Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Креветки зі Жмеринки: як працює єдина українська креветкова ферма

Опубліковано

Королівські креветки made in Жмеринка. Ні, це зовсім не жарти. У Жмеринці на місці колишнього хутряного заводу запрацювало єдине в Україні підприємство з вирощування креветок.Власником ферми є ТОВ «Акваресурс +».

У величезних акваріумах зараз живе понад 400 тис. мальків та уже дорослих десятиногих раків, які дихають за рахунок альтернативної енергетики. А коштує така українська креветка 500 гривень за кілограм. Про функціонування ферми нам розповів менеджер з маркетингу Василь Никиторович. 

Відновили зруйновану фабрику

Ми є єдиною креветковою фермою в Україні та однією з найбільших в Європі. Фабрика, у якій ми відкрили підприємство, до цього пустувала 10 років, і все було зруйновано. Ми відновлювали фабрику близько двох років, а саму бізнес-ідею з вирощення креветок втілили у життя після того, як побачили подібне за кордоном. На “реанімацію” приміщення та запуск ферми витратили близько 2,5 млн євро.

Ми закуповуємо креветок в Малайзії, звідки доставляємо на літаку. Приймаємо в себе і,після проходження акліматизації, запускаємо в наші резервуари. Коли креветка доростає до товарного вигляду (5-6 місяців), ми реалізуємо її клієнту.

Кілограм креветок коштує 500 гривень, що є дешевшим, ніж купувати за кордоном.  За тиждень продаємо 50-100 кг. Головною нашою фішкою є те, що ми ні в якому разі не заморожуємо її, а доставляємо охолодженою. Поки купують десятки вінницьких ресторанів, але плануємо вийти на більш широкий ринок. 

За нашими прогнозами, окупиться ферма приблизно через 5-7 років. А поки ми не вийшли на достатній рівень прибутку.

Жмеринський Тихий океан в акваріумі

Будівля підприємства має три поверхи. Тут встановлене обладнання – великі резервуари, заповнені водою. Робота повністю автоматизована, але підприємство дало роботу більше 35-ти працівникам. Для креветок важливий особливий догляд та умови. Вода повинна мати температуру 29-30 градусів, а температура приміщення завжди має 33-34 градуси тепла.

У нас повністю закрита циркуляція води. Ми один раз набираємо воду в резервуари, підготовляємо її, тобто встановлюємо достатній вміст алюмінію, кислотність та жирність води. Потім насипаємо туди сіль, на тонну води витрачається 30 кг солі. Для креветки створюється мікроклімат, тобто у нас така сама вода, як і в Тихому океані.

Тільки після всіх цих процесів запускається креветка. Далі вода просто проходить постійні очищення за допомогою фільтрів і постійно подається кисень. Якщо 3-5 хвилин не буде кисню, то креветка помре.

Зараз у нас заселено приблизно 400 тисяч малька. Одна поставка з Малайзії – 180 тисяч. Зараз ми розробляємо інкубатор, і йдемо до того, щоб самим вирощувати малька.  

За кордоном чумка, тому робимо корм самі

Для того, щоб годувати наших креветок, ми купували корми з Бельгії, але виявилось, що там почалась креветкова чумка, тому поставку кормів закрили. А потім така сама історія трапилась і в Малайзії – там ми не зможемо закуповувати корм до 2020 року. 

Щоб креветки не померли від голоду і фабрика не втратила кошти, ми змушені були шукати варіанти. І прийшли до того, щоб робити корм самим. До нас прилітав спеціаліст з Філіппін, який займається вирощуванням креветок і дав нам необхідну рецептуру. До складу корму входять: борошно, крохмаль, яєчний білок, риб’ячий жир і полівітаміни. Виготовлення власного корму значно здешевить вартість і дасть нам змогу контролювати якість на 100%.

Щоб виростити кілограм креветок – до 36 штук, потрібно 4 кілограми корму. Одна креветка за життя з’їдає всього від 111 до 177 грамів.
Корми для креветок відрізняються вмістом поживних речовин і білка. Адже для росту маленьких креветок потрібно більше білка.

Креветки з сонячними панелями

Креветкам необхідна постійна подача кисню і тому безперервна робота електроенергії є важливою. Ми перестрахувались і зробили три дизельні генератори та поставили сонячні панелі. Якщо в місті відключать електроенергію, то  ми перейдемо на сонячну. 

У листопаді 2018 року запустили в експлуатацію дахову СЕС потужністю 600 кВт, зараз будуємо наземну сонячну станцію потужністю 200 кВт. Вироблена станціями електроенергія дозволить покрити до 25% енергопотреб підприємства.

А у подальших планах вирощувати власного малька і виводити українську  білоногу креветку на закордонний ринок.

Суспільство

У Києві розквів бузок: локації де можна зробити яскраві фото

Опубліковано

У Києві почали квітнути бузок. Перші квіти розцвіли, зокрема, в парку “Відрадний” у Солом’янському районі, парку “Деснянський” у Деснянському районі, на вулиці Жмеринській у Святошинському районі, на бульварі вздовж вулиці Івана Миколайчука у Дніпровському районі та у сквері на вулиці Йорданській в Оболонському районі.

Ми зібрали добірку парків та місць в різних київських районах, де вже можна насолодитися квітінням бузку.

Правий берег

Шевченківський район

  • парки: “Нивки”, “Володимирська гірка”, “Веселка”, парк імені Тараса Шевченка, парк Шевченківського району;
  • Меморіал “Бабин яр”, Пейзажна алея, просп. Берестейський;
  • сквери: біля пам’ятника Борису Патону (перехрестя вулиць Богдана Хмельницького і Терещенківської), сквер ім. Івана Гонти, сквер “Літературний”, сквер ім. Олеся Гончара.

Святошинський район 

  • парки: “Юність”, “Совки”, “Інтернаціональний”, парк ім. генерала Потапова;
  • сквери: між буд. № 59 на бульв. Академіка Вернадського та № 2, 4 – на вул. Академіка Доброхотова, на вул. Чорнобильській, 3, ім. Василя Стуса (на розі просп. Берестейського та просп. Палладіна);
  • вул. Жмеринська, розв’язка на вул. Героїв Космосу.

Подільський район 

  • Куренівський парк;

Солом’янський район

  • парки: “Відрадний”, “Орлятко”, “Захисників України”, “Совки”, парк імені Миколи Зерова, Солом’янський ландшафтний парк;
  • сквери: на вул. Сергія Берегового, біля пам’ятника Костянтину Ушинському.

Печерський район

  • Наводницький парк;

Голосіївський район

  • парк імені Максима Рильського;
  • сквери: Миру, Небесної Сотні;
  • алея Студентська;

Оболонський район

  • парк біля озера Йорданське.

Лівий берег

Дніпровський район

  • парки: “Перемога”, “Аврора”, “Перемога”, парк за кінотеатром “Дніпро”, парк Гетьмана Павла Полуботка, парк на Русанівській набережній, парк за Будинком культури ДВРЗ;;
  • бульвари: Амбросія Бучми, уздовж вул. Івана Миколайчука, Верховної Ради;
  • сквер на вул. Сулеймана Стальського, просп. Романа Шухевича, Гідропарк;
  • вул. Гната Хоткевича, вул. Краківська, вул. Юрія Поправки, вул. Гетьмана Павла Полуботка;

Деснянський район

  • парки: “Молодіжний”, “Муромець”, “Деснянський”, “Кіото”, парк імені Романа Шухевича, парк уздовж просп. Червоної Калини;

Дарницький район

  • парки: “Позняки”, “Партизанська слава”;
  • сквер на вул. Олександра Кошиця.

Фото: КМДА

Читати далі

Можливості

Business Evolution 2024: в Києві пройде конференція про бізнес в сучасних умовах

Опубліковано

У Києві 18 квітня заплановано проведення форуму Business Evolution 2024, присвяченого темі “Бізнес в епоху змін. Гра на випередження”. Цей захід стане майданчиком для обговорення головних питань, що стосуються розвитку бізнесу в сучасному індустріальному середовищі.

Про це повідомляє Dev.ua.

Про конференцію

Серед освновних тем:

  • Галузеві інновації нові ринкові – можливості розвиток каналів продажів стратегії трансформації продукту;
  • Ефективне партнерство;
  • Формування й мотивація команд.

Кому підійде конференція:

  • Власники та керівники бізнесу;
  • Підприємці;
  • Експортери;
  • Інвестори;
  • Урядовці та політики;
  • Члени правління та топ-менеджмент.

Читати також: Як підприємцям у сфері мистецтва отримати грант на свою справу

Головна тема конференці:

Ключові гравці створюють нові інноваційні інструменти, здатні змінити стандартні стратегії ведення бізнесу. В умовах жорсткої глобальної конкуренції компанії шукають шляхи адаптації до нових реалій та успішного входження на світові ринки.

Зареєструватися на подію можна тут.

Нагадаємо, що відкрилась реєстрація на інвестиційний саміт SelectUSA: як взяти участь.

Фото: Business Evolution 2024

Читати далі

Суспільство

В Україні продовжили період реєстрації на НМТ

Опубліковано

Абітурієнти, які не змогли зареєструватися на НМТ під час основного періоду, матимуть можливість це зробити з 10 по 15 травня. Відповідні дати затверджені календарним планом проведення національного мультипредметного тесту.

Про це повідомляє Освіта.юа.

Про додаткову реєстрацію

Ті абітурієнти, які вже реєструвалися на НМТ під час основного періоду, але отримали відмову від регіонального центру оцінювання якості освіти, матимуть можливість повторно зареєструватися.

У додатковий період також зможуть зареєструватися на НМТ ті, хто не міг це зробити під час основного періоду з об’єктивних причин.

Крім того, реєстрація з 10 по 15 травня передбачена для осіб, які, згідно з рішенням суду, перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах.

Читати також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Як зареєстуватися на НМТ

Для реєстрації на НМТ вступники повинні створити особистий електронний кабінет на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, завантажити необхідні документи, ввести особисті дані та обрати предмет за вибором для складання під час іспиту.

Також ми повідомляли, що на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Фото: Освіторія

Читати далі