Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ночівля в космосі чи індіанських тіпах: 8 незвичайних українських готелів

Опубліковано

Кожен мандрівник під час подорожі завжди шукає собі комфортне житло. Сьогодні існує безліч варіантів: від найдешевших хостелів до лакшері п’ятизіркових готелів. Ми ж вирішили показати вам дещо цікавіше та познайомити з оригінальними українськими готелями: від приміщень з льоду до “розумних” номерів. Тож, пакуйте валізи. Лише заради цих готелів варто відправитись у подорож. 

Індіанське поселення “Indian Village”

Де: с. Красник, Верховинського району Івано-Франківської області

Вартість: 600 гривень за добу

Якщо ви хочете провести пару днів неначе у американських фільмах, то вам точно сюди. Вілла «Indian Village» – це справжнє поселення індіанців. Тут гостям пропонують оселитися в традиційних наметах-тіпі. Колись такі “домівки” були популярними у кочових племен Далекого заходу, тому з легкістю складались. 

У “Indian village” все зроблене з комфортом для туриста. Для гостей тут є кілька варіантів урізноманітнити своє дозвілля: риболовля, веслування, піші та велосипедні прогулянки. Крім готових сніданків, ви можете і самі приготувати їжу на барбекю, або на мангалі.

Льодовий готель “Ice Hotel Bukovel”

Де: Буковель

Вартість: перегляд апартаментів готелю – 95 гривень, ніч – від 3300 з людини.

На гірськолижному курорті Буковель минулого року відкрили готель, який повністю зроблений з льоду та снігу. В зимовий сезон, окрім ночівлі, відвідувачі можуть поїсти в ресторані і випити напій з льодового посуду, або просто сфотографуватись.  У сніговому будинку є п’ять двомісних номерів, де поміститься 10 осіб, а в ресторані – до 35 осіб.

Температура всередині коливається від +2 до +5. Для того, щоб гостям було комфортно ночувати, ліжко застеляють овечими шкірами та видають спеціальні спальні мішки.

Готель розташовано на трасі 1С, тож лижники і сноубордисти можуть безперешкодно до нього дістатися.

Розумний готель “IQ”

Де: Київ

Вартість: стандартний номер – 989 гривень за добу; напівлюкс – 1489 гривень за добу.

Якщо ви віддаєте перевагу сучасному відпочинку та технологіям, то зверніть увагу на готель «IQ». Гості столиці мають змогу пожити в номерах, які оснащені системою “Розумний будинок”.

Щоб сходити в душ, або провітрити кімнату, потрібно добряче помізкувати, як саме це зробити.

Хижина СПА

Де: м. Трускавець, Львівська область

Вартість: від 950 до 1150 гривень за двох

Це такий маленький острівець відпочинку посеред Трускавця. Тут на туристів чекає безліч зелених куточків, де можна відпочити та відновити свою енергію. Ви зможете провести час в повному релаксі,  насолоджуючись дзюрчанням води фонтану, водоспаду чи потріскуванням полін у вогнищі просторої камінної зони.

У готелі є 45 комфортних номерів.  Хижина СПА пропонує своїм гостям заспокійливу атмосферу екзотичного куточка планети, зимовий сад, вітамін-бар, ресторан і лаунж-бар “Кокон”, де можна чудово провести час за переглядом фільмів. У вартість проживання входить користування СПА-зоною, а також консультація лікаря терапевта, перегляд фільмів в кінотеатрі і доставка мінеральної води з бювету.

Етно-готель “Історія

Де: с. Поляниця Івано-Франківська область

Вартість: 1600 гривень за стандарт і 7000 за шале “Вечорниці”. 

На найвищій точці селища Поляниця, в тихому й затишному місці, розташувався захоплюючий етно-готель «Історія». Кожна деталь інтер’єру просякнута духом часу: Кам’яний вік, Трипілля, Скіфія, Київська Русь, Кріпацтво. 

В інтер’єрі номерів гармонійно поєднуються дизайнерські рішення з сучасним оснащенням. Увечері тут можна провести час за більярдом, або організувати застілля і поласувати національними та європейськими стравами. У вартість проживання включений лише сніданок. Для відпочивальників, які приїхали в Карпати влітку, готель «Історія» пропонує організацію походів в гори, а також катання на велосипедах.

Готель з дельфінами “NEMO”

Де: м. Харків

Вартість: двомісний номер – 1440/2000 грн/доба; люкс – 3240/4000 грн/доба.

Цей готель є незвичайним, бо тут є океанаріум і дельфінарій. Здавалось би, такий готель має розташовуватись десь в Одесі, але ні. Гості з всієї України приїжджають у Харків, щоб поплавати з дельфінами. Не рідко тут зустрічаються і туристи з-за кордону, адже NEMO – це єдиний готель з дельфінами в Європі.

Також в океанаріумі є білухи та тюлені. Тож до готелю варто вирушати з дітьми, їм неабияк сподобається такий відпочинок. Крім дельфінарію, в готелі є спа-зона і три великих басейни.

Всім гостям готелю надається 20% знижка на відвідування дельфінарію, океанаріуму, дайвінгу та купання з дельфінами.

Фрумушика-Нова

Де: Тарутинський район, Одеська область

Вартість: двомісний номер – 450 грн/доба; мисливський будинок – 2800 грн/доба.

Якщо вам справді хочеться відпочити від міської метушні, тоді точно варто завітати у готель “Фрумушика-Нова”. Це унікальне місце. оточене степами. 

Господарі готелю тримають фазанів і вівцеферму, виготовляють натуральні делікатесні сири, роблять вино і розводять бджіл. Гостям вони пропонують оселитися в традиційних будиночках, які були у бессарабських селян на рубежі XIX-XX ст. Також тут можна відвідати етно-музей під відкритим небом і невеликий зоопарк, покататися на конях і політати на літаку, а також відправитися на полювання чи риболовлю.

Космічний готель 

Де: Київ

Вартість:  950 гривень. 

Наостанок пропонуємо вам ознайомитись з космічним готелем, який вже скоро відкриють у Києві. Тут туристи матимуть змогу переночувати у футуристичних капсулах і відчути себе героями фантастичних фільмів “Космічна одіссея” або “Інтерстеллар”.

У новому готелі будуть дійсно космічні технології: розумні матраци, ультра швидкісний Wi-Fi і система очищення повітря.А ще, у таких номерах встановлять безпечні камери схову, які можна буде відкрити за допомогою відбитків пальців.

Незважаючи на всю сучасність і незвичність готелю, ціни за ночівлю недорогі. Плюс до всього у вартість також входитиме комплект нічного одягу і косметика.

Суспільство

В Україні запустилась безоплатна лінія юридичної підтримки для ВПО

Опубліковано

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запустила безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для українців, які покинули свої домівки внаслідок повномасштабного вторгнення росії та стали внутрішньо переміщеними особами. Вона працюватиме на базі платформи юридичної допомоги, що діє в освітньому центрі з квітня 2023 року.

Про це повідомляється в центрі.

Хто може звернулися по допомогу?

Звертатися на гарячу лінію юридичної допомоги можуть українці, які були змушені переїхати з початком повномасштабного вторгнення росії.

Читати також: Школи Києва розпочнуть прийом заяв до перших класів з 25 березня

Яка допомога пропонується?

На гарячій лінії їм надаватимуть безоплатну первинну та, в окремих випадках, вторинну юридичну допомогу.

Можна отримати первинну юридичну допомогу: консультації та надання правової інформації. В окремих випадках ми можемо допомогти із підготовкою адвокатського запиту, складанням заяви, ініціюванням депутатського звернення, наданням інших послуг в разі необхідності“, – зазначає директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.

Гаряча лінія юридичної допомоги працює за номерами +38 067 428 28 64 й +38 050 107 88 83 по буднях, З 09:00 ДО 18:00.

Свої звернення також можна залишати у формі за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Фото: slinko

Читати далі

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі

Суспільство

Coca-cola інвестувала 3 млн доларів у реконструкцію дитячого садочка на Київщині

Опубліковано

У співпраці з Українським Червоним Хрестом Coca-Cola відбудовує дитячий садочок в селі Богданівка, що був підірваний російськими окупантами при відступі.

Про це повідомляє радіо NV.

Про допомогу від Coca-Cola

Відбудова в Богданівці розпочалася відразу, як ЗСУ звільнили села. Вже у травні відновив роботу завод компанії Coca-Cola, який працює на території Великодимерської громади понад 25 років.

Навіть після повномасштабного вторгнення на українському заводі Coca-Cola, де працювало 1,5 тисячі осіб, не було скорочено жодного працівника. 104 члени компанії нині служать в Збройних Силах України, їх робочі місця збережено та щомісяця виплачується середня заробітна плата.

Фото: Coca-Cola

“Відбудова дитячого садочка в Богданівці – це продовження проєктів Coca-Cola, спрямованих на підтримку українських громад”, – зазначив генеральний директор Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Аднан Топіч.

Система Компаній Кока-Кола інвестувала у відбудову 3 млн дол. США, проєкт реалізовуватиме Український Червоний Хрест.

Читати також: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Про дитячий садок

На території дитячого садочка “Півник” і в його околицях досі працюють вибухотехніки ДСНС. Оформити дозвіл на початок будівництва вдалося тільки на початку лютого. Завершення будівельних робіт та внутрішнього оздоблення садочка заплановано на 2025 рік.

Фото: Coca-Cola

Зараз жителі Богданівки возять дітей в садочки у сусідніх селах, місцева влада виділила для цього автобус.

Майбутній дитячий садок спроєктований професіоналами. В ньому будуть сучасні, просторі й світлі приміщеннями, які будуть побудовані з урахуванням всіх необхідних умов для дітей.

Український Червоний Хрест, виступає партнером проєкту. Сьогодні окрім гуманітарної діяльності, якою УЧХ продовжує займатися, чимало проєктів за його участі будуть пов’язані з відновленням України”, – розповідає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії.

Фото: Coca-Cola

Читати далі