

Суспільство
Змінити професію і перейти в ІТ? Три успішних кейси тих, хто вже наважився
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Чи здавалося вам, що ваша професія – це не те про, що ви завжди мріяли? Можливо, саме зараз ви потайки бажаєте спробувати себе в іншій сфері?
Команда ШоТам підготувала три історії українців, які змінити своє життя на 160 градусів під час війни та пішли в ІТ. Лікарка зняла білий халат та стала веб-дизайнеркою, офіціант викинув тацю і перейшов у тестувальники, а юрист став розробником. Які курси допомогли їм опанувати нову професію? Та як це – відкрити в собі ІТ-спеціаліста?

Юлія Лимонова
UI/UX designer
Вчилася на лікарку, а стала дизайнеркою
Після школи я обрала для себе шлях медицини. Здається, я була впевнена в тому, що мій вибір правильний. Тому я здобула освіту в Одеському національному медичному університеті, відбула інтернатуру і навіть встигла спробувати себе у ролі терапевтки в одному з селищ на Одещині.
Втім, коли я почала працювати, то зрозуміла, що не зовсім погоджуюся з тим, як в Україні функціонує медична система. Якщо в університеті кажуть, що потрібно призначити препарати за схемою, то коли ти приходиш працювати в лікарню і не призначив додатково крапельницю на прохання пацієнта – ти поганий лікар. Знання, як треба лікувати людей, базуються виключно на книжках, коли доводиться це пояснювати пацієнту, він відмовляється розуміти.
Час від часу руки просто опускалися. Після такої комунікації з пацієнтами я все більше почала задумуватися куди йти далі. Мені подобався дизайн. Я почала розбиратися, хто такі веб-дизайнери, хто такі UI/UX дизайнери і що буде мені ближче. Коли сину виповнилося 1.5 року я змогла більше часу приділити своєму навчанню і подала заявку в міжнародну академію Mate academy.
Легко потрапити у фінансову пастку
Їх система навчання припала мені до душі. Адже чимало курсів побудовані на тому, що ти платиш за навчання, спочатку за базовий курс, а потім за наступний, щоб дізнатися більше. Так доволі просто можна потрапити у фінансову пастку тому, що на період навчання треба ще за щось жити.
У Mate academy курси безкоштовні. Для людей, які не мають фінансової можливості заплатити за навчання, це ідеальний варіант. А вже потім, коли почнеш заробляти, протягом двох років віддаєш компанії 17% від своєї зарплатні.

Спершу англійська, потім навчання
Для того, щоб вступити в академію, потрібно пройти тестування з англійської мови. Якщо рівень володіння мовою недостатній, то на курси потрапити не вийде. Так трапилося і в мене. На щастя, академія дає можливість підвищити рівень безкоштовно і згодом повторити тестування.
Зрештою мене взяли на навчання і я обрала курс UI/UX дизайнера, який досліджує поведінку користувачів. Тобто ми не просто відмальовуємо картинку, а й аналізуємо правильне розташування кнопок, щоб користувач міг точно їх натиснути, підбираємо під кожний розділ інформацію, тощо.
Я пишаюся тим, що роблю
Після завершення навчання в академії, я подала більше 100 заявок на цікаві вакансії. Робота знайшла мене за 2 тижні. Зараз я працюю в аутсорсинговій компанії і розробляю дизайн додатку по типу хмарного сховища для освітніх компаній. Це моя гордість.
Інший проєкт пов’язаний з американською системою податку. Для спрощення податків потрібно було створити сервіс з автоматичним заповненням. У цьому проєкті, я витратила більше часу на вивчення оподаткування США, ніж на сам дизайн сервісу. Далі я хочу лише розвиватися в цій сфері і вже є ідеї реалізуватися в анімації. Якщо вам не подобається ваша робота, то я точно можу сказати – зволікати не варто. Проконсультуйтеся з тими, хто вже працює там, де вам до вподоби і може розповісти про плюси та мінуси. Наважуйтесь на зміни і працюйте там, де будете по справжньому щасливі.

Максим Бешлега
Manual QA
З режисера в офіціанти, а там і в тестувальники недалеко
В шкільні час я думав, що сфера ІТ – це моє. Я не любив інформатику через викладача, але мені подобалося спостерігати за тим, як живе мій дядько, який працював у театрі актором.
Навіть перед самим вступом в університет, я ще не мав чіткого уявлення про те, ким хочу стати. Та все ж вирішив спробувати свої сили і піти на акторський факультет. Під час підготовки до іспитів, мені порадили обрати факультет режисерської майстерності, де можна було б опанувати одразу дві професії. Що я і зробив.
Перші роки мого навчання припали на період пандемії, тому ми вивчали матеріал дистанційно і це дозволило мені знайти час для роботи. Я почав підпрацьовувати аніматором на корпоративних заходах, дитячих святах, думав, що це допоможе покращити мої акторські навички. Був і Міккі Маусом і Дракошкою, а одного разу мені довелося вдягнути костюм Блискавки МакКвіна. Це був найнезручніший сценічний образ.
Я можу стати тестувальником!
З другого курсу мені довелося змінити свої кар’єрні плани, оскільки наше театральне життя завмерло через Covid. Я став офіціантом. Цей період був доволі дивним, бо я не завжди розумів свою роль та функції в цій роботі. Відверто кажучи, я був поганим офіціантом, за що отримував мізерні чайові.
Зрештою я замислився над ІТ. І усвідомив, що у мене може бути перспективна кар’єра тестувальника, дизайнера або рекрутера. Я почав навчатися самостійно восени минулого року. Брак коштів і часу змусили мене шукати безкоштовні, але якісні курси. І мені пощастило, я натрапив на Mate academy.

Першу роботу в ІТ знайшов за 3 тижні
Пригадую, як на початку навчання, був першим, хто здав свою роботу. У мене з’явилося відчуття, що я не безнадійний і поступово почав закохуватися в цю професію. Курс минув на одному подиху. Незважаючи навіть на те, що щодня мені доводилося їздити мало не з околиці міста у самий центр, аби повноцінно навчатися.
Перша робота в ІТ знайшла мене через три тижні після завершення навчання. В компанії, яка розробляла мобільні додатки. Я себе не бачив саме мобільним тестувальником, але за пів року мені вдалося здобути нові знання та навички. Нині я працюю в українській компанії, теж тестувальником мобільних додатків, на платформах iOS и Android.
Сфера ІТ буде лише розвиватися. Це як лізти на гору і не бачити верху. Я би радив кожному тестувати свої вподобання.Коли нічого не подобається – це всього лише відсутність розуміння того, що хочеться робити.

Антон Іскрик
Front-end developer
З юриста в ІТ-розробники
До того, як увійти в ІТ, ким я тільки не працював. І юристом, і помічником нотаріуса, і навіть надавав свої власні консультації з трудового та земельного права. Це була складна робота, бо потрібно комунікувати з людьми і вирішувати їх проблеми.
Якраз перед початком повномасштабного вторгнення, я був помічником юриста в компанії, яка виготовляє консервну продукцію. Через війну компанія почала звільняти працівників і я розумів, що черга невдовзі може дійти й до мене. Так настав час шукати варіанти, де ще я можу себе реалізувати. Хоча про зміну професію насправді почав замислюватися ще у студентські роки.
Спершу взявся опановувати дизайн. Переглядав відео, створював картинки, але і тут змушував себе це робити. «А може в розробники податися?» – подумав я. Та на цій думці себе зупинив, адже я «гуманітарій», аж ніяк не “технар”. Тож там точно буду повний нуль.
Я почав потрохи розробляти логотипи. Згодом дізнався, що їх можна створювати за допомогою коду. Мені здалося це цікавим і точно варто спробувати. Я знову самостійно почав переглядати відео та купив пару курсів. Але який результат може бути від цього навчання, якщо мою роботу ніхто не перевіряв?
Я перебудував свій мозок
Розглянути навчання в Mate academy мені порадив мій друг, який працює розробником. Я погодився, бо з грошима тоді було геть кепсько, а курси безкоштовні. Щоб потрапити в академію довелося пройти випробування: зробити тестове завдання мовою програмування javascript. Вирішувати такі задачки для мене виявилися завданням із зірочкою.
Та коли мене взяли в академію, я зрозумів, що мені так ніколи не подобалося навчатися, як тоді. Щодня я вчився по 10-12 годин. Якщо у першій половині дня я не знав, як вирішити якусь задачу, то під кінець дня я можу пояснити, як це працює.
Свою повноцінну роботу ІТ-розробником я знайшов через 4 місяці після навчання на LinkedIn. Це компанія, яка надає послуги з ІТ розробок для США, Ізраїлю. Я отримав зробити технічне завдання, яке навіть перевиконав. Після чого у мене була співбесіда аж 2,5 години. Для мене це був шок, адже зазвичай співбесіди тривають значно менше.

Мене мотивує мій власний результат
Працюю вже 5 місяців і точно можу сказати, що нарешті знайшов те, що шукав. Тут постійно нові завдання, які хочеться виконувати. Коли я бачу гарний результат своєї робити – це мене мотивує працювати більше. Безумовно плюсиком став і мій дохід, який покращився – на 20%.
Мої топ 3 поради:
- Перед тим, як обирати курси ІТ, дізнайтеся чи перевіряють там роботу і дають фідбек
- Під час навчання відразу шукати роботу, щоб потім здобуті знання лише закріпити на практиці.
- Не вірити у міф, що гуманітарій не може стати технарем.
- Набратися терпіння, дохід не одразу буде великим

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Баварія передала МВС України пакет гуманітарної допомоги, до якого увійшли зокрема 30 автомобілів та генератори.
Про це повідомили на сайті МВС.
Державне міністерство внутрішніх справ Баварії передало системі МВС України пакет гуманітарної допомоги, до якого увійшли 30 автомобілів, генератори, мотопомпи й комунікаційне обладнання.
«Вся ця техніка буде розподілена в системі внутрішніх справ: для прикордонників, нацгвардійців, поліцейських. Сподіваємось, що ця допомога – не остання. Це для нас велика потужна підтримка», – наголосив заступник міністра внутрішніх справ Василь Тетеря.
Читайте також: Чи потрібен досвід, аби відкрити власну ферму? Історія молочного бізнесу з Харківщини, що працює за 50 кілометрів від кордону з росією
Нагадаємо, Полтавщина отримала понад 60 генераторів від міжнародних партнерів.
До того ж Україна отримала від міжнародних партнерів 508 акумуляторів Tesla Powerwall для соціальної та критичної інфраструктури.
Фото: mvs.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології (ОКЦНН) виконали першу в Ужгороді трансплантацію серця від посмертної донорки.
Про це повідомили на сайті ОКЦНН.
«Щойно наші лікарі констатували смерть мозку 44-річної пацієнтки, а її родичі дали дозвіл на забір органів для трансплантації, ми сконтактували із лікарями Першого територіального медичного об’єднання м. Львова», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію
Зазначається, що лікарі прибули в ОКЦНН разом із реципієнтом, якому відразу й пересадили серце донорки.
Окрім серця придатними до трансплантації були також печінка та нирки, які відвезли для пересадки до Львова. Забір органів та сама трансплантація тривала близько 6 годин.
Нагадаємо, київські лікарі вдруге пересадили печінку пацієнту і врятували йому життя – це перший такий успішний досвід українських лікарів.
Крім того, військовому, який був за крок до ампутації, врятували обидві ноги. Після реабілітації він планує повернутися на фронт.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Національному заповіднику «Софія Київська» презентували сучасний переклад Біблії українською мовою з девтероканонічними книгами Українського Біблійного Товариства. Захід відбувся 28 вересня.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.
У представленні кульмінаційної багатолітньої праці перекладачів редакторів, мовознавців, вітчизняних та закордонних вчених-біблеїстів взяли участь глави та настоятелі церков православного, католицького та протестантського спрямування та інші гості.
Зазначається, що така подія – ще одна нагода для вірян висловити вдячність Богові за захист України в умовах повномасштабної агресивної війни, розв’язаної російською федерацією, а також об’єднатись у молитві про захисників, про збереження українського народу та настання миру.
Читайте також: Не дубляжем єдиним, або На що ще варто звернути увагу в законопроєкті №9432
«Моє серце і всі ваші переповнені невимовною радістю. Адже ми чекали цього 25 років, чверть століття. Можливо це і не так довго, але мірою людського життя – це вже ціле покоління. Попередні переклади також не робилися швидко, тому що це фундаментальна праця, яка повинна бути сприйнята всіма церквами, релігійними організаціями. Повинна пройти певна рецепція. Це мав бути справжній переклад, щоб ним користувалися, читали й надихалися», – розповів Блаженніший митрополит Київський і всієї України, настоятель Православної церкви України Епіфаній.

Здійснення сучасного перекладу Біблії українською мовою було одним із основних завдань Українського Біблійного Товариства від моменту його заснування. Всі попередні переклади були здійснені задовго до того і були важко зрозумілі для сучасного покоління.
Українське Біблійне Товариство — міжконфесійна християнська організація, метою якої є переклад, друкування та розповсюдження Біблії українською мовою й мовами нацменшин, що проживають на території України. До складу Товариства входять 21 провідна українська церква православного, католицького та протестантського віросповідання і Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України.
Нагадаємо, в Україні презентували рукописну Біблію, яку створили 30 тис. українців.
Також ми повідомляли, що презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн.
Фото: mcip.gov.ua.