Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Змінити професію і перейти в ІТ? Три успішних кейси тих, хто вже наважився

Опубліковано

Чи здавалося вам, що ваша професія – це не те про, що ви завжди мріяли? Можливо, саме зараз ви потайки бажаєте спробувати себе в іншій сфері? 

Команда ШоТам підготувала три історії українців, які змінити своє життя на 160 градусів під час війни та пішли в ІТ. Лікарка зняла білий халат та стала веб-дизайнеркою, офіціант викинув тацю і перейшов у тестувальники, а юрист став розробником. Які курси допомогли їм опанувати нову професію? Та як це – відкрити в собі ІТ-спеціаліста?

Юлія Лимонова

UI/UX designer

Вчилася на лікарку, а стала дизайнеркою

Після школи я обрала для себе шлях медицини. Здається, я була впевнена в тому, що мій вибір правильний. Тому я здобула освіту в Одеському національному медичному університеті, відбула інтернатуру і навіть встигла спробувати себе у ролі терапевтки в одному з селищ на Одещині.

Втім, коли я почала працювати, то зрозуміла, що не зовсім погоджуюся з тим, як в Україні функціонує медична система. Якщо в університеті кажуть, що потрібно призначити препарати за схемою, то коли ти приходиш працювати в лікарню і не призначив додатково крапельницю на прохання пацієнта – ти поганий лікар. Знання, як треба лікувати людей, базуються виключно на книжках, коли доводиться це пояснювати пацієнту, він відмовляється розуміти.

Час від часу руки просто опускалися. Після такої комунікації з пацієнтами я все більше почала задумуватися куди йти далі. Мені подобався дизайн. Я почала розбиратися, хто такі веб-дизайнери, хто такі UI/UX дизайнери і що буде мені ближче. Коли сину виповнилося 1.5 року я змогла більше часу приділити своєму навчанню і подала заявку в міжнародну академію Mate academy. 

Легко потрапити у фінансову пастку

Їх система навчання припала мені до душі. Адже чимало курсів побудовані на тому, що ти платиш за навчання, спочатку за базовий курс, а потім за наступний, щоб дізнатися більше. Так доволі просто можна потрапити у фінансову пастку тому, що на період навчання треба ще за щось жити.

У Mate academy курси безкоштовні. Для людей, які не мають фінансової можливості заплатити за навчання, це ідеальний варіант. А вже потім, коли почнеш заробляти, протягом двох років віддаєш компанії 17% від своєї зарплатні. 

Спершу англійська, потім навчання

Для того, щоб вступити в академію, потрібно пройти тестування з англійської мови. Якщо рівень володіння мовою недостатній, то на курси потрапити не вийде. Так трапилося і в мене. На щастя, академія дає можливість підвищити рівень безкоштовно і згодом повторити тестування.

Зрештою мене взяли на навчання і я обрала курс UI/UX дизайнера, який досліджує поведінку користувачів. Тобто ми не просто відмальовуємо картинку, а й аналізуємо правильне розташування кнопок, щоб користувач міг точно їх натиснути, підбираємо під кожний розділ інформацію, тощо.

Я пишаюся тим, що роблю

Після завершення навчання в академії, я подала більше 100 заявок на цікаві вакансії. Робота знайшла мене за 2 тижні. Зараз я працюю в аутсорсинговій компанії і розробляю дизайн додатку по типу хмарного сховища для освітніх компаній. Це моя гордість.

Інший проєкт пов’язаний з американською системою податку. Для спрощення податків потрібно було створити сервіс з автоматичним заповненням. У цьому проєкті, я витратила більше часу на вивчення оподаткування США, ніж на сам дизайн сервісу. Далі я хочу лише розвиватися в цій сфері і вже є ідеї реалізуватися в анімації. Якщо вам не подобається ваша робота, то я точно можу сказати – зволікати не варто. Проконсультуйтеся з тими, хто вже працює там, де вам до вподоби  і може розповісти про плюси та мінуси. Наважуйтесь на зміни і працюйте там, де будете по справжньому щасливі. 

Максим Бешлега

Manual QA 

 З режисера в офіціанти, а там і в тестувальники недалеко 

В шкільні час я думав, що сфера ІТ – це моє. Я не любив інформатику через викладача, але мені подобалося спостерігати за тим, як живе мій дядько, який працював у театрі актором.

Навіть перед самим вступом в університет, я ще не мав чіткого уявлення про те, ким хочу стати. Та все ж вирішив спробувати свої сили і піти на акторський факультет. Під час підготовки до іспитів, мені порадили обрати факультет режисерської майстерності, де можна було б опанувати одразу дві професії. Що я і зробив.

Перші роки мого навчання припали на період пандемії, тому ми вивчали матеріал дистанційно і це дозволило мені знайти час для роботи. Я почав підпрацьовувати аніматором на корпоративних заходах, дитячих святах, думав, що це допоможе покращити мої акторські навички. Був і Міккі Маусом і Дракошкою, а одного разу мені довелося вдягнути костюм Блискавки МакКвіна. Це був найнезручніший сценічний образ.

Я можу стати тестувальником!

З другого курсу мені довелося змінити свої кар’єрні плани, оскільки наше театральне життя завмерло через Covid. Я став офіціантом. Цей період був доволі дивним, бо я не завжди розумів свою роль та функції в цій роботі. Відверто кажучи, я був поганим офіціантом, за що отримував мізерні чайові.  

Зрештою я замислився над ІТ. І усвідомив, що у мене може бути перспективна кар’єра тестувальника, дизайнера або рекрутера. Я почав навчатися самостійно восени минулого року. Брак коштів і часу змусили мене шукати безкоштовні, але якісні курси. І мені пощастило, я натрапив на Mate academy.

Першу роботу в ІТ знайшов за 3 тижні 

Пригадую, як на початку навчання, був першим, хто здав свою роботу. У мене з’явилося відчуття, що я не безнадійний і поступово почав закохуватися в цю професію. Курс минув на одному подиху. Незважаючи навіть на те, що щодня мені доводилося їздити мало не з околиці міста у самий центр, аби повноцінно навчатися.

Перша робота в ІТ знайшла мене через три тижні після завершення навчання. В компанії, яка розробляла мобільні додатки. Я себе не бачив саме мобільним тестувальником, але за пів року мені вдалося здобути нові знання та навички. Нині я працюю в українській компанії, теж тестувальником мобільних додатків, на платформах iOS и Android.

Сфера ІТ буде лише розвиватися. Це як лізти на гору і не бачити верху. Я би радив кожному тестувати свої вподобання.Коли нічого не подобається – це всього лише відсутність розуміння того, що хочеться робити.

Антон Іскрик

  Front-end developer

З юриста в ІТ-розробники 

До того, як увійти в ІТ, ким я тільки не працював. І юристом, і помічником нотаріуса, і навіть надавав свої власні консультації з трудового та земельного права. Це була складна робота, бо потрібно комунікувати з людьми і вирішувати їх проблеми.

Якраз перед початком повномасштабного вторгнення, я був помічником юриста в компанії, яка виготовляє консервну продукцію. Через війну компанія почала звільняти працівників і я розумів, що черга невдовзі може дійти й до мене. Так настав час шукати варіанти, де ще я можу себе реалізувати. Хоча про зміну професію насправді почав замислюватися ще у студентські роки.  

Спершу взявся опановувати дизайн. Переглядав відео, створював картинки, але і тут змушував себе це робити. «А може в розробники податися?» – подумав я. Та на цій думці себе зупинив, адже я «гуманітарій», аж ніяк не “технар”. Тож там точно буду повний нуль. 

Я почав потрохи розробляти логотипи. Згодом дізнався, що їх можна створювати за допомогою коду. Мені здалося це цікавим і точно варто спробувати. Я знову самостійно почав переглядати відео та купив пару курсів. Але який результат може бути від цього навчання, якщо мою роботу ніхто не перевіряв?  

Я перебудував свій мозок

Розглянути навчання в Mate academy мені порадив мій друг, який працює розробником. Я погодився, бо з грошима тоді було геть кепсько, а курси безкоштовні. Щоб потрапити в академію довелося пройти випробування: зробити тестове завдання мовою програмування javascript. Вирішувати такі задачки для мене виявилися завданням із зірочкою.  

Та коли мене взяли в академію, я зрозумів, що мені так ніколи не подобалося навчатися, як тоді. Щодня я вчився по 10-12 годин. Якщо у першій половині дня я не знав, як вирішити якусь задачу, то під кінець дня я можу пояснити, як це працює. 

Свою повноцінну роботу ІТ-розробником я знайшов через 4 місяці після навчання на LinkedIn. Це компанія, яка надає послуги з ІТ розробок для США, Ізраїлю. Я отримав зробити технічне завдання, яке навіть перевиконав. Після чого у мене була співбесіда аж 2,5 години. Для мене це був шок, адже зазвичай співбесіди тривають значно менше. 

Мене мотивує мій власний результат

Працюю вже 5 місяців і точно можу сказати, що нарешті знайшов те, що шукав. Тут постійно нові завдання, які хочеться виконувати. Коли я бачу гарний результат своєї робити – це мене мотивує працювати більше. Безумовно плюсиком став і мій дохід, який покращився – на 20%.  

Мої топ 3 поради: 

  • Перед тим, як обирати курси ІТ, дізнайтеся чи перевіряють там роботу і дають фідбек
  • Під час навчання відразу шукати роботу, щоб потім здобуті знання лише закріпити на практиці.
  • Не вірити у міф, що гуманітарій не може стати технарем.
  • Набратися терпіння, дохід не одразу буде великим

Суспільство

На Харківщині відкрили рух відновленим мостом, який зруйнували у 2022 році

Опубліковано

На Харківщині відкрили рух відновленим мостом на трасі Р-79, який зруйнували у 2022 році, щоб зупинити просування окупаційної армії.

Про це повідомила  Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Харківській області.

«Міст на автомобільній дорозі Р-79 був зруйнований для того, аби загальмувати просування ворога на початку повномасштабного вторгнення. Після того, як українські військові відкинули росіян, відразу почалися роботи з відновлення споруди, адже саме цією дорогою проходить один із найважливіших логістичних маршрутів», – йдеться у дописі.

За даними служби, дорога Р-79 пов’язує чотири райони Харківщини.

Фахівці, аби швидше відновити міст, вирішили відмовитися від класичних монолітних конструкцій і використати дві гофровані металеві труби, що в рази скоротило процес будівництва та значно здешевило вартість проєкту, кажуть у службі відновлення.

Читайте також: Для відновлення громад виділять €1 мільярд: подробиці

«Термін експлуатації таких труб не поступається залізобетонним конструкціям — він є навіть довшим. На сьогодні повний комплекс робіт з капітального ремонту вже майже завершено, залишилося нанести дорожню розмітку та впорядкувати прилеглу територію», – розповіли у відомстві.

Нагадаємо, естонці зібрали на відновлення «Охматдиту» €60 тисяч.

Фото: Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Харківській області

Читати далі

Суспільство

Міненерго запустило гарячу лінію «Струм»: за якими питаннями можна звертатися

Опубліковано

Уряд запустив гарячу лінію «Струм» для громадян і бізнесу з питань енергетики.

Про це повідомили в Міненерго.

З яких питань звертатися

На лінії «Струм» можна:

Читайте також: Енергетики відновили роботу обладнання: аварійні відключення скасовано

  • дізнатися, як посилити енергонезалежність своєї оселі або підприємства;
  • отримати інформацію про державні фінансові програми підтримки для встановлення додаткових потужностей генерації електроенергії;
  • поставити питання щодо ситуації в енергетиці.

Консультації можна отримати безкоштовно за номером 15-49. Лінія працює цілодобово.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкти №11258 та №11259, що скасовують податкові та митні збори для виробництва та ремонту машин механізованого розмінування. За проголосували відповідно 305 та 313 народних депутатів.

Фото: freepik

Читати далі

Суспільство

В Україні затверджено нову форму автобусного квитка: що змінилося

Опубліковано

З 19 жовтня в Україні на автобусних маршрутах загального користування буде діяти квиток нового зразка.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

«Через три місяці, 19 жовтня, всі квитки на автобуси в межах України повинні містити такі елементи: інформацію про маршрут, вартість проїзду, реєстраційний номер квитка, час та дату відправлення і прибуття рейсу, дані про перевізника та оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду (якщо така працює), дані про страхування», – йдеться в повідомленні.

Фото: Сергій Деркач

Водночас скасовано норму щодо кольору та розміру квитка, тарифних зон залежно від виду сполучення. Тепер не має значення, якого кольору та розміру буде квиток – головне наявність обов’язкових елементів.

Читайте також: Мінінфраструктури створює сайт для пошуку квитків на міжнародні автобуси

У новому проїзному документі також має бути вказано термін його дії у разі, якщо на маршруті є автоматизована система обліку.

Нові вимоги до проїзного документа затверджені наказом Мінвідновлення № 502, який набере чинності 19 жовтня 2024 року. Наказ повністю відповідає нещодавно підписаному Президентом закону, який запроваджує електронний квиток.

Усі перераховані вище дані мають бути у будь-якій формі квитка. Електронний також прирівняно до друкованого.

Наступний крок – затвердити технічні вимоги до автоматизованих систем обліку оплати проїзду, щоб вони були сумісними одна з одною та могли використовуватись громадами та перевізниками.

Нагадаємо, валідація проїзду в «Київ Цифровий» доступна на 20 автобусних маршрутах.

Фото:

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення