Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Причина №9, чому варто підтримати #ШоТам: ми підтримуємо прогресивні ініціативи українських дітей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Увесь світ знає про 16-річну шведку Ґрету Тунберг та її «Шкільний страйк за клімат». Після того, як дівчинка виступила на Конференції ООН з питань клімату, про неї не говорив тільки лінивий. Ми у  #ШоТам віримо, що молодь здатна зробити дуже багато. І хочемо, щоб Україна і світ знали ще й про наших, українських дітей, які в своєму віці вже зробили неймовірні відкриття.

У своїх публікаціях знайомимо вас з українськими школярами і студентами, які мають надзвичайні здобутки у медицині, інформатиці, фізиці, математиці тощо. Ці діти змінюють не тільки життя своєї школи чи міста, а й свідомість інших людей. Надихають на дії, спрямовані на розвиток громадянського суспільства в країні.

Щоб і далі розповідати історії про цих неймовірних підлітків, нам теж потрібна ваша підтримка. Підтримайте нас на 29.99 грн, 49.99 грн чи 99.99 грн. Зробити це можна за посиланням.
Ми продовжимо розповідати про молодь, яка здатна «змінити світ»

Робот-безпілотник, який допоможе хворим, папір з листя, бандаж, який замінює МРТ – це все зробили школярі. Та ні, не американські, як можна було б подумати. Ці винаходи справа рук українських школярів, які вже з малих років роблять свій внесок у розвиток країни і майструють щось дуже унікальне. 

Окуляри для незрячих ветеранів, вітрогенератор для військових та розумний годинник – це не повний перелік винаходів, які втілює в життя 15-річний юнак із Дніпра Ігор Шибка.

Студенти КПІ Анатолій Бурлаков і Павло Чернушенко придумали систему, яка зможе зробити з будь-якого автомобіля електрокар. Зараз хлопці співпрацюють з комерційними підприємствами і заробляють близько $5000 за апгрейд одного авто. 

У Краматорську та Лисичанську уже більш, ніж півроку, працюють дві шкільні фірми – зі своїми директорами, цехом та відділом маркетингу. 

Чотирнадцятирічна Софія-Христина Борисюк  запустила разом зі своїм напарником Нікітою Шульгою проєкт “Компола” з компостування відходів. Сьогодні завдяки “Комполі” понад 230 шкіл не викидають картопляні пюре, макарони та шкірки від бананів на смітник, а переробляють їх на якісне добриво.

Ольга Харасахал створила прилад для інноваційної діагностики метастазів онкології на ранніх стадіях. І цей винахід ще й у 100 разів дешевше за іноземний аналог!

У 15 років Андрій Киркач став супергероєм міста. У Слов’янську тепер не палять листя, а віддають цьому школяру.

Як підтримати ШоТам?

Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів: 

  • 29.99 гривень
  • 49.99 гривень
  • 99.99 гривень.

Це щомісячний платіж, який стягується автоматично. 

Просто перейдіть за посиланням –  “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.

Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед. 

Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші.

Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, FacebookYouTube!

Суспільство

Нацбанк випустив пам’ятну монету, присвячену українським енергетикам

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національний банк України 26 вересня ввів у обіг нову пам’ятну монету «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!».

Про це повідомили на сайті НБУ.

«Щодня та щоночі під ворожими обстрілами та в негоду, попри втому та загрози, ці звичайні незвичайні люди робили свою справу…Тому, щоб увічнити їх подвиг, ми створили цю сучасну мінімалістичну монету, із закодованими символами переможного світла», – сказав голова Національного банку Андрій Пишний.

Дизайн нової пам’ятної монети створив відомий український художник, ілюстратор, графічний дизайнер Сергій Майдуков.

На аверсі нової монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовану композицію, що символізує енергетичну систему України.

«Її образ втілено в символічному суцвітті соняшника, кожна пелюстка якого, неначе ліхтар, осяює світлом нашу країну. Він сяє, попри ворожі ракетні обстріли, як схід сонця, який обов’язково настане після найстрашнішої ночі», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: «Дім зруйнувало повністю, а собаки дивом вціліли». Як волонтерка з Одещини рятує тварин від війни

На реверсі монети у вигляді трьох непорушних та сяючих брил зображено стилізований тризуб, який під час обертання монети трансформується в літеру «Е» – «Енергетика».

Зазначається, що монету «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!» виготовлено з нейзильберу, її тираж – до 50 000 штук.

Придбати пам’ятну монету можна з 4 жовтня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку.  Крім того, монети будуть поступово реалізовуватися і банками-дистриб’юторами.

Нагадаємо, з нагоди Дня воєнної розвідки, який святкують 7 вересня, Нацбанк ввів у обіг тематичну пам’ятну монету.

Також в Україні випустили нову монету, присвячену ЗСУ.

Фото: bank.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Українська чемпіонка світу з армреслінгу рятує захисників на фронті (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська чемпіонка світу з армреслінгу Лілія Занько з початком повномасштабної війни стала на захист України. Відсутність страху крові та травм допомогли їй стати бойовою медикинею і врятувати не одне людське життя на фронті.

Історію української військової розповідає ШоТам.

З 8 років Лілія Занько займалася дзюдо, самбо та карате, а пізніше знайшла себе в армреслінгу. Разом із перемогами на змаганнях Лілія здобула педагогічну освіту та тренує молодь у Полтаві.

Однак 24 лютого 2022 року вона твердо вирішила: тепер її місце – серед захисників України. Вона зібрала речі та пішла до військкомату, і невдовзі вже підтягувала військових фізично.

Лілія не боїться крові та переломів, то ж у війську перекваліфікувалася в бойового медика. Бахмут, Красногорівка, Авдіївка – вона здійснювала бойові виїзди в найгарячіших місцях фронту. І вони завершилися успішно – усі бійці, яким допомогла Лілія, лишилися живі.

Також жінка навчає воїнів надавати собі допомогу під час поранень. Рука – «вільна каса». Другою рукою – «дзвінок мамі», і ніжка – «потанцюємо». Коли ж з’являється вільна хвилина – тренується в польових умовах.

Дивіться відео: Після порятунку з окупації композитор Ігор Поклад повернувся до Ворзеля і провів творчий вечір

Відсутність професійних тренувань не завадили їй привозити додому перемоги. Торік Лілія здобула 5 перемог на Чемпіонаті світу та 3 нагороди Чемпіонату Європи. А нещодавно підтвердила титул найкращої серед армреслерок.

Крім золотої, виборола срібну та бронзову медалі на праву й ліву руку в категорії ветерани 40+. А пліч-о-пліч із Лілією на змаганнях перемагали і її вихованці!

«Хлопці дуже гарні результати показали також. Вони виступали по спортсменам, які мають інвалідність. У мене три хлопця, які мають ДЦП, і вони всі позаймали дуже високі нагороди. Перші, другі місця», – розповідає Лілія.

Лілія продовжує працювати заради Перемоги. Попереду – повернення на фронт та порятунок життів. А ще – Всесвітні ігри єдиноборств у жовтні в Саудівській Аравії, до яких Лілія вже готується.

«Коли грає гімн України, і я тримаю перед собою прапор, то виникає відчуття, що в мене виростають крила за спиною», – Лілія Занько, військовослужбовиця, Чемпіонка світу з армреслінгу.

Раніше ми розповідали історію паралімпійця, який відмовився від евакуації за кордон, аби допомагати ЗСУ.

Також ШоТам розповідав про найцікавіші факти із життя Ольги Харлан.

Читати далі

Суспільство

Норвегія надасть Україні ще понад $90 мільйонів допомоги

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Норвегія надасть Україні 1 мільярд норвезьких крон ($92,5 млн – ред. ШоТам).

Про це повідомили на урядовому сайті Норвегії.

«Цивільне населення України сильно постраждало внаслідок жорстокої війни, яку веде росія. Зусилля українського народу по боротьбі зі щоденними нападами на мирних жителів і цивільну інфраструктуру були героїчними. Їм потрібна наша допомога, щоб пережити ще одну зиму війни», – зазначила міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Хуітфельдт.

Читайте також: Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Гроші спрямують для надання життєво-необхідної допомоги найбільш уразливим верствам населення, дітям, біженцям і переселенцям. Їм допомагатимуть з питаннями притулку, їжі, води та санітарії, освіти, охорони здоров’я та психосоціальної підтримки.

Кошти отримають гуманітарні організації, які діють в Україні: ООН (650 мільйонів норвезьких крон), Міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (350 мільйонів норвезьких крон).

Нагадаємо, Україна отримала 10 шведських танків Stridsvagn 122, які є модифікацією німецьких Leopard 2A5.

Також у Міноборони Іспанії анонсували новий пакет військової допомоги для України.

Фото: unsplash.com.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство13 години тому

Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку (відео)

Михайло-Коцюбинська громада ледь не повністю опинилася під окупацією росіян. Молодь виїхала, залишивши в селах самотніх...

Суспільство16 години тому

Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Ця історія про жінку, яка не злякалася оточення російських військ. Ба більше вона перетворила свій...

Суспільство1 день тому

«Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни

Хто бажав у дитинстві бути перукарем, а згодом пішов навчатись на економічний чи юридичний, бо...

Суспільство1 день тому

«Стала матір’ю дронів». Історія волонтерки, яка з допомогою блогу надіслала на фронт понад 50 «пташок»

До повномасштабного вторгнення Ольга Кричинська жила музикою, уроками в музичному ліцеї та вела блог в...