Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Робот-секретарка та юрист-бот. Як п’ять технологій допомагають бізнесу заощадити час і гроші

Український підприємець як ніхто розуміє приказку “Час – це гроші”. І тому вигадує спосіб не витрачати свій час на дрібні завдання

Опубліковано

Український підприємець як ніхто розуміє приказку “Час – це гроші”. І тому вигадує спосіб не витрачати свій час на дрібні завдання, скидаючи їх виконання на… штучний інтелект. 

Уявіть, що вам не треба замовляти воду до офісу щомісяця – про це подбає бот.

Або, що нема потреби стояти у черзі на пошті – через спеціальний онлайн-сервіс ви вже зробили майже всі справи.

Юрист-бот, робот-секретарка – тримайте від нас підбірку цифрових помічників, яким користуються українські підприємці. Ті техноштуки свідчать про те, що майбутнє вже настало.  

Реєструйте всі свої поштові відправлення онлайн

Одеський стартап допоможе інтернет-магазинам заощадити час на поштових відправленнях.

Якось Кирила Соколовського, власника торгової марки Tushe (продають через соцмережі тушонку і консерви преміум-класу- авт.), дістало, що він витрачає купу часу на те, аби розіслати товарно-транспортні накладні клієнтам. А до цього оформи замовлення спочатку на блокноті, потім перенеси в Excel – щоби впорядкувати десятки замовлень на день. Потім спробуй оформити їх через власний онлайн-кабінет “Нової пошти” і витрать по три хвилини на кожне замовлення. Звучить просто, а якщо їх із 50?

Тому він створив сервіс TTN Portal, що спрощує бізнесу відправлення  товарів поштою. Через портал можна:

  • масово створювати товарно-транспортні накладні,
  • автоматично розсилати клієнтам смски: з номерами ТТН, реквізитами на оплату тощо,
  • відстежувати накладені платежі,
  • відстежувати роботу кількох людей, якщо ви працюєте командою,
  • завантажувати записи щодо товарів прямо із Excel. І навпаки, експортувати усі дані з TTN Portal у формі таблиць.

Використовуйте Cortana замість секретаря

Уявіть, що вам не треба витрачати час на планування – усе за вас зробить цифровий асистент.  Принаймні, у компанії SMART business, де працює Андрій Бурлуцький, усе так і відбувається: на Форумі креативності чоловік розповів, що вже давно не займається виконанням примітивних завдань типу планування розкладу зустрічей – що саме по собі віднімає багато часу. Ці функції цифровий асистент від Microsoft Cortana частково взяв на себе. І частково – бізнес-аналітику. 

“Cortana у мене увімкнена у кімнаті переговорів. Коли дискутуємо про зустрічі і не можу сказати одразу зручний час, скидаю цю опцію на Cortana. Також вона розподіляє завдання у моїй системі задач за пріоритетністю”.

“Розумний” динамік для цифрового помічника Cortana

Є корпоративні програми, які класно співпрацюють із Cortana. Наприклад, інше технорішення Microsoft  – Power BI Desktop. Це такий аналітичний дашборд на кшталт старого-доброго Excel, тільки ще більший агресивний і живий.

“Я можу запитати: Cortana, ми виконаємо план продажів у цьому році? Вона “радиться” із системою Power BI Desktop, і через деякий час я отримую відповідь: “Ні, ми значно “просідаємо” по декільком пунктам, а оці конкретні люди команди погано працюють”.

Замовляєте воду до офісу? Нехай це робить штучний інтелект

Чат-бот від українського стартапа Ally слідкує за тим, щоб у вашому офісі вода ніколи не закінчувалася. 

Робиться це так: спеціальна підставка встановлюється під бутель і підключається до Wi-Fi. Коли вода закінчується, система формує замовлення і відправляє в месенджер – користувачеві потрібно буде тільки підтвердити списання коштів.

Така система стоїть і у Володимира Дем’яненка, власника компанії D2. Каже, економить йому багато часу, а її роботу він майже не помічає – мовляв, до хорошого легко звикнути. 

“Таких прикладів дуже багато: від замовлення квитків до пошуку посилок Нової пошти. Чат-боти, цифрові асистенти – це вже зараз працює”.

Нехай боти розбираються із вашими податками

Сплата податків – це, зазвичай, нудно і складно. Але віднедавна з’явилась можливість вирішувати податкові питання через чат-бот. ReporTax – це творіння компанії “ЛІГА:ЗАКОН” та юридичної компанії Juscutum, яке  створили для ФОП. 

ReporTax самостійно розрахує та сплатить ваші податки, а також подасть за підприємця звітність до держорганів. Бізнес не завжди стежить за дедлайнами податкової, тому і досі головною причиною штрафів є затримки з платежами та звітами.

Просто зареєструйтеся, надайте боту дані для роботи і завантажте електронний підпис. Далі ваш “цифровий” бухгалтер лише ставитиме запитання – а від вас треба буде тільки вводити необхідні дані. 

За 75 гривень на місяць ви отримаєте:

  • розрахунок та сплату єдиного податку та ЄСВ;
  • автоматичне подання звітів до податкової та Пенсійного фонду.

Як без болю зареєструвати торгову марку 

Цей бот запустити ввечері у п’ятницю, коли у всіх юристів попереду були вихідні. І тут же отримали 11 заявок на оформлення торгової марки. 

PatentBot – це теж справа рук юридичної компанії Juscutum. Бот допомагає реєструвати торгові марки через месенджер Facebook і веб-версію буквально за кілька кліків. Послуги боту коштують від 790 грн – це втричі дешевше за ринкові ціни, кажуть у Juscutum.

Щоб зареєструвати торгову марку, необхідно зайти в месенджер Facebook, відповісти на ряд питань протягом 5-7 хвилин і оплатити замовлення.

Повністю виключити з процесу оформлення юриста із плоті і крові, звісно, не вдасться. 

Але PatentBot повністю спрощує збір даних від клієнта, зводячи зусилля останнього до мінімуму.

Зараз в Україні за допомогою PatentBot реєструється кожна 50 торгова марка.

Технології

Українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру

Опубліковано

В Україні створили безпілотник, який може дістатися до російського Сибіру.

Про це повідомляє видання The Economist. 

Про розробку

Україна вклалась у розробку безпілотників дальнього радіусу дії, які можуть виявляти та атакувати віддалені цілі. Остання модель здатна уражати цілі на відстані до 3000 км і може дістатися до Сибіру.

У The Economist зазначають, що такі розробки є реакцією на необхідність, оскільки Захід не дуже бажає надавати Україні зброю великої дальності. У той же час, Білий дім виражає занепокоєння щодо української програми та ударів по нафтовим установкам. Він намагається переконати українську сторону припинити атаки. Причини турботи різні: від зростання цін на нафту до можливості неконтрольованого ескалації конфлікту.

Читати також: Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Плани на майбутнє

Офіцер з розвідки, який має псевдонім “Детектив”, відповідальний за певну частину програми, стверджує, що не отримував інструкцій щодо припинення операцій.

Він повідомляє, що минулого тижня було припинено націлювання на нафтову інфраструктуру, проте це може бути тимчасовою мірою.

“Наші цілі змінюються щодня. Ми не даємо росіянам спокою”, – заявив він.

Нагадаємо, що військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Фото: Dpa

Читати далі

Технології

Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Опубліковано

Mezha.Media провело інтерв’ю з мобільними операторами в Україні щодо можливого введення підтримки eSIM для смарт-годинників.

Про це повідомляють на сайті медіа.

Ось які терміни вони називають:

  • У компанії “Київстар” вказують, що це “викликаний технічний процес”, який може зайняти близько двох років.
  • У “Vodafone Україна” передбачають, що використання eSIM на смарт-годинниках буде доступно для користувачів в Україні вже наступного року. Наразі ведуться обговорення з виробниками таких годинників.
  • В lifecell говорять, що запустять цю функцію, щойно матимуть змогу. В компанії зазначили, що вже кілька років працюють над цим, і підтримка eSIM годинниками Apple напряму залежить від вендора.

Читати також: “World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Зазначається, що наразі лише невелика частина абонентів успішно перейшла на електронну eSIM. Це пояснюється обмеженою кількістю смартфонів, які підтримують цей новий стандарт.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Фото: wise

Читати далі

Технології

На Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів

Опубліковано

У Бучі відкрили інноваційний майданчик, де будуть переробляти будівельні залишки, що залишилися внаслідок руйнувань, спричинених російською окупацією.

Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.

фото: Анатолій Федорук

Про станцію

За словами Анатолія Федорука, це — одна з перших в Україні стійких і повноцінних станцій з переробки відходів такого типу. Вона була побудована за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, яка забезпечила майже усе обладнання для роботи майданчика: фронтальний навантажувач, дробарку та грохот — пристрій для механічного розподілу частинок будівельного сміття.

Читати також: Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

На станції будівельні відходи війни будуть подрібнювати та сортувати за фракціями, а кінцевий продукт — перепрофілювати для потреб громади. Наприклад, використовуватимуть для будівництва доріг чи виробництва протиожеледних сумішей. 

“За нашими підрахунками, у громаді залишилося близько 75 тисяч кубометрів будівельних відходів після демонтажу зруйнованих об’єктів. Відтепер утилізацією та переробкою цих відходів займатиметься КП “Бучасервіс”“, – відзначає Анатолія Федорук.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Анатолій Федорук

Читати далі