Суспільство
Подорож наосліп: як працює організація секретних турів Україною
Сервіс із організації секретних подорожей Secret Ticket влаштовує нестандартні тури по Україні. Мандрівник дізнається про своє місце призначення перед самою поїздкою, а всі деталі туру продумані організаторами. Все, що потрібно від вас – назвати дату поїздки, зібрати валізу та не забути гарний настрій.
Тетяна Косянчук заснувала Secret Ticket і завдяки їй 3-4 пари кожного тижня мандрують Україною. Ми поговорили з Тетяною та розпитали, як побудувати туристичний бізнес зовсім без вкладень та чому у Secret Ticket вже з’явився новий власник.
Тетяна Косянчук
Засновниця Secret Ticket. Вона вже більше 10 років є волонтером в “Новий Акрополь”. А також працює журналістом на Громадському радіо.Заснувала Secret Ticket ще у 2017 році, проте зараз продає сервіс, щоб активно займатись волонтерською роботою.
Роман Сегін
Новий власник Secret Ticket. Має компанію Hello Poland, котра вже 5 рік надає послуги з реєстрації та супроводу бізнесу в Польщі.
Як працює Secret Ticket
Є два варіанти наших турів: для себе і на подарунок. У першому випадку турист обирає дату і заповнює на сайті заявку.
З нашого боку – квитки на потяг, або автобус у місце призначення й назад, бронювання готелю, а також карту з найцікавішими місцями. Готель, зазвичай, вибираємо або біля вокзалу, або в центрі.
Коли ми отримуємо заявку від мандрівника, то детально аналізуємо її. Я переглядаю особистий профіль людини у Фейсбуці, щоб зрозуміти, чим вона цікавиться. Турист може вказати, куди він не хоче їхати. Наприклад, у Рівному у мене батьки, я там буваю два рази на місяць, чи щороку їжджу в Харків.
Читайте також: Страшно красиво: 9 містичних місць в Україні

Чим ми відрізняємось від організованих подорожей? Бо там у тебе обмежений час подивитись на локацію, потрібно їхати на наступу, немає свободи вибору. А Secret Ticket – це зовсім про інше. Ти сам обираєш, куди підеш і чи ти хочеш провалятись в номері, чи гуляти цілий день.
Читайте також: Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів
Скільки коштує
У нас є чотири типи подорожей, які відрізняються за типом проїзду та проживання. Це економ, стандарт, комфорт та преміум.
До речі, ціни на поїздки ми підняли не так давно, адже номери у готелях та квитки значно подорожчали.
Туристичний бізнес без жодних вкладень
До Secret Ticket я активно працювала в туризмі – гідом в гірських та велопоходах, тому ця сфера була мені близькою. Ідея створити секретні подорожі прийшла до мене, коли я прочитала статтю про подібний сервіс в Іспанії. Я подумала, що це крутий проект і для України. Адже замість того, щоб два дні вихідних валятись на дивані, краще поїхати на ці два дні у подорож Україною. Та ще й з сюрпризом.
Ми розробили секретні карти, де були рекомендації, куди сходити і що поїсти. Консультувались з місцевими жителями, що б вони розповіли про особливі місця у місті.
Читайте також: “Один сталевий монстр з’їв кілька алмазних стрічок”. Ветеран АТО робить надміцні ножі

Коли я придумала Secret Ticket, то розуміла, що це має виглядати красиво ззовні. Запросила стати партнером свого колишнього колегу, дизайнера з 10-літнім досвідом. Сергій створив весь візуальний образ Secret Ticket. Якби ми замовляли логотип, то це коштувало б нам 15 тисяч гривень, наприклад.
Все, що ми вклали – це свій досвід, а єдине фінансове вкладення – це $800 на розробку сайту, який нам зробило агентство ION Digital.
Щодо організації подорожей, то тут також не потрібні додаткові кошти, бо ми беремо 100% передплату. Собівартість турів складає 60-80% від їх ціни.
Читайте також: Дрони замість саперів. Команда Minect.ai придумала, як знешкодити мінні поля без жертв
Не сучасні готелі і залізниця – проблема для турів
Коли почали активно працювати у туристичній сфері, то зіштовхнулись з багатьма проблемами та викликами.
- Маленькі міста не готові для туристів. Зараз ми відправляємо наших мандрівників лише в обласні центри,щоб було що подивитись і куди сходити. Так, маленькі міста не менш гарні, але там на вихідних майже нічого не працює. Наприклад якісь музеї.
- Залізничні сполучення. З Києва можна доїхати майже куди-завгодно. А от з інших міст – проблема. Немає сполучень, доводиться їхати з пересадками і шукати якісь шляхи. З автобусами ми не працюємо, бо це не надійно. Вони можуть не приїхати, або перенести рейс. Ми не можемо ризикувати подорожами людей.
- Не сучасні готелі. Це про те, що в багатьох готелях немає оплати через сайт. Тому не можемо оплатити віддалено проживання нашого мандрівника. Доводиться, або передавати чеки, або якось домовлятись.
До речі, нещодавно ми думали про запуск європейського напряму. Навіть зробили кілька тестових подорожей. Але зіштовхнулись з тим, що на це потрібно багато ресурсів. І тут непередбачувані ціни, бо інколи квитки на лоукост можуть коштувати 30 євро. інколи 250 євро. Думаю, новий власник займеться цим.
“І готелі не відкривались і квитки могли не туди купити”
Одні з найулюбленіших моїх історій, коли діти дарують подорожі своїм батькам. Це як символ вдячності. А батьки у захваті, залишають багато позитивних відгуків і розривають телефони, надсилаючи купу фотографій з місця відпочинку.
Та трапляється і багато форс-мажорів. Якось мені надзвонювали мандрівники і кажуть, що у них дві пари квитків в одну сторону. Вони були дуже засмучені і мені потрібно було швидко придумати що ж робити. Ми не знайшли варіанту, як їм добратись, тому запропонували поїхати на інші вихідні, але з підвищеним комфортом. або повернути гроші. На щастя, вони погодились на перший варіант і вже пізніше гарно відпочили.
А якось о п’ятій ранку мандрівники не могли потрапити в готель, бо він був закритий. Виявляється, що адміністраторка проспала. Ми зробили компенсацію, а готель потім пригостив гостей вечерею. Такі ситуації трапляються, головне швидко знайти вихід з них.
Читайте також: Дев’ять місць для відпочинку, що замінять вам Мальдіви і Швейцарію
Туризм для людей з інвалідністю
Ми разом з “Доступно.UA” запустили сервіс мандрівок-сюрпризів для людей, які пересуваються на інвалідних візках. Я думаю цю акцію продовжить і новий власник.

Такі подорожі були розраховані на два дні та одну ніч в одному з міст України. Вони включають квитки на двох на поїзд, обладнаний спеціальними місцями, номер у готелі, комфортний для людей з інвалідністю, та мапу з цікавими та доступними локаціями міста.
Новий власник – один з мандрівників
Нещодавно я передала Secret Ticket новому керівнику. Чому? Бо бізнес- це трохи не про мене. Я маю багато волонтерських проектів. У Романа буде більше можливостей його розвивати.
Тут цікава історія, бо він – один з наших мандрівників. І коли дізнався, що я хочу продати Secret Ticket, то захотів купити.
“Мені дуже подобається цей проект. Це головна причина, чому я вирішив купити Secret Ticket. Багатьом моїм друзям і знайомим теж подобається така ідея. Якось я теж їздив в зимову Одесу від Secret Ticket і мені сподобалось. Я буду продовжувати робити те, що вже напрацьовано, трохи додам автоматизації і діджиталізації процесів. З’являться корпоративні поїздки, бо багато компаній купують на подарунок своїм співробітникам. Будемо продовжувати і соціальну складову проекту”, – поділився планами новий власник Роман Сегін.
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.
Про це повідомили в UNITED24.
Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.
Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:
- Високопільська лікарня (Херсонська область);
- Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
- школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.
Фото обкладинки: сайт Міноборони