Суспільство
Закінчив університет і одразу став керівником. Як Антон Синицький став менеджером-керівником в компанії “АШАН”
Якщо студент хоче влаштуватись на роботу, то зазвичай розглядає два варіанти, куди можуть взяти без досвіду – офіціант і касир в супермаркеті.
Якщо студент хоче влаштуватись на роботу, то зазвичай розглядає два варіанти, куди можуть взяти без досвіду – офіціант і касир в супермаркеті. Але студенти можуть також стати менеджерами-керівниками та мати понад 100 підлеглих. Саме так зробив Антон Синицький, який отримав диплом і одразу влаштувався керівником у ТОВ “АШАН Україна Гіпермаркет“. Компанія заснувала проєкт “Комерсант майбутнього”, який допомагає молоді після університету відразу влаштуватись на керівні посади, навчатися та зростати в компанії, просуваючись кар’єрними сходами. Це реальний приклад того, що починати кар’єру можна не тільки з посади касира.
Антон Синицький
Навчався в Київському національному торгово-економічному університеті, спеціальність “товарознавство та торговельне підприємство”. Прийшов у компанію АШАН як молодий спеціаліст на посаду керівника відділу “Напої”. Пройшов 3-місячне навчання на посаду. З метою розвитку професіоналізму обіймав керівні посади різних відділів (прод. та непрод. товарів). Зараз – керівник сектору продовольчих товарів (у підпорядкуванні керівники відділів).
Довідка.
Український Пакт заради молоді-2020 – це ініціатива, що об’єднує зусилля компаній, держави та освіти заради працевлаштування молоді. Ініціативу заснували Центр «Розвиток КСВ», Міністерство молоді та спорту України та Фонд ООН у галузі народонаселення у 2016 році в рамках Європейського пакту заради молоді. За 4 роки роботи Пакту до нього приєдналось 146 компаній з 20 міст України, такі як lifecell, Укрсиббанк, АШАН, Coca-Cola, Reikartz. Роботодавці спільно зобов’язались до 2020 року сприяти створенню мінімум 700 партнерств між бізнесом та освітнім сектором, забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді, а також створити умови для забезпечення 1000 молодих людей менторською підтримкою з питань побудови кар’єри. За чотири роки роботи Пакту було забезпечено 42282 місць для стажування та першої роботи молоді, 2783 молодих людей заручились менторською підтримкою та створено 667 партнерств між бізнесом та освітнім сектором.
Отримав диплом і влаштувався за спеціальністю
Після закінчення університету я бачив себе саме у напрямку рітейла. У мене було багато знайомих, які працювали в АШАН в торговій залі і часто розповідали мені про роботу в компанії. Тоді зрозумів — це мені підходить. На одному з сайтів пошуку роботи побачив інформацію про проєкт “Комерсант майбутнього”, який давав можливість молодим спеціалістам одразу прийти на керівну посаду і побачити сам рітейл зсередини. І це просто величезний плюс. Бо без цього проєкту на такі посади доводилось би набирати чималий досвід роботи.
Я подав резюме і десь за тиждень мені зателефонували і запросили на співбесіду. Спочатку спілкувались по телефону, а далі вже я проходив тестування в офісі для виявлення моїх здібностей і компетенцій. За правилами компанії, спеціаліст повинен пройти співбесіду з трьома менеджерами магазину, а потім з директором, який вже приймає рішення. У процесі розмови, ми обігрували різні ситуації, які можуть трапитись в магазині і як я можу знайти вихід з них. Після проходження всіх співбесід, мені зателефонували і запросили на роботу. Все сталось дуже швидко.
Ми зіштовхнулись з проблемою, що молоді спеціалісти дуже далекі від роботи і навіть уявлення не мають про специфіку роботи комерсанта. Для них працювати в торговій залі – нонсенс. Тому ми поставили перед собою завдання – профорієнтація студентів. Ми вибрали університети, де спілкувались з керівництвом і пропонували студентам реальну практику в нашій компанії. І ця практика оплачувана – не менше мінімальної зарплати в Україні.
Ася Савченко
фахівчиня відділу навчання компанії “АШАН”
Про стажування в компанії “АШАН”
Стажування триває 3 місяці. За кожним комерсантом закріплюється наставник, який допомагає якісно пройти навчання, побачити як працює магазин зсередини, які є внутрішні процеси, організація і т.д. Я проходив стажування в магазині на Петрівці і там дуже відповідально поставились до того, щоб виховати спеціаліста до себе в команду. І правду кажуть, можете забути все, чого вас навчали в університеті. Бо коли приходиш в компанію, то всі знання отримуєш з нуля і на практиці все працює зовсім по-іншому.
Мені пощастило і я залишився працювати в магазині на Петрівці. Потрапив у відділ напоїв, де пропрацював менеджером 2,5 роки. Після цього мені запропонували підвищення – менеджер з продажів товарів широкого споживання і непродовольчих товарів у Чернівцях. Там я працював 1,5 роки. Мені дуже подобалось працювати саме у цій галузі, бо це нова сфера відповідальності, нові задачі, нові проблематики. Коли повернувся в Київ, то захотів розвивати галузь свіжих продуктів, бо у клієнтів на них завжди є попит. Керівництво прийняло рішення відправити мене в магазин на Петрівці, адже це один з найбільших гіпермаркетів АШАН по всій Україні. І зараз я керівник відділу продовольчої продукції.
Під час проходження стажування наші менеджери у всьому підтримують молодь, навчають і знайомлять з підходами роботи. Я одразу сказала, що не буде такого, що студент приходить на стажування і цілодобово сидить в комп’ютері і байдикує. Дійсно, робота перед монітором є, але це лише 20% часу. Весь інший час комерсант працює разом з командою в магазині і робить все те, що і наші співробітники.
Ася Савченко
фахівчиня відділу навчання компанії “АШАН”
Влаштувався на роботу і одразу став керівником
Зараз моя робота поділяється на три основні напрямки: менеджмент, управління та комерція. Що стосується менеджменту, то я повинен зібрати команду, щоб разом досягати результатів. Це і мотивація та навчання команди, і рекрутинг, відстеження результатів, і проведення щоденних зборів, на яких ми аналізуємо роботу та ставимо перед собою задачі. Крім того, потрібно контролювати рентабельність, управляти витратами, слідкувати за наповненістю полиць товаром. І найголовніше – гарантія безпечності харчових продуктів у нашому магазині, закупівля цікавого товару, щоб клієнт повертався до нас знову і знову.
Так, обов’язків багато, але це цікаво і допомагає кожному комерсанту розвиватись. Знаєте, така робота – це твій особистий маленький бізнес, але в рамках компанії “АШАН”. Це все, як поле для гри, в якому є рамки, за які ми не виходимо , але в середині цих рамок ми робимо все для того, щоб отримати позитивний результат.
Проєкт “Комерсант майбутнього” якраз долає стереотипи про роботу в супермаркетах. Чомусь люди думають, що якщо я працюю в “АШАН”, значить сиджу на касі. А коли дізнаються, що я менеджер вищого рівня в компанії, то дуже дивуються.
Кожного року близько 10% студентів, які приходять на стажування, залишаються працювати в нашій компанії.
Ася Савченко
фахівчиня відділу навчання компанії “АШАН”
“Тепер я сам ментор для таких же студентів”
Отримавши чималий досвід роботи в компанії “АШАН”, я сам став ментором для стажерів, які проходять програму “Комерсант майбутнього”. Якщо ще на початку стажування бачимо, що людина не усвідомлює інформацію, то намагаємось структурувати навчання так, щоб комерсанту було комфортно. Бувають ситуації, коли стажер ще в процесі навчання розуміє, що не хоче розвиватись в напрямку рітейлу. Але більшість тих, хто проходить навчання, залишають працювати у нас і стають професійними менеджерами.
Читайте також: Де знайти роботу без досвіду? Історія студентки, яка стала економісткою у головному офісі UKRSIBBANK
Для працевлаштування у нашій компанії немає різниці, яку освіту ти отримав, головне – навички і компетенції. От у нас є приклади, коли люди влаштовувались робітником торговельного залу, а виростали до директора магазину. Але проєкт “Комерсант майбутнього” дає можливість зайняти керівну посаду за короткий термін. Стажери, чиїм наставником я був, вже також виросли до керівників відділів по різних магазинах.
Хочемо зробити зі студентів крутих комерсантів
У 2014 році наша компанія поставила перед собою завдання – навчити студентів та розказати про роботу комерсантів. Ми проводили і лекції, і ярмарки, і майстер-класи, щоб дати якомога більше інформації, яка зацікавить молодь. Ми укладали договори з університетами про співпрацю і давали можливість молоді проходити практику в наших магазинах.
Молодь раніше не серйозно ставилась до цих ініціатив. Бувало, що до мене приходили і просили поставити підпис на листі практики “за шоколадку”. Чи приходили на стажування і потім тижнями хворіли, а в результаті зовсім не з’являлись. Тоді ми писали довідку до університетів і залишали практику не підписаною. А сьогодні молодь розуміє, що це чудовий старт. Я знаю багато прикладів за ці роки, коли приходили молоді спеціалісти, а зараз вони, наприклад, керують продовольчою зоною товарів, тобто половина магазину знаходиться під їхнім управлінням. Є такі молоді спеціалісти, які вже розглядаються на посади директора. Компанія “АШАН” також є підписантом “Пакту заради молоді”. Бо у нас спільні цілі — ми хочемо дати можливість молоді отримати гідну роботу.
Ася Савченко
фахівчиня відділу навчання компанії “АШАН”
“Однією з основних цілей роботи UNFPA в Україні є розвиток потенціалу молодих людей. Саме тому ми працюємо над проєктами, які допомагають молоді розвивати навички 21 століття та бути конкурентоспроможними. Пакт заради молоді-2020 – це наша спільна ініціатива із “Центром Розвиток КСВ” та Міністерством молоді та спорту України, в рамках якої вже створено більше 42 тис місць для стажування та першої роботи” – Людмила Шевцова, радниця з питань молоді та ВІЛ в UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення.
Мета Пакту — об’єднувати роботодавців та показувати молоді, що всі можливості для неї відкриті. Після підписання Пакту компанії можуть започаткувати нові та вдосконалили наявні програми з працевлаштування, знизити вимоги до молодих співробітників та долучатися до заходів у межах ініціативи. Все це допомагає молоді розпочинати кар’єру та набиратися досвіду.
Тарас Деркач
координатор Пакту заради молоді, Центр “Розвиток КСВ
Коментарі
Суспільство
- від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
- від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.
Коментарі
Суспільство
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik.
Коментарі