Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як у 23 роки стати керуючою готелем Reikartz? Досвід Карини Ходіс

Стати заступницею керуючого найбільшої мережі готелів в Україні Reikartz у 23 роки? А чому б і ні? Карина Ходіс не з чуток знає, як це

Партнерський матеріал

Опубліковано

Стати заступницею керуючого найбільшої мережі готелів в Україні Reikartz у 23 роки? А чому б і ні? Карина Ходіс не з чуток знає, як це зробити. Дівчина вже рік працює в найкрасивішому місці Карпат — Яремче. Карина довгий час перебивалась заробітками за кордоном, була і офіціанткою, і аніматоркою, але вирішила знайти роботу в Україні. У цьому їй допомогла програма “Почни кар’єру з Reikartz”, яка є партнером “Пакту заради молоді 2020”. Карині вдалось вирости з адміністраторки ресторану до заступниці керуючого готелем в Яремче, де вона вже рік успішно працює. Дівчина переконана, що знайти гідну роботу в Україні можливо, головне щось для цього робити.

Карина Ходіс

Карина Ходіс

Родом з Полтави. Навчалась в Полтавському університеті економіки та торгівлі, спеціальність – “готельно-ресторанний бізнес”. Потрапила на курс “Почни кар’єру з Reikartz” у 2019 році. Проходила стажування в Житомирі. Отримала роботу адміністратором ресторану у Вінниці. Зараз на посаді заступниці керуючого готелем в Reikartz Станіславський в Яремче.

Довідка.
Український Пакт заради молоді-2020 – це ініціатива, що об’єднує зусилля компаній, держави та освіти заради працевлаштування молоді. Ініціативу заснували Центр “Розвиток КСВ”, Міністерство молоді та спорту України та Фонд ООН у галузі народонаселення у 2016 році в рамках Європейського пакту заради молоді. За 4 роки роботи Пакту до нього приєдналось 146 компаній з 20 міст України, такі як lifecell, Укрсиббанк, АШАН, Coca-Cola, Reikartz. Роботодавці спільно зобов’язались до 2020 року сприяти створенню мінімум 700 партнерств між бізнесом та освітнім сектором, забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді, а також створити умови для забезпечення 1000 молодих людей менторською підтримкою з питань побудови кар’єри. За чотири роки роботи Пакту було забезпечено 42282 місць для стажування та першої роботи молоді, 2783 молодих людей заручились менторською підтримкою та створено 667 партнерств між бізнесом та освітнім сектором.

За кордоном зіштовхнулась з расизмом і повернулась в Україну

Перша моя робота була ще у 18 років — поїхала на літнє стажування в Туреччину, а потім майже півтора року працювала офіціанткою в казино на Кіпрі. Я вам скажу, що це такий специфічний досвід, я б назвала його школою життя. Там була просто неймовірна спека, а працювати доводилось 16 годин і 10 днів підряд. Так, хтось може сказати класно працювати на острові біля моря. Але після 16-годинного робочого дня просто не відчуваєш ніг, про яке море може йти мова. Така робота є важкою, коли ти в цій країні чужий. А заробітчанам і платити менше можна. 

Хоча, я трохи там підучила мову – знала англійську і трохи турецьку. Але якщо ти починаєш показувати характер роботодавцю і розказувати, що ти погоджувалась не на такі умови і так працювати не будеш — ставлення до тебе взагалі погане. А якщо захворіла — це взагалі катастрофа. По-перше, ти не можеш лікарю нормально пояснити що в тебе болить, через мовний бар’єр. А по-друге, знаєте, всюди є расисти, і коли я приїхала з високою температурою в лікарню і там дізнались, що я іноземка, то почула у свою адресу: “Чого прийшла? Ти ж приїхала працювати — йди працюй”.

Читайте також: Закінчив університет і одразу став керівником. Як Антон Синицький став менеджером-керівником в компанії “АШАН”

І після таких ситуацій та всіх цих моїх поїздок дуже захотілось додому, в Україну. У мене є багато знайомих, які розказують як класно працювати за кордоном і платять гарно, але тут і стіни рідні, і люди свої, і набагато комфортніше. Просто я вважаю, що можна будувати кар’єру в Україні. Наша країна прекрасна і тут можна жити так, як тобі хочеться, головне — щось робити для цього, а не сидіти на місці та розмірковувати як усе погано. А їхати заробляти за кордон, щоб потім половину грошей витратити на лікування, бо то спина болить, то руки, то ноги після тяжкої праці — не мій варіант.

Після повернення в Україну я влаштувалась на роботу в контакт-центр Нової Пошти. Але потім захотілось все ж таки працювати за спеціальністю, я ж не даремно навчалась в університеті.

Як проходить стажування в Reikartz

Я почула про проєкт “Почни кар’єру з Reikartz” і вирішила спробувати. Це було таке 100% попадання. Я дізналась про програму з work.ua, але ще інформацію про курс чи вакансії можна знайти у соціальних мережах готелю або на сайті

Сам курс триває близько 5 тижнів, спочатку перші вступні два дні проходять в центральному офісі в місті Києві, тобто кандидатів ми збираємо зі всієї України. Попередній відбір вони проходять в дистанційній формі – онлайн-інтерв’ю. Потім ми зустрічаємось з ними на два перші дні в центральному офісі, де проводимо тренінги, рольові ігри, стресові ситуації

Ірина Магалецька

Ірина Магалецька

керівниця відділу навчання Reikartz Hotel Group

І в мене було 3 співбесіди, які я пройшла успішно і мене взяли на стажування, яке проходило в Житомирі. Спочатку я прийшла на посаду адміністратора барів та ресторанів. І після навчання влаштувалась на цю ж посаду у Вінниці.

Карина Ходіс

За цей місяць стажування дається повноцінна база знань: повністю посадова інструкція, з чим працювати, як працювати, є наставники, які всьому навчають. У мене була база вже мого досвіду з університету, певні знання, але стажування дає дуже багато інформації. Кожна посада має свій стажувальний чек-лист, де чітко прописано що і в який день вивчаєш та яку практичну частину проходиш. От я вчила як організовувати банкети. Наставник всьому навчає, але організацію віддає в мої руки. Обов’язково весь процес контролюється, бо навчання не має впливати на комфорт гостей і рівень обслуговування. У мене був місяць стажування і раз на тиждень адміністратор ресторану, в якому я стажувалась, проводила мені такий брейншторм.

Навчання поділяється на два дні практики і чотири тижні стажування. За ці два дні ми вивчаємо яка сфера людині ближче і тоді відправляємо її для стажування в різні готелі нашої мережі по всій Україні. Там, де гарна база для навчання, там де є сильні наставники для навчання, ментори для навчання. І знов-таки в них є теоретична частина і є практична частина. По завершенню всі проходять  тестування онлайн і усне інтерв’ю на те наскільки вдалося освоїти пласт знань який ми давали.

Ірина Магалецька

Ірина Магалецька

керівниця відділу навчання Reikartz Hotel Group

І потім коли закінчується стажування – проводиться атестація. Ставляться будь-які запитання по роботі і якщо складаєш – отримаєш роботу. Все залежить від того наскільки чітко ти розумієш як працювати і як багато досвіду отримав за цей місяць. Бо під час стажування можна сидіти, просто читати, нічого не робити, а можна пробувати, намагатися брати на себе якусь відповідальність.

Побачила гори і заплакала

Я вже майже рік працюю адміністраторкою в готелі Reikartz в Яремче. Пам’ятаю, як вперше сюди приїхала, мене забрав трансфер і я стояла з валізами і дивилась на всю цю красу навколо. Знаєте, я розплакалась.

Готель Reikartz в Яремче

Спочатку я приїхала сюди тільки на місяць на посаду адміністраторки ресторану. Проєкт “Почни кар’єру з Reikartz” шукають співробітників, в тому числі, які мобільні та готові до переїздів. Пропрацювавши в Яремче, мені тут сподобалось, я обросла знайомствами і захотіла залишитись. А потім мені запропонували підвищення, бо колишня заступниця керуючого переїхала в Київ. Як так швидко отримала підвищення? Я вважаю, що якщо сидіти на одному місці, то важко чогось досягнути. Я постійно навчаюсь, дізнаюсь щось нове – чи то про хаускіпінгу, чи про те як працює рецепція. Якщо ти кожного дня робиш хоча б трохи більше, ніж вчора, то рано чи пізно прийдеш до успіху. Я так сама живу і такого ж чекаю від своїх колег і підлеглих.

Читайте також: Де знайти роботу без досвіду? Історія студентки, яка стала економісткою у головному офісі UKRSIBBANK

У мене купа обов’язків — я відповідаю за роботу ресторану, рецепції, хаускіпінгу. От керуюча займається операційною системою більше, а я – персоналом. Роблю графіки, відповідаю за медичні книжки та своєчасне проходження медогляду. А також на мені організація банкетів чи будь-яких заходів та вирішення конфліктних ситуацій з гостями. Але головний обов’язок — створити комфортні умови для гостей.

“Я повністю відповідаю за роботу ресторану, рецепції, хаускіпінгу”. – Карина Ходіс

Учасники та учасниці, які успішно проходять всі етап проєкту “Почни кар’єру з Reikartz” отримують пропозицію на оплачуване стажування, і будуть мати можливість працювати в Reikartz Hotel Group на одній з відкритих позицій: співробітник керуючої компанії / готелю, заступник керуючого готелем, співробітник служби ресторанного сервісу, співробітник відділу продажів, співробітник відділу маркетингу, проєктні роботи. Ми шукаємо кандидатів, як для роботи в офісі, так і готових до переїзду і до тривалих відряджень в інші міста України.

Ірина Магалецька

Ірина Магалецька

керівниця відділу навчання Reikartz Hotel Group

Готель пропонує максимально комфортні умови для співробітників. От зараз я проживаю і харчуюсь повністю в готелі.

80% учасників програми  – працевлаштовані

Щоб влаштуватись на роботу в готель, не обов’язкова профільна освіта. Вона повинна бути лише тоді, коли людина претендує на посаду керівника. Але навчатись можна піти в будь-якому віці. Загалом, у нас немає жорстких вимог. От я люблю наймати працівників без досвіду, бо це класно навчати чомусь. Особисто мені було приємно, коли дали шанс навчатись, досягти більшого і стати конкурентоспроможним співробітником на ринку праці. І це великий плюс компанії. У цьому допомагає і співпраця з Пактом, адже круто, коли роботодавці готові наймати молодь без досвіду і вирощувати спеціалістів.

Наша компанія спрямована на те, щоб шукати талановиту молодь і допомагати їм знайти своє місце в нашій країні. Ми вже два роки є підписантами Пакту, тому ми разом реалізовуємо ці цілі. От у програмі “Почти кар’єру з Reikartz” ми працевлаштовуємо десь 80% учасників. Наразі в компанії досить багато людей на різних абсолютно посадах, в різних містах, і в центральному офісі, і в готелях, і ресторанах, які починали саме з програми.

Ірина Магалецька

Ірина Магалецька

керівниця відділу навчання Reikartz Hotel Group

“Пакт було створено, щоб об’єднати роботодавців та показувати молоді, що всі можливості для неї відкриті. Ми формуємо сприятливе середовище, яке дає молоді привід повертатися із за кордону та реалізувати себе в Україні” – Тарас Деркач, координатор Пакту заради молоді, Центр “Розвиток КСВ”

Читайте також: “В інтернаті мені забороняли вступати до вишу – і я втекла”. Як біглянці з ДНР вдалось отримати вищу освіту та престижну роботу в “Кока-Кола

“UNFPA Україна має молодіжну програму, в рамках якої ми багато уваги приділяємо саме питанням розвитку навичок та працевлаштування молодих людей. З 2016 року спільно із нашими партнерами підтримуємо ініціативу “Пакт заради молоді-2020”. Це дієвий інструмент, який допомагає об’єднати роботодавців-навчальні заклади та молодь. За цей час ми налагодили більше 600 партнерств. Для нас це, в першу чергу, інвестиція в сталий розвиток України та можливості для молодих людей працювати і розвиватися в Україні” – Людмила Шевцова, радниця з питань молоді та ВІЛ в UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення.  

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі