Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де знайти роботу без досвіду? Історія студентки, яка стала економісткою у головному офісі UKRSIBBANK

Як часто ви бачили в описі будь-якої вакансії “досвід роботи на аналогічній посаді від 3-х років”.

Партнерський матеріал

Опубліковано

Як часто ви бачили в описі будь-якої вакансії “досвід роботи на аналогічній посаді від 3-х років”. А якщо ми вам скажемо, що влаштуватись на престижну роботу можна і без досвіду? Економістка Дар’я Ковальчук приклад цьому. Ще бувши студенткою, дівчина влаштувалась у центральний офіс UKRSIBBANK та зайняла престижну посаду. Вона просто зателефонувала в банк і дізналась про програму “Зірки на старті”, яка допомагає випускникам ВНЗ пройти оплачуване стажування у міжнародній компанії, а надалі – отримати першу постійну роботу. Програма діє за підтримки Пакту заради молоді 2020, який спрямований на те, щоб допомогти молоді працевлаштуватись.

Дар’я Ковальчук

Дар’я Ковальчук

Закінчила Університет державної фіскальної служби, спеціальність “фінанси і банківська справа”. Прийшла у 2018 на програму “Зірки на старті”, виросла до Економістки 1 категорії у відділі фінансів.

Довідка.
Український Пакт заради молоді-2020 – це ініціатива, що об’єднує зусилля компаній, держави та освіти заради працевлаштування молоді. Ініціативу заснували Центр “Розвиток КСВ”, Міністерство молоді та спорту України та Фонд ООН у галузі народонаселення у 2016 році в рамках Європейського пакту заради молоді. За 4 роки роботи Пакту до нього приєдналось 146 компаній з 20 міст України, такі як lifecell, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, АШАН, Coca-Cola, Reikartz. Роботодавці спільно зобов’язались до 2020 року сприяти створенню мінімум 700 партнерств між бізнесом та освітнім сектором, забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді, а також створити умови для забезпечення 1000 молодих людей менторською підтримкою з питань побудови кар’єри. За чотири роки роботи Пакту було забезпечено 42282 місць для стажування та першої роботи молоді, 2783 молодих людей заручились менторською підтримкою та створено 667 партнерств між бізнесом та освітнім сектором.

Писала диплом і влаштувалась на роботу

Ще на четвертому курсі університету мені потрібно було знайти виробничу практику. Я сама хотіла зрозуміти, чим хочу займатись в майбутньому і чи взагалі банківська справа підходить мені. Я писала наукову роботу про кредитні ризики і сформувала список банків. Тоді просто почала напряму телефонувати в банки і запитувати, чи беруть вони студентів на стажування в головний офіс. Чому саме головний офіс? Бо мені подобається займатись різними розрахунками і фінансовим обліком, а працювати з клієнтами у відділеннях і продавати я не хотіла.

вхід у будівлю Укрсіббанку
На фото зображений головний офіс UKRSIBBANK. Саме тут Дар’я Ковальчук працює економісткою

Хтось мені пропонував просто на відділення йти, стояти біля банкоматів і допомагати клієнтам похилого віку. Такі різні були пропозиції. А в UKRSIBBANK мені відразу сказали, що “Так, в нас є програма, ми передамо ваш номер і вам передзвонять”. Якщо чесно, то я навіть не сподівалась, що мені зателефонують. Але я все-таки дочекалась дзвінка і представниця банку в телефонному режимі розповіла, що у них є програма стажування студентів. 

І все. Я відправила резюме і ми домовились про зустріч, на якій мені розказали про стажування і про вакансії, на які я можу розраховувати.

Програма вирощує з тебе крутого спеціаліста

“Зірки на старті” – це програма для студентів і студенток, яких тестують і перевіряють, на яку посаду в банку вони можуть прийти. От я проходила тестування, яке показало мої здібності і завдяки якому мені підібрали посаду.

Це наша іміджева програма для талановитих молодих спеціалістів та спеціалісток, які хочуть отримати свій перший досвід роботи у великій міжнародній компанії і навчатись у справжніх експертів ринку. Студенти можуть спробувати себе в ролі асистента, працюючи разом з наставником над окремим проектом, в одному із підрозділів головного банку

Тетяна Джумак

Тетяна Джумак

HR-спеціалістка в UKRSIBBANK

Перша співбесіда з куратором проекту тривала 4 години. Досі це згадую. Я виконувала різні завдання, пам’ятаю одне з них, де потрібно було розрахувати який із бізнес-планів відкриття ресторанів є вигіднішим. Тестували на логіку, на аналітику, також проходила тести з англійської. Після проходження цих етапів мені призначили співбесіди у різні відділи, познайомили з командою та трудовим інструктажем.

Чотиримісячна Програма стажування дає можливість учаснику зрозуміти всі головні бізнес-процеси всередині банку та отримати необхідні знання та навички для реалізації власного проекту.

Тетяна Джумак

Тетяна Джумак

HR-спеціалістка в UKRSIBBANK

Насправді, це дуже крутий старт для молодих спеціалістів. От моя керівниця, щоб потрапити у головний офіс, пройшла довгий шлях, бо починала ще з роботи на відділенні. А програма дає можливість зробити це одразу, адже просто так без досвіду роботи потрапити в головний офіс майже неможливо.

Поки не прийшла в банк, то навіть не уявляла, наскільки це величезна компанія і що тут можуть працювати абсолютно різні фахівці. І от мої дівчата, у яких я стажувалась, дуже круто мене ввели в курс справи, бо не просто розказували про свою роботу, а показували вплив роботи одного члена команди на розвиток банку. Пізніше ти вже більше розумієш наскільки важлива твоя робота. Величезний плюс такого стажування в тому, що з тебе вирощують крутого спеціаліста, який може стати конкурентоспроможним на ринку праці.

За рік виросла до  економістки першої категорії

За 4 місяці стажування я повинна була показати якийсь результат для того, щоб залишитись працювати в банку. Спочатку я отримала посаду звичайної фахівчині. Але це така низька позиція, бо тут ти не приймаєш самостійних рішень щодо роботи, а виконуєш те, що тобі скажуть. Все вирішує твій керівник.

Тоді я висловила бажання займатись роботою, яка більше пов’язана з цифрами та розрахунками. З’явилась вакансія – я не вагалсь і спробувала.  Тоді я якраз закінчила магістратуру. Спочатку було важко, адже дуже потрібно було досліджувати все, що пов’язане з клієнтами. Так працювала понад рік і потім мені запропонували підвищення, але не було вакансії, тому я перейшла в інший відділ — фінанси. Я пройшла співбесіду у цей відділ легко, адже вже багато чому навчилась. Тому вже кілька місяців працюю у фінансовому відділі. І мені дуже подобається те, що я роблю.

Дар'я Ковальчук працює за комп`ютером
“За рік роботи в банку я виросла до економістки першої категорії” – Дар’я Ковальчук

Сьогодні я займаюсь оптимізацією всього бюджету, проводжу розрахунки. Тут потрібно вміти розбиратись в цифрах, доводити за допомогою цих цифр свої висновки, робити щомісячні звіти.  

Знаєте, можу з упевненістю сказати, що я не на секунду не пошкодувала, що працюю саме в UKRSIBBANK. А в цьому році наш банк отримав винагороду  “Найкращий роботодавець “Top employer”.

Банк – це не тільки про касира за склом

У 2016 році UKRSIBBANK став підписантом “Пакту заради молоді-2020” і взяв на себе зобов’язання забезпечити молоді України місця для стажування та працевлаштування до 2020 року. Пакт реалізується в Україні Центром “Розвиток КСВ” спільно із Фондом ООН у галузі народонаселення. 

“У 2018 році в Україні було близько 20% непрацевлаштованої молоді, ще близько 50% працюють не за спеціальністю. Серед основних причин – відсутність вакансій чи неможливість влаштуватись на роботу без досвіду. Саме тому UNFPA Україна працює над вирішенням цієї проблеми комплексно – від розвитку необхідних навичок у молоді до роботи із приватним сектором. Пакт – одна з наших ключових ініціатив, завдяки якій за 4 роки вже було створено більше 40 тис місць стажування та роботи для молодих людей” – Людмила Шевцова, радниця з питань молоді та ВІЛ в UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення.  

Ми соціально-відповідальна компанія, яка постійно підтримує молоде покоління та закликає разом змінювати світ на краще. За підтримки Пакту UKRSIBBANK мав змогу долучитись до багатьох заходів та проектів з молоддю та для молоді. Одним з таких проектів є розробка брошури “Твоє майбутнє в банківській сфері”, що відкриває світ банківської сфери та розповідає про різні напрямки та можливості розвитку кар’єри

Тетяна Джумак

Тетяна Джумак

HR-спеціалістка в UKRSIBBANK

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі