Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили конкурс грантів «Голос жінок і лідерство – Україна»

Опубліковано

«Голос жінок і лідерство – Україна», це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership.

Про це пише Гурт.

Проєкт підтримує українські жіночі правозахисні організації, активісток та спільні платформи для досягнення інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат та просування гендерної рівності в Україні. Дедлайн – 23 листопада 2020 року.

Назва конкурсу: Розширення мережі регіональних партнерів Проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна».

 

Кінцевий термін подання пропозицій: 23 листопада 2020 року, 18:00 

Про проєкт

«Голос жінок і лідерство – Україна», це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership. Проєкт підтримує українські жіночі правозахисні організації, активісток та спільні платформи для досягнення інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат та просування гендерної рівності в Україні.

«Голос жінок і лідерство – Україна» впроваджується Українським Жіночим Фондом у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та громадською організацією «Ла-Страда Україна».

Основні завдання проєкту

Завдання 1: Підтримка жіночих громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат та таких, що стикаються з множинною дискримінацією, у феміністичному організаційному розвитку та досягненні сталих результатів.

Завдання 2: Підвищення ефективності жіночих громадських організацій в адвокації, а також розробці та впровадженні локальних, місцевих і національних ініціатив, спрямованих на захист прав жінок та просування гендерної рівності.

Завдання 3: Посилення національних та місцевих жіночих мереж, коаліцій і платформ, які впливатимуть на запровадження гендерно-чутливих змін та впровадження гендерно-чутливої політики в Україні.

 «Голос жінок і лідерство – Україна» поєднує допомогу в посиленні оргспроможності жіночих організацій, грантове фінансування (включаючи багаторічні гранти, гранти швидкого реагування, гранти для посилення оргспроможності, стартові гранти, гранти для посилення мереж та альянсів) та іншу стратегічну підтримку жіночим організаціям, коаліціям та активісткам. Ця підтримка спирається на потреби самих організацій та їхніх цільових аудиторій, та включає такі заходи, як навчання, наставництво, підтримка адвокаційних кампаній, обмін досвідом та координація між жіночими організаціями.

Важливим для проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» є врахування інтересів різних категорій жінок і дівчат, включаючи внутрішньо переміщених осіб, жінок з інвалідністю, ромських жінок та жінок з інших національних меншин, жінок з різною сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, малозабезпечених або ж дискримінованих жінок, молодих жінок і жінок похилого віку.

Проєкт залучає як діючі, так і новостворені жіночі організації, підтримуючи їх у створенні і розбудові об’єднань для відповідей на поточні і нові виклики.

Проєкт реалізується у всіх регіонах України.

Мета

Мета конкурсу – обрати 4 регіональні партнери в Київській, Черкаській, Луганській та Закарпатській областях (по одній партнерській організації в області), які допоможуть забезпечити участь жінок і жіночих організацій з цих областей в ініціативах проєкту, а також підтримати залучення віддалених регіонів та недостатньо охоплених територій України.

Роль регіональних партнерів є вкрай важливою, адже ми віримо, що жіночий/феміністичний рух посилюватиметься, якщо він включатиме більше організацій і активісток/активістів, а також буде ще більш інклюзивним.

Очікування від регіональних партнерів

 • Допомагати проєкту у поглибленні співпраці з регіональними жіночими організаціями та активістками через сприяння в організації тренінгів, поширенні інформації про грантові конкурси та інші можливості проекту, зборі інформації і даних для аналітики тощо;
 • Консультувати місцеві організації щодо підготовки пропозицій до УЖФ та інших донорів;
 • Брати участь у розробці стратегій проєкту і пріоритетних напрямків грантової підтримки, з тим, щоб голоси жінок з регіонів були краще представлені;
 • Допомагати адаптувати ініціативи проєкту до місцевого контексту;
 • Підтримувати УЖФ в організації заходів проєкту в регіонах;
 • Допомагати у моніторингу виконання проєктів грантерами.

За підтримки проєкту регіональні партнери також будуть розвивати власну організаційну спроможність, а також потенціал у мережуванні, залученні ширших аудиторій, комунікаціях, проєктному менеджменті, моніторингу і оцінці.

Тривалість проекту: 15 місяців з можливістю продовження до 39 місяців.

Сума гранту: 3 750 канадських доларів на 15 місяців.

Запрошують подаватись до участі у конкурсі офіційно зареєстровані жіночі громадські організаціїз Київської, Черкаської, Луганської та Закарпатської областей, які:

 • мають досвід роботи не менше трьох років;
 • демонструють (відповідно до статуту) спрямованість на захист прав жінок та/або просування гендерної рівності;
 • мають досвід мережування та добру репутацію серед жіночих/правозахисних організацій свого регіону;
 • не пов’язані з державними установами та політичними партіями.

УЖФ визначає жіночими ті організації, метою яких (відповідно до статуту) є захист прав жінок та/або просування гендерної рівності. Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їх права.

Критерії оцінки

КритерійМаксимальний показник
Знання жіночого / феміністичного руху в регіоні, розуміння місцевого контексту25
Ефективність запропонованого підходу для забезпечення ширшого охоплення цільових аудиторій25
Дотримання феміністичних принципів та цінностей20
Здатність досягти запропонованих результатів, що базується на попередньому досвіді та наявних організаційних та людських ресурсах організації (офіс, персонал, організаційні політики та процедури)20
Можливість забезпечити належний рівень фінансового менеджменту та звітності10
Всього100

В рамках конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.

Допустимі витрати: організаційна підтримка,включаючи оплату персоналу та відрядження.

Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 канадійських доларів, оренда офісу.

Для участі у конкурсі зацікавлені організації мають подати:

 • Заповнену аплікаційну форму в електронному вигляді з усіма додатками в одному файлі (у форматі .doc);
 • Підтвердження відсутності зв’язку з державними установами і політичними партіями;
 • Свідоцтво про реєстрацію організації;
 • Витяг із статуту організації, що підтверджує, що напрямками її діяльності є захист прав жінок та/або просування ґендерної рівності.

Читайте такожКупуй українське. Шість брендів, які виготовляють наручні годинники

Просимо надсилати аплікаційні форми разом з супроводжувальними документами з поміткою в темі листа («Розширення мережі регіональних партнерів») за адресою grants@uwf.org.ua до 18:00 23 листопада 2020 року.

УЖФ письмово підтвердить отримання документів. Некомплектні заявки, а також ті, що подані після зазначеного терміну, не розглядатимуться.

Усі заявки будуть розглянуті Експертною Комісією. Рішення про підтримку буде оголошено не пізніше 21 грудня 2020 року.

УЖФ залишає за собою право:

 • продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд заявок, базуючись на результатах оцінки;
 • робити запити щодо додаткової інформації від апліканток/ів для належного розгляду заявки;
 • не повідомляти про причини відхилення.

Надсилайте свої запитання на адресу grants@uwf.org.ua із зазначенням назви конкурсу («Розширення мережі регіональних партнерів») до 6 листопада 2020 року. 13 листопада 2020 року УЖФ опублікує відповіді на всі запитання на вебсайті Фонду і сторінці у мережі Фейсбук.

Читайте такожМосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

Нагадаємо, оголосили конкурс проєктів «Цифрові права та інновації в праві».

Як ми повідомляли раніше, оголосили гранти Єврокомісії на підтримку демократії та прав людини.

Головне фото: central-ua.tv.

Реклама

Суспільство

Представили платформу Cittart, де можна придбати праці українських митців

Опубліковано

Cittart – це український арт-стартап, який об’єднає художника із покупцем і допоможе мистецтву розвиватися.

Cittart – це мобільний додаток із місією змінити сприйняття мистецтва. Це перший і єдиний подібний майданчик з можливістю продати і придбати твори сучасного українського митця, та в одному місці ознайомитися із роботами провідних галерей.

Cittart робить мистецтво доступнішим та дає можливість поціновувачам придбати картину, скульптуру або інший арт об’єкт для себе, на подарунок або як довгострокову інвестицію.

Автори проєкту, Дарина Момот та Георгій Варданян, запропонували учасникам ринку візуального мистецтва зручний та інтуїтивний інтерфейс, деякий “гібрид” між Pinterest та Instagram. На їхню думку, для тих, хто створює та шукає “образи”, це ідеальний формат подачі інформації.

 

Запуск платформи відбудеться у вигляді онлайн-презентації. Презентацію заплановано на лютий 2021.

Читайте також«Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка

Нагадаємо, українці створили оригінальний музичний інструмент із каналізаційних труб: як він звучить.

Як ми повідомляли раніше, підземний перехід у Києві перетворили на мистецький простір: як він виглядає.

Також у Вінниці з’явився новий простір для мистецьких подій.

Усі фото: cittart.app.

Читати далі

Суспільство

USAID передало Києву авто і лабораторію для усунення аварій на тепломережах

Опубліковано

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передало Києву три аварійно-ремонтних автомобілі та одну пересувну діагностичну лабораторію для оперативного виявлення та усунення аварій на тепломережах міста.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

За інформацією, авто загальною вартістю $735 тис. дозволять КП «Київтеплоенерго» швидко відновлювати теплопостачання до помешкань киян після аварій на мережах та допоможуть поліпшити якість послуг для жителів міста.

Аварійні машини укомплектовані:

 
 • сучасним копальним, ріжучим та зварювальним обладнанням,
 • переносним генератором,
 • електроінструментом,
 • захисним обладнанням,
 • секціями трубопроводу і клапанами.

Пересувна лабораторія дає змогу неінвазивно діагностувати, які ділянки системи мають найвищий ризик пошкодження та потребують профілактичного ремонту.

«Ці автомобілі збільшать надання безперебійних та надійних послуг мешканцям Києва. Надійність, ефективність та доступність сприяють задоволеності споживачів, що підвищує ймовірність своєчасної сплати рахунків за отримане тепло», – заявила Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

Читайте також«Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка

Обсяг робіт, який здійснюють передані автомобілі, дозволить «Київтеплоенерго» відновлювати теплопостачання для споживачів у середньому на 2,5 години швидше, тим самим скорочуючи час відключень, зменшуючи втрати, експлуатаційні витрати та покращуючи якість послуг з теплопостачання.

Нагадаємо, у Києві БПЛА шукатимуть пошкодження тепломереж.

Усі фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

«Мотор Січ» розробляє спецгелікоптер для морської авіації

Опубліковано

«Мотор Січ» переробить гелікоптер Мі-2 у морську версію на замовлення Міноборони України.

Про це пише Український мілітарний портал.

Новий гелікоптер буде призначений для посилення морської авіації Військово-Морських Сил української армії, а також озброєння корветів за турецьким проєктом Ada.

Роботи відбуватимуться у декілька етапів, на першому до кінця 2021 року очікується отримання гелікоптера для базування на суходолі. На ньому мають бути замінені всі аналогові системи на цифрові.

 

За словами заступника міністра оборони України Олександра Миронюка, гелікоптер створять до 2023 року. На ньому передбачений механізм складання лопастей, щоб апарат зміг розміститися в ангарі корабля. Передбачається його виконання у двох версіях – пошуково-рятувальній та протичовновій.

Тобто на кінцевому етапі Міністерство оборони України ставить перед запорізьким підприємством завдання створення заміни для радянських гелікоптерів Ка-27. Для Сухопутних військ ЗС України «Мотор Січ» на ТОВ «Вінницький авіаційний завод» модернізує гелікоптери Мі-2 до версії Мі-2МСБ-В.

Читайте також«Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка

Найголовнішим «елементом» оновленої машини, є двигуни АІ-450М, що розроблені на ДП «Івченко-Прогрес» і виготовлено на АТ «Мотор Січ». Два такі агрегати прийшли на зміну двом розробленим іще на початку 1960 років «Клімов ГТД-350».

Їхнє головне призначення — підтримання навичок у льотчиків та підготовка курсантів льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Одна година польоту на Мі-2МСБ-В коштує в 4–4,5 рази дешевше, аніж на Мі-8. Також на базі Мі-2 на АТ «Мотор Січ» розробляють цивільний гелікоптер МСБ-2 «Надія», де велика частина корпусних деталей замінена на композитні, а також нова трансмісія на основі головного редуктора ВР-442П розробки АТ «Мотор Січ».

Читайте такожЯк працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської

Нагадаємо, «Мотор Січ» модернізує грузинські військові гелікоптери.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі
Суспільство21 хв. тому

Представили платформу Cittart, де можна придбати праці українських митців

Суспільство51 хв. тому

USAID передало Києву авто і лабораторію для усунення аварій на тепломережах

Суспільство1 годину тому

«Мотор Січ» розробляє спецгелікоптер для морської авіації

Суспільство2 години тому

Каршеринговий сервіс планує запустити міжміські поїздки з Києва до Одеси і Львова

Суспільство2 години тому

Рятувальникам Донеччини передали техніку та обладнання (ФОТО)

Суспільство3 години тому

Укрзалізниця модернізувала 8 вагонів-трансформерів

Економіка4 години тому

Україна піднялася у рейтингу виробників сталі

Суспільство5 години тому

“Без котлет та радянського підходу”: в Україні по-новому навчатимуть кухарів та кондитерів

Суспільство6 години тому

На Київщині встановили двоярусний будиночок для котів (ФОТО)

Економіка7 години тому

Китайська компанія планує будівництво заводу з переробки кукурудзи на Тернопільщині

NewСхід8 години тому

Компанія з Луганщини розробляє нову лінію спортивних шкарпеток

Суспільство8 години тому

WOG CAFE годуватиме пасажирів авіарейсів, що затримуються

Суспільство2 тижні тому

Коронабулінг в Україні: як сусіди знущаються з хворих на COVID-19, та як допомагають (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як працює єдина водійка швидкої на Кіровоградщині (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як у Черкасах котиків рятували (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як дзвонар Михайлівського собору врятував людей під час Майдану (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як дідусь 60 років робить бізнес на воді (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

В Україні запрацював новий потужний радіотелескоп (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як блогер-токар перейшов на українську й отримав «срібну» кнопку від YouTube (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Дніпровські школярі розробили маску, що сама визначає хворих на COVID (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Вчитель хімії створив вибухову пісню, щоб учні вивчили таблицю Менделєєва (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як місто на Рівненщині подолало корупцію і стало найпрозорішим в країні (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Харківський тракторний завод вражає новинками (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Змінюють систему: як волонтери в Україні контролюють поліцію і суди (ВІДЕО)