс розробили в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Видання містить контакти комунальних, громадських та приватних організацій, які надають соціально-психологічну допомогу. Завдяки зручній структурі користувачі можуть швидко знайти потрібну послугу та зв’язатися з надавачем.
Читати також: У трьох областях відкрили адаптивні клуби для військових та людей з інвалідністю (ФОТО)
Довідник допомагає не лише орієнтуватися в доступних сервісах Києва, але й об’єднує всіх надавачів допомоги в єдину систему перенаправлення, спрощуючи доступ до послуг для містян.
Переглянути довідник можна за посиланням.
Нагадаємо, що вийшов безоплатний курс аудіоуроків «Секс-освіта» про дорослішання.
Фото: обкладинка довідника «Маршрути послуг з ментального здоров’я».
Суспільство
Маршрути у містах облаштують доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Цей проєкт втілюють у межах програми «Рух без бар’єрів».
Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.
Що відомо про цей проєкт
Міста долучилися до ініціативи, щоб усі люди мали:
- можливість самостійно пересуватися;
- доступ до інфраструктури;
- сприятливі умови для соціальної інтеграції;
- рівні можливості у користування міськими просторами.
Ярослав Янович зазначив, що територіальні громади самостійно визначатимуть маршрути. До обговорення проєктів адміністрації залучатимуть громадськість.
Читайте також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я
«На маршруті всі локації мають бути максимально доступними та безбар’єрними — це перехрестя, переходи, громадський транспорт, школи, садочки, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, а також інші громадські будівлі. Також на маршруті будуть встановлені навігаційні знаки, тактильні елементи та інші рішення, спрямовані на забезпечення не лише зручності, але й безпеки для людей», — розповів Ярослав Янович.
Наразі Славутич та Буча вже розробили свої проєкти. До 11 лютого 2025 року інші територіальні громади Київської області повинні подати до Департаменту містобудування та архітектури КОВА власні проєкти безбар’єрних маршрутів.
«Рух без бар’єрів»
Проєкт є частиною ініціативи Міністерства розвитку громад та територій. Його презентували 19 січня у військовому госпіталі. Головна мета проєкту — створення доступного середовища для всіх людей.
Нагадаємо, що у Славутичі більше не оголошуватимуть тривогу, яка звучить у Київській області.
Також ми писали, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik