Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Робота в 2020: які професії актуальні у новому десятиріччі

Опубліковано

Актуальні професії нової декади цікавлять багатьох громадян. На сучасному ринку простежується тенденція заміни фізичної праці людини технікою. Комп’ютерні технології, штучний інтелект, розвиток віртуальної реальності та генної інженерії стали причиною попиту нових професій. Пропонуємо більш детально ознайомитись з десяткою спеціальностей, які будуть актуальними у 2020 році.

Аналітик

Серед популярних вакансій слід виділити посаду аналітика. На підставі проведених ним розрахунків розробляються прогнози та дієві рекомендації стосовно майбутнього розвитку галузі. Прогнозується попит на системних аналітиків у ІТ-сфері та у промисловості. Системні аналітики досліджують і моделюють бізнес-процеси та пропонують варіанти щодо оптимізації.

Читайте також: В Україні проведуть реформу зайнятості: основні нововведення

Для здобуття професії необхідно закінчити вищий навчальний заклад з ІТ або математичним нахилом. Сучасні підприємства беруть до свого штату успішних випускників, які володіють навичками користування ПК та розбираються у побудові інформаційних систем. 

Середня зарплата системного аналітика – $1040

ІТ – спеціаліст (Front-end, Back-end)

Ні для кого не секрет, що сучасним підприємствам необхідні працівники у сфері ІТ-технологій. У 2020 році в числі найбільш актуальних професій буде спостерігатись попит на фахівців:

  • програмісти;
  • системні архітектори;
  • працівники напрямку кібербезпека;
  • веб-інженери;
  • системні інженери та адміністратори.

Діяльність ІТ-спеціаліста доволі монотонна. Це слід враховувати під час вибору професії, адже фахівцю слід бути не тільки посидючим, але й мати здатність швидко концентруватися, робити аналіз наявного стану організації та знаходити рішення для усунення проблем. Окрім цього, обов’язковими критеріями є знання технічної англійської мови. 

Середню зарплату визначити складно – вона залежить від конкретного спрямування, але айтішніки можуть розраховувати на $650 – $5000

Менеджер з продажу (товарів або послуг)

Ці спеціалісти займаються реалізацією продукції та працюють над впровадженням нових методів продажу для збільшення кількості потенційних клієнтів. Представлена професія знаходиться на лідируючих позиціях стосовно попиту. Менеджери з продажу мають широкий спектр обов’язків, серед яких слід виділити:

  • спілкування з клієнтами, ведення як особистих розмов, так і у телефонному режимі, представлення покупцям та замовникам інформації щодо нюансів та особливостей представленої продукції, розв’язання спірних питань;
  • виконувати роботу над збільшенням обсягу продажу товарів у своєму секторі;
  • аналіз наявної ситуації на ринку, адаптування під сучасні тенденції;
  • оформлення договорів, накладних та іншої документації. 

Спеціальність менеджера з продажів користується попитом протягом останніх кількох років та у 2020 році не втратить своїх позицій. Під час вибору даної спеціальності слід враховувати, що більша частина робочого часу проводиться за переговорами з клієнтами. Фахівці у цій сфері мають бути комунікабельними та соціально активними. Серед вимог для претендентів роботодавці виділяють вищу освіту економічного спрямування, навички користування комп’ютером та оргтехнікою, досвід з продажу товарів. 

Середня зарплата менеджера з продажів – $830

Менеджер вищої ланки

Головним завданням топ-менеджера є управління персоналом організації та прийняття стратегічно важливих рішень, що сприяють швидкому розвитку компанії. Серед посад у даній сфері слід відзначити генеральних директорів, управлінців банків, ректорати університетів. Топ – менеджери становлять найменшу за показником чисельності групу управлінців. На менеджерів вищої ланки покладаються такі завдання:

  • управління підприємствами та підтримання репутації організації на достойному та високому рівні;
  • планування заходів та напрямів діяльності для збільшення прибутку;
  • контроль за виконанням запланованих заходів та укладених договорів;
  • вирішення спірних питань глобального масштабу;
  • укладення договорів та обговорення питань із клієнтами;
  • залучення експертів та фахівців для розв’язання актуальних для компанії питань.

Середня зарплата топ-менеджера – $1700

Дизайнер

Дану професію не можна замінити сучасними машинами та автоматизацією виробничих процесів. Люди, які мають творчий погляд на життя та креативний підхід для рішення проблем, в усі часи високо цінувалися в організаціях. Серед основних завдань, покладених на креативного дизайнера, виділяють генерацію нових та унікальних ідей, котрі реалізуються у поліграфії, рекламній діяльності, дизайні, розробці логотипів брендів. Представлена спеціальність ідеально підійде для людей із нестандартним мисленням, розвиненою фантазією та для фахівців, котрі можуть виконувати свої обов’язки у режимі багатозадачності. 

Читайте також: ІТ-освіта для людей з інвалідністю: як працює проєкт BeQA

Аналітики прогнозують у 2020 попит на креативних дизайнерів на підприємствах із виготовлення смартфонів та предметів техніки для розробки сучасного обладнання та нових гаджетів. На ринку представлено безліч подібних товарів, тому можна впевнено говорити, що покупці віддадуть перевагу унікальним речам, котрі мають яскравий зовнішній вигляд. Не останню роль відіграє реклама, яка запам’ятовується з перших секунд перегляду та привертає увагу перехожих. Серед обов’язків спеціалістів даного напряму слід виділити:

  • розробку креативних ідей з метою популяризації товарів у населення;
  • графічний дизайн макетів та колажів;
  • розробку та створення брендингу та шаблонів для рекламної кампанії.

Спеціалістам зовсім не обов’язково знаходитись в офісі, часто вони працюють віддалено, мають гнучкий графік, роботу можуть виконувати вдома. Час талановитого та грамотного фахівця добре оплачується. Для того щоб отримати бажану посаду, слід взяти до уваги велику конкуренцію. Тому важливо підготувати портфоліо.

Середня зарплата креативного дизайнера – $650

Менеджер з персоналу (HR)

На спеціаліста з персоналу покладаються такі обов’язки:

  • організація робочого процесу;
  • пошук спеціалістів та проведення співбесід;
  • організація курсів для підвищення кваліфікації працівників.

Фахівець має мати лідерські якості, аналітичні здібності, бути професіоналом у своїй сфері, відмінно орієнтуватися на сучасному ринку, знати основи діловодства та володіти іноземними мовами, щоб мати змогу співпрацювати з компаніями із-за кордону.

Середня зарплата hr-менеджера – $630

Коуч

Сьогодні досить розповсюдженою серед нових професій вважається коучинг, що становить різновид консалтингових послуг та тренінгу, тому аналітики прогнозують ріст популярності спеціальності у 2020. Такі вчителі надають допомогу людям в досягненні поставленої мети та направляють їх на реалізацію своїх вмінь та навичок. Справжні професіонали мають попит на ринку праці. Розрізняють бізнес-коучинг та лайф-коучинг. 

Середня зарплата коуча – $710

Маркетолог

На ринку спостерігається ситуація економічної нестабільності та перенасичення. Значно падає споживацький попит. Керівництво великих компаній зацікавлене у фахівцях, котрі мають змогу не тільки зробити товар, котрий реалізується, більш популярним для покупців, але й довести продукцію до кінцевих споживачів. Спеціалістам необхідно мати економічну освіту та комунікативні навички.

Читайте також: Працюєте на свята? Ось вам 7 способів розслабитись

Багато організацій бажають, щоб їх спеціалісти вільно володіли іноземними мовами та мали водійські права. На заробітну плату впливає вміння реалізовувати товари та послуги. Найбільший відсоток щомісячного доходу напряму залежить від продажу. Компанії застосовують системи заохочень для співробітників, надаючи їм за відмінну роботу бонуси та премії.

Середня зарплата маркетолога – $650

Перекладач

Все більше ведеться торгівля з іноземними партнерами. З цієї причини багатьом підприємствам необхідні спеціалісти, які володіють декількома мовами. Користуються попитом перекладачі східних мов. Молоді спеціалісти, які вміють вільно спілкуватись східними мовами, можуть розраховувати на заробітну плату від 600 доларів. 

При цьому середня зарплата перекладача східних мов – $790

Юрист або адвокат

Незважаючи на те, що на ринку з надання юридичних послуг спостерігається значна конкуренція, професіоналів все ж таки не вистачає. Спеціалісту необхідно мати вищу профільну освіту та комунікативні навички. Важливо аналізувати іноді безвихідні ситуації та відповідати за майбутнє людей чи компаній. Молоді спеціалісти отримують заробітну плату від 400 доларів. У переліку професій актуальними залишаються адвокати та судді.

Середня зарплата юриста-адвоката – $630 

Вдалого працевлаштування у 2020 році!

Суспільство

Міноборони створить навчальний хаб для інформування населення про мінну безпеку

Опубліковано

В Україні для інформування населення про мінну небезпеку створять Міжнародний інформаційно-інноваційний навчальний хаб з питань гуманітарного розмінування.

Як повідомили в Міноборони, таку заяву зробили під час форуму «Особливості інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».

За планом оборонного відомства, навчальний хаб стане основним центром впровадження інновацій щодо інформування про мінну небезпеку. Це стосується розробки навчальних програм, виробництва інформаційного та медіаконтенту, інтерактивних застосунків тощо.

На базі хабу збираються відкрити інноваційний музей гуманітарного розмінування. Облаштовуватимуть простір у Центрі гуманітарного розмінування при КабМіні.

Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

«Противник використовує сучасні боєприпаси, носії яких здатні доставити в усі куточки України кластерні боєприпаси, міни, інші небезпечні вражаючі елементи. Тому нам слід зосередити увагу на проведенні інформаційних заходів не лише на деокупованих територіях, а й по всій країні, та з різними верствами населення, починаючи зі школярів і закінчуючи посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», — сказав начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.

У Міноборони стверджують, що створення навчального простору посилить інформування та просвітницьку діяльність про небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Наразі такі заходи проводять підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони й оператори протимінної діяльності.

Нагадуємо, що Нідерланди виділяють 175 мільйонів євро на ППО та дрони для України.

Фото: сайт Міноборони

Читати далі

Суспільство

ГУР та МЗС евакуювали 31 українця з Ірану (ФОТО)

Опубліковано

Головне управління розвідки спільно з Міністерством закордонних справ евакуювали 31 українця з території Ісламської Республіки Іран, де США точково вдарили по ядерних об’єктах. Наразі ці 5 чоловіків, 12 жінок та 14 дітей прямують до Києва.

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Евакуацію провели 24 червня за дорученням президента Володимира Зеленського. За сприяння міжнародних партнерів з Ірану українців транзитом через територію Республіки Азербайджан перевезли до Республіки Молдова. Звідти евакуйовані попрямують до Києва.

«Увесь час в Тегерані ми почувалися зовсім незахищеними, адже жодного разу там не було попереджувальних сирен. До того ж зник Інтернет і ми взагалі не розуміли, що відбувається. Ми дуже вдячні українському консульству в Тегерані, що постійно тримало з нами зв’язок. Я знаю, що в Україні також війна, але наша країна не залишає людей напризволяще», — поділилиася евакуйована з Ірану пані Варвара з Київщини.

Як зазначили в ГУР, це був завершальний етап комплексної операції України в Ізраїлі та Ірані з порятунку українських громадян із зон підвищеної небезпеки.

Читайте також: ГУР та МЗС евакуювали з Ізраїля 133 українців (ВІДЕО)

«Коли почалися обстріли, це було страшніше навіть, ніж в Україні. Коли сказали, що є можливість виїхати, ми вирушили на північ країни, де збиралися українці з різних міст Ірану. Ми вдячні усім, хто доклав зусиль. Ми нарешті повертаємося в Україну», — розповідає Наталя.

У ГУР додали, що громадяни України, які перебувають на території Ісламської Республіки Іран і мають намір повернутися додому, можуть звертатися до Посольства України в Ірані за посиланням. Перевезеннями евакуйованих опікувалася авіакомпанія SkyUp.

Нагадуємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.

Фото: фейсбук-сторінка ГУР

Читати далі

Суспільство

У Києві облаштували безбар’єрний пішохідний перехід на раніше нерегульованому перехресті

Опубліковано

На проспекті Лісовому, що в Деснянському районі, між будинками 13 і 18 на місці нерегульованого пішохідного переходу встановили світлофорний об’єкт. У конструкції передбачили звуковий супровід для людей з порушеннями зору.

Про це повідомили у КМДА з посиланням на КП «Центр організації дорожнього руху».

Побудували об’єкт із урахуванням принципів безбар’єрності:

  • встановили сенсорні кнопки зі звуковим супроводом для людей з порушеннями зору;
  • облаштували тактильну навігацію;
  • зробили пониження бортового каменю для зручності маломобільних груп;
  • створили велопереїзд.

Читайте також: На станції метро «Вокзальна» у Києві встановлюють пандуси (ФОТО)

Як нагадують у «Центрі організації дорожнього руху», для безпечного переходу через проспект пішоходам потрібно піднести руку до сенсорної кнопки виклику зеленого світла. А для виклику звукового супроводу для людей з порушеннями зору знизу розміщена кругла кнопка зі стрілкою, що вказує напрямок для переходу.

У комунальному підприємстві зазначили, що це рішення має зробити перехід безпечнішим і зручнішим, насамперед для дітей, які йдуть до школи.

Нагадуємо, що в Києві врятували котика, який провів понад 10 годин під завалами після обстрілу (ФОТО).

Фото: сайт КМДА

Читати далі

Шопочитати