fbpx
Звяжіться з нами

Економіка

Де купити єдине в Україні органічне вино? Секрети технології від бесарабського винороба

30.08.2019

“Якщо хочеш буть здоров, то купуй вино V.PETROV! Ось в цьому всі ми”, – зі сміхом каже бесарабський винороб Валерій Петров, коли задаєш йому питання, чим же органічне вино відрізняється від звичайного.

Ну, так чим же? Читайте про це в нашому інтерв’ю, а також про те, чому справжній винороб – це авантюрист і у скільки вам обійдеться незвичайне органічне вино

Валерій Петров

власник бренду органічного вина V.PETROV

Керує компанією разом із родиною. Підлаштувавшись під справу життя батька, син та донька вивчились на винороба та агронома. Валерій Петров жартує, що “просто дав пораду”, коли дітям прийшов час обирати професії. 

Сухий закон та знищення виноградників

Ще у моїх прадіда-діда були виноградники – і великі. У принципі, як і у всіх на Бессарабії. Вино робили, в основному, для себе. 

Коли я став головою сільської ради, у нас було півгектара присадибної ділянки, ми вирішили там посадити виноград. А тут бах – Горбачовський уаказ про “сухий” закон і я повинен був домагатися того, щоб люди знищували виноградники. 

Тільки посаджений виноград почав прищеплювати виноград винний  на столовий у мене не вийшло – аж тут через три роки і указ скасували.

За сезон компанія V.PETROV виробляє30-40 тисяч пляшок органічного вина

І так ми почали домашнє вино виробляти. 

У дев’яності його непогано брали у нас дрібним оптом. Так я вирішив робити бізнес на вині і посадив 40 гектарів винограду.

Сьогодні у нас майже 80 гектарів виноградників: 55 діючих і ще 25 саджаємо  молодих виноградників. 

З усіма механізованими роботами пораються два трактористи, на двух тракторах. А решта – сезонні працівники, яких ми наймаємо для обрізки і збирання винограду.

10 мільйонів українців п’ють чуже вино

Якщо ви хочете купити вино Petrov, вам доведеться замовляти його поштою, приїхати на якийсь із фуд-фестивалів або до нас. Попереджаю, це неблизька дорога – 160 кілометрів від Одеси.

На великі мережі ми поки виходити не збираємось – якось мали невтішний досвід співпраці.

Я коли починав займатися виноградом, як міркував? От, думав собі, в Україні 50 мільйонів людей, люди будуть пахати як я, а після роботи захочуть випити якісного вина. 

Аж ні, їх 10 мільйонів чухнуло за кордон і п’ють там чуже вино! І все – витрачають там ці гроші! А в Україні практично немає ринку збуту для крафтового вина. 

Наші білі та червоні вина не менш якісні, ніж європейські. Зараз ми виходимо на той рівень, коли можемо конкурувати з європейськими винами – наприклад, на дюссельдорфському конкурсі наше вин Перлина нещодавно отримала золоту медаль. 

Ціни на них коливаються у межах 200 гривень за пляшку. А в Європі такі коштують, напевно, втричі більше. 

Вино за 50 грн – шмурдяк

Ведемо супровід від пологового будинку до кладовища – всюди треба наша продукція (сміється).

А якщо серйозно, робимо стільки вина, скільки можемо продати. Решту реалізовуємо виноградом.

Син Вадим Петров став виноробом, як і батько

За сезон виходить десь 30-40 тисяч пляшок по 0,750 літра. А винограду – десь із 40 тонн. 

З цього врожаю мені потрібно віддати 1 копійку акцизного податку дераві та 25 копійок за саму марку з кожної пляшки.

Так, моє вино не з дешевих. Але не розумію людей, які купують вино по 50 гривень.

Як виробник скажу, що сьогодні скляна порожня пляшка коштує 10-15 гривень. Додайте сюди ще 15 гривень за корку, етикетку та ковпачок та логістику. А якщо вам продають пляшку за 50 гривень, то що туди налито? Це я так, трошки песимізму додам.

А зараз такі шмурдяки перехоплюють ринок, роблять яскраві етикетки і демпінгують ціну пропозиції.

Чому органічне?

Органіка – це міжнародний стандарт на позначення натуральних вин. Головне завдання при виготовленні органічного вина  — отримати гарний врожай, не завдаючи при цьому шкоди землі синтетичними добривами.

Якщо подаєтесь на сертифікат органіки, будьте готові до жорсткого спостереження і регламентації вирощування вашої продукції.

Наприклад, ми спочатку почали займатися звичайним вином, а коли вирішили займатися органікою,, три роки за нами спостерігали, брали на пробу листя, землю, виноград на випробування в лабораторії. Отримали сертифікат органічного стандарту ми у 2015 році.

Головне завдання при виготовленні органічного вина  — отримати гарний врожай без використання синтетичних добрив

Швейцарсько Українська фірма «Органік стандарт» здійснює жорсткий нагляд за продукцією, котра претендує на звання органічної.Їх сертифікат дає нам право говорити, що продукт натуральний і при його вирощуванні не використовувалися хімічні засоби.

Хоча мінімальне використання засобів захисту рослин на кшталт мідного купоросу допускаються.

Сезонні роботи на виноградниках

Сьогодні у нас  вже йде процес збору ягід. У минулому році почали збирати Шардоне: розраховували на 11,5 % алкоголю в вині, а трохи запізнились і у винограді уже 14%майбутнього алкоголю – при бродінні такий виноград дасть уже майже кріплене вино.

У Південній Африці, наприклад, така ж проблема – виноград при дозріванні відразу містить багато цукру – тому й вина там міцні. У нас ще сама оптимальна кліматична смуга для виноградарства, я вам скажу.

Після збору час виноград перероблюють на дробарках, потім бродіння відстоювання і розлив по пляшках.

Вин із витримкою ще не робимо – про власну винотеку думати ранувато. Для цього потрібні спеціальні діжки із французького дуба – одна така коштує 1000 євро

Виноградні проблеми: фальшиві лози і відсутність робочої сили

Ми, винороби, тут всі з розуму сходимо – дуже не вистачає гарних фахівців!

Ну, наприклад, якщо раніше колгоспні працівники збирали по 700-800 кілограм з гектара, то зараз 300 кілограм на день.

Ви ж розумієте, це дуже повільно! Тому ми хочемо мінімізувати людську працю.

Але різниця в курсі валют малим виноробам не дозволяє придбати обладнання з-за кордону.

Ми вже були у Франції, щоб привезти причіпний комбайн на прибирання, контурний обрізувач треба придбати. Уже використаний комбайн коштує 25 тисяч євро, але при розмитненні треба сплатити ще 15 тисяч євро – який винороб на таке піде? 

Ще одна проблема – береш саджанці винограду начебто нормальні. А потім – там захворіли, там неякісні.

Ось, наприклад, нещодавно був випадок із Шардоне. Ми посадили начебто нормальні саджанці, почали збирати врожай – а там  виявити аж 10% домішок. 

І з реалізацією сьогодні проблеми. Понаробили, розумієш, дешевого фальсифіката, а нормальних вин, на жаль, дуже мало. Тому протриматися сьогодні малим підприємствам дуже важко.

Ліцензії та винні податки

Сьогодні, коли скасували ліцензію на оптовий продаж, і ми можем реалізувати продукцію кому завгодно  – лиш придбай ліцензію на виробництво.

Вона коштує 700 гривень, плюс треба підготувати майданчик з мінімальним набором винороба.

Плюс виноградники в оренду або у власності. І тоді ти можеш реалізовувати свою продукцію будь-якому споживачеві.

З чого починати виноробу?

Тут хочеться за одне життя зробити все – і посадити виноградник, і отримати вино, і продати його.

А ось я був в Південній Африці, і хлопець, який дегустацію проводив, розповідав: його дід садив, цого батько завод будував, тільки він онук уже користується  плодами справи і продаває вино.

Я завжди говорив, що мій оптимізм у виноробстві межує з шизофренією: люди викорчовували, а я садив. 

Сьогодні, щоб гектар виноградників посадити, варто витратити 15-17 тисяч доларів. Ну, вважайте, на 5 років їх законсервувати. Плюс десь тисяч п’ятьдесят на обладнання. Хто піде на це при своєму розумі?

Справжній винороб повинен бути авантюристом, бо нормальна людина на це не піде. 

Економіка

Купують навіть у США: львів’янка створила успішний бізнес на тимчасових тату

Тимчасові татуювання Arley Sign купують в Америці та Україні. Бізнес на перебивачках заснувала львів’янка Ольга Горностай-Демцю.

Дівчина стала бізнесвумен, бо боялася робити татуювання. Один сет коштує до 300 гривень. Тату тримаються понад 5 днів і не шкодять шкірі. Змиваються спиртом або олійкою. Є квіти, тварини та золоті веснянки. 

“Я не маю жодного справжнього тату – боюсь голки, тому вирішила робити тимчасові”, – каже Ольга Горностай-Демцю.

Читайте також: Шість ІТ-шників, які пішли в крафтовий бізнес і не пожалкували

Вклали з чоловіком у бізнес $5000, і через рік вийшли на самоокупність.  А ескізи татуювань малюють дизайнери з усього світу.

Детальніше читайте тут: Як запустити успішний бізнес на тимчасових тату? Розповідає український бренд “перебивачок” Arley Sign.

Читати далі

Економіка

Чому дерев’яна головоломка може стати візитівкою України

Це українська головоломка ЯкТак від киянина Сергія П’янкова. Коштує 300 грн та може відволікти вашу дитину від комп’ютера.

6 дерев’яних брусків та стрічка коштують 300 гривень. Вже питаєте “Як так?”.Жодної магії – бруски перекочуються між собою, тримаючись на стрічках. Від неї у захваті малі діти, дорослі програмісти та дідусі.

Заробляти на головоломці придумав киянин Сергій П’янков.

“Першу іграшку у нас буквально вихопили з рук усю в клеї та помітках”, – каже Сергій П’янков.

Спочатку робили власноруч із дружиною, спали по 2-3 години. Бізнесмен Мирослав Загорський зачарувався іграшкою і запропонував партнерство.Тепер вони виготовляють сотні іграшок. А іноземці везуть їх закордон як візитівку України!

Детальніше читайте тут: “Хотіли купити мою іграшку за 300$ замість 300 гривень”. Чому головоломка “ЯкТак” може стати новим символом Києва

Читати далі

Економіка

Дівчина збудувала бізнес на якісних українських книжках

Наталія Моспан відкрила прибуткову україномовну книгарню. Ба більше – ще має книгарню на колесах, видавництво та інтернет-магазин і продає франчайзинг по всій Україні.

Книгарню “Моя книжкова полиця” Наталія Моспан заснувала у 2014-му. Дівчина почала розмовляти виключно українською ще в університеті.

“Коли народила дитину, дитячі книжки українською були дивиною, довелося відшукувати”, – каже Наталія Моспан.

Читайте також: Українка видала книжку для дітей з дислексією: у ній використовують спеціальний шрифт

Книжки почали займати усю квартиру, довелося продавати у Фейсбуці.

“Ніяких великих грошей не мала, першу книгарню відкривала буквально на останні кошти”, – розповідає Наталія Моспан.

ерші клієнти почали приходити ще поки тривав ремонт. Тепер Наталя дає роботу 16 працівникам і відкриває книгарні по всій країні.

“Ми перемагаємо стереотип, що на книгарні неможливо заробити. Головне – добирати добрі книжки”, – переконана Наталія Моспан.

Читати далі

Економіка

У 2020 році на освіту спрямують понад 136 мільярдів

Уряд заклав у проєкт бюджету 2020 року на освіту 136,4 млрд грн, передає Укрінформ.

У цю суму закладено фінансування:

  • на освітню субвенцію;
  • на фінансування Нової української школи;
  • на заклади вищої освіти;
  • на інклюзивну освіту.

Також уперше в цьому бюджеті передбачили 300 млн на Фонд розвитку вищої освіти.

Нагадаємо, що наступного року на ремонт українських доріг виділять рекордні 74 мільярди.

Читати далі

Економіка

США схвалили виділення 250 млн доларів військової допомоги Україні

Палата представників Конгресу США 19 вересня схвалила виділення 250 млн доларів на військову допомогу Україні. Про це з посиланням на Defense News повідомляє Еспресо.

Відповідно до законопроєкту про тимчасове фінансування федерального уряду, виділення коштів на військову допомогу Україні продовжать з нового фінансового року, який у США починається 1 жовтня.

Наразі законопроект має розглянути Сенат Конгресу США. Розгляд документу заплановано на наступний тиждень.

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп схвалив подальше виділення коштів на військову допомогу Україні. Державний департамент США погодив виділення Україні 141,5 млн доларів на посилення безпеки та оборони, зокрема на придбання стрілецької зброї.

Читати далі

Економіка

Що відомо про вихід банкноти номіналом 1000 гривень?

Перший випуск в обіг банкнот номіналом 1000 гривень буде здійснений в обсязі 5 мільйонів одиниць, пише hromadske.

Надалі НБУ планує друкувати ці банкноти залежно від заявок банків.

Окрім того, восени 2019 року можуть увести в обіг монети номіналом у 5 грн. Десятигривнева монета з’явиться у 2020 році.

Нагадаємо також, що Нацбанк припинив друк банкнот номіналом 1 і 2 гривні, і в міру зносу вони йтимуть на утилізацію, а на заміну будуть приходити монети цих номіналів, і, відповідно, 5 і 10 гривень також.

А з 1 жовтня 2019 року НБУ виводить з обігу монети номіналом одна, дві та п’ять копійок і поступово хоче вивести з обігу монету номіналом 25 копійок.

Читати далі

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.