

Суспільство
Причина №22, чому варто підтримати #ШоТам: ми любимо українських виноробів не менше за українське вино!
Українським вином можна пишатися! І йдеться не тільки про всім відомі «Шабо», чи «Коблево», а й про маленькі сімейні виноробні, де цінують традиції та створюють унікальні рецепти.
Ми в #ШоТам завжди підтримуємо українських виробників і залюбки безкоштовно їх рекламуємо. Тому часто розповідаємо про справжнє українське вино, за яке не буде соромно перед друзями. Якщо ти поділяєш наші цінності – підтримай нас за цим посиланням. Завдяки цій підтримці ми продовжимо розповідати історії успіху, популяризувати українське і допомагати нашим виноробам знаходити шанувальників!
Читайте також: Причина №21, чому варто підтримати #ШоТам: ми популяризуємо українську мову
Українське виноробство зараз саме набирає обертів. Адже з 2016-го року в Україні нарешті скасували сплату 500 000 грн за ліцензію на виноробство. Тож цілком можете влаштувати собі гастротур приміром на Закарпаття чи на південь країни. Доведеться скуштувати чимало вина, бо маленьких винокурень стає все більше! А головне – вино можна придбати за помірну ціну та якісне.
Якщо не знаєте, куди вирушати по червоне, біле чи рожеве, трошки допоможемо.
Можете гайнути на Миколаївщину, де виробляють 3 тонни вина, а ще й запрошують бажаючих на дегустацію до виноробні “Сливино”. Георгій Молчанов мріє залишити молоді країну, зарослу виноградниками, а не амброзією. https://shotam.info/yak-moriak-iz-mykolaivshchyny-vidkryv-vynorobniu-v-styli-khikh-stolittia-video/
Або вирушайте на Закарпаття – пити ігристе. Винороб Олександр Ковач зробив перше закарпатське ігристе. Свої технології тестував з 2008-го року. Кожна пляшка вистоювалась декілька років.
Розповімо, де купити єдине в Україні органічне вино! Секретами ділиться Валерій Петров – власник бренду органічного вина V.PETROV. Керує компанією разом із родиною.
Власник винарні Nota Bene Василь Нодь має чотири гектари виноградників та більше 25 років виноробного стажу. Довгі роки працював електротехніком, жокеєм, потім – виконавчим директором різних фірм. Виноградарство та виноробство було хобі, яке потім переросло в основну діяльність.
А Микола Халупенко пройшов усі кола бюрократичного пекла, аби відкрити власний бізнес. А тепер його вином пишається Херсонщина, а виноробня “Курінь” випускає 60 000 пляшок на рік.
Знаний у Вінниці винороб-експериментатор, організатор місцевого фестивалю вина “Боже ллє” Олександр Шемет взявся за створення вина з кульбаби.
А як щодо трохи міцнішого? Скуштували б черкаський абсент чи тернопільський віскі? Розповідаємо про п’ять крафтових алкогольних напоїв від українських виробників.
Як підтримати ШоТам?
Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів:
- 29.99 гривень
- 49.99 гривень
- 99.99 гривень.
Це щомісячний платіж, який стягується автоматично.
Просто перейдіть за посиланням – “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.
Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед. Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші. Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube!


Суспільство

Міністерство культури та інформаційної політики України оголошує конкурс на здобуття премії імені Григорія Кочура.
Зазначається, що премія імені Григорія Кочура присуджується щорічно 17 листопада до дня народження Григорія Порфировича Кочура на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України, за кращі переклади українською мовою визначних творів світової поезії та вагомі перекладознавчі праці в царині українського художнього перекладу.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Грошова винагорода до Премії виплачується розміром 20 тисяч гривень.
На здобуття Премії висуваються нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за півроку до їх висунення на здобуття Премії.
На здобуття Премії не висуваються твори, які вже були відзначені іншими преміями або державними нагородами.
Документи на здобуття Премії подаються до 1 червня 2021 року.
Детальна інформація – за посиланням.
Нагадаємо, у Дніпрі створюють сучасний осередок кобзарства.
Як ми повідомляли раніше, франківець підкорив світ глиняними мініатюрами.
Головне фото: dojo.ua.
Суспільство

У середу, 20 грудня, відбулася прем’єра четвертого епізоду документального проєкту СПАЛАХ: темою серії стала українська ресторанна культура.
Про це пише БЖ.
Зазначається, що фільм досліджує Україну як важливу точку на гастрономічній карті Європи, розповідає про бум нових закладів і пояснює, чому український сервіс є одним з найкращих у світі.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Як експертів виступили українські ресторатори:
- Дмитро Борисов (сім’я ресторанів Борисова),
- Евген Клопотенко (“100 років тому вперед”),
- Міша Кацурін (Китайський і Тайський Привіти),
- Дмитро Заходякін (“Хлібний”, Holy Burger) та інші.
Про проєкт
СПАЛАХ – це документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв. Кожен епізод розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики до стріт-арту і локальних брендів одягу. Проєкт складається з десяти епізодів. Серіал створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Нагадаємо, стрічка «Номери» Сенцова й Сеітаблаєва вийшла в онлайн-прокат.
Головне фото: bzh.life.
Суспільство

На Полтавщині вертолітники літали вдень і вночі у складних метеоумовах, пише АрміяІнформ.
За інформацією, завдання чергової льотної зміни, що відбулася в окремій бригаді армійської авіації імені Ігоря Сікорського, передбачали вильоти екіпажів на маршрут за визначеною системою та тренування передових авіаційних навідників. Окрім цього, пілоти виконували перелік вправ на класну кваліфікацію.

Одними з головних чинників, що визначили особливість польотів, стали складні погодні умови, зумовлені низькими температурними показниками та мінливою хмарністю. Тому командуванням частини та групою керівництва польотами безпекова складова була визначена як пріоритетна. При цьому особливу увагу приділили запобіганню обмороженням і застудам особового складу.

Виліт на розвідку погоди й подальше ухвалення рішення на польоти, врахували і можливі подальші зміни метеорологічної ситуації. Але і льотний, і наземний склад примхам зимової негоди протиставив високу фахову виучку та морально-психологічну налаштованість. При цьому молоді льотчики відпрацювали визначені вправи нарівні з досвідченими товаришами.
Читайте також: Збройні Сили використали технологію «Віраж-планшет» для виявлення авіації (ВІДЕО)
Особливе навантаження лягло на плечі інженерно-технічного складу, який у складних погодних умовах забезпечив безаварійну роботу авіаційної техніки та озброєння.

Усі завдання планової таблиці були виконані в повному обсязі також і завдяки чіткій взаємодії усіх ланок наземного забезпечення льотної зміни, що і було підкреслено упродовж післяпольотного розбору командуванням авіаційної бригади.
Читайте також: Як випробовували гелікоптери з українськими лопатями (ВІДЕО)
Нагадаємо, українські Мі-8 у Конго забезпечили ротацію техніки.
Як ми повідомляли раніше, українські миротворці в Конго провели тренування авіанавідників.
Усі фото: armyinform.com.ua.