Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили конкурс грантів «Голос жінок і лідерство – Україна»

Опубліковано

«Голос жінок і лідерство – Україна», це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership.

Про це пише Гурт.

Проєкт підтримує українські жіночі правозахисні організації, активісток та спільні платформи для досягнення інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат та просування гендерної рівності в Україні. Дедлайн – 23 листопада 2020 року.

Назва конкурсу: Розширення мережі регіональних партнерів Проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна».

Кінцевий термін подання пропозицій: 23 листопада 2020 року, 18:00 

Про проєкт

«Голос жінок і лідерство – Україна», це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership. Проєкт підтримує українські жіночі правозахисні організації, активісток та спільні платформи для досягнення інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат та просування гендерної рівності в Україні.

«Голос жінок і лідерство – Україна» впроваджується Українським Жіночим Фондом у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та громадською організацією «Ла-Страда Україна».

Основні завдання проєкту

Завдання 1: Підтримка жіночих громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат та таких, що стикаються з множинною дискримінацією, у феміністичному організаційному розвитку та досягненні сталих результатів.

Завдання 2: Підвищення ефективності жіночих громадських організацій в адвокації, а також розробці та впровадженні локальних, місцевих і національних ініціатив, спрямованих на захист прав жінок та просування гендерної рівності.

Завдання 3: Посилення національних та місцевих жіночих мереж, коаліцій і платформ, які впливатимуть на запровадження гендерно-чутливих змін та впровадження гендерно-чутливої політики в Україні.

 «Голос жінок і лідерство – Україна» поєднує допомогу в посиленні оргспроможності жіночих організацій, грантове фінансування (включаючи багаторічні гранти, гранти швидкого реагування, гранти для посилення оргспроможності, стартові гранти, гранти для посилення мереж та альянсів) та іншу стратегічну підтримку жіночим організаціям, коаліціям та активісткам. Ця підтримка спирається на потреби самих організацій та їхніх цільових аудиторій, та включає такі заходи, як навчання, наставництво, підтримка адвокаційних кампаній, обмін досвідом та координація між жіночими організаціями.

Важливим для проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» є врахування інтересів різних категорій жінок і дівчат, включаючи внутрішньо переміщених осіб, жінок з інвалідністю, ромських жінок та жінок з інших національних меншин, жінок з різною сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, малозабезпечених або ж дискримінованих жінок, молодих жінок і жінок похилого віку.

Проєкт залучає як діючі, так і новостворені жіночі організації, підтримуючи їх у створенні і розбудові об’єднань для відповідей на поточні і нові виклики.

Проєкт реалізується у всіх регіонах України.

Мета

Мета конкурсу – обрати 4 регіональні партнери в Київській, Черкаській, Луганській та Закарпатській областях (по одній партнерській організації в області), які допоможуть забезпечити участь жінок і жіночих організацій з цих областей в ініціативах проєкту, а також підтримати залучення віддалених регіонів та недостатньо охоплених територій України.

Роль регіональних партнерів є вкрай важливою, адже ми віримо, що жіночий/феміністичний рух посилюватиметься, якщо він включатиме більше організацій і активісток/активістів, а також буде ще більш інклюзивним.

Очікування від регіональних партнерів

 • Допомагати проєкту у поглибленні співпраці з регіональними жіночими організаціями та активістками через сприяння в організації тренінгів, поширенні інформації про грантові конкурси та інші можливості проекту, зборі інформації і даних для аналітики тощо;
 • Консультувати місцеві організації щодо підготовки пропозицій до УЖФ та інших донорів;
 • Брати участь у розробці стратегій проєкту і пріоритетних напрямків грантової підтримки, з тим, щоб голоси жінок з регіонів були краще представлені;
 • Допомагати адаптувати ініціативи проєкту до місцевого контексту;
 • Підтримувати УЖФ в організації заходів проєкту в регіонах;
 • Допомагати у моніторингу виконання проєктів грантерами.

За підтримки проєкту регіональні партнери також будуть розвивати власну організаційну спроможність, а також потенціал у мережуванні, залученні ширших аудиторій, комунікаціях, проєктному менеджменті, моніторингу і оцінці.

Тривалість проекту: 15 місяців з можливістю продовження до 39 місяців.

Сума гранту: 3 750 канадських доларів на 15 місяців.

Запрошують подаватись до участі у конкурсі офіційно зареєстровані жіночі громадські організаціїз Київської, Черкаської, Луганської та Закарпатської областей, які:

 • мають досвід роботи не менше трьох років;
 • демонструють (відповідно до статуту) спрямованість на захист прав жінок та/або просування гендерної рівності;
 • мають досвід мережування та добру репутацію серед жіночих/правозахисних організацій свого регіону;
 • не пов’язані з державними установами та політичними партіями.

УЖФ визначає жіночими ті організації, метою яких (відповідно до статуту) є захист прав жінок та/або просування гендерної рівності. Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їх права.

Критерії оцінки

КритерійМаксимальний показник
Знання жіночого / феміністичного руху в регіоні, розуміння місцевого контексту25
Ефективність запропонованого підходу для забезпечення ширшого охоплення цільових аудиторій25
Дотримання феміністичних принципів та цінностей20
Здатність досягти запропонованих результатів, що базується на попередньому досвіді та наявних організаційних та людських ресурсах організації (офіс, персонал, організаційні політики та процедури)20
Можливість забезпечити належний рівень фінансового менеджменту та звітності10
Всього100

В рамках конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.

Допустимі витрати: організаційна підтримка,включаючи оплату персоналу та відрядження.

Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 канадійських доларів, оренда офісу.

Для участі у конкурсі зацікавлені організації мають подати:

 • Заповнену аплікаційну форму в електронному вигляді з усіма додатками в одному файлі (у форматі .doc);
 • Підтвердження відсутності зв’язку з державними установами і політичними партіями;
 • Свідоцтво про реєстрацію організації;
 • Витяг із статуту організації, що підтверджує, що напрямками її діяльності є захист прав жінок та/або просування ґендерної рівності.

Читайте такожКупуй українське. Шість брендів, які виготовляють наручні годинники

Просимо надсилати аплікаційні форми разом з супроводжувальними документами з поміткою в темі листа («Розширення мережі регіональних партнерів») за адресою grants@uwf.org.ua до 18:00 23 листопада 2020 року.

УЖФ письмово підтвердить отримання документів. Некомплектні заявки, а також ті, що подані після зазначеного терміну, не розглядатимуться.

Усі заявки будуть розглянуті Експертною Комісією. Рішення про підтримку буде оголошено не пізніше 21 грудня 2020 року.

УЖФ залишає за собою право:

 • продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд заявок, базуючись на результатах оцінки;
 • робити запити щодо додаткової інформації від апліканток/ів для належного розгляду заявки;
 • не повідомляти про причини відхилення.

Надсилайте свої запитання на адресу grants@uwf.org.ua із зазначенням назви конкурсу («Розширення мережі регіональних партнерів») до 6 листопада 2020 року. 13 листопада 2020 року УЖФ опублікує відповіді на всі запитання на вебсайті Фонду і сторінці у мережі Фейсбук.

Читайте такожМосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

Нагадаємо, оголосили конкурс проєктів «Цифрові права та інновації в праві».

Як ми повідомляли раніше, оголосили гранти Єврокомісії на підтримку демократії та прав людини.

Головне фото: central-ua.tv.

Суспільство

Меценати обладнали три лікарні на Волині автоматичними дезінфекційними станціями Saner

Опубліковано

Українська компанія Modern Expo виготовила і встановила безкоштовно у трьох медзакладах Волині дезінфекційні станції Saner задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Зазначається, що створення нового продукту стало справжнім викликом для команди, адже увесь процес розробки та реалізації проходив в умовах дистанційної роботи. Проте зусилля розподілили ефективно, тож і результат не забарився.

Читайте також«Тіло бачимо руками». Як незрячі масажистки «Очі Тари» допомагають жінкам долати стрес

Saner є мобільним та зручним у користуванні. За допомогою встановлених коліщаток обладнання можна швидко переміщувати без значних затрат часу чи зусиль. Роботу сенсорного  розпилювача антисептика забезпечують два формати живлення: від знімних носіїв або від електричної мережі.

Три такі станції дезінфекції розмістили у:

 • Волинській обласній дитячій клінічній,
 • Волинській обласній інфекційній,
 • Волинській обласній клінічній лікарнях. 

Читайте такожПро мерів, комуналку та безхатченків. Як книга «У міста є я!» допоможе дітям стати відповідальними мешканцями

Зручно продезінфікувати руки тепер у цих закладах можуть усі відвідувачі та працівники. Saner є безконтактним, тож він унеможливлює поширення вірусу. Для того, аби скористатися обладнанням, варто лише підійти до Saner та піднести руки до сенсора. Система зреагує на рух і відпустить дозу дезинфікуючої речовини. За необхідності можна скористатися також серветками.

Нагадаємо, українська компанія інвестує $5 млн у платформу онлайн-терапії Calmerry.

Як ми повідомляли раніше,  в Україні запустили освітній серіал «Цифрові навички для медиків».

Усі фото: modern-expo.eu.

Читати далі

Суспільство

Гігантські писанки прикрасили парк на Київщині (ВІДЕО)

Опубліковано

До свята Великодня у центральному міському парку Бучі на Київщині встановили величезні писанки.

Про це пише місцеве видання buchanews.com.ua.

«Усіх жителів громади запрошують завітати, щоб насолодитись прекрасною великодньою виставкою, яка триватиме під час травневих свят», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожПро мерів, комуналку та безхатченків. Як книга «У міста є я!» допоможе дітям стати відповідальними мешканцями

Довідка

Бучанський міський парк відкритий 2011 року. Його площа 52 гектари.

У парку є озера, фонтани, скульптури, велодоріжки, мотузковий парк, дитяче містечко, міні-зоопарк. На вході працює служба прокату велосипедів, дитячих автомобілів, самокатів.

Читайте також: Як українські полярники святкують Великдень в Антарктиді? (ФОТО)

У парку проходили музичний майстер-клас, чемпіонат України зі швидких та блискавичних шахів серед юнаків та дівчат, велозабіг.

Нагадаємо, на Прикарпатті громада встановила 4-метрову ковану писанку.

Головне фото: buchanews.com.ua.

Читати далі

Суспільство

Український «Руслан» доправив польських військових до Португалії (ФОТО)

Опубліковано

Один з найбільших транспортних літаків у світі – український Ан-124 «Руслан» – перевіз польських військових до Португалії на найбільші авіаційні навчання НАТО в цьому році.

Про це пишуть Крила.

За інформацією, 31-ша тактична авіабаза Познань-Кшешіни почала перекидання на авіабазу Бежа в Португалії на маневри Nato Tiger Meet 2021.

Військові навчання триватимуть з 2 до 14 травня.

Тактичні навчання Tiger Meet +2021 будуть імітацією реального сучасного поля бою з відображенням бойових дій в умовах загрози у всіх областях діяльності, які визначає НАТО: у повітрі, на суходолі, на воді, у кіберпросторі та в космосі.

НАТО підписало з 2018 року угоду з компанією Antonov Logistics Salis, відповідно до якого військові можуть використовувати в рамках контрактів літаки Ан-124, а також інші літаки – Ан-225, Ан-22 та Іл-76.

Читайте такожПро мерів, комуналку та безхатченків. Як книга «У міста є я!» допоможе дітям стати відповідальними мешканцями

Відповідно до цієї угоди країни-учасниці SALIS мають доступ до стратегічних повітряних перевезень негабаритних вантажів на основі узгодженої квоти льотних годин на рік.

Чинний контракт діє до 2021 року з можливістю продовження ще на п’ять років.

Читайте такожУкраїнський Clubhouse: що слухати та на кого підписатись у популярній соцмережі

Нагадаємо, «Антонов» показав етап будівництва літаків АН-178 для Збройних Сил.

Як ми повідомляли раніше, Україна модернізує три літаки для Бангладеш.

Усі фото: epoznan.pl.

Читати далі