Технології
Продати через Instagram. Що спрацює, а від чого варто відмовитись
Підписники Instagram – не означає клієнти і покупки. Як ефективно користуватися інструментами та які найкращі методи просування для малого і середнього бізнесу?
Ольга Белікова
Head of SMM у “Kasta”
Поділилася дієвими лайфхаками “як отримувати максимальний профіт від Instagram при мінімальних вкладеннях”.
Витрачайте $100-200 на просування в Instagram
Якщо маєте чудовий акаунт в Instagram, але не купуєте рекламу і блогерів, не просуваєтесь таргетингом, не проводите конкурси, щоб “включити” аудиторію – сенсу з цього не буде.
Читайте також: Бізнес-бабусі продають сумки через Instagram: історія соціального підприємства Gudzyk
Instagram зараз влаштований жорстко. Якщо не ростете – “помираєте”. Потрібен хоча б невеликий бюджет для просування постів. Рости можна за невеликі суми $100-200 на місяць. Кошти краще витратити на рекламу публікацій чи рекламу у блогерів.
Лайки більше не працюють
Не рекомендую накручувати лайки і підписників. і витрачати на це кошти. Краще вкласти гроші у якісний фотоконтент. Для товарних сторінок рекомендую купити хороші фотофони, на зйомках використовувати хороше освітлення.
При обмеженому бюджеті, підприємцям варто подумати над системою бонусів для тих покупців, які роблять замовлення, а потім з ним фотографуються і викладають в мережу, тегаючи вашу сторінку. Це буде і додаткова реклама продукту і одразу відгук. Таким чином безкоштовно будете з’являтися в стрічках потенційних клієнтів.
“Ціна в лс” – дратує покупців
В Instagram, якщо пости не коментувати – сторінка швидко просідає в стрічці. Задача – змусити людей коментувати і зберігати. Лайки вже не такі важливі.
Я проти того, аби продавець не вказував ціни, але продавці цим користуються, щоб отримувати коментарі та підіймати цим пост.
Як працювати з відгуками?
Instagram – не Facebook. Тут немає рейтингу сторінки, який можуть виставляти користувачі.
Але відгуки мають значення. Тому магазини в Instagram створюють додаткові сторінки, де влаштовують обговорення і клієнти можуть лишати відгуки.
Як зараз це діє? Продавець пропонує клієнтам якісь плюшки за фото з відгуком. Покупці стають зацікавленими і активними. Такі групи швидко ростуть. Додатково ці фото можна репостити собі у сторіз.
Instagram + методи просування: чому Viber чи мейл не спрацює
Email-розсилки – найдешевший метод просування. Але за умови, що є велика база адрес. Звідки вона у представників малого і середнього бізнесу?! Можна витратити гроші, щоб купити її (і це незаконно). Але висока ймовірність залетіти у пожиттєвий спам і не отримувати ефекту від цих розсилок.
Читайте також: Як заробити на лавандовому полі, Instagram та хіпстерах?
SЕО-просування – довго і дорого. Якщо ви не розвиваєте власний сайт, а лише сторінки в соцмережах – немає з чим працювати і краще відмовитись від СЕО.
Директ – пуш-повідомлення, Viber чи смс. Це дорого і теж потрібна база номерів. Наприклад, у Viber офіційно можна розсилати рекламу тільки з позначкою верифікації. А її надають тільки тим компаніям, у яких понад 70 тисяч контактів. Коли база менша – будете розсилатися нелегально і дратуватимете клієнтів.
Контекстна реклама – один із найдорожчих методів просування, особливо, у місцях із високим запитом. Якщо введете у пошуку “придбати сукню” – першими побачите бренди, які вклалися у контекстне просування. Але це можуть собі дозволити тільки ті, у якого є сайт.
Що найкраще продасть?
SMM
Найдешевший метод просування (фото, текст, відео). Не скажу, що він найбільше генерує трафік чи ліди, які принесуть замовлення. Але це найкращий метод просування для малого бізнесу.
Читайте також: Як зробити бізнес на старих джинсах
Можна звернутися по допомогу до SMM-спеціаліста. Якщо на постійну роботу наймати людину, його зарплатня стартує від 10 тисяч гривень. SMM-фрілансер (який працюватиме віддалено і не весь час), обійдеться у суму від 5 тисяч грн.
Якщо бюджет дозволяє – краще найняти таргетолога. Це люди, робота яких схожа на контекстну рекламу.
Блогер
Якщо замовити рекламу у блогера, це може дати від 0 до 400 замовлень на місяць з однієї публікації.
Блогер-мільйонник візьметься працювати зі сторінкою, якщо у неї є 2-3 тисячі підписників. І, щонайменше, 9 якісних фото. На початку можна звертатися за просуванням до менших блогерів.
Читайте також: Сирний бізнес на останні 300 гривень. Історія сироварні “Скажи Cheese”
При цьому не варто забувати: якщо почали просувати пости – шляху назад немає. Органіка, практично, мертва. Це можуть дозволити собі тільки ті проекти, які мають “вибухові ідеї”, які вірусяться.
Фішки – допомогають
Потрібно акцентувати переваги вашого бізнесу: швидкість доставки, можливість примірки, можливість обміну товару чи повернення. Багато Instagram-магазинів відключають можливість повернення товару, а клієнтів це відлякує.
Не забувайте проводити опитування на сторінці. Це підвищить активність користувачів. Налагоджуйте комунікацію. Навіть запитавши “яка сукня красивіша: червона чи синя” – принесе результат.
Технології
Як працюватиме реєстр?
- ім’я та опис тварини;
- інформацію про вакцинацію та стерилізацію;
- контакти власників.
Етапи запуску
- Авторизація ветеринарів та клінік. Уже стартував перший етап: ветеринари подають заявки до Держпродспоживслужби для реєстрації в системі.
- Реєстрація тварин. Початок другого етапу планується на початок 2025 року.
Чому це важливо?
- відстежувати чисельність домашніх тварин;
- збирати дані про стан їхнього здоров’я та вакцинації;
- забезпечити кращий контроль над епідеміологічною ситуацією.
Коментарі
Технології
Що відомо:
- з червня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї, а також електронний кабінет власника. Ці сервіси значно спростили процес подачі документів;
- нова функція в «Дії» стане ще одним кроком у цифровізації послуг МВС.
Коментарі