Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Робота в 2020: які професії актуальні у новому десятиріччі

Опубліковано

Актуальні професії нової декади цікавлять багатьох громадян. На сучасному ринку простежується тенденція заміни фізичної праці людини технікою. Комп’ютерні технології, штучний інтелект, розвиток віртуальної реальності та генної інженерії стали причиною попиту нових професій. Пропонуємо більш детально ознайомитись з десяткою спеціальностей, які будуть актуальними у 2020 році.

Аналітик

Серед популярних вакансій слід виділити посаду аналітика. На підставі проведених ним розрахунків розробляються прогнози та дієві рекомендації стосовно майбутнього розвитку галузі. Прогнозується попит на системних аналітиків у ІТ-сфері та у промисловості. Системні аналітики досліджують і моделюють бізнес-процеси та пропонують варіанти щодо оптимізації.

Читайте також: В Україні проведуть реформу зайнятості: основні нововведення

Для здобуття професії необхідно закінчити вищий навчальний заклад з ІТ або математичним нахилом. Сучасні підприємства беруть до свого штату успішних випускників, які володіють навичками користування ПК та розбираються у побудові інформаційних систем. 

Середня зарплата системного аналітика – $1040

ІТ – спеціаліст (Front-end, Back-end)

Ні для кого не секрет, що сучасним підприємствам необхідні працівники у сфері ІТ-технологій. У 2020 році в числі найбільш актуальних професій буде спостерігатись попит на фахівців:

  • програмісти;
  • системні архітектори;
  • працівники напрямку кібербезпека;
  • веб-інженери;
  • системні інженери та адміністратори.

Діяльність ІТ-спеціаліста доволі монотонна. Це слід враховувати під час вибору професії, адже фахівцю слід бути не тільки посидючим, але й мати здатність швидко концентруватися, робити аналіз наявного стану організації та знаходити рішення для усунення проблем. Окрім цього, обов’язковими критеріями є знання технічної англійської мови. 

Середню зарплату визначити складно – вона залежить від конкретного спрямування, але айтішніки можуть розраховувати на $650 – $5000

Менеджер з продажу (товарів або послуг)

Ці спеціалісти займаються реалізацією продукції та працюють над впровадженням нових методів продажу для збільшення кількості потенційних клієнтів. Представлена професія знаходиться на лідируючих позиціях стосовно попиту. Менеджери з продажу мають широкий спектр обов’язків, серед яких слід виділити:

  • спілкування з клієнтами, ведення як особистих розмов, так і у телефонному режимі, представлення покупцям та замовникам інформації щодо нюансів та особливостей представленої продукції, розв’язання спірних питань;
  • виконувати роботу над збільшенням обсягу продажу товарів у своєму секторі;
  • аналіз наявної ситуації на ринку, адаптування під сучасні тенденції;
  • оформлення договорів, накладних та іншої документації. 

Спеціальність менеджера з продажів користується попитом протягом останніх кількох років та у 2020 році не втратить своїх позицій. Під час вибору даної спеціальності слід враховувати, що більша частина робочого часу проводиться за переговорами з клієнтами. Фахівці у цій сфері мають бути комунікабельними та соціально активними. Серед вимог для претендентів роботодавці виділяють вищу освіту економічного спрямування, навички користування комп’ютером та оргтехнікою, досвід з продажу товарів. 

Середня зарплата менеджера з продажів – $830

Менеджер вищої ланки

Головним завданням топ-менеджера є управління персоналом організації та прийняття стратегічно важливих рішень, що сприяють швидкому розвитку компанії. Серед посад у даній сфері слід відзначити генеральних директорів, управлінців банків, ректорати університетів. Топ – менеджери становлять найменшу за показником чисельності групу управлінців. На менеджерів вищої ланки покладаються такі завдання:

  • управління підприємствами та підтримання репутації організації на достойному та високому рівні;
  • планування заходів та напрямів діяльності для збільшення прибутку;
  • контроль за виконанням запланованих заходів та укладених договорів;
  • вирішення спірних питань глобального масштабу;
  • укладення договорів та обговорення питань із клієнтами;
  • залучення експертів та фахівців для розв’язання актуальних для компанії питань.

Середня зарплата топ-менеджера – $1700

Дизайнер

Дану професію не можна замінити сучасними машинами та автоматизацією виробничих процесів. Люди, які мають творчий погляд на життя та креативний підхід для рішення проблем, в усі часи високо цінувалися в організаціях. Серед основних завдань, покладених на креативного дизайнера, виділяють генерацію нових та унікальних ідей, котрі реалізуються у поліграфії, рекламній діяльності, дизайні, розробці логотипів брендів. Представлена спеціальність ідеально підійде для людей із нестандартним мисленням, розвиненою фантазією та для фахівців, котрі можуть виконувати свої обов’язки у режимі багатозадачності. 

Читайте також: ІТ-освіта для людей з інвалідністю: як працює проєкт BeQA

Аналітики прогнозують у 2020 попит на креативних дизайнерів на підприємствах із виготовлення смартфонів та предметів техніки для розробки сучасного обладнання та нових гаджетів. На ринку представлено безліч подібних товарів, тому можна впевнено говорити, що покупці віддадуть перевагу унікальним речам, котрі мають яскравий зовнішній вигляд. Не останню роль відіграє реклама, яка запам’ятовується з перших секунд перегляду та привертає увагу перехожих. Серед обов’язків спеціалістів даного напряму слід виділити:

  • розробку креативних ідей з метою популяризації товарів у населення;
  • графічний дизайн макетів та колажів;
  • розробку та створення брендингу та шаблонів для рекламної кампанії.

Спеціалістам зовсім не обов’язково знаходитись в офісі, часто вони працюють віддалено, мають гнучкий графік, роботу можуть виконувати вдома. Час талановитого та грамотного фахівця добре оплачується. Для того щоб отримати бажану посаду, слід взяти до уваги велику конкуренцію. Тому важливо підготувати портфоліо.

Середня зарплата креативного дизайнера – $650

Менеджер з персоналу (HR)

На спеціаліста з персоналу покладаються такі обов’язки:

  • організація робочого процесу;
  • пошук спеціалістів та проведення співбесід;
  • організація курсів для підвищення кваліфікації працівників.

Фахівець має мати лідерські якості, аналітичні здібності, бути професіоналом у своїй сфері, відмінно орієнтуватися на сучасному ринку, знати основи діловодства та володіти іноземними мовами, щоб мати змогу співпрацювати з компаніями із-за кордону.

Середня зарплата hr-менеджера – $630

Коуч

Сьогодні досить розповсюдженою серед нових професій вважається коучинг, що становить різновид консалтингових послуг та тренінгу, тому аналітики прогнозують ріст популярності спеціальності у 2020. Такі вчителі надають допомогу людям в досягненні поставленої мети та направляють їх на реалізацію своїх вмінь та навичок. Справжні професіонали мають попит на ринку праці. Розрізняють бізнес-коучинг та лайф-коучинг. 

Середня зарплата коуча – $710

Маркетолог

На ринку спостерігається ситуація економічної нестабільності та перенасичення. Значно падає споживацький попит. Керівництво великих компаній зацікавлене у фахівцях, котрі мають змогу не тільки зробити товар, котрий реалізується, більш популярним для покупців, але й довести продукцію до кінцевих споживачів. Спеціалістам необхідно мати економічну освіту та комунікативні навички.

Читайте також: Працюєте на свята? Ось вам 7 способів розслабитись

Багато організацій бажають, щоб їх спеціалісти вільно володіли іноземними мовами та мали водійські права. На заробітну плату впливає вміння реалізовувати товари та послуги. Найбільший відсоток щомісячного доходу напряму залежить від продажу. Компанії застосовують системи заохочень для співробітників, надаючи їм за відмінну роботу бонуси та премії.

Середня зарплата маркетолога – $650

Перекладач

Все більше ведеться торгівля з іноземними партнерами. З цієї причини багатьом підприємствам необхідні спеціалісти, які володіють декількома мовами. Користуються попитом перекладачі східних мов. Молоді спеціалісти, які вміють вільно спілкуватись східними мовами, можуть розраховувати на заробітну плату від 600 доларів. 

При цьому середня зарплата перекладача східних мов – $790

Юрист або адвокат

Незважаючи на те, що на ринку з надання юридичних послуг спостерігається значна конкуренція, професіоналів все ж таки не вистачає. Спеціалісту необхідно мати вищу профільну освіту та комунікативні навички. Важливо аналізувати іноді безвихідні ситуації та відповідати за майбутнє людей чи компаній. Молоді спеціалісти отримують заробітну плату від 400 доларів. У переліку професій актуальними залишаються адвокати та судді.

Середня зарплата юриста-адвоката – $630 

Вдалого працевлаштування у 2020 році!

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: