

Суспільство
Почали приймати заявки на Національний конкурс «Благодійна Україна-2020»
Оголосили активну фазу Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2020», пише Гурт.
За інформацією, проведення конкурсу – це можливість усім дотичним до волонтерства та благодійності фахівцям/чиням і волонтерам/кам знайти для себе приклади, методи і технології, які надихнуть їх на нові проекти та програми, допоможуть вибрати найбільш прийнятні концепції і підходи. Організаторам важливе публічне визнання досягнень та заохочення до подальших напрацювань у напрямі підвищення стандартів якості благодійної роботи в Україні.
Яка мета?
Метою конкурсу є розвиток ефективного соціально-орієнтованого благодійництва та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та практик.
Завданнями Конкурсу є:
- популяризація благодійництва та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик;
- відзначення кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року;
- інформування суспільства про кращі практики благодійноcті;
- популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності та волонтерства, актуальність та суспільна значущість проектів.

Хто може брати учать?
У конкурсі можуть брати участь:
- волонтери, які надавали благодійну допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2020 року;
- благодійні проекти (ініціативи), реалізація яких (повністю або окремого етапу) була здійснена у зазначений період;
- суспільні інституції, які у цей період провадили діяльність, спрямовану на розвиток і підтримку благодійності в Україні, благоотримувачі, представники медіа.
Читайте також: Час планувати! Шість незвичайних планерів від українських брендів
Кількість поданих заявок від однієї організації/фахівця є необмеженою.
Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, набувачі благодійної допомоги та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства, зацікавлені у розвитку та популяризації благодійних ініціатив.
Заявку можна завантажити за посиланням (завантажити заявку). Заповнену заявку необхідно надіслати електронною поштою на адресу: [email protected] до 1 березня 2021 року (включно). До неї також доцільно додати фотографії (не більше 5-10 шт.), лінки на інформацію про благодійну чи волонтерську діяльність учасника конкурсу, що розміщена в інтернеті, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які краще характеризують діяльність учасника конкурсу.
Читайте також: «Тварини летять до нас через паркан». Як живе найбільший в Україні притулок для тварин
Кожна конкурсна заява буде оцінена незалежною експертною радою, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. Рішення експертної ради щодо визначення Переможців та лауреатів буде оголошено на офіційній урочистій церемонії, яка буде проведена навесні 2021 року у Києві (місце та точна дата нагородження будуть повідомлені мейлами усім учасникам окремо).
Докладну інформацію про конкурс можна знайти на сторінках: vboabu.org.ua, blagoukraine.org
Нагадаємо, для організацій громадянського суспільства оголосили гранти на €30 тис.
Як ми повідомляли раніше, оголосили конкурс грантів «Голос жінок і лідерство – Україна».
Головне фото: brovary.net.ua.
Суспільство

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2 мільярди. Посадовець назвав масована атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.
Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.
У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще $2,3 мільярда у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.
Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» Росії.
«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.
Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.
Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7
Суспільство

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента російського центру спецпризначення «Сенеж» — одного з елітних підрозділів ГРУ. За даними слідства, 44-річний киянин передавав ворогу координати для ракетних і дронових атак по столичному регіону.
Про це повідомили в СБУ.
У поле зору російських спецслужб киянин потрапив через проросійські висловлювання у чат-рулетці. Після вербування він почав збирати інформацію про українські підприємства, які, на його думку, могли бути пов’язані з оборонним виробництвом. Дані отримував у побутових розмовах, а потім особисто фіксував локації.
Читайте також: Школярка з Івано-Франківська допомогла СБУ зірвати теракт у місті
Також агент стежив за маршрутами мобільних вогневих груп під час тривог, намагаючись зібрати дані, які могли б допомогти обійти українську ППО. У його телефоні виявили фото об’єктів і координати на гугл-мапах.
СБУ задокументувала його діяльність і затримала чоловіка вдома. Йому повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Зараз він перебуває під вартою без права на заставу. Зраднику загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що СБУ передала в музей морський дрон, яким підривали Кримський міст та російські судна.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБУ
Суспільство

На місцях, де тривають рятувальні роботи після нічної атаки Росії, працюють два гелікоптери ДСНС. Вони вже здійснили понад 50 скидів води загальним обсягом понад 100 тонн.
Про це повідомили в ДСНС.
Авіація допомагає гасити пожежі, що виникли через влучання, зокрема на дахах пошкоджених будинків. Рятувальники продовжують пошуково-рятувальні операції та ліквідацію вогню на трьох локаціях у столиці.
За останніми даними, унаслідок нічної атаки загинули щонайменше троє людей у Дарницькому районі й 15 у Солом’янському. До медиків звернулися 114 постраждалих, з яких 68 госпіталізували. Решта отримали допомогу на місці.
Читайте також: У Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО)
Опубліковано ДСНС України Вівторок, 17 червня 2025 р.
Нагадаємо, що бійці ППО знешкодили 428 з 472 ворожих цілей під час масованої атаки на Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС