Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Де купити єдине в Україні органічне вино? Секрети технології від бесарабського винороба

Опубліковано

30.08.2019

“Якщо хочеш буть здоров, то купуй вино V.PETROV! Ось в цьому всі ми”, – зі сміхом каже бесарабський винороб Валерій Петров, коли задаєш йому питання, чим же органічне вино відрізняється від звичайного.

Ну, так чим же? Читайте про це в нашому інтерв’ю, а також про те, чому справжній винороб – це авантюрист і у скільки вам обійдеться незвичайне органічне вино

Валерій Петров

власник бренду органічного вина V.PETROV

Керує компанією разом із родиною. Підлаштувавшись під справу життя батька, син та донька вивчились на винороба та агронома. Валерій Петров жартує, що “просто дав пораду”, коли дітям прийшов час обирати професії. 

Сухий закон та знищення виноградників

Ще у моїх прадіда-діда були виноградники – і великі. У принципі, як і у всіх на Бессарабії. Вино робили, в основному, для себе. 

Коли я став головою сільської ради, у нас було півгектара присадибної ділянки, ми вирішили там посадити виноград. А тут бах – Горбачовський уаказ про “сухий” закон і я повинен був домагатися того, щоб люди знищували виноградники. 

Тільки посаджений виноград почав прищеплювати виноград винний  на столовий у мене не вийшло – аж тут через три роки і указ скасували.

За сезон компанія V.PETROV виробляє30-40 тисяч пляшок органічного вина

І так ми почали домашнє вино виробляти. 

У дев’яності його непогано брали у нас дрібним оптом. Так я вирішив робити бізнес на вині і посадив 40 гектарів винограду.

Сьогодні у нас майже 80 гектарів виноградників: 55 діючих і ще 25 саджаємо  молодих виноградників. 

З усіма механізованими роботами пораються два трактористи, на двух тракторах. А решта – сезонні працівники, яких ми наймаємо для обрізки і збирання винограду.

10 мільйонів українців п’ють чуже вино

Якщо ви хочете купити вино Petrov, вам доведеться замовляти його поштою, приїхати на якийсь із фуд-фестивалів або до нас. Попереджаю, це неблизька дорога – 160 кілометрів від Одеси.

На великі мережі ми поки виходити не збираємось – якось мали невтішний досвід співпраці.

Я коли починав займатися виноградом, як міркував? От, думав собі, в Україні 50 мільйонів людей, люди будуть пахати як я, а після роботи захочуть випити якісного вина. 

Аж ні, їх 10 мільйонів чухнуло за кордон і п’ють там чуже вино! І все – витрачають там ці гроші! А в Україні практично немає ринку збуту для крафтового вина. 

Наші білі та червоні вина не менш якісні, ніж європейські. Зараз ми виходимо на той рівень, коли можемо конкурувати з європейськими винами – наприклад, на дюссельдорфському конкурсі наше вин Перлина нещодавно отримала золоту медаль. 

Ціни на них коливаються у межах 200 гривень за пляшку. А в Європі такі коштують, напевно, втричі більше. 

Вино за 50 грн – шмурдяк

Ведемо супровід від пологового будинку до кладовища – всюди треба наша продукція (сміється).

А якщо серйозно, робимо стільки вина, скільки можемо продати. Решту реалізовуємо виноградом.

Син Вадим Петров став виноробом, як і батько

За сезон виходить десь 30-40 тисяч пляшок по 0,750 літра. А винограду – десь із 40 тонн. 

З цього врожаю мені потрібно віддати 1 копійку акцизного податку дераві та 25 копійок за саму марку з кожної пляшки.

Так, моє вино не з дешевих. Але не розумію людей, які купують вино по 50 гривень.

Як виробник скажу, що сьогодні скляна порожня пляшка коштує 10-15 гривень. Додайте сюди ще 15 гривень за корку, етикетку та ковпачок та логістику. А якщо вам продають пляшку за 50 гривень, то що туди налито? Це я так, трошки песимізму додам.

А зараз такі шмурдяки перехоплюють ринок, роблять яскраві етикетки і демпінгують ціну пропозиції.

Чому органічне?

Органіка – це міжнародний стандарт на позначення натуральних вин. Головне завдання при виготовленні органічного вина  — отримати гарний врожай, не завдаючи при цьому шкоди землі синтетичними добривами.

Якщо подаєтесь на сертифікат органіки, будьте готові до жорсткого спостереження і регламентації вирощування вашої продукції.

Наприклад, ми спочатку почали займатися звичайним вином, а коли вирішили займатися органікою,, три роки за нами спостерігали, брали на пробу листя, землю, виноград на випробування в лабораторії. Отримали сертифікат органічного стандарту ми у 2015 році.

Головне завдання при виготовленні органічного вина  — отримати гарний врожай без використання синтетичних добрив

Швейцарсько Українська фірма «Органік стандарт» здійснює жорсткий нагляд за продукцією, котра претендує на звання органічної.Їх сертифікат дає нам право говорити, що продукт натуральний і при його вирощуванні не використовувалися хімічні засоби.

Хоча мінімальне використання засобів захисту рослин на кшталт мідного купоросу допускаються.

Сезонні роботи на виноградниках

Сьогодні у нас  вже йде процес збору ягід. У минулому році почали збирати Шардоне: розраховували на 11,5 % алкоголю в вині, а трохи запізнились і у винограді уже 14%майбутнього алкоголю – при бродінні такий виноград дасть уже майже кріплене вино.

У Південній Африці, наприклад, така ж проблема – виноград при дозріванні відразу містить багато цукру – тому й вина там міцні. У нас ще сама оптимальна кліматична смуга для виноградарства, я вам скажу.

Після збору час виноград перероблюють на дробарках, потім бродіння відстоювання і розлив по пляшках.

Вин із витримкою ще не робимо – про власну винотеку думати ранувато. Для цього потрібні спеціальні діжки із французького дуба – одна така коштує 1000 євро

Виноградні проблеми: фальшиві лози і відсутність робочої сили

Ми, винороби, тут всі з розуму сходимо – дуже не вистачає гарних фахівців!

Ну, наприклад, якщо раніше колгоспні працівники збирали по 700-800 кілограм з гектара, то зараз 300 кілограм на день.

Ви ж розумієте, це дуже повільно! Тому ми хочемо мінімізувати людську працю.

Але різниця в курсі валют малим виноробам не дозволяє придбати обладнання з-за кордону.

Ми вже були у Франції, щоб привезти причіпний комбайн на прибирання, контурний обрізувач треба придбати. Уже використаний комбайн коштує 25 тисяч євро, але при розмитненні треба сплатити ще 15 тисяч євро – який винороб на таке піде? 

Ще одна проблема – береш саджанці винограду начебто нормальні. А потім – там захворіли, там неякісні.

Ось, наприклад, нещодавно був випадок із Шардоне. Ми посадили начебто нормальні саджанці, почали збирати врожай – а там  виявити аж 10% домішок. 

І з реалізацією сьогодні проблеми. Понаробили, розумієш, дешевого фальсифіката, а нормальних вин, на жаль, дуже мало. Тому протриматися сьогодні малим підприємствам дуже важко.

Ліцензії та винні податки

Сьогодні, коли скасували ліцензію на оптовий продаж, і ми можем реалізувати продукцію кому завгодно  – лиш придбай ліцензію на виробництво.

Вона коштує 700 гривень, плюс треба підготувати майданчик з мінімальним набором винороба.

Плюс виноградники в оренду або у власності. І тоді ти можеш реалізовувати свою продукцію будь-якому споживачеві.

З чого починати виноробу?

Тут хочеться за одне життя зробити все – і посадити виноградник, і отримати вино, і продати його.

А ось я був в Південній Африці, і хлопець, який дегустацію проводив, розповідав: його дід садив, цого батько завод будував, тільки він онук уже користується  плодами справи і продаває вино.

Я завжди говорив, що мій оптимізм у виноробстві межує з шизофренією: люди викорчовували, а я садив. 

Сьогодні, щоб гектар виноградників посадити, варто витратити 15-17 тисяч доларів. Ну, вважайте, на 5 років їх законсервувати. Плюс десь тисяч п’ятьдесят на обладнання. Хто піде на це при своєму розумі?

Справжній винороб повинен бути авантюристом, бо нормальна людина на це не піде. 

Економіка

IKEA збільшить асортимент товарів в Україні: подробиці

Опубліковано

Шведська компанія IKEA планує поступово збільшити для України кількість наявних рішень та аксесуарів для дому до 6 тис. одиниць. Це більш як у півтора раза більше, ніж в момент заходу в країну, повідомляє Укрінформ.

“Ми починаємо з 3600 артикулів, що охоплюють усі серії та стилі нашого асортименту. Але плануємо поступово збільшувати кількість наявних рішень та аксесуарів для дому, і зрештою досягти близько 6000 найменувань”, – зазначили в IKEA.

Коли поновлять прийом замовлень?

Наразі IKEA, яка 14 травня офіційно оголосила про вихід на український ринок, призупинила прийом замовлень через велику кількість заявок. У компанії зазначили, що роблять все можливе, щоб відновити діяльність сайту якомога швидше.

“Зацікавлення нашою продукцією на українському ринку значно перевершили сподівання, а кількість замовлень на день у кілька разів перевищили прогнози, тому за перші дні старту продаж, у нас закінчились слоти для доставки та для пунктів видачі замовлень. Ми робимо все можливе, щоб відновити діяльність сайту якомога швидше, та, як тільки це стане можливим, відразу повідомимо”, – зазначили в компанії.

IKEA в Україні

Наразі компанія здійснює замовлення товарів в Україні через інтернет-магазин. Проте вже незабаром планується відкрити магазин в одному з торговельно-розважальних комплексів. Відповідний договір оренди вже підписано з Blockbuster Mall. При цьому, як повідомили в компанії, це буде один із перших магазинів міського формату IKEA у світі. Основними особливостями таких магазинів є менші за розмірами торгові площі, розташовані у центрі міст – щоб якнайкраще відповідати вимогам споживачів, ставати більш доступними та зручними.

Наміри вийти на український ринок IKEA оголосила про наприкінці 2017 року. Це рішення було зумовлене високим попитом на доступні товари і рішення для дому в Україні, а також прагненням компанії змінити на краще повсякденне життя багатьох українців.

Вересень 2017 року – IKEA прийняла бізнес-рішення про вихід на український ринок

Грудень 2017 року – компанія оголосила про наміри вийти на український ринок

Весна 2018 року – IKEA визначила формат магазину, що найкраще підходить для українського ринку: магазин нового міського формату (city store)

Літо 2018 року – починається процес укладення договорів із основними партнерами

Червень 2019 року – IKEA починає масштабну кампанію з набору персоналу до магазину міського формату у Києві.

Фото: itc.ua

Читати далі

Економіка

На Рівненщині працюють над створенням першого меблевого кластеру

Опубліковано

На Рівненщині планують створити перший меблевий кластер. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації. 

«Наш регіон може стати основою кластеру, що стане частиною технологічного хабу. Тут є сировина і підприємства цієї галузі. Вони можуть об’єднати зусилля, щоб стимулювати свій бізнес. Кластер стане комунікаційним майданчиком, на якому генеруватимуться рішення для підвищення конкурентноздатності на ринках. І влада теж може допомогти у цьому. Є дієві програми підтримки бізнесу від держави, а також в області. Разом з тим на Рівненщині створені рівні можливості для ведення бізнесу», – зазначив голова ОДА Віталій Коваль.

Як кластер плануює працювати?

За словами голови Української Асоціації Меблевиків Володимира Патіса, у європейських країнах кластери працюють. Бізнеси об’єднуються та спільно напрацьовують ініціативи, що сприятимуть впровадженню інноваційних продуктів, розширенню ринків збуту, підвищенню компетентності працівників, співпраці з владою.

У результаті підприємства, що входять до кластеру, створюють сприятливі умови ведення бізнесу. Вони переходять від роботи на рівні «сировини» до виготовлення продукції з доданою вартість. Це робить галузь більш конкурентною та забезпечує їй активне просування на ринках.

«Коли ми працюватимемо разом, то матимемо більший результат. Деякі підприємства налагоджують повний цикл виробництва і далі вони не ростуть», – додала Ольга Яловенко.

Представники меблевого бізнесу вже напрацювали «дорожню карту» зі створення кластеру. Планується, що основними компонентами будуть: аналітика і продажі, розробка продуктів, оптимізація закупок, виробництво, кадри, інфраструктура, фінанси і податки.

Фото: rv.gov.ua

Читати далі

Економіка

Індустріальний парк “Біла Церква” отримає 250 мільйонів доларів інвестицій

Опубліковано

План розвитку індустріального парку “Біла Церква” передбачає до 2026 року залучення 250 мільйонів доларів інвестицій. Також планують створити понад 30 нових підприємств. Про це повідомляється  у прес-релізі компанії, передає Економічна правда.

“За нашими оцінками, до 2026 року на території двох індустріальних парків буде створено додатково понад 4 тис робочих місць, побудовано 235 тис кв.м промислової нерухомості, включаючи виробничі та логістичні приміщення.

“Обсяг залучених інвестицій оцінюється в 250 млн дол”, — зазначив Володимир Хмурич, генеральний директор ІП “Біла Церква”.

Читайте також: 10 промзон Києва перетворять на технопарки

У що вкладуть гроші?

Як зазначається, інвестиції будуть спрямовані на фінансування будівництва нових виробництв та логістичних комплексів, докомплектацію наявних виробництв, автоматизацію бізнес-процесів та науково-дослідні розробки, які будуть сприяти розвитку інновацій та впровадженню кращих галузевих практик.

Також це інвестиційно-привабливими вважаються проєкти з енергозбереження та ІТ-проєкти.

У прес-релізі повідомляється, що “Індастріал Парк Менеджмент” (ІПМ) переміг в конкурсі з вибору керуючої компанії індустріальних парків “Біла Церква 1” і “Біла Церква 2”.

Що варто знати про індустріальний парк?

Загальна площа ІП “Біла Церква” – більше 70 га. За даними прес-служби, на початок 2020 року резидентами індустріального парку є шість компаній.

Першим проєктом став завод електрофурнітури Plank Electrotechnic LLC.

Фото: 1news.com.ua

Читати далі

Економіка

Відкрили перший в Україні центр підтримки підприємців

Опубліковано

У Харкові відкрили перший в Україні центр підтримки представників малого та середнього бізнесу. Він розташований на вул. Сумській, 65 і поки що працюватиме у тестовому режимі, повідомляє пресслужба міськради.

Як зазначається, цей проєкт реалізований Міністерством цифрової трансформації спільно з командою Харківської міської ради. 

“Ні для кого не секрет, що малий і середній бізнес сильно постраждав за час карантину. Завдання ж цього проєкту – допомогти підприємцям у подоланні наслідків кризи або при відкритті нової справи. Поки центр працюватиме в онлайн-режимі, а після остаточного завершення карантину вони зможуть особисто прийти та отримати необхідну консультацію”, – пояснили у міській раді.

Читайте також: Укрпошта та USAID запустили ініціативу для допомоги малому бізнесу

У новому центрі підприємці отримають можливість брати участь у бізнес-конференціях та освітніх заходах, орендувати простір для проведення власних заходів, протестувати свій продукт перед виходом на ринок тощо.

Зараз усі охочі можуть отримати необхідну консультацію в режимі онлайн на платформі «Дія.Бізнес».

Фото: business.diia.gov.ua

Читати далі

Економіка

У Мінінфраструктури готують проєкт будівництва нового аеропорту

Опубліковано

Мінінфраструктури готує проєкт будівництва аеропорту в Мукачево. Про це повідомили у відомстві, передає Економічна правда.

“Зараз дуже важливо підтримувати і розвивати регіональні аеропорти. Адже на час пандемії внутрішній туризм залишатиметься в пріоритеті. Тому ми, зокрема, готуємось до будівництва аеропорту в Мукачево. .Для розвитку авіаційної інфраструктури на Закарпатті, поява нового летовища є важливою”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У новому терміналі аеропорту Одеси завершили ремонт зони вильоту

Також зазначається, що реконструкція злітної смуги одеського аеропорту готова на 98%, а на миколаївському летовищі завершується монтаж аеронавігаційного обладнання.

Фото: ua.news

Читати далі

Економіка

Одеська митниця запровадила автоматичне оформлення декларацій без посадовців

Опубліковано

На Одеській митниці стартував пілотний проєкт щодо автоматичного випуску декларацій без участі посадовців. Про це повідомляє пресслужба митниці на своїй сторінці у Facebook, передає Укрінформ.

“Стартував пілотний проєкт щодо виконання митних формальностей автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі. Головною метою є тестування автоматичного випуску декларацій без участі посадових осіб митниці”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що пілотний проєкт “поширюється на три митні режими (експорт, переробка на митній території, реекспорт (після переробки)”.

Що змінилось?

Відтепер для цих режимів тестуватиметься так званий автоматичний випуск декларацій. Тобто декларації, які відповідатимуть певним критеріям і оцінюватимуться як низькоризикові, направлятимуться системою оформлення в окреме вікно. Якщо у декларації виявляться ризики або спрацьовує система АСАУР, її митне оформлення продовжиться за звичайною процедурою.

У тому разі, якщо система не виявить помилок та ризиків, декларація буде оформлена автоматично, про що декларант отримає відповідне повідомлення.

Для реалізації пілотного проєкту розроблено спеціальний алгоритм виконання митних формальностей в залежності від видів транспорту, митних режимів та типів митних декларацій.

Фото: segodnya.ua

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.