Суспільство
Швидкий бізнес за гроші держави? Це реально. Топ-10 ідей для запуску власної справи – радять ШоТам і Дія
Почати власний бізнес в Україні стало ще простіше, адже держава готова підтримати молодих підприємців грантами на суму від 50 до 250 тисяч гривень. Заявку на допомогу вже заповнили понад 20 тисяч українців, а 3,5 тисячі охочих вже отримали кошти на бізнес.
Що можна відкрити на цю суму? Варіантів безліч: від фотостудії та велопрокату до інтернет-магазину чи майстерні миловаріння. ШоТам та Дія розповідають про 10 ідей, які готова підтримати державна програма єРобота.
Вирощування креветок
Підприємці-початківці можуть розводити ракоподібних у невеликому акваріумі навіть у себе вдома та продавати їх до зоомагазинів. А досвідчені бізнесмени – орендувати приміщення та облаштувати там штучну водойму, щоб продавати в торгові мережі кілька тонн креветок щорічно.
За словами фахівців порталу Дія, під час планування такого бізнесу варто встановити контакти з найближчими ресторанами та суші-кафе, пивними барами, продуктовими магазинами, супермаркетами та зоокрамницями. Почати бізнес можна із бюджетом до 50 тисяч гривень, а далі – масштабувати виробництво.
Цікавий факт: перше в Україні підприємство з вирощування креветок запустили кілька років тому в Житомирі. Її облаштували на базі зруйнованої фабрики, яка протягом 10 років залишалася покинутою. Звісно, у цьому випадку йдеться про значно більші суми інвестицій, однак підприємцям, які цікавляться цим напрямом радимо почитати наше інтерв’ю.
Майстерня миловаріння
Миловаріння – доволі проста форма малого бізнесу, який можна організувати із мінімальними початковими вкладеннями. Але, як і в будь-якому бізнес-проєкті, тут також потрібно проаналізувати ринок, сформулювати концепцію, розрахувати собівартість продукції та шукати канали збуту. Орієнтовна сума інвестицій для старту – до 50 тисяч гривень.
Сумніваєтесь, чи можна перетворити цю ідею на масштабний бізнес? Тоді радимо почитати історію Марії Соболєвої, яка у декреті заснувала Львівську майстерню мила. Перші експерименти підприємиця проводила на власній кухні, а продукцію тестувала власноруч. Сьогодні ж бізнес Марії став справжнім брендом на ринку косметики.
Точильна майстерня
Ресторанам і кафе потрібні гострі ножі, перукарням і манікюрним салонам – гострі ножиці, а майстрам – заточені інструменти. Якщо правильно організувати бізнес, потік постійних клієнтів – гарантований. За оцінками порталу Дія, орієнтовна сума інвестицій для старту – до 150 тисяч гривень.
Магазин настільних ігор
За словами експертів порталу Дія, почати цей бізнес варто із відкриття інтернет-магазину. Зокрема можна стартувати із 30-40 популярних ігор, а далі – стежити за новинками та першими пропонувати їх клієнтам. Важлива порада: на своєму сайті слід подбати про докладний опис кожної гри та коротко пояснити правила. Це не лише зацікавить потенційних клієнтів, а й збільшить трафік на сторінках вашого магазину. Орієнтовна сума інвестицій для старту – до 150 тисяч гривень.
Читайте також: Ваші конкуренти вже роблять це. 10 термінових порад для бізнесу від топ-підприємця
Кому потрібні настільні ігри в Україні? Ви можете здиватися, але попит на цю продукцію дійсно шалений. Новинки, що з’являються в перекладі українською, зникають з полиць та сайтів за лічені дні, а за новими виданнями вишукуються черги. Про роботу видавців українськомовних настолок радимо почитати в нашому інтерв’ю з Lord of Boards, а найпопулярніші ігри ми зібрали в окремій добірці від фаната настолок Макса Залізницького.
Прокат велосипедів
Цей бізнес не вимагає великих фінансових вкладень. Суть дуже проста – ви віддаєте в користування велосипед на годину, кілька годин або весь день, берете заставу в клієнта та плату за послугу. Ключове – запропонувати клієнтам широкий асортимент велосипедів у гарному стані.
Також на порталі Дія нагадують, що майбутнім власникам прокату варто звернути увагу на локацію, де працюватимуть: наприклад, чи є поруч парк. А також не забувати, що взимку послуги можуть втрачати популярність. Орієнтовна сума інвестицій для старту – до 150 тисяч гривень.
Зацікавились цією ідеєю, але звичайний велопрокат здається чимось надто банальним? Додайте до «автопарку» електробайки українського виробництва – такі ровери створюють герої нашого інтерв’ю, компанія BikeBox.
Студія пакування подарунків
У центрі цього бізнесу – простий технологічний процес пакування подарунків. Тож ваша ключова задача — знайти комунікабельну команду, яка не лише матиме гарний смак і дизайнерські навички, а й вмітиме знаходити індивідуальний підхід до клієнтів.
Велика складова успіху в цій справі – красиві та якісні матеріали для пакування. Не забувайте і про важливість правильної локації для майбутньої студії: ідеально підходять приміщення неподалік великих магазинів, ТРЦ та поштових відділень. Орієнтовна сума інвестицій для старту – до 150 тисяч гривень.
Кіоск із морозивом
У цьому бізнесі можете запропонувати авторську рецептуру з натуральних інгредієнтів чи знайти постачальника з готовою лінійкою морозива. У другому випадку це, найімовірніше, буде франшиза, де бізнес-процеси описані, тому вам доведеться лише знайти правильне місце та оформити документи. У першому – доведеться пройти довший шлях, зі спеціалістом, що зможе перетворити ваші ідеї на рецепти.
Унікальні смаки морозива – зі смаком креветок, дуріана чи французького багета – будуть найкращим промо. Проте варто залишити у меню і ті позиції, які класично обиратимуть люди, не схильні експериментувати: шоколадне, ванільне, фруктові варіанти тощо.
І, звісно, варто пам’ятати, що кіоск з морозивом – це бізнес для теплої пори року. А отже, попит зростає навесні і різко зменшується восени. Не влаштовує сезонний заробіток? Вихід є! Скажімо, у берлінському районі Кройцберг є відома ятка з морозивом, яка взимку перетворюється у класичний кавовий кіоск. За підрахунками порталу Дія, орієнтовна сума інвестицій – до 150 тисяч гривень
Екскурсійне бюро
Навіть під час війни історичні міста, розташовані далеко від лінії фронту, приваблюють туристів. Як і в інших галузях, тут важливо знайти свою нішу та зрозуміти, на кого саме буде орієнтуватися ваша компанія.
Архітектурні прогулянки містом, таємничі місця, унікальні маршрути, гіди, які розмовляють іноземними мовами, яскравий фото- та відеоконтент у соціальних мережах, реклама – усе це конкурентні переваги екскурсійних бюро. За оцінками порталу Дія, орієнтовна сума інвестицій для старту складає до 250 тисяч гривень.
Курси кулінарії
Приватна кулінарна школа може бути самостійним бізнесом чи додатковим проєктом ресторану, кав’ярні чи піцерії. Кулінарія вже давно стала новим видом розваг, тож клієнтам можна пропонувати як одноденні майтер-класи, так і кількамісячні курси.
На що звернути увагу? Важливо знайти хороших кухарів-викладачів, адже саме від них залежить успіх вашого майбутнього бізнесу. За оцінками експертів порталу Дія, орієнтовна сума інвестицій для старту не перевищує 250 тисяч гривень.
Фотостудія
Це творчий бізнес, який не потребує великих фінансових вкладень і швидко окупається. Але найважливіший етап – пошук приміщення під оренду та облаштування студії. Адже потенційні клієнти зважатимуть насамперед на дизайн та наявність реквізиту. Тому радимо особливу увагу приділити інтер’єру.
Крім того, слід подбати про професійне світло та інше обладнання, яке може знадобитися фотографам. Утім більшість техніки ви можете купувати поступово, а для старту вистачить «бази». І, звісно, не забудьте про рекламу. До речі, на це не обов’язково витрачати кошти: отримати нових клієнтів можна завдяки бартеру з відомими міськими фотографами. За підрахунками «Дії», орієнтовна сума інвестицій для початку – до 250 тисяч гривень.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі