Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Черкаський абсент та тернопільський віскі. П’ять крафтових алкогольних напоїв від українських виробників

Опубліковано

Карантин наочно показав: життя надто коротке, аби просто розпивати апероль на літніх терасках. Цей світ – і вашу вечірку зокрема – врятують лише експерименти та хардкор.

Зелена мавка, яєчний лікер, віскі, якісне вино за 140 гривень – список алкогольних смаків, які виробляють в Україні, можна продовжувати безперервно. 

Тому для початку розповімо про п’ять крафтових виробників, які порадують навіть затятих… алкогольних сомельє.

Абсент Zelena Mavka чи зелена фея з супермаркету?

У всьому світі абсент зветься зеленою феєю – не в останню чергу через його міцність 80 градусів та особливою речовиною в складі напою, яка здатна викликати відчуття легкої ейфорії. 

Дмитро Соловей, засновник бренду, каже: все починалось з хобі та експериментів з інгредієнтами. Потім експеримент сподобався друзям на одній з вечірок, і нарешті якось знайомий запропонував налагодити виробництво українського абсенту.

Покопирсавшись в фольклорі, Дмитро Соловей з братом вирішили назвати свій напій на честь українського різновиду русалок. 

Zelena Mavka – це авторський абсент, виготовлений за рецептом XVIII століття з цілющих трав та спецій. Основна нота в напої належить полину, але можна розрізнити й кардамон, і корицю, й коріандр.

Якщо порівнювати абсент “з полички” та Zelena Mavka, то це абсолютно різні напої: від рецептури до способу виготовлення. До того ж, абсент з супермаркету, каже Дмитро, не має основної фішки справжньої зеленої феї – тої самої речовини “туйон”, яка відповідає за вашу ейфорію п’ятничного вечора.

Вартість: 219 гривень за 0,05 літра.

Віскі з Микулинець

Ірландці та шотландці донині не можуть розібратись, хто ж з них першим у світі виготовив цей міцний благородний напій. Нехай сперечаються, а ми розповімо про броварню, яка точно перша в Україні почала виготовляти міцний односолодовий віскі.

Самі тільки-но дізнались, що на Тернопільщині в селі Микулинці створюють віскі за унікальним рецептом! Кажуть, воно повинно прийтись до смаку поціновувачам. 

“Микулинецьке віскі має глибокий янтарно-золотистий колір та м’яку, ніжну текстуру, неповторний смак та аромат. Характерний для віскі довершений смак зігріває і дарує відчуття м’якості”, – пишуть на сайті броварні.

Ну, якщо вже прийдеться до смаку поціновувачам, то тим, хто заллє його літром коли – й напоготів!

Вартість: 410 гривень за 0,7 літра.

“Воєводка”: чесний алкоголь і трохи фруктів

“Горілка – це найпростіший і чесний алкоголь. Пшеничний спирт та вода”, – каже про свої настоянки Антон Петров.

За професією він – журналіст, а “Воєводку” готує з 2007 року. 

Спершу це було його хобі: не любить жодного міцного алкоголю, окрім горілки, а вона сама по собі йому здавалась прісною. Вихід знайшовся сам собою: готувати на її основі настоянки. 

У 2014 році “Воєводка” з’явилась на полицях київських барів і з того часу “захоплені відгуки барменів та палаючі очі відвідувачів” – єдина робота, яка подобається Антону.

Зараз настоянки Антона можна спробувати в чотирьох київських барах, а можна й купити на сайті.

Вартість: настоянки поділяються на три групи: фрукти-ягоди, лікери на цукрі чи меду й міцні на кшталт хрінівки-зубрівки  – по 240 гривень за 0,5 літра. А ще є подарункові набори від 480 до 720 гривень.

Медове вино, як на Русі

Це не медовуха, кажуть в компанії “Медовий спас”. Медовуха – це мед, змішаний зі спиртом. А “Сікера” – аналог сухого вина й найбільше схожа за рецептурою на питні меди, що були широко відомі й популярні ще за часів Київської Русі. 

Хмільний напій, який отримав назву “Сікера” (квасний мед), виготовляють на основі меду, ягідних і фруктових соків і чистих культур дріжджів, використовуючи соки вишні, чорноплідної горобини, ожини, смородини та яблук. 

Витримують напій в дубових бочках, а його смак не схожий ні на одне з традиційних вин. Вміст алкоголю в медових винах не перевищує 14%.

Вартість: 198 гривень за 0,75 літра.

Хані Баджер: настоянка на справжніх бджолах

І знову в рецептурі настоянки мед. Але тепер і бджоли на додачу.  Артем Скубенко — один із засновників бренду наливок “Хані Баджер”(Медовий барсук з англ.). 

Фішка підприємства в тому, що вони шукають автентичні українські рецепти приготування алкогольних напоїв.

“Іноземці постійно розпитують про автентичні напої України. А ми не могли знайти нічого путнього, крім горілки та самогону”, – каже Артем. 

Але ж у кожного регіону є власні рецепти наливок. Так і почали шукати їх по областях, починаючи з Житомирщини, звідки дружина Артема. 

Саме в її родині знайшлась перша і найоригінальніша з настоянок – на бджолах, які померли своєю смертю)).

Сьогодні в них в асортименті 5 смаків, збираються щороку додавати по 3 нові рецепти. 

Вартість: 390-400 гривень за 0,5 літра.

Винарня Nota bene: натуральні вина по 90 гривень за пляшку

ezgif.com optimize 8

Василь Нодь – спадковий винороб, який виготовляє понад 15 тисяч літрів якісного вина на рік.

Зараз у його винарні, що на Берегівщині, виготовляється близько 15 сортів вин –  здебільшого сухих. 

“Є в мене і “Цвайгельт” з вишневим смаком для глінтвейну, й “Чорний лікар” чи “Роза Закарпаття”, а є й справжній Каберне Совіньйон з витримкою у 6 років”, – каже Василь. 

Витримка напоїв – від двох до п’яти років. А зберігаються вино в дубових діжках, створених власноруч виноробом у двохсотрічних підвалах з благородною винною пліснявою. 

Спробувати його вина можна, приїхавши до нього на Берегівщину. Або замовивши пересилки “Новою поштою”. 

“Люди, які були в нас і знають наші вина, стають нашими постійними покупцями”, – каже. 

На відміну від попередніх виробників, Василь Нодь не завів ще свого сайту. Тому всі охочі скуштувати якісне й недороге вино, можуть дзвонити за номером 0664770240.

Вартість: від 90 до 140 гривень за пляшку у 0,75 літра. 

Суспільство

Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

Опубліковано

Євробачення UNITED24. Об’єдналися для збору на відбудову української гімназії. Загальна сума збору складає 10 000 000 грн. Ці кошти спрямують на відбудову Великокостромської гімназії, яку зруйнувала російська ракета.

Про це повідомляє Дія.

У Дії зауважили, що на донаторів чекають бонуси:

  • Зробите внесок від 100 гривень? Зможете долучитись до розіграшу персонального відеозвернення від alyona alyona і Jerry Heil.
  • Зробите переказ на збір з використанням українських карток Visa? Ваш донат буде подвоєно! А кількість внесків від однієї людини необмежена.

Читайте також: Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото

Підтримати збір від alyona та Jerry Heil можна за посиланням.

Нагадаємо, у Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі