Суспільство
Створюють мультсеріал за мотивами творчості Марії Примаченко: представили перші кадри
В Україні створюють анімаційний проект за мотивами творчості легендарної мисткині Марії Примаченко.
Про це ШоТам повідомили представники проєкту.
Відомі глядачеві художні образи, чудернацькі звірі, казкові птахи, дивні лісові створіння, оживуть у мультсеріалі “Дивосвіт”. Творці прагнуть відтворити не тільки візуальний стиль, а й емоційну атмосферу творчості української художниці — анімаційний серіал передаватиме веселий настрій маленьким та дорослим глядачам, який відчувається і в більшості картинах Примаченко.
Перший епізод знімають за підтримки Українського культурного фонду. Онлайн-прем’єра запланована на кінець жовтня цього року і відбудеться на офіційному каналі української анімації за посиланням.
Кому буде цікавий мультик?
Мультсеріал орієнтований на дітей молодшого шкільного віку, але буде цікавим і дорослим шанувальникам української анімації. Його створюють як посібник для малечі з відповідями на складні питання: що таке дружба, повага, пізнання тощо. Мультсеріал починається з епізоду, у якому мешканці лісу обирають царя звірів. Головного кандидата на цю посаду, Левика, очікують випробування, у тому числі морально-етичні. Уважний глядач може помітити, що в основі сюжету “Дивосвіт” — народна українська казка.
Читайте також: «Червоні рюкзаки». Як створювали проєкт для підлітків, що розповідає про рідкісних тварин України
До творчої команди анімаційного проекту також долучилися: сценаристка Марина Меднікова, композитор Петро Тихонов, продюсер Євген Татарінов, а також відомий український художник-постановник Едуард Кирич.
Мультсеріал продюсує компанія Art Nation, яка розвиває в Україні та світі арт-бренд Prima Maria, що створений на основі робіт Марії Примаченко. Ім’я художниці відомо далеко за межами України. Її роботами захоплювалися Пабло Пікасо, Марк Шагал та Луї Арагон. У Києві в 2017 році за підтримки компанії Art Nation була урочисто відкрита пам’ятна зірка на “Алеї зірок”, а у 2018 рік була встановлена арт-інсталяція “Фантастичні звірі” на Новорічному Подолі. Проект “Дивосвіт” — це один з кроків на шляху популяризації творчості Марії Примаченко.
Нагадаємо, український мультфільм «Хоробрі Зайці» запустили на італійському телебаченні.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі