Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ІТ-освіта для людей з інвалідністю: як працює проєкт BeQA

Опубліковано

Засновники проєкту Be QA today  переконані, що ІТ-освіта має бути доступною для всіх. Цей проєкт надає можливість людям з фізичною інвалідністю отримати безкоштовну освіту та базові знання за спеціалізацією “тестування програмного забезпечення” (Software Test Engineer) та допомагає з працевлаштуванням в ІТ-компаніях України або freelance, і отримувати гідну зарплату.

Співзасновницею проєкту є Юлія Ресенчук. Дівчина сама пересувається на візку і доводить, що людина з інвалідністю може бути успішною бізнес-леді, очолювати благодійний фонд та жити активним життям.

Юлія Ресенчук

Юлія Ресенчук

президентка благодійного фонду АІК,
співзасновниця проєкту Be QA today

Інвалідність — це не вирок

Я вже 13 років пересуваюсь на візку. 2006 рік перевернув моє життя, коли я потрапила в автокатастрофу. Тоді доводилось знову навчатись елементарних речей — одягатись, приймати душ, виходити надвір.

З самого початку, коли я сіла у візок, для мене важливою була самореалізація. Травму отримала на останньому курсі університету. Було багато мрій, сподівань, а тут в один момент молода 23-річна дівчина на візку. Коли я пройшла реабілітацію, то захотілось чимось займатись, шукати себе і людей, з якими я б могла робити щось корисне для суспільства. Інвалідний візок не став для мене перешкодою. Я займаюсь кінним спортом, подорожую, стрибаю з парашутом та живу активним життям.

Якщо людина не знайшла своє місце в житті, то ніяка благодійна допомога не зробить її щасливою. Тому, отримання освіти та можливість знайти роботу є пріоритетними у нашій організації. Ми вибрали ІТ-сферу, адже саме тут можна дистанційно навчатись та добре заробляти. 

Історія проєкту

Я очолюю благодійний фонд “АІК” (Асоціація інклюзивної країни) вже понад 10 років. А сам фонд існує вже майже 20 років, тільки раніше “АІК” розшифровувався як – Асоціація інвалідів-комп’ютерників”. З самого початку ми хотіли надати людям можливість самореалізуватися, використовуючи інформаційні технології.

Ще на початку 2000-х ми побачили, що інтернет та комп’ютер дає можливість дистанційно працювати та добре заробляти. Почали звертатись до різних асоціацій, IT-компаній, спонсорів. Декіька років тому до мене самі звернулись айтішники з ідеєю створити такий проєкт, аби люди з інвалідністю змогли освоїти професію тестувальника. 

Команда проєкту Be QA today

Ініціатива прийшла від Марини Шевченко та Олександра Майданюка. Це айтішники, які самі є тестувальниками. З них почався цей проєкт, я долучилась як людина досвідчена. І в такому тандемі ми почали створювати свою справу.

Унікальність проєкту в тому, що всі лектори та ментори є волонтерами, які входять у ТОП найкращих IT-спеціалістів. Їм не цікаво навчати на курсах за гроші. Для наших лекторів важливо зробити соціальний внесок.

Перший проєкт: з 60 людей залишились 17

Пілотний курс проєкту ми запустили у 2017 році. Оголосили реєстрацію, зібрали анкети людей, потім вони пройшли відбір та співбесіду. З 60 анкет охочих ми відібрали 17 учасників. Для нас важливо, щоб охочі мали хоча б мінімальний рівень англійської мови. Адже для роботи в IT-компаніях це є дуже важливим. 

У нас студенти вивчають різні рівні і види тестування, потім проходять курси по складанню резюме та проходженню співбесіди. Крім того ми трошки допомагаємо їм прокачати свою англійську. Намагаємось поглибити учасників в атмосферу роботи в IT-компаніях.

Навчання триває три місяці в Києві. Двічі на тиждень проходять заняття з менторами. Крім цього, у студентів багато самостійної роботи та домашніх завдань по тестуванню. Ті студенти, які успішно пройшли вирішальне тестування, отримують сертифікати по закінченню.

Ми не тільки навчаємо наших студентів, а і даємо їм можливість працевлаштуватись. У нас є домовленість з IT-компаніями, які готові брати людей з інвалідністю на позиції тестувальника. Але для них не роблять поблажок, вони проходять усі етапи співбесід на рівних умовах з усіма іншими кандидатами. 

Другий набір

Цього року ми організували другий набір учасників. Але було всього 9 студентів. Більшість з тих, хто надсилав анкети, були зовсім не підготовлені, без англійської мови та головне — без бажання змінити своє життя і розвиватись в IT-напрямку.

Проте, ми не зосереджені на кількості. Готові навчати навіть трьох людей, але тих, хто справді цього прагне.

Зараз оголосили реєстрацію на 2020 рік. Але вирішили додати ще й дистанційний курс з основ тестування, який мають пройти всі учасники, бо багато людей з інших міст хочуть брати участь у проєкті. Хочемо залучати людей з сіл та маленьких містечок. Головне, щоб людина прагнула змін.

Всім привіт! 🦄🐝😎Свята вже закінчились і Новий 2020 рік наступив!💪🥳А це означає, що вже скоро ми будемо розсилати…

Geplaatst door Be QA Today op Maandag 13 januari 2020

Перші роки ми брали людей тільки з фізичною інвалідністю. Зі студентами з сенсорною інвалідністю не працювали. Але цього року думаємо спробувати розглядати також і тих студентів, які частково не чують, або частково не бачать. Професія тестувальника потребує великої уваги та зір там також є важливим.

Лежачи в ліжку можна годувати сім’ю

Всі резюме, складені студентами, ми надсилаємо нашим партнерам з IT-компаній. Після закінчення першого набору курсу з 10 учасників сім працевлаштувались у найбільших компаніях і знову працюють. Після другого – з 9 учасників, 3 працевлаштовані, деякі ще в процесі пошуку. Нещодавно нам написав один з наших студентів Роман. Писав з Великої Британії, куди вперше поїхав у відрядження. Він працює в компанії “CIKLUM” і вже навіть отримав підвищення. Ми отримали багато слів подяки від нього. Завдяки цьому ми надихаємось і розуміємо, що наша робота не даремна.

У попередніх проєктах була жінка Людмила. Їй далеко за 40 і ми взяли її як виключення, адже була крута анкета та досвід роботи вчителькою інформатики. По закінченню навчання її взяли на роботу у хорошу компанію. Але дистанційно, адже Людмила є повністю лежачою. Вона й досі там працює, отримує гарну зарплату та лежачи в ліжку годує всю родину. 

Ще у нас був хлопець, який працевлаштувався тестувальником на робота.юа. Але він зовсім не знав англійської, проте мріяв працювати у Wargaming (компанія, яка тестує ігри). Він отримав досвід на робота.юа. підтягнув англійську. І яке було наше здивування, коли у Фейсбуці у нього з’явився пост — працюю в Wargaming.

У проєкті Be QA today десь 40% студентів працевлаштовані. Людям з інвалідністю не просто дати знання, а далі робіть що хочете. Важливе менторство. Необхідно забрати їх у цей простір, де вони відчуватимуть мотивацію. Коли людина живе у 4-х стінах, то важко її вмотивувати та довести, що вона може працювати на рівні з іншими.

Робимо компанії доступними для людей з інвалідністю

Проєкт Be QA today повністю фінансують IT-компанії, в яких потім працевлаштовуються студенти. Але не всі погоджуються брати участь у нашому проєкті. Хтось боїться, хтось просто немає доступності. Тому ми шукаємо компанії, де є доступні офіси та де можуть створити цю доступність. Ще ми навчаємо компанії особливостям роботи з людьми з інвалідністю, розповідаємо про умови для них. Обов’язково має бути доступний вхід, пандус, ліфти, робоче місце, вбиральня з поручнями. Також необхідно, щоб і інші працівники були підготовлені. Вони мають розуміти, що таке толерантність, правильна термінологія. Бо люди можуть образитись, якщо їх назвати “інвалідами”.

Головною складністю для нас є недоступність і транспортування. Раніше ми співпрацювали з соціальним транспортом Києва, але потім вони відмовились. Тому ми мріємо про власний транспорт, щоб люди з інвалідністю могли комфортно пересуватись по місту.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі