Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Syngenta — це Гарвард серед аграрних компаній”. Як Марина Мироненко без досвіду влаштувалася на роботу мрії

Марина Мироненко з дитинства мріяла стати агрономом та працювати саме в компанії Syngenta, яка є аграрним гігантом. Тому навчатись пішла саме у цьому напрямі.

Партнерський матеріал

Опубліковано

Марина Мироненко з дитинства мріяла стати агрономом та працювати саме в компанії Syngenta, яка є аграрним гігантом. Тому навчатись пішла саме у цьому напрямі. А коли в аграрній академії дізналась про курс Generation A, що його проводить Syngenta, то одразу вирішила пройти конкурс та стати одним із студентів з можливістю навчатися у провідних фахівців. І дівчині вдалося потрапити в компанію мрії спочатку практиканткою, а потім Марина спробувала пройти співбесіду на відкриту сезонну позицію. І в неї вийшло! Зараз дівчина відповідає за фітоекспертизу, щоб рослини та насіння були стійкими до хвороб та шкідників. 

Цього року компанія Syngenta за підтримки “Пакту заради молоді 2020” запустила програму Generation A. Завдяки цьому, молодь має можливість отримати унікальні знання з агрономії і менеджменту та працевлаштуватися у провідній аграрній компанії України.

Марина Мироненко

Марина Мироненко

Закінчила Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна. Свою магістерську роботу захищала в Полтавській аграрній академії за спеціальністю “Рослини. Рослинництво”. В академії дізналась про курс “Generation A” і вирішила змагатися в конкурсі за можливість стати однією з студенток і навчатися у фахівців Syngenta. Зараз Марина є молодшою спеціалісткою лабораторії компанії Syngenta.

Довідка.
Український Пакт заради молоді-2020 – це ініціатива, що об’єднує зусилля компаній, держави та освіти заради працевлаштування молоді. Ініціативу заснували Центр «Розвиток КСВ», Міністерство молоді та спорту України та Фонд ООН у галузі народонаселення у 2016 році в рамках Європейського пакту заради молоді. За 4 роки роботи Пакту до нього приєдналось 146 компаній з 20 міст України, такі як lifecell, Укрсиббанк, АШАН, Coca-Cola, Reikartz, Syngenta. Роботодавці спільно зобов’язались до 2020 року сприяти створенню мінімум 700 партнерств між бізнесом та освітнім сектором, забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді, а також створити умови для забезпечення 1000 молодих людей менторською підтримкою з питань побудови кар’єри. За чотири роки роботи Пакту було забезпечено 42282 місць для стажування та першої роботи молоді, 2783 молодих людей заручились менторською підтримкою та створено 667 партнерств між бізнесом та освітнім сектором.

Мріяла з дитинства працювати в полі, як батько

Все моє життя пов’язане з сільським господарством, адже мій тато агроном і я з дитинства їздила з ним на поля та слухала розмови про таку роботу. Тому, однозначний вибір при вступі до університету впав на факультет екології. Дивлячись на приклад свого батька— я сама обрала свій шлях.

І з дитинства я хотіла працювати саме в Syngenta. Бо це, знаєте, як Гарвард серед аграрних компаній. Змалку мене приваблювали мальовничі демо-поля з табличками Syngenta майже в кожній області України, де б я не проїжджала. Тоді для мене це було нездійсненною мрією. Але вона здійснилась.

“В академії я дізналась про курс “Generation A” і вирішила змагатися в конкурсі за можливість стати однією з студенток і навчатися у фахівців Syngenta”. – Марина Мироненко

До нас в академію в Полтаву, де я захищала магістерську роботу, приїхали представники компанії і продемонстрували курс “Generation A”, який допомагає отримати унікальні знання з агрономії та менеджменту. Нам розповіли про проєкт, роботу компанії. Щоб потрапити на курс потрібно було пройти тест з агрономії та написати коротке есе на тему: “Чому я мрію стати агрономом”. Потім пройшов відбір конкурсантів серед студентів всього факультету. І тоді я потрапила на цей проєкт. Курс навчання містить 4 освітні модулі з агрономії, маркетингу, продажів, soft skills; передбачено екскурсії та поїздки на R&D станції та в лабораторії; лекції і практичні знання. Щодо завдань, то з агрономії були питання типу “Як буде  соняшник на латині?”, ”Які хвороби є на кукурудзі?”, ”Види бур’янів”.

Читайте також: Де знайти роботу без досвіду? Історія студентки, яка стала економісткою у головному офісі UKRSIBBANK

Я пройшла навчання і спробувала податися  на відкриту сезонну позицію. Пройшла співбесіду і  тепер працюю молодшою спеціалісткою лабораторії в компанії Syngenta.

Наша мета  забезпечити урожай українських полів 

Syngenta —  один з лідерів в галузі виробництва засобів захисту рослин та насінництва. До портфоліо компанії входить понад 80 засобів захисту рослин, а також велика кількість гібридів і сортів насіння польових та овочевих культур.

Одеський діагностичний центр, де я працюю, робить фітоекспертизу насіннєвого матеріалу, визначає фітонавантаження ґрунту, а також посівних якостей насіння і виявляє нематод (круглих черв’яків). Різні центри мають свої діагностичні технології.

Марина працює молодшою спеціалісткою лабораторії компанії Syngenta

Основна мета – це забезпечити отримання високоврожайних показників, тобто, підготувати рослини до посадки. Ми робимо, наприклад, фітоекспертизу насіннєвого матеріалу, а потім експерти дають висновки, що потрібно робити, щоб отримати хороший урожай. І ще, у нас є технічна підтримка наших клієнтів і експерти можуть виїжджати на поле. Наприклад, клієнт  купив наш препарат чи насіння, і ми приїжджаємо і розказуємо як правильно садити, за якої температури чи вологості. Бо якщо людина садить насіння, а воно не вростає, то клієнт одразу думає, що це наш продукт поганий. А насправді, рослина може бути просто посаджена в неправильних умовах. І наш експерт їде і проводить діагностику, чому ж не виросло.  Або можемо подивитися із супутника, в якому стані поле.

Читайте також: Закінчив університет і одразу став керівником. Як Антон Синицький став менеджером-керівником в компанії “АШАН”

А ще ми маємо демо-поля – це така невелика ділянка у фермерських господарствах, де ми садимо свої гібриди, обробляємо їх своїми засобами захисту. І потім можемо наочно показати як той чи інший гібрид виріс, які вносилися засоби захисту та як вони подіяли.

Робота агронома – не тільки на тракторі їздити

У дитинстві я уявляла свою роботу так — приїжджаю на крутій машині на поле, роблю висновки про врожаю, підбираю зразки. На практиці від компанії в нас була можливість також виїхати на поля, щоб експерти розказали як це все робиться, як визначається за допомогою різних інструментів площа, біологічна врожайність, як запускаються дрони, інноваційні технології.

Зараз в мої обов’язки входить закладення насіння в рулони, потім визначення схожості енергії проростання і зараженість насіння різними хворобами. Крім цього, до нас надходять зразки рослинного матеріалу і  ми проводимо їх первинний огляд, далі йде  інкубування їх у вологих камерах або на рослинних середовищах. Там визначаємо вірусні, грибні й бактеріальні захворювання. А  вже потім наші фахівці надають протоколи з висновками.

У більшості людей є таке застаріле стереотипне уявлення, що аграрій – це тільки робота в полі і мало хто розуміє, що це сучасна інноваційна сільськогосподарська діяльність, класне обладнання і величезні інвестиції. Дехто не розуміє, що ми можемо, наприклад, проводити скринінг поля з супутника чи завдяки дронам оглянути ділянку. Люди не знають, що існують такі технології, а думають, що є лише трактор і все. Другий момент – це те, що багато хто вважає, що це дуже малооплачувана робота, а насправді це не так. 

Надаємо робочі місця українській молоді

Світлана Ткаченко

Світлана Ткаченко

HR-спеціалістка в аграрній компанії Syngenta

Наша компанія проводить дві студентські освітні програми – “Syngenta student program ”, яка діє з 2013 року. Ми приїжджаємо в провідні аграрні університети України, проводимо вступні презентації та запрошуємо студентів на стажування, яке може тривати від 3 до 6 місяців із подальшим працевлаштуванням. Також у нас є програма “Generation A” , яка стартувала в цьому році. Вона не тільки направлена на практику, а й на освітнє підґрунтя. Тобто ми проводимо освітні лекції, вебінари, заходи, де намагаємося просувати, насамперед, і наш бренд роботодавця. Ми хочемо змінити це стереотипне уявлення про аграрну сферу і розказати, що це не просто їздити на тракторі в полі.

Ми стали підписантами “Пакту заради молоді 2020”, спільно з яким забезпечуємо місця для стажування та першого місця роботи молоді. У рамках програми “Generation A ” ми розповідаємо студентам про нашу компанію і надаємо всім охочим інтернет-ресурс, куди можна перейти, зареєструватись і заповнити анкету. Потім ми її обробляємо, радимося з керівниками практики з відділів і обираємо найкращих.

Разом з Мариною Мироненко програмою зацікавилися 16 студентів, 13 з них пройшли відбір. Стажування проходило в 12 регіонах України: от Марина поїхала в  Одесу, хтось у Хмельницький, хтось залишився в Полтаві. Ми відправляємо студентів на практику за тими напрямами, які їх найбільше цікавлять. Компанія Syngenta прагне залучати і розвивати молоді таланти з метою просувати аграрну сферу в Україні, і цьому сприяють програми стажування.

Читайте також: Як у 23 роки стати керуючою готелем Reikartz? Досвід Карини Ходіс

“UNFPA УКраїна спільно із партнерами із Центру Розвитку КСВ та Міністерства молоді та мпорту України реалізує ініціативу “Пакт заради молоді-2020” з 2016 року. Протягом цього часу було створено більше 600 партнерств та більше 42 тис місць для стажування та першого працевлаштування молоді. Цього року ми підводимо підсумки роботи та плануємо наступні етапи, які допоможуть молодим дівчатам та хлопцям в Україні реалізувати свій потенціал наповну” – Людмила Шевцова, радниця з питань молоді та ВІЛ в UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення.   

Мета Пакту — об’єднувати роботодавців та показувати молоді, що всі можливості для неї відкриті. Ми віримо що лише спільно бізнес, держава та громадськість можуть формувати сприятливе середовище для молодих людей та їх професійної реалізації.

Тарас Деркач

Тарас Деркач

координатор Пакту заради молоді, Центр “Розвиток КСВ”

Суспільство

Фестиваль, що допомагає знайти себе: у Києві пройшов «ПОРУЧ Фест» для підлітків

Опубліковано

У червні в столиці пройшов «ПОРУЧ Фест 2025» — фестиваль для підлітків віком 11–17 років. На події зібралося 437 підлітків, які змогли дослідити свої інтереси, розвинути навички та відчути підтримку спільноти.

Про це редакції повідомив благодійний фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ».

За словами організаторів, мета фестивалю — надихнути підлітків вірити в себе через ігрову профорієнтацію, творчі майстерки, мотиваційні лекції та живе спілкування з менторами й лідерами думок. Гасло події: «ПОРУЧ — це коли тобі довіряють, тебе бачать, і ти важливий».

Кожен учасник отримав персональну карту вподобань після проходження тестування. Підлітки знайомилися з чотирма ключовими професійними напрямами та мали можливість спробувати себе в понад 25 майстер-класах. Простір розділили на різнокольорові зони за інтересами.

Читайте також: Українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США

На фестивалі учасники могли відвідати:

  • дебати, сторітеллінг і симуляційні ігри;
  • заняття з фізики, 3D моделювання, створення світлових листівок;
  • малювання кавою, петриківський розпис, Speaking Club;
  • йога, тактична медицина та лекції для батьків.

Завершили «ПОРУЧ Фест 2025» відкритим концертом, який зібрав понад тисячу глядачів. Серед зіркових гостей — VOLT BAND, Tamashi, Bryangin, Sionchuk, Anna Wings та інші.

Організатори підкреслюють: «ПОРУЧ Фест — це не просто розваги. Це — точка опори для молоді, що допомагає краще зрозуміти себе, знайти друзів і зробити крок до мрії».

Нагадуємо, що в Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки.

Фото надала «Волонтерська спілка ПОРУЧ»

Читати далі

Суспільство

У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки

Опубліковано

У Києві шукають собаку, який врятував дитину під час влучання у багатоповерхівку. Чотирилапого Річарда бабуся хлопчика назвала янголом-охоронцем.

Про це повідомила Катерина Лісова в фейсбук-групі «Країна допомоги тваринам».

«Мого онука врятувала ця собачка. Він стояв з нею на першому поверсі в під’їзді, що вже зник під руїнами. Потім поряд щось вибухнуло і собачка втекла. Хлопець став кликати її, побіг шукати… Це й врятувало йому життя», — поділилася Катерина Лісова у дописі.

Онука жінки оглушило, як написала його бабуся, дитина довго не могла прийти до тями, коли побачила, що його під’їзду немає. Собака зник після удару, а хлопчик лишився в домашньому одязі та кросівках.

Катерина просить відгукнутися тих, хто знайде чотирилапого. Востаннє Річарда бачили в Солом’янському районі.

Нагадуємо, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).

Також ми писали, як підтримати хвостиків у притулках.

Фото: фейсбук-сторінка групи «Країна допомоги тваринам»

Читати далі

Суспільство

Канада виділить Україні $2 мільярди на зброю та запровадить нові санкції проти рф

Опубліковано

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2 мільярди. Посадовець назвав масована атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.

Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.

У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще $2,3 мільярда у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.

Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» Росії.

«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.

Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.

Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7

Читати далі