Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Писати під водою: український студент створив унікальний блокнот для військових

Опубліковано

Владислав Рибка, студент 2 курсу Київського національного економічного університету, учасник ГС «Ліга оборонних підприємств України», створив унікальний тактичний блокнот. Створення нотатника, в якому можна писати навіть під водою, тривало 2,5 року, повідомляє armyinform.com.ua.

Як пригадує Владислав, за цей час він ретельно вивчив технічні характеристики багатьох тактичних блокнотів. Скажімо, для військових армії США їх виготовляють за складною технологією із застосуванням спеціального розчину, яким просочують папір. Але це надто дорого, каже хлопець.

“Звісно, це позначається на вартості кінцевої продукції. За моїми підрахунками, один такий примірник у гривневому еквіваленті коштує близько 600 гривень. У пошуках прийнятної альтернативи здешевлення виробництва мій вибір зупинився на сучасних полімерних композитних матеріалах, які нині й використовуємо в процесі виготовлення”, – розповів хлопець.

Читайте також: Екологічна канцелярія для школяра: де купити в Україні

Які особливості нотатника?

Український тактичний блокнот має підвищену зносостійкість, а «папір» витримує вплив наждаку. Він має формат А6, коштує вдвічі дешевше американського та може використовуватися багаторазово. Нанесені контури на білих аркушах стійкі проти абразивного й хімічного впливу. Записи в нього заносять як звичайним олівцем так і кольоровими, які потім легко видалити «ластиком». У польових умовах за відсутності гумки позбутися нотаток у блокноті можна за допомогою вологого піску чи ґрунту, які потім змивають водою. Також можливе застосування і кулькової ручки. У цьому випадку записи видаляють спеціальним спреєм.

“Застосування методу термохімічної дифузії у виготовленні нашого тактичного блокнота суттєво збільшує терміни його експлуатації, — продовжує розповідь Владислав. — Як ви розумієте, звичайний папір не здатний довго витримувати «випробування гумкою» і швидко протирається в місцях найчастішого контакту з нею. Тоді як «папір» з композитного матеріалу, що має значно кращі властивості міцності, легко витримує вплив… наждаку і дозволяє вести записи олівцем навіть під водою!” – розповів Владислав Рибка.

Читайте також: Робот-секретарка та юрист-бот. Як п’ять технологій допомагають бізнесу заощадити час і гроші

Стійкий до ультрафіолетового випромінювання

У процесі дослідної експлуатації тактичного блокнота в підрозділах Національної гвардії України деякі його елементи були вдосконалені. Зокрема до білих аркушів у клітинку приєднали тактичний транспортир у градусах, секундах і з мітками відстані 15, 18, 20, 23, 25, 27, 30, 33 та 35 міліметрів. До речі, цифри та напрямні лінії нанесли на нього за допомогою лазерного гравіювання, що зробило їх стійкішими проти стирання.

До транспортира додали й офіцерські лінійки з основними тактичними знаками НАТО для нанесення обстановки на карти у масштабах 1:25000 і 1:50000 відповідно. Вони виготовлені зі стійкого до ультрафіолетового випромінювання матеріалу. Аркуші, лінійки та транспортир тактичного блокнота поміщені між обкладинками, виготовленими з міцного поліпропілену й надійно скріпленими між собою еластичною пружиною. Як показали випробування, під час використання тактичного блокнота саме в такій комплектації лінійки та транспортир захищені від випадкового пошкодження і постійно напохваті у військовослужбовця.

Читайте також: 23-річний розробник створив квадрокоптер для українських військових (ВІДЕО)

За словами Владислава Рибки, патентний пошук підтвердив, що таке рішення не має технологічних аналогів. Армії інших країн світу тактичного блокнота багаторазового використання у жорстких умовах експлуатації в комплекті з лінійками та транспортиром не мають.

Технологічні потужності дозволяють виготовляти тактичні блокноти різних форматів, комплектації, змісту, з нанесенням потрібних логотипів і для військових різної спеціалізації (снайперів, артилеристів, танкістів, автомобілістів, льотчиків) у необхідній замовнику кількості. До речі, наявні виробничі потужності дають змогу виготовити таку продукцію кількістю 1000 примірників упродовж кварталу, з яких місяць триває розроблення й погодження макета й дизайну тактичного блокнота.

Переваги й недоліки

Тактичний блокнот уже встигли випробувати в польових умовах фахівці механізованих і танкових підрозділів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та підрозділів морської піхоти ВМС ЗСУ. В цілому користувачі зазначали, зокрема, збереження експлуатаційних властивостей сторінок після занурення у воду, високу стійкість матеріалу проти механічних впливів і забруднення.

Водночас наголошували і на виявлених недоліках, а саме: в роботі з лінійками на білому аркуші або топографічній карті контури форм тактичних знаків зливаються, незручно носити олівець окремо від блокнота. Тому запропонували передбачити для них штатні кріплення на блокноті, а також виготовляти тактичні лінійки в кольорі для забезпечення контрасту з білими аркушами. Також надійшла пропозиція збільшити кількість аркушів.

Коментарі

Технології

ШІ-асистент від Google тепер розуміє та говорить українською мовою

Опубліковано

Українці зможуть спілкуватися із асистентом від Google на основі штучного інтелекту Gemini рідною мовою. Ця функція з’явилася після оновлення програми, коли розробники додали підтримку 40 мов.

Про це повідомили в офіційному блозі компанії.

«Ви можете генерувати ідеї, досліджувати нові теми чи навіть готуватися до важливої презентації. Gemini Live може підтримувати ваші розмови, тому ви маєте можливість переривати, змінювати напрямок або глибше занурюватися в певну тему. А з десятьма різними голосами на вибір ви можете налаштувати свій досвід і знайти ідеальний тон і стиль для вашої розмови», — написали в Google.

Читайте також: Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Як змінити мову Geminі

Для того, аби обрати мову в програмі, необхідно:

  1. Відкрити на пристрої застосунок Google.
  2. Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
  3. Оберіть українську мову.

У блозі Google вказали, що оновлення проходитиме поступово, а тому деякі користувачі отримуватимуть нову функцію не одразу.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: блог Google

Коментарі

Читати далі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура18 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...