Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ночівля в космосі чи індіанських тіпах: 8 незвичайних українських готелів

Опубліковано

Кожен мандрівник під час подорожі завжди шукає собі комфортне житло. Сьогодні існує безліч варіантів: від найдешевших хостелів до лакшері п’ятизіркових готелів. Ми ж вирішили показати вам дещо цікавіше та познайомити з оригінальними українськими готелями: від приміщень з льоду до “розумних” номерів. Тож, пакуйте валізи. Лише заради цих готелів варто відправитись у подорож. 

Індіанське поселення “Indian Village”

Де: с. Красник, Верховинського району Івано-Франківської області

Вартість: 600 гривень за добу

Якщо ви хочете провести пару днів неначе у американських фільмах, то вам точно сюди. Вілла «Indian Village» – це справжнє поселення індіанців. Тут гостям пропонують оселитися в традиційних наметах-тіпі. Колись такі “домівки” були популярними у кочових племен Далекого заходу, тому з легкістю складались. 

У “Indian village” все зроблене з комфортом для туриста. Для гостей тут є кілька варіантів урізноманітнити своє дозвілля: риболовля, веслування, піші та велосипедні прогулянки. Крім готових сніданків, ви можете і самі приготувати їжу на барбекю, або на мангалі.

Льодовий готель “Ice Hotel Bukovel”

Де: Буковель

Вартість: перегляд апартаментів готелю – 95 гривень, ніч – від 3300 з людини.

На гірськолижному курорті Буковель минулого року відкрили готель, який повністю зроблений з льоду та снігу. В зимовий сезон, окрім ночівлі, відвідувачі можуть поїсти в ресторані і випити напій з льодового посуду, або просто сфотографуватись.  У сніговому будинку є п’ять двомісних номерів, де поміститься 10 осіб, а в ресторані – до 35 осіб.

Температура всередині коливається від +2 до +5. Для того, щоб гостям було комфортно ночувати, ліжко застеляють овечими шкірами та видають спеціальні спальні мішки.

Готель розташовано на трасі 1С, тож лижники і сноубордисти можуть безперешкодно до нього дістатися.

Розумний готель “IQ”

Де: Київ

Вартість: стандартний номер – 989 гривень за добу; напівлюкс – 1489 гривень за добу.

Якщо ви віддаєте перевагу сучасному відпочинку та технологіям, то зверніть увагу на готель «IQ». Гості столиці мають змогу пожити в номерах, які оснащені системою “Розумний будинок”.

Щоб сходити в душ, або провітрити кімнату, потрібно добряче помізкувати, як саме це зробити.

Хижина СПА

Де: м. Трускавець, Львівська область

Вартість: від 950 до 1150 гривень за двох

Це такий маленький острівець відпочинку посеред Трускавця. Тут на туристів чекає безліч зелених куточків, де можна відпочити та відновити свою енергію. Ви зможете провести час в повному релаксі,  насолоджуючись дзюрчанням води фонтану, водоспаду чи потріскуванням полін у вогнищі просторої камінної зони.

У готелі є 45 комфортних номерів.  Хижина СПА пропонує своїм гостям заспокійливу атмосферу екзотичного куточка планети, зимовий сад, вітамін-бар, ресторан і лаунж-бар “Кокон”, де можна чудово провести час за переглядом фільмів. У вартість проживання входить користування СПА-зоною, а також консультація лікаря терапевта, перегляд фільмів в кінотеатрі і доставка мінеральної води з бювету.

Етно-готель “Історія

Де: с. Поляниця Івано-Франківська область

Вартість: 1600 гривень за стандарт і 7000 за шале “Вечорниці”. 

На найвищій точці селища Поляниця, в тихому й затишному місці, розташувався захоплюючий етно-готель «Історія». Кожна деталь інтер’єру просякнута духом часу: Кам’яний вік, Трипілля, Скіфія, Київська Русь, Кріпацтво. 

В інтер’єрі номерів гармонійно поєднуються дизайнерські рішення з сучасним оснащенням. Увечері тут можна провести час за більярдом, або організувати застілля і поласувати національними та європейськими стравами. У вартість проживання включений лише сніданок. Для відпочивальників, які приїхали в Карпати влітку, готель «Історія» пропонує організацію походів в гори, а також катання на велосипедах.

Готель з дельфінами “NEMO”

Де: м. Харків

Вартість: двомісний номер – 1440/2000 грн/доба; люкс – 3240/4000 грн/доба.

Цей готель є незвичайним, бо тут є океанаріум і дельфінарій. Здавалось би, такий готель має розташовуватись десь в Одесі, але ні. Гості з всієї України приїжджають у Харків, щоб поплавати з дельфінами. Не рідко тут зустрічаються і туристи з-за кордону, адже NEMO – це єдиний готель з дельфінами в Європі.

Також в океанаріумі є білухи та тюлені. Тож до готелю варто вирушати з дітьми, їм неабияк сподобається такий відпочинок. Крім дельфінарію, в готелі є спа-зона і три великих басейни.

Всім гостям готелю надається 20% знижка на відвідування дельфінарію, океанаріуму, дайвінгу та купання з дельфінами.

Фрумушика-Нова

Де: Тарутинський район, Одеська область

Вартість: двомісний номер – 450 грн/доба; мисливський будинок – 2800 грн/доба.

Якщо вам справді хочеться відпочити від міської метушні, тоді точно варто завітати у готель “Фрумушика-Нова”. Це унікальне місце. оточене степами. 

Господарі готелю тримають фазанів і вівцеферму, виготовляють натуральні делікатесні сири, роблять вино і розводять бджіл. Гостям вони пропонують оселитися в традиційних будиночках, які були у бессарабських селян на рубежі XIX-XX ст. Також тут можна відвідати етно-музей під відкритим небом і невеликий зоопарк, покататися на конях і політати на літаку, а також відправитися на полювання чи риболовлю.

Космічний готель 

Де: Київ

Вартість:  950 гривень. 

Наостанок пропонуємо вам ознайомитись з космічним готелем, який вже скоро відкриють у Києві. Тут туристи матимуть змогу переночувати у футуристичних капсулах і відчути себе героями фантастичних фільмів “Космічна одіссея” або “Інтерстеллар”.

У новому готелі будуть дійсно космічні технології: розумні матраци, ультра швидкісний Wi-Fi і система очищення повітря.А ще, у таких номерах встановлять безпечні камери схову, які можна буде відкрити за допомогою відбитків пальців.

Незважаючи на всю сучасність і незвичність готелю, ціни за ночівлю недорогі. Плюс до всього у вартість також входитиме комплект нічного одягу і косметика.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі