

Суспільство
Причина №3, чому варто підтримати #ШоТам: мандруємо дивовижною Україною
Якщо епідемія коронавірусу послала ваші плани на відпустку коту під хвіст, чим не привід спланувати все по-новому? Насправді, не важливо, чи відкриються кордони цього літа і чи буде в Туреччині “all-inclusive”. Ми пропонуємо навіть дещо краще. Можливо, таке, до чого ви б самі не додумались: гайда, помандруємо Україною?
Ми з першого дня заснування #ШоТам показуємо вам справжню Україну. Туристичні об’єкти, природні заповідники, дивовижні краєвиди. Місця, куди із задоволенням їдуть іноземці, а українці подекуди не помічають. Ми робимо для вас цілі підбірки сіл і міст, які варто відвідати. Ми разом з вами захоплюємось рідними просторами і відкриваємо для себе нові неймовірні ландшафти.
І ми хочемо продовжити це робити, тож просимо вашої підтримки. Допоможіть #ШоТам фінансово, оформіть платну підписку на 29.99 грн, 49.99 грн чи 99.99 грн.
Зробити це можна за посиланням. Це щомісячний платіж, який зніматиметься автоматично (але ви завжди маєте змогу відписатись).
Задонатили? Тепер розкажіть нам про свої улюблені місця. Поділіться ідеями родинного відпочинку в Україні. Пишіть нам у соцмережі: Instagram, Facebook. Зробимо внутрішній туризм мейнстримом! Зрештою, це створить нові можливості для малого й середнього бізнесу, якому зараз ой, як потрібна підтримка.
Так, нам теж не подобається, коли мальовничі куточки України називають “українськими Мальдівами”, “українською Венецією” чи “українською Сахарою” і тому подібне. Сподіваємось, ви розумієте. Але ж як по-іншому змусити українців “роззути очі” і побачити красу Батьківщини? У нас є чимало місць вже точно не гірших, ніж за кордоном, а то й кращих. Нумо відкривати їх разом з ШоТам!
1. Насолодитись неймовірною природою, засмагати на сонці та скупатись у кришталевій воді можна, відвідавши українські озера.
2. Якщо навіть карантин не ізолював вас від людей – вам точно сюди. На цих островах вас дійсно ніхто не потурбує. Крім дельфінів, сайгаків і муфлонів.
3. Сервіс із організації секретних подорожей Secret Ticket влаштовує нестандартні тури по Україні. Дізнатися про своє місце призначення можна перед самою поїздкою, а всі деталі туру продумані організаторами.
4. Знайомимо вас із оригінальними українськими готелями: від приміщень з льоду до “розумних” номерів. Тож, пакуйте валізи. Лише заради цих готелів варто вирушити у подорож.
5. Пропонуємо вилетіти із зони комфорту та спробувати екстремальні розваги. А що може пришвидшити биття серця до 100 ударів на хвилину, як не політ на повітряному судні малої авіації?!
6. Україна – країна не лише з гарною природою, а й давньої історією, тому роками у нас накопилось немало моторошних та містичних місць. Маємо чимало страхітливих об’єктів, де аж жижки трусяться.
Все ж, якщо вас більше приваблює приміром Єгипет, а не українська земля, обирайте інші причини, чому варто підтримати ШоТам. Дізнайтеся про них тут і тут! І не забудьте оформити платну підписку!
Суспільство

З 21 березня 2025 року наземний громадський транспорт у Києві зможе продовжувати рух після оголошення повітряної тривоги.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
Очільник КОВА розповів про нові правила для комунального та приватного транспорту. Він зазначив, що транспорт зупинятиметься біля укриття за маршрутом руху, щоби пасажири могли за бажання залишити салон.
Читайте також: 8 літературних подій у Києві: куди сходити цього тижня
Водії повідомлятимуть пасажирам про можливість подальшого руху. Після цього транспорт рухатиметься далі за маршрутом. Ткаченко додав, що відповідні зміни внесуть до посадових інструкцій водіїв.
«Це не просто зміна правил — це логічний і необхідний крок до нормального функціонування міста. Київ має рухатися!» — написав Тимур Ткаченко.
Нагадаємо, що у Києві будують перший в Україні двоповерховий тунель метро.
Фото обкладинки: Андрій Харьковий
Суспільство

Благодійний бренд Animalism від організації UAnimals і творче об’єднання «МУР» створили колаборацію «МУРРРРР». Увесь прибуток від продажів передадуть UAnimals.
Про це повідомили в Animalism.
«Колаборація “МУРРРРР” благодійного бренду Animalism та українського творчого об’єднання “МУР” — це про котяче мурчання, нескінченну шерсть на одязі, любов до котів та муррррр у квадраті! Нехай любов до котів поширюється зі швидкістю світла разом із лонгом, який вміє мурчати!» — написали в Animalism.
До презентації одягу долучився засновник проєкту «МУР» Олександр Хоменко, а також режисерка монтажу Марія ОʼРайлі. Увесь прибуток з продажів переказуватимуть організації UAnimals, що допомагає тваринам в Україні.
Читайте також: Український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО)
Довідка про «МУР»
«МУР» створили під час повномасштабної російсько-української війни митцями з Києва та Донецька. До складу об’єднання входять:
- Олександр Хоменко (режисер, актор, сценарист та автор текстів);
- Віктор Ткаченко (композитор та актор);
- Микола Шмундир (актор);
- Марія ОʼРайлі (режисерка монтажу);
- Олександр Заїка (виконавець та автор пісень).
Нагадаємо, що UAnimals запустила благодійну крамницю для допомоги безпритульним тваринам.
Фото обкладинки: інстаграм Animalism
Суспільство

Онлайн-меморіал «ЗавдЯки» випустив стрічку-портрет про Максима Мединського — полеглого журналіста, комунікаційника та військового, який добровільно став на захист України.
Про це повідомили автори проєкту.
У фільмі зібрали спогади рідних друзів, архівні кадри та відеозаписи. Усі ці матеріали дозволять глядачам відчути, якою людиною був Максим, що його надихало, які мав плани на майбутнє, та чому приймав ті чи інші рішення.
«Це історія, яка розповідає про життя: про мрії, боротьбу, цінності та силу духу. Як і кожна, ця історія створена, щоб розповісти людям про людей. Та надихати. Загалом проєкт створений, щоб нести світлу пам’ять про життя полеглих, не про втрату, що і так очевидно, а про те, якими вони були за життя», — написали творці фільму.
Читайте також: Військовий повернувся з полону та власноруч зняв свій банер з Алеї зниклих безвісти (ВІДЕО)
Що відомо про платформу
Проєкт створили для того, аби розповісти історії полеглих військових. «Завдяки» розкривають особистості захисників, їхній життєвий шлях, а також цінності, які вони транслювали у світ.
Платформа дозволяє рідним або знайомим військових заповнити анкету про полеглих, які перетворюються в персональний профіль. Також за згоди близьких команда проєкту знімає документальний фільм про героя.
«ЗавдЯки» — це хроніка, яка через роки допоможе встановити справедливість, зафіксує імена, історії та мрії тих, кого забрала війна. Ми збираємо реальні обличчя реальних людей, щоб їхній голос звучав і надалі», — зазначили у команді проєкту.
Дізнатися більше про платформу можна за посиланням. Перший фільм команда проєкту створила про Яра Батога. Він був добровольцем та командиром розвідувальної групи ЗСУ. Стрічку випустили у лютому, її можна переглянути на ютуб-каналі платформи.
Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Завдяки»