Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Працюєте на свята? Ось вам 7 способів розслабитись

Опубліковано

Робота напружує. Свята також. Поєднання цих двох стресових факторів може призвести до катастрофи тих людей, які мають складну професію або будують серйозну кар’єру.

Якщо ви входите до числа тих “щасливчиків”, які працюють у святкові дні, то Forbes надав кілька порад, як все ж таки насолодитись цією особливою порою року. 

Ми переклали статтю і ось вам сім способів розслабитись під час свят від Ейвері Бланк.

Ейвері Бланк

Ейвері Бланк

Position

Адвокат і стратег. Допомогає людям та організаціям відстоювати себе та свої позиції. Працювала у державному та приватному секторах, а останнім часом в Центрі охорони здоров’я та вітчизняної безпеки університету Меріленда. Є членом правління Центру юридичної кар’єри Американської асоціації адвокатів та радник проекту The Wilson Center’s Women in Public Service Project.

1. Ігноруйте робочі листи, навіть якщо ви їх побачили або прочитали

Сповіщення “поза офісом” дає вашим колегам знати, що ви не зобов’язані відповідати на отримані електронні листи. Обов’язок негайно реагувати на повідомлення, який люди покладають на себе, додає ще більше стресу. 

2. Поділіться святковою “роботою” з друзями та родиною

Ні, мова йде не про перекладання робочих справ на свого друга. Коли у вас є певна робота, то останнє, що хочеться робити, це брати на себе відповідальність за святковий обід. Подумайте про те, щоб попросити друзів чи членів родини взяти участь у приготуванні їжі. Це значно полегшить вам життя. Нехай інші принесуть із собою страви, щоб вам не довелось витрачати весь час на приготування їжі для різдвяної вечері чи святкування Нового року.

Спільний відпочинок полегшить ваше загальне навантаження. Ви зможете виконати роботу у цей день і з нетерпінням чекати гостей. 

3. Не встановлюйте будильник

У робочі дні люди зазвичай дотримуються розкладу. А будильник — це той механізм, який допомагає точно дотримуватися цього графіку. Але його звук може бути стресовим для вас, адже ви можете боятись роботи, яка на вас чекає. Дайте собі один день, щоб дозволити своєму тілу прокинутись, коли воно захоче. Дозвольте собі нікуди не поспішати.

4. Не дивіться на телефон з самого ранку

Як тільки ви прокинулись, не варто одразу хапатись за телефон. Тримайте його якомога далі від ліжка, щоб ви не могли його дістати чи увімкнути. Технологія стимулює мозок. А читання електронних листів, новин, або будь-якої іншої інформації на технічних пристроях може вас не розбудити, а роздратувати. А тим паче зранку!

5. Виходьте на двір та частіше рухайтесь

Багато з нас дуже часто відсувають фізичні вправи на задній план чи на уявний понеділок. Завжди переконуємо себе в тому, що немає часу просто зробити зарядку. Під час канікул знайдіть цей час. Вийдіть на пробіжку вранці, або просто прогуляйтесь по вулиці вдень. Важливо подихати свіжим повітрям. 

6. Насолоджуйтесь сніданком

Багато людей зранку не виділяють собі час на сніданок. Вони відчувають стрес і хочуть вже розпочати роботу якомога скоріше.

Почались свята і робота може зачекати і 30 хвилин, і 45 хвилин, і 60 хвилин. Снідайте повільно. Підіть у місцеву кав’ярню. Починайте новини. Контролюйте самі свій графік, хоча б на початку дня. 

7. Присвятіть час сім’ї

Якщо вам доводиться працювати у святкові дні, то призначте час, який ви зможете провести зі своїми близькими. Обов’язково пообідайте з ними. Виділіть час, щоб подивитись футбольний матч чи подивіться якесь святкове шоу. Подаруйте своїй сім’ї трохи себе та свого часу. 

Прийміть заходів, щоб знизити рівень стресу і зробіть щось інше, що не входить у вашу рутину. Більше спілкуйтеся з людьми та оточенням, а менше — з технологіями.  Робіть речі, які ви не можете зробити під час звичайного робочого дня. Скористайтеся святковим затишшям і дозвольте собі перепочити.

Суспільство

НБУ випустили нову пам’ятну монету «Українська бавовна. Лелека-100»

Опубліковано

22 липня в Україні ввели в обіг нову пам’ятну монету — «Українська бавовна. Лелека-100». Вона присвячена безпілотному авіаційному комплексу «Лелека-100», який став незамінним інструментом для ведення повітряної розвідки, коригування вогню артилерії тощо.

Про це повідомляє НБУ.

Номінал монети 5 гривень, тираж — до 75 000 штук.

Читати також: Нацбанк вилучає з обігу старі 500-гривневі банкноти: всі деталі

На аверсі монети змодельовано стилізоване зображення з монітора керування польотом безпілотника «Лелека-100», де на степових дорогах відображені виявлені ворожі цілі – танки.

На реверсі — планер розвідувального комплексу в польоті. Над ним – стилізований абрис птаха лелеки, що символізує мир та спокій, які забезпечуються завдяки пильності «Лелеки-100».

Нагадаємо, що українські банки почали видавати доступні кредити на розвиток альтернативних джерел енергії: про що варто знати.

Фото: НБУ.

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця збільшила кількість додаткових рейсів до Одеси

Опубліковано

АТ «Укрзалізниця» на період пікового сезону збільшила кількість додаткових рейсів Інтерсіті+ до Одеси.

Про це повідомили в Укрзалізниці.

Відзавтра Інтерсіті до Одеси курсуватиме додатково 24, 30 липня, а також — 1, 7, 13, 15, 21, 27 та 29 серпня.

Відправлення з Києва — о 6:03, прибуття до Одеси — о 13:34. У зворотному напрямку поїзд відправлятиметься з Одеси о 14:20 і прибуватиме до Києва о 21:54.

У ці дні на маршруті курсуватиме поїзд українського виробництва «Тарпан», що дозволить на 50% збільшити пропозицію місць на цьому напрямку у порівнянні зі звичайними рейсами.

Читайте також: «Укрзалізниця» перевезла рекордну кількість пасажирів за день

«Два тижні тому ми запустили Інтерсіті №761/762 за маршрутом Київ — Одеса: за цей час бачимо стійкий попит пасажирів на цей напрямок, тож знаходимо можливості додати рейсів до Одеси, гнучко оперуючи рухомим складом залізниці», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Укрзалізниця запустила оновлений сайт для купівлі квитків.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У Києві набув чинності порядок створення нових муралів

Опубліковано

У Києві набув чинності новий порядок створення муралів на будівлях і спорудах, який передбачає прозорий механізм художнього оформлення міського середовища шляхом нанесення монументальних розписів.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Документ регулює процес нанесення стінописів у Києві, їх утримання, збереження та демонтаж, а також процедуру розгляду питань і прийняття рішень щодо монументальних розписів у міському просторі.

Зокрема, порядок включає:

Читайте також: Жителі Києва можуть запропонувати ескізи для нових муралів в місті

  • заборону на створення муралів на фасадах об’єктів культурної спадщини;
  • заборону на створення муралів з інформацією або контентом, що заборонений законодавством України;
  • заборону на створення стінописів, що містять рекламу.

«Київ став першим містом, яке розробило зрозумілу та відкриту процедуру, що визначає дорожню карту для ініціаторів створення муралів. Це дозволить захистити місто і публічний простір від хаотичного насичення творами монументального мистецтва, зокрема на об’єктах культурної спадщини», — зазначила депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

Нагадаємо, у Києві відкрили мурал на честь Героя України Олександра Мацієвського.

Фото: Ян Доброносов/Telegraf

Читати далі