Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Швидкий бізнес за гроші держави? Це реально. Топ-10 ідей для запуску власної справи – радять ШоТам і Дія

Опубліковано

Почати власний бізнес в Україні стало ще простіше, адже держава готова підтримати молодих підприємців грантами на суму від 50 до 250 тисяч гривень. Заявку на допомогу вже заповнили понад 20 тисяч українців, а 3,5 тисячі охочих вже отримали кошти на бізнес.

Що можна відкрити на цю суму? Варіантів безліч: від фотостудії та велопрокату до інтернет-магазину чи майстерні миловаріння. ШоТам та Дія розповідають про 10 ідей, які готова підтримати державна програма єРобота.

Вирощування креветок

Підприємці-початківці можуть розводити ракоподібних у невеликому акваріумі навіть у себе вдома та продавати їх до зоомагазинів. А досвідчені бізнесмени – орендувати приміщення та облаштувати там штучну водойму, щоб продавати в торгові мережі кілька тонн креветок щорічно. 

За словами фахівців порталу Дія, під час планування такого бізнесу варто встановити контакти з найближчими ресторанами та суші-кафе, пивними барами, продуктовими магазинами, супермаркетами та зоокрамницями. Почати бізнес можна із бюджетом до 50 тисяч гривень, а далі – масштабувати виробництво. 

швидкий бізнес: креветки

Цікавий факт: перше в Україні підприємство з вирощування креветок запустили кілька років тому в Житомирі. Її облаштували на базі зруйнованої фабрики, яка протягом 10 років залишалася покинутою. Звісно, у цьому випадку йдеться про значно більші суми інвестицій, однак підприємцям, які цікавляться цим напрямом радимо почитати наше інтерв’ю.

Майстерня миловаріння

Миловаріння – доволі проста форма малого бізнесу, який можна організувати із мінімальними початковими вкладеннями. Але, як і в будь-якому бізнес-проєкті, тут також потрібно проаналізувати ринок, сформулювати концепцію, розрахувати собівартість продукції та шукати канали збуту. Орієнтовна сума інвестицій для старту – до 50 тисяч гривень.

Сумніваєтесь, чи можна перетворити цю ідею на масштабний бізнес? Тоді радимо почитати історію Марії Соболєвої, яка у декреті заснувала Львівську майстерню мила. Перші експерименти підприємиця проводила на власній кухні, а продукцію тестувала власноруч. Сьогодні ж бізнес Марії став справжнім брендом на ринку косметики.

швидкий бізнес: миловаріння

Точильна майстерня

Ресторанам і кафе потрібні гострі ножі, перукарням і манікюрним салонам – гострі ножиці, а майстрам – заточені інструменти. Якщо правильно організувати бізнес, потік постійних клієнтів – гарантований. За оцінками порталу Дія, орієнтовна сума інвестицій для старту – до 150 тисяч гривень.

Магазин настільних ігор

За словами експертів порталу Дія, почати цей бізнес варто із відкриття інтернет-магазину. Зокрема можна стартувати із 30-40 популярних ігор, а далі – стежити за новинками та першими пропонувати їх клієнтам. Важлива порада: на своєму сайті слід подбати про докладний опис кожної гри та коротко пояснити правила. Це не лише зацікавить потенційних клієнтів, а й збільшить трафік на сторінках вашого магазину. Орієнтовна сума інвестицій для старту – до 150 тисяч гривень.

Читайте також: Ваші конкуренти вже роблять це. 10 термінових порад для бізнесу від топ-підприємця

Кому потрібні настільні ігри в Україні? Ви можете здиватися, але попит на цю продукцію дійсно шалений. Новинки, що з’являються в перекладі українською, зникають з полиць та сайтів за лічені дні, а за новими виданнями вишукуються черги. Про роботу видавців українськомовних настолок радимо почитати в нашому інтерв’ю з Lord of Boards, а найпопулярніші ігри ми зібрали в окремій добірці від фаната настолок Макса Залізницького.

Прокат велосипедів

Цей бізнес не вимагає великих фінансових вкладень. Суть дуже проста – ви віддаєте в користування велосипед на годину, кілька годин або весь день, берете заставу в клієнта та плату за послугу. Ключове – запропонувати клієнтам широкий асортимент велосипедів у гарному стані. 

Також на порталі Дія нагадують, що майбутнім власникам прокату варто звернути увагу на локацію, де працюватимуть: наприклад, чи є поруч парк. А також не забувати, що взимку послуги можуть втрачати популярність. Орієнтовна сума інвестицій для старту – до 150 тисяч гривень.

Зацікавились цією ідеєю, але звичайний велопрокат здається чимось надто банальним? Додайте до «автопарку» електробайки українського виробництва – такі ровери створюють герої нашого інтерв’ю, компанія BikeBox.

швидкий бізнес: велопрокат

Студія пакування подарунків

У центрі цього бізнесу – простий технологічний процес пакування подарунків. Тож ваша ключова задача — знайти комунікабельну команду, яка не лише матиме гарний смак і дизайнерські навички, а й вмітиме знаходити індивідуальний підхід до клієнтів.

Велика складова успіху в цій справі – красиві та якісні матеріали для пакування. Не забувайте і про важливість правильної локації для майбутньої студії: ідеально підходять приміщення неподалік великих магазинів, ТРЦ та поштових відділень. Орієнтовна сума інвестицій для старту – до 150 тисяч гривень.

Кіоск із морозивом

У цьому бізнесі можете запропонувати авторську рецептуру з натуральних інгредієнтів чи знайти постачальника з готовою лінійкою морозива. У другому випадку це, найімовірніше, буде франшиза, де бізнес-процеси описані, тому вам доведеться лише знайти правильне місце та оформити документи. У першому – доведеться пройти довший шлях, зі спеціалістом, що зможе перетворити ваші ідеї на рецепти.

Унікальні смаки морозива – зі смаком креветок, дуріана чи французького багета – будуть найкращим промо. Проте варто залишити у меню і ті позиції, які класично обиратимуть люди, не схильні експериментувати: шоколадне, ванільне, фруктові варіанти тощо.

кіоск із морозивом

І, звісно, варто пам’ятати, що кіоск з морозивом – це бізнес для теплої пори року. А отже, попит зростає навесні і різко зменшується восени. Не влаштовує сезонний заробіток? Вихід є! Скажімо, у берлінському районі Кройцберг є відома ятка з морозивом, яка взимку перетворюється у класичний кавовий кіоск. За підрахунками порталу Дія, орієнтовна сума інвестицій – до 150 тисяч гривень

Екскурсійне бюро

Навіть під час війни історичні міста, розташовані далеко від лінії фронту, приваблюють туристів. Як і в інших галузях, тут важливо знайти свою нішу та зрозуміти, на кого саме буде орієнтуватися ваша компанія. 

Архітектурні прогулянки містом, таємничі місця, унікальні маршрути, гіди, які розмовляють іноземними мовами, яскравий фото- та відеоконтент у соціальних мережах, реклама – усе це конкурентні переваги екскурсійних бюро. За оцінками порталу Дія, орієнтовна сума інвестицій для старту складає до 250 тисяч гривень

Курси кулінарії

Приватна кулінарна школа може бути самостійним бізнесом чи додатковим проєктом ресторану, кав’ярні чи піцерії. Кулінарія вже давно стала новим видом розваг, тож клієнтам можна пропонувати як одноденні майтер-класи, так і кількамісячні курси. 

На що звернути увагу? Важливо знайти хороших кухарів-викладачів, адже саме від них залежить успіх вашого майбутнього бізнесу. За оцінками експертів порталу Дія, орієнтовна сума інвестицій для старту не перевищує 250 тисяч гривень

кухня в ресторані

Фотостудія

Це творчий бізнес, який не потребує великих фінансових вкладень і швидко окупається. Але найважливіший етап – пошук приміщення під оренду та облаштування студії. Адже потенційні клієнти зважатимуть насамперед на дизайн та наявність реквізиту. Тому радимо особливу увагу приділити інтер’єру.

Крім того, слід подбати про професійне світло та інше обладнання, яке може знадобитися фотографам. Утім більшість техніки ви можете купувати поступово, а для старту вистачить «бази». І, звісно, не забудьте про рекламу. До речі, на це не обов’язково витрачати кошти: отримати нових клієнтів можна завдяки бартеру з відомими міськими фотографами. За підрахунками «Дії», орієнтовна сума інвестицій для початку – до 250 тисяч гривень.

швидкий бізнес: фотостудія

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі