Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Черкаський абсент та тернопільський віскі. П’ять крафтових алкогольних напоїв від українських виробників

Опубліковано

Карантин наочно показав: життя надто коротке, аби просто розпивати апероль на літніх терасках. Цей світ – і вашу вечірку зокрема – врятують лише експерименти та хардкор.

Зелена мавка, яєчний лікер, віскі, якісне вино за 140 гривень – список алкогольних смаків, які виробляють в Україні, можна продовжувати безперервно. 

Тому для початку розповімо про п’ять крафтових виробників, які порадують навіть затятих… алкогольних сомельє.

Абсент Zelena Mavka чи зелена фея з супермаркету?

У всьому світі абсент зветься зеленою феєю – не в останню чергу через його міцність 80 градусів та особливою речовиною в складі напою, яка здатна викликати відчуття легкої ейфорії. 

Дмитро Соловей, засновник бренду, каже: все починалось з хобі та експериментів з інгредієнтами. Потім експеримент сподобався друзям на одній з вечірок, і нарешті якось знайомий запропонував налагодити виробництво українського абсенту.

Покопирсавшись в фольклорі, Дмитро Соловей з братом вирішили назвати свій напій на честь українського різновиду русалок. 

Zelena Mavka – це авторський абсент, виготовлений за рецептом XVIII століття з цілющих трав та спецій. Основна нота в напої належить полину, але можна розрізнити й кардамон, і корицю, й коріандр.

Якщо порівнювати абсент “з полички” та Zelena Mavka, то це абсолютно різні напої: від рецептури до способу виготовлення. До того ж, абсент з супермаркету, каже Дмитро, не має основної фішки справжньої зеленої феї – тої самої речовини “туйон”, яка відповідає за вашу ейфорію п’ятничного вечора.

Вартість: 219 гривень за 0,05 літра.

Віскі з Микулинець

Ірландці та шотландці донині не можуть розібратись, хто ж з них першим у світі виготовив цей міцний благородний напій. Нехай сперечаються, а ми розповімо про броварню, яка точно перша в Україні почала виготовляти міцний односолодовий віскі.

Самі тільки-но дізнались, що на Тернопільщині в селі Микулинці створюють віскі за унікальним рецептом! Кажуть, воно повинно прийтись до смаку поціновувачам. 

“Микулинецьке віскі має глибокий янтарно-золотистий колір та м’яку, ніжну текстуру, неповторний смак та аромат. Характерний для віскі довершений смак зігріває і дарує відчуття м’якості”, – пишуть на сайті броварні.

Ну, якщо вже прийдеться до смаку поціновувачам, то тим, хто заллє його літром коли – й напоготів!

Вартість: 410 гривень за 0,7 літра.

“Воєводка”: чесний алкоголь і трохи фруктів

“Горілка – це найпростіший і чесний алкоголь. Пшеничний спирт та вода”, – каже про свої настоянки Антон Петров.

За професією він – журналіст, а “Воєводку” готує з 2007 року. 

Спершу це було його хобі: не любить жодного міцного алкоголю, окрім горілки, а вона сама по собі йому здавалась прісною. Вихід знайшовся сам собою: готувати на її основі настоянки. 

У 2014 році “Воєводка” з’явилась на полицях київських барів і з того часу “захоплені відгуки барменів та палаючі очі відвідувачів” – єдина робота, яка подобається Антону.

Зараз настоянки Антона можна спробувати в чотирьох київських барах, а можна й купити на сайті.

Вартість: настоянки поділяються на три групи: фрукти-ягоди, лікери на цукрі чи меду й міцні на кшталт хрінівки-зубрівки  – по 240 гривень за 0,5 літра. А ще є подарункові набори від 480 до 720 гривень.

Медове вино, як на Русі

Це не медовуха, кажуть в компанії “Медовий спас”. Медовуха – це мед, змішаний зі спиртом. А “Сікера” – аналог сухого вина й найбільше схожа за рецептурою на питні меди, що були широко відомі й популярні ще за часів Київської Русі. 

Хмільний напій, який отримав назву “Сікера” (квасний мед), виготовляють на основі меду, ягідних і фруктових соків і чистих культур дріжджів, використовуючи соки вишні, чорноплідної горобини, ожини, смородини та яблук. 

Витримують напій в дубових бочках, а його смак не схожий ні на одне з традиційних вин. Вміст алкоголю в медових винах не перевищує 14%.

Вартість: 198 гривень за 0,75 літра.

Хані Баджер: настоянка на справжніх бджолах

І знову в рецептурі настоянки мед. Але тепер і бджоли на додачу.  Артем Скубенко — один із засновників бренду наливок “Хані Баджер”(Медовий барсук з англ.). 

Фішка підприємства в тому, що вони шукають автентичні українські рецепти приготування алкогольних напоїв.

“Іноземці постійно розпитують про автентичні напої України. А ми не могли знайти нічого путнього, крім горілки та самогону”, – каже Артем. 

Але ж у кожного регіону є власні рецепти наливок. Так і почали шукати їх по областях, починаючи з Житомирщини, звідки дружина Артема. 

Саме в її родині знайшлась перша і найоригінальніша з настоянок – на бджолах, які померли своєю смертю)).

Сьогодні в них в асортименті 5 смаків, збираються щороку додавати по 3 нові рецепти. 

Вартість: 390-400 гривень за 0,5 літра.

Винарня Nota bene: натуральні вина по 90 гривень за пляшку

ezgif.com optimize 8

Василь Нодь – спадковий винороб, який виготовляє понад 15 тисяч літрів якісного вина на рік.

Зараз у його винарні, що на Берегівщині, виготовляється близько 15 сортів вин –  здебільшого сухих. 

“Є в мене і “Цвайгельт” з вишневим смаком для глінтвейну, й “Чорний лікар” чи “Роза Закарпаття”, а є й справжній Каберне Совіньйон з витримкою у 6 років”, – каже Василь. 

Витримка напоїв – від двох до п’яти років. А зберігаються вино в дубових діжках, створених власноруч виноробом у двохсотрічних підвалах з благородною винною пліснявою. 

Спробувати його вина можна, приїхавши до нього на Берегівщину. Або замовивши пересилки “Новою поштою”. 

“Люди, які були в нас і знають наші вина, стають нашими постійними покупцями”, – каже. 

На відміну від попередніх виробників, Василь Нодь не завів ще свого сайту. Тому всі охочі скуштувати якісне й недороге вино, можуть дзвонити за номером 0664770240.

Вартість: від 90 до 140 гривень за пляшку у 0,75 літра. 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі