Звяжіться з нами

Економіка

Де купити єдине в Україні органічне вино? Секрети технології від бесарабського винороба

30.08.2019

“Якщо хочеш буть здоров, то купуй вино V.PETROV! Ось в цьому всі ми”, – зі сміхом каже бесарабський винороб Валерій Петров, коли задаєш йому питання, чим же органічне вино відрізняється від звичайного.

Ну, так чим же? Читайте про це в нашому інтерв’ю, а також про те, чому справжній винороб – це авантюрист і у скільки вам обійдеться незвичайне органічне вино

Валерій Петров

власник бренду органічного вина V.PETROV

Керує компанією разом із родиною. Підлаштувавшись під справу життя батька, син та донька вивчились на винороба та агронома. Валерій Петров жартує, що “просто дав пораду”, коли дітям прийшов час обирати професії. 

Сухий закон та знищення виноградників

Ще у моїх прадіда-діда були виноградники – і великі. У принципі, як і у всіх на Бессарабії. Вино робили, в основному, для себе. 

Коли я став головою сільської ради, у нас було півгектара присадибної ділянки, ми вирішили там посадити виноград. А тут бах – Горбачовський уаказ про “сухий” закон і я повинен був домагатися того, щоб люди знищували виноградники. 

Тільки посаджений виноград почав прищеплювати виноград винний  на столовий у мене не вийшло – аж тут через три роки і указ скасували.

За сезон компанія V.PETROV виробляє30-40 тисяч пляшок органічного вина

І так ми почали домашнє вино виробляти. 

У дев’яності його непогано брали у нас дрібним оптом. Так я вирішив робити бізнес на вині і посадив 40 гектарів винограду.

Сьогодні у нас майже 80 гектарів виноградників: 55 діючих і ще 25 саджаємо  молодих виноградників. 

З усіма механізованими роботами пораються два трактористи, на двух тракторах. А решта – сезонні працівники, яких ми наймаємо для обрізки і збирання винограду.

10 мільйонів українців п’ють чуже вино

Якщо ви хочете купити вино Petrov, вам доведеться замовляти його поштою, приїхати на якийсь із фуд-фестивалів або до нас. Попереджаю, це неблизька дорога – 160 кілометрів від Одеси.

На великі мережі ми поки виходити не збираємось – якось мали невтішний досвід співпраці.

Я коли починав займатися виноградом, як міркував? От, думав собі, в Україні 50 мільйонів людей, люди будуть пахати як я, а після роботи захочуть випити якісного вина. 

Аж ні, їх 10 мільйонів чухнуло за кордон і п’ють там чуже вино! І все – витрачають там ці гроші! А в Україні практично немає ринку збуту для крафтового вина. 

Наші білі та червоні вина не менш якісні, ніж європейські. Зараз ми виходимо на той рівень, коли можемо конкурувати з європейськими винами – наприклад, на дюссельдорфському конкурсі наше вин Перлина нещодавно отримала золоту медаль. 

Ціни на них коливаються у межах 200 гривень за пляшку. А в Європі такі коштують, напевно, втричі більше. 

Вино за 50 грн – шмурдяк

Ведемо супровід від пологового будинку до кладовища – всюди треба наша продукція (сміється).

А якщо серйозно, робимо стільки вина, скільки можемо продати. Решту реалізовуємо виноградом.

Син Вадим Петров став виноробом, як і батько

За сезон виходить десь 30-40 тисяч пляшок по 0,750 літра. А винограду – десь із 40 тонн. 

З цього врожаю мені потрібно віддати 1 копійку акцизного податку дераві та 25 копійок за саму марку з кожної пляшки.

Так, моє вино не з дешевих. Але не розумію людей, які купують вино по 50 гривень.

Як виробник скажу, що сьогодні скляна порожня пляшка коштує 10-15 гривень. Додайте сюди ще 15 гривень за корку, етикетку та ковпачок та логістику. А якщо вам продають пляшку за 50 гривень, то що туди налито? Це я так, трошки песимізму додам.

А зараз такі шмурдяки перехоплюють ринок, роблять яскраві етикетки і демпінгують ціну пропозиції.

Чому органічне?

Органіка – це міжнародний стандарт на позначення натуральних вин. Головне завдання при виготовленні органічного вина  — отримати гарний врожай, не завдаючи при цьому шкоди землі синтетичними добривами.

Якщо подаєтесь на сертифікат органіки, будьте готові до жорсткого спостереження і регламентації вирощування вашої продукції.

Наприклад, ми спочатку почали займатися звичайним вином, а коли вирішили займатися органікою,, три роки за нами спостерігали, брали на пробу листя, землю, виноград на випробування в лабораторії. Отримали сертифікат органічного стандарту ми у 2015 році.

Головне завдання при виготовленні органічного вина  — отримати гарний врожай без використання синтетичних добрив

Швейцарсько Українська фірма «Органік стандарт» здійснює жорсткий нагляд за продукцією, котра претендує на звання органічної.Їх сертифікат дає нам право говорити, що продукт натуральний і при його вирощуванні не використовувалися хімічні засоби.

Хоча мінімальне використання засобів захисту рослин на кшталт мідного купоросу допускаються.

Сезонні роботи на виноградниках

Сьогодні у нас  вже йде процес збору ягід. У минулому році почали збирати Шардоне: розраховували на 11,5 % алкоголю в вині, а трохи запізнились і у винограді уже 14%майбутнього алкоголю – при бродінні такий виноград дасть уже майже кріплене вино.

У Південній Африці, наприклад, така ж проблема – виноград при дозріванні відразу містить багато цукру – тому й вина там міцні. У нас ще сама оптимальна кліматична смуга для виноградарства, я вам скажу.

Після збору час виноград перероблюють на дробарках, потім бродіння відстоювання і розлив по пляшках.

Вин із витримкою ще не робимо – про власну винотеку думати ранувато. Для цього потрібні спеціальні діжки із французького дуба – одна така коштує 1000 євро

Виноградні проблеми: фальшиві лози і відсутність робочої сили

Ми, винороби, тут всі з розуму сходимо – дуже не вистачає гарних фахівців!

Ну, наприклад, якщо раніше колгоспні працівники збирали по 700-800 кілограм з гектара, то зараз 300 кілограм на день.

Ви ж розумієте, це дуже повільно! Тому ми хочемо мінімізувати людську працю.

Але різниця в курсі валют малим виноробам не дозволяє придбати обладнання з-за кордону.

Ми вже були у Франції, щоб привезти причіпний комбайн на прибирання, контурний обрізувач треба придбати. Уже використаний комбайн коштує 25 тисяч євро, але при розмитненні треба сплатити ще 15 тисяч євро – який винороб на таке піде? 

Ще одна проблема – береш саджанці винограду начебто нормальні. А потім – там захворіли, там неякісні.

Ось, наприклад, нещодавно був випадок із Шардоне. Ми посадили начебто нормальні саджанці, почали збирати врожай – а там  виявити аж 10% домішок. 

І з реалізацією сьогодні проблеми. Понаробили, розумієш, дешевого фальсифіката, а нормальних вин, на жаль, дуже мало. Тому протриматися сьогодні малим підприємствам дуже важко.

Ліцензії та винні податки

Сьогодні, коли скасували ліцензію на оптовий продаж, і ми можем реалізувати продукцію кому завгодно  – лиш придбай ліцензію на виробництво.

Вона коштує 700 гривень, плюс треба підготувати майданчик з мінімальним набором винороба.

Плюс виноградники в оренду або у власності. І тоді ти можеш реалізовувати свою продукцію будь-якому споживачеві.

З чого починати виноробу?

Тут хочеться за одне життя зробити все – і посадити виноградник, і отримати вино, і продати його.

А ось я був в Південній Африці, і хлопець, який дегустацію проводив, розповідав: його дід садив, цого батько завод будував, тільки він онук уже користується  плодами справи і продаває вино.

Я завжди говорив, що мій оптимізм у виноробстві межує з шизофренією: люди викорчовували, а я садив. 

Сьогодні, щоб гектар виноградників посадити, варто витратити 15-17 тисяч доларів. Ну, вважайте, на 5 років їх законсервувати. Плюс десь тисяч п’ятьдесят на обладнання. Хто піде на це при своєму розумі?

Справжній винороб повинен бути авантюристом, бо нормальна людина на це не піде. 

Економіка

На опорні школи у селах спрямують 3,5 мільярда грн — Міносвіти

Опорні та великі школи у сільські місцевості отримають 3,5 мільярда гривень. Про це поінформували в Міністерстві освіти і науки України, передає 1+1.

Кошти спрямують на облаштування опорних шкіл, подекуди це буде будівництво або з нуля, або завершення тих об’єктів, які вже є на стадії будівництва.

“В Україні є дуже багато маленьких шкіл, особливо в сільській місцевості, які, як правило, надають не високу якість освіти, і якщо ми будемо зберігати таку ситуацію, то ми і далі будемо обмежувати наших дітей в їхньому праві на якісну освіту. Власне, ми хочемо допомогти регіонам через інструмент створення опорних шкіл – це школи, які є якісними, до яких є підвезення, – дати їм можливість цю якість освіти у сільській місцевості підвищити”, – наголосили в МОН.

Нагадаємо, зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9%, а молоді вчителі зі стажем до 10 років, що сьогодні отримують найменшу зарплату, наприкінці року отримають майже 21 тис. грн.

Читати далі

Економіка

До кінця року діти-сироти та родини учасників бойових дій отримають 150 млн грн на житло

15 листопада Уряд виділив понад 150 млн грн на житло для дітей-сиріт та родин учасників бойових дій на Сході України.

Житло для сиріт

Зокрема, 125,8 млн грн – щоб забезпечити житлом до кінця поточного року майже 350 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбати приміщення для одного дитячого будинку сімейного типу. Це стало можливим за рахунок перегляду ефективності низки програм з метою фокусування на підтримці тих, хто цього найбільше потребує.

Родини учасників бойових дій

Крім того, Уряд виділив 27 млн грн, які будуть спрямовані на забезпечення житлом 25 родин осіб, які загинули або отримали інвалідність І-ІІ групи під час бойових дій АТО/ООС. Щорічну разову грошову допомогу отримають 819 учасників бойових дій ООС – на це Уряд виділив 1,1 млн грн у 2019 році. 

Перспектива на наступний рік

Наступного року Уряд збільшить грошову допомогу на підтримку дітям-сиротам та пенсіонерам.

З січня 2020 року зросте державна підтримка для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та з 1 липня 2020 року – допомога для малозабезпечених сімей.

Читайте також: На Луганщині для реалізації програми доступного житла виділили понад 20 млн грн

Зокрема, для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, допомога буде збільшена з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів, для дітей з інвалідністю з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Крім того, за рішенням Уряду до таких соціальних виплат запроваджується принцип «гроші ходять за дитиною».

Допомога дітям з малозабезпечених дітей

З 1 липня наступного року Уряд також підвищив допомогу на дітей з малозабезпечених сімей з 85 до 130% від прожиткового мінімуму, тобто майже 6000 грн на кожну дитину. Це стане можливим завдяки уніфікації надання допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям.

Читайте також: На Донбасі відновили 400 будинків за 4 мільйони доларів

Кошти пенсіонерам

На наступний рік підвищено і державну підтримку для найбільш вразливих категорій пенсіонерів, котрі потребують стороннього догляду, зокрема надання їм державної допомоги на догляд у розмірі 40% від прожиткового мінімуму (у середньому 672 грн щомісяця).

Молоді вчителі

Уряд також схвалив рішення, яке дозволить уже в 2020 році виплатити додатково по 21 тисячі гривень для понад 74 тисячі молодих вчителів (стаж до 10 років).

Читайте також: На яку зарплату розраховувати освітянам

Читати далі

Економіка

Українці зможуть отримувати готівку з карток у касах магазинів — Нацбанк

Власники платіжних карток зможуть отримувати готівку з кас торговельних підприємств, кас громадського харчування тощо. Про це повідомили у Національному банку України.

“Таке рішення сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту та зростанню фінансової інклюзії громадян загалом”, – ідеться у повідомленні.

Також у НБУ приймають зауваження та пропозиції до проєкту Постанови – до 15 грудня 2019 року на поштову або електронну адресу Національного банку України.

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент грошового обігу.

Електронна адреса: nbu@bank.gov.ua

Читайте також: ПриватБанк запустив оплату обличчям в супермаркетах (ВІДЕО)

Як відомо, подібну функцію вже запровадив ПриватБанк – операції зі зняття готівки клієнти банку могли здійснити у касах мережі автозаправних комплексів WOG. Клієнтам цієї мережі дозволили знімати готівку у розмірі не більше 500 гривень зі своїх карток.

Читати далі

Економіка

В Україні створили Боргове агентство: чим воно займатиметься

В Україні створили Боргове агентство. Таке рішення передбачено ухваленням закону про зміни до Бюджетного кодексу. Про це пише hromadske.

Які функції агенства

Нове агентство перебере на себе функції управління державним боргом, наразі цю функцію виконує Міністерство фінансів.

В уряді зазначають, що така модель, яка діє нині, є неефективною, оскільки рішення у Мінфіні ухвалюються довго.

Читайте також: Сам собі MBA. Сім Телеграм-каналів, які підтягнуть вас у бізнесі та економіці

Окрім цього, Мінфін є політичним органом влади. Нове агентство має стати неполітичним, тобто здійснювати свою роботу не залежно від політичних чинників.

Чому це важливо

Як зауважили в Мінфіні, запровадження агентської моделі управління, як найбільш ефективної, сприятиме покращенню якості й розширенню можливих інструментів боргової політики.

Нагадаємо, в уряді прогнозують, що зарплата українців зростатиме щороку.

Читати далі

Економіка

На транспорт і дороги: на що саме витратять 83 мільярди в Києві

Київ планує виділити 83,4 мільярда гривень на розвиток транспортної інфраструктури протягом наступних п’яти років. Про це поінформували у Київміськраді.

Повідомляється, що більшу частину – 76,1 млрд – фінансуватиме місто, решту суми планують отримати з держбюджету, а також від інвесторів та кредиторів.

Головне

Програмою забезпечується розвиток інфраструктури для пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту. Також пріоритет надаватимуть розвитку електротранспорту, у планах об’єднати лівобережну та правобережну трамвайні мережі. 

Пріоритети серед учасників дорожнього руху

Визначено такий порядок пріоритетності учасників дорожнього руху:

  • маломобільні групи населення;
  • пішоходи;
  • велосипедисти;
  • громадський транспорт;
  • вантажний транспорт;
  • індивідуальний транспорт, що рухається;
  • індивідуальний транспорт, що стоїть.

Читайте також: Які будівництва чекають на столицю у 2020 році

Місто для людей, а не машин

“У цій програмі ми не просто декларуємо, а по кроках деталізували новий принцип організації простору: не місто для машин, а місто для людей. І чим менш мобільний учасник руху, тим більше переваг він повинен мати. У такій системі координат  буде розвиватися громадський транспорт: оновлення рухомого складу, будівництво метро на Виноградар і на Троєщину, створення зручних пересадочних вузлів з міською електричкою”, – наголосили в Київраді.

Окрім того, цільова програма має на меті змінити модель управління транспортною інфраструктурою міста. Йдеться про впровадження систем безготівкової оплати проїзду в громадському транспорті та електронного квитка з широким набором тарифів. Також у програмі закладені витрати на будівництво нових станцій метрополітену.

Читайте також: Київ позбувається готівки у транспорті: як користуватися е-квитком (ВІДЕО)

Про дороги та громадський транспорт

Значну увагу, традиційно, буде приділено капітальному ремонту столичних автошляхів. Також встановлюватимуться квоти на паркомісця у центрі та підвищуватимемо комфорт громадського транспорту. Це мотивуватиме киян відмовлятися від власних автівок, зазначають у Київраді.

Також у рамках розвитку міського громадського транспорту місто має до 2023 року закупити понад чотири сотні одиниць трамваїв, тролейбусів та електробусів.

Читати далі

Економіка

У Дніпрі виділили кошти на добудову метро

У Держбюджеті-2020 передбачені кошти на добудову метро у Дніпрі. Про це пише Depo.Дніпро.

Відтак у 2020 році Дніпро отримає 812 млн гривень на добудову метрополітену.

Також, з Держбюджету Дніпро отримає 1,3 млрд гривень на освіту та 200 млн гривень – на медицину.

Віддати державі мешканці Дніпра мають  800 млн гривень.

Нагадаємо, що у 2020 році розпочнеться реконструкція аеропорту Дніпро.

Читати далі

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.