fbpx
Звяжіться з нами

NewСхід

“Раніше тягала вугілля – тепер танцюю на пілоні”. Як 40-річна переселенка відкрила школу танців

15.05.2019

Її фігурі можуть позаздрити 20-річні дівчата, а таку упертість має не кожен чоловік. Вона постійно працює над своїм тілом  та навчає танцю на пілоні інших жінок та дітей. Її не хвилює віковий поріг танцю, адже їй 40 і вона майстерно виробляє трюки на своєму пілоні, якого називає Федір.

Це історія про Наталію Верещагіну, жінку, яка ще нещодавно працювала екіпірувальницею на залізничному транспорті у Дебальцево і мріяла реалізувати себе в іншій професії. Але події у її маленькому містечку, про які дізнався весь світ, повністю змінили життя цієї жінки.

Читайте також: Переселенка з Луганщини створила власний бренд дизайнерського одягу

Як у 40 років почати нове життя, залишившись на вулиці, і стати прикладом для інших читайте далі.


Це Наталія Верещагіна, яка у свої 40 років майстерно сідає на шпагат та танцює на пілоні

Не жіноча праця


Життя Наталії Веращагіної йшло спокійно за течією у рідному Дебальцево. Жінка жила у щойно відремонтованій квартирі, виховувала двох дітей та мріяла про заняття улюбленою справою. Але, завагітнівши другою дитиною, пішла працювати екіпірувальником на залізничний транспорт.

“Це зовсім робота не для жінок. Я тягала тяжкі відра з вугіллям у кожний вагон, потім їх мила. Взимку було дуже холодно”.

Читайте також: Як переселенка з Горлівки озеленює Донбас і робить бізнес на цьому

Та в один день життя може повністю змінитись. Так сталось і у Наталії одного зимового ранку лютого 2015-го року.

Війна. Жінці довелось тікати з дітьми світ за очі, лиш би уберегти своє життя. Вона відвезла дітей та стареньких батьків до родичів у Полтаву, а сама повернулась назад, з надією, що скоро все закінчиться.

Та все продовжувалось. Від артилерійських снарядів Наталія ховалась у сирому бомбосховищі, яке знаходилось прямо під квартирою.

“Я завжди дивилась на мішок на дверях і якщо він починав трястись, то все – потрібно бігти у підвал. Немає ні світла, ні води, нічого немає. У людей була паніка. Дуже страшно, коли ти чуєш звуки снарядів та як вилітає скло у квартирах”.

Зрозумівши, що її діти можуть залишитись сиротами, вона вирішила покинути рідне місто і чудом зробила це дуже вчасно. Бо через два дні у місце між її квартирою і бомбосховищем потрапив снаряд.

Наталія неохоче згадує про ті часи, але каже, що таку катастрофу просто неможливо стерти з пам’яті. От і старший син Данило часто згадує і питає, чому ж трапилась така несправедливість.


Давня мрія врятувала від депресії


Після розгрому квартири зруйнувалось і все життя Наталії. Вона знайшла притулок у родичів у Полтаві і працювала на кількох роботах, аби хоч якось прокормити двох дітей.

Все пережите загнало жінку у глухий кут, у неї опустились руки. Але Наталія знайшла вихід з депресії і взялась реалізовувати давню мрію – заняття танцями.

“Для всіх було дикістю, що я почала займатись танцями у 38 років. Але я отримувала задоволення від того, що роблю. Так, це пекельна праця, все тіло жахливо боліло, постійні синяки, я плакала,  але це принесло свої плоди”.


Зараз Наталія виробляє різноманітні трюки на пілоні та отримує нагороди на чемпіонатах України

Через рік важких занять Наталія поїхала на перший чемпіонат у своєму житті у Полтавській області. Зайняла перше місце у категорії “Любителі”.  А вже через місяць на чемпіонаті України по пол-денсу – друге. Зараз Наталія має вже 5 нагород і виступає в категорії “Полупрофі”.

“Спочатку мені було дуже важко, адже я змагалась з молодими дівчатами. Комплексувала через свій вік, але взяла себе в руки і отримала перші результати. Зараз обласні змагання для мене вже пройдений рівень, я йду на чемпіонати України”.

Читайте також: Переселенка заснувала на Донбасі ранчо з биками

Танцівниця  вирішила переїхати ближче до свого рідного краю – у Костянтинівку. Тут Наталія продовжила займатись улюбленою справою на новому рівні – відкрила власну школу танців StarFly. Спершу вклала 5 тисяч гривень – на приміщення та спортивний інвентар. Виграла грант і за отримані кошти Взяла участь у купила обігрівач приміщення та балетні станки.

А далі реклама в інтернеті, сарафанне радіо – і у Наталії з’явились перші учениці.


Залізти на “Рината” у 40 років


Покрутитись навколо пілона у невеличкому містечку охочі знайшлись. Це і маленькі дівчатка віком від чотирьох років  і дорослі 40-річні жінки.“Танці на пілоні – це дуже гарно. Ні в якому разі це не стриптиз чи якийсь срам, як багато хто думає. У танцях на пілоні є своя естетика. Це спорт, у нас більше акробатичних елементів, де працюють абсолютно всі м’язи тіла”.

Займатись пол денсом до Наталії дівчата приходять з різних мотивів: хтось хоче підтягнути фігуру, схуднути, підняти самооцінку, вразити чоловіка танцем, а діток водять, щоб потім вони могли виступати у шоу і заробляти на цьому. Одна з учениць Наталії вже виступає у Чехії, а інша – з шоу на кораблі.


Наталія демонструє для своїх учениць як правильно робити трюки на пілоні

Тренує своїх дівчат Наталія кожен день по годині. Каже, що на одне заняття приходить 4 учениці на кожний пілон. За словами тренерки, всі дівчата борються за найдорожчий пілон за 15 тисяч, якого назвали “Ринатом”.

Заняття зазвичай починаються з розминки, адже просто залізти на “Рината” чи “Федора” не можна. Спочатку заняття проходить внизу, а потім учениці піднімаються на висоту.


Пол денс – це нелегко, але й не дорого


“Мені колись казали: та ну, такі гроші платити за танці, піду краще ковбасу куплю. Але вони не розуміють, якщо ти будеш займатись, то і почуватимеш себе по-іншому. Уяви, що ти будеш їсти ковбасу, а твій чоловік на вулиці озиратиметься на мене”.

До речі, ціни Наталія зовсім не загинає: індивідуальне заняття коштує 100 гривень, разове – 70 за годину. А якщо купити абонемент, то виходить ще дешевше.

Читайте також: Як відкрити кав’ярню і не прогоріти. Інструкція від власника, що не вмів варити каву

Багато хто боїться займатись пол денсом, переживає, що через різні хвороби їм не можна. А чоловіки кажуть “ой, що там крутитись на тому пілоні – легко!”

“Це дуже складна праця. Мені лікарі забороняли займатись через грижу. Але не дивлячись на всі болячки та вік, танці – це життя. Коли ти займаєшся улюбленою справою – ти здоровий”.

Наталія з посмішкою розповідає, як її колишнє оточення з Дебальцево шоковане, що в такому віці можна чогось досягти, та ще й виступати. Але жінка хоче показати, що може бути прикладом для інших попри всі труднощі. І вже планує купити тренажери та переїхати у більш просторне приміщення, аби і далі розвивати нові направлення фітнесу.


Коментарі

Коментарі

NewСхід

Маріупольська школярка стала призеркою міжнародного наукового конкурсу в США

Ольга Харасахал з Маріупольського технічного ліцею посіла четверте місце й увійшла до призерів міжнародного конкурсу науки та інженерії Intel ISEF-2019 у США. Про це повідомляє видання Український інтерес.

Із якою роботою виступала юна українка?

Школярка презентувала у США роботу на тему: “Вакуумна фільтрація з ДОФА-типуванням як новий метод діагностики циркулюючих пухлинних клітин усіх підтипів меланоми”.

Попри юний вік, Ольга чотири роки працювала волонтером у міському онкодиспансері. Усі спостереження знадобилися дівчинці для досліджень.

Читайте також: Як обміняти пластик на каву у Дніпрі: українська молодь впроваджує інноваційний проект

Що відомо про цей науковий конкурс?

Intel ISEF — всесвітній конкурс наукових та інженерних досягнень школярів, який щорічно проходить у США та координується авторитетною некомерційною організацією Society for Science and the Public.

Це єдиний в своєму роді міжнародний захід для підлітків від 13 років до 18 років. Всесвітній Конкурс ставить за мету не лише виявлення й підтримку талановитих молодих учених, а й розвиток досліджень в області прикладних і фундаментальних наук, а також технічної творчості. Він щорічно збирає більше 1500 учасників з більш ніж 70 країн світу.

Читайте також: Український школяр винайшов найекологічніший спосіб переробки гуми

Intel ISEF проводять вже понад шістдесят років. Цьогоріч участь у ньому взяли більше 1800 школярів з 70 країн. Призовий фонд конкурсу перевищує 3 млн доларів.

Серед переможців конкурсу – Нобелівські лауреати

Престиж цього конкурсу дуже високий: більше двох десятків Нобелівських лауреатів і два лауреата медалі Філдса свого часу були його переможцями.

Зазначається, що українські школярі регулярно виборюють призові місця та спеціальні нагороди на Intel ISEF.

Нагадаємо, українська вчена зробила унікальне відкриття в математичній науці – зі свою командою вона розв’язала математичне рівняння, яке вирішує, як розміщується у 8- та 24-вимірних просторах нескінченна кількість точок, що відштовхуються одна від одної.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

NewСхід

На Донеччині проведуть унікальний рибний фестиваль

З 31 травня до 2 червня у Маріуполі відбудеться унікальний рибний фесттиваль «GobyFest».

Від традиційного для Маріуполя фестивалю «Азовського бичка» цей відрізняється цілковито новим форматом, передає прес-служба міьськради.

Відвідувачів чекає фуд-корт зі стравами із азовської риби і морепродуктів, які приготують шеф-кухарі місцевих закладів. А також ярмарок свіжих морепродуктів від фермерів і рибалок. Крім того, пройдуть гастрономічні майстер-класи.

Читайте також: У Маріуполі хочуть створити багатофункціональний автодром

До уваги рибалок — ярмарок рибальських знарядь та чемпіонати з риболовлі.

Розважати відвідувачів буде концертно-музична програма. Також буде працювати кінотеатр, а для дітей – пінна вечірка.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

NewСхід

У місті на Луганщині відкрили перший спортивний майданчик зі штучним покриттям

У прифронтовому райцентрі Попасна на Луганщині облаштували футбольне поле зі штучним покриттям.. Про це повідомили у прес-службі Луганської обласної державної адміністрації.

Також планується відкрити майданчики біля Попаснянської загальноосвітньої школи №1, дитячо-юнацької спортивної школи та у місті Гірське.

“Наразі у районі триває будівництво ще трьох сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям. На них діти будуть займатися різними видами спорту із застосуванням сучасних комплектів спортивного інвентарю для занять легкою атлетикою”, – зазначають в Луганськый ОДА.

Читайте також: Дитячі майданчики в Україні будуватимуть на дахах

У прес-службі додали, що тренування попаснянських футболістів на новому полі відбуваються у рамках соціального проекту «Давай грай» футбольного клубу «Шахтар», який надав необхідний інвентар та розробив програму тренувань.

Нагадаємо, у Попасній відновили підірваний бойовиками міст.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

NewСхід

Червоний Хрест відправив на Донбас 10 вантажівок із гуманітарною допомогою

Червоний Хрест відправив на тимчасово окуповані території українського Донбасу 125 тонн гуманітарної допомоги. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

“Через КПВВ “Новотроїцьке” до тимчасово окупованої території України прослідували 10 вантажівок із гуманітарною допомогою від Міжнародного Комітету Червоного Хреста загальною вагою 125 тонн ”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Червоний Хрест відправив на Донбас 300 тонн допомоги

Для жителів Донбасу направлено побутову хімію, гігієнічне приладдя, будівельні матеріали, сільськогосподарські матеріали та інструменти, а також товари медичного призначення.

Нагадаємо, раніше Червоний Хрест відправив до ОРДЛО 3 вантажівки з гуманітарною допомогою.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

NewСхід

Маріуполю передали засоби для очищення води зі Швейцарії

У Маріуполь доставили черговий гуманітарний вантаж для комунального підприємства “Компанія” Вода Донбасу “, наданий посольством Швейцарії в Україні, передає MRPL.CITY.

Як повідомили у підприємстві, починаючи з 2015 року, подібні гуманітарні поставки – реагенти для очищення води – компанія отримує два рази в рік, навесні та восени. До Маріуполя доставили близько 198 тонн сульфату алюмінію.

Читайте також: USAID дасть мільйон доларів на будівництво сміттєсортувальної лінії в Лимані

Усього в Донецькій області очікують поставку 440 тонн сульфату алюмінію, 4 тонни хлорного вапна, 20 тонн активованого вугілля і 84 тонни солі для гипохлоритного установок.

Нагадаємо, Франція допомагатиме в постачанні питної води в Маріуполь.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

NewСхід

Домогосподарствам Донбасу пропонують до 25 тисяч гривень

Центр компетенцій з сільського туризму запрошує домогосподарства Донецької та Луганської областей отримати безповоротну фінансову підтримку у розмірі до 25 000 грн для початку або відновлення джерела прибутку.

Подавати заявки можуть домогосподарства, які належать до однієї із зазначених категорій:

  • Багатодітні сім’ї (з дітьми молодше 18-ти років);
  • Домогосподарства з особами з інвалідністю (І та ІІ групи)
  • Одинокі годувальники (з дітьми до 18 років)
  • Домогосподарства/особи, які опікують людей похилого віку (від 65 років)

Для того, щоб отримати фінансову допомогу, необхідно описати, яким чином вона дозволить започаткувати або відновити джерела прибутку (або започаткувати підприємницьку діяльність).

Читайте також: ОТГ можуть отримати гранти до 100 тисяч гривень

Безповоротна фінансова допомога надається шляхом грошового переказу (УКРПОШТА).

Програма фінансової допомоги реалізується Товариством Червоного Хреста України в рамках проекту «Підтримка домогосподарств»

Заявки надсилати на e-mail: office@ruralspace.org

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Тренди