Суспільство
Переселенці з Донецька облаштовують меблями укриття по всій Україні (ВІДЕО)
Переселенка з Донецька Ольга Лекова створила проєкт Recast Plastic. Команда проєкту – переселенці з Донеччини та Луганщини – виготовляє меблі із переробленого пластику, та облаштовує ними укриття по всій Україні.
Історію створення Recast Plastic розповідає ШоТам.
Історія бренду Ольги Лекової почалася ще в 2014, коли Донецьк окупували росіяни. 4 вересня, аби опинитися подалі від «русского міра», Ольга разом із чоловіком сіла на потяг Донецьк – Київ.
У Києві настало нове життя, яке потрібно було починати з нуля, попри тугу за домівкою. Адаптувавшись у столиці, Ольга створила власну студію дизайну та ремонту Artstudioleo. А в команду набрала виключно переселенців із Луганщини та Донеччини.
За роки роботи Artstudioleo змогла наростити базу клієнтів, справи йшли вгору. Та в лютому 2022 Ользі знову довелося зустрічати війну – вже у Києві. Оговтавшись від стресу, вона зрозуміла, що студія може бути корисною навіть тепер.
Читайте також: Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів
«Окрім основних послуг, які надавала наша компанія, переважно це архітектурно-будівельне проєктування, дизайн проєктування, ремонтно-будівельні роботи, ми додали послугу проєктування саме укриттів», – розповідає дизайнерка.
Укриття в Києві та по всій Україні були в жахливому стані. Ольга взялася за виробництво меблів для сховищ, аби люди перечікували обстріли в комфорті.
«Коли ми шукали матеріали, ми хотіли, щоб це було екологічно, сучасно та естетично, було витривалим, а головне – вологостійким», – Ольга Лекова, дизайнерка, засновниця проєкту Recast Plastic.
Вибір упав на перероблений пластик. Студія закупила гранули з відходів чистого виробництва. Новий проєкт назвали Recast Plastic. І люди дуже швидко його підтримали.
Приносять та надсилають пластикові сортовані відходи: чисті пляшки та кришечки. Усе це в студії сортується за кольорами, подрібнюється та зважується, а потім плавиться.
Відходи перетворюються на панелі, які згодом стають стільцями, столиками та відкидними ліжками. Меблі від Recast Plastic почали замовляти дитячі садки, школи, лікарні, ОСББ.
Кожний третій комплект Ольга висилає безкоштовно у віддалені села, які не мають грошей на закупівлю. Recast Plastic облаштували 15 укриттів у 8 областях України. Їхні меблі припали до вподоби дітям: тепер укриття мають яскравіший вигляд.
Водночас попит на пластик зріс і в повсякденному побуті. Люди замовляють у Recast Plastic елементи інтер’єру та декору. Наразі у Recast Plastic семеро працівників, але на наступний рік планують збільшити штат удвічі.
«Цей продукт народився завдяки нашим спільним зусиллям. Бо ми хочемо допомагати людям», – Ольга Лекова, дизайнерка, засновниця проєкту Recast Plastic.
Нагадаємо, переселенка з Ірпеня відкрила кафе на Львівщині.
Також ми розповідали, про сім’ю з Луганщини, яка створює українськомовні мультики.
Суспільство
Як молодь навчилася впливати на рішення влади
«Ми хочемо, щоб наша молодь була досвідчена, кваліфікована та знала, як комунікувати з органами місцевого самоврядування (ОМС), тому вирішили допомогти їм у цьому», — каже Наталія Чумак.
«У молоді є багато цікавих ініціатив, але вони, на жаль, не знають, куди з цим звернутися. Їм важливо знати, як співпрацювати з різними інституціями для успішної реалізації ідеї. На одному з тренінгів, ми залучили мера Анатолія Вершину та депутата Андрія Чернецького. Вони розповіли, як формується бюджет міста, коли краще приходити з ініціативами та, як можуть допомогти молоді з працевлаштуванням», — каже Наталія.
Які проєкти вдалося реалізували, а що ще у планах
«Ми вже запланували реалізацію одного з проєктів, який буде спрямований на допомогу в протидії з дезінформацією. А на найближчі плани — це психоемоційна підтримка молоді. Також будемо проводити ще схожі навчання, адже бачимо зацікавленість у них. Якщо будуть запити на певні тренінги — наша команда з радістю допоможе молоді».
Коментарі
Суспільство
Тягали відрами воду з колодязя, щоб полити город
«Тягати відра води з колодязя або джерела вручну, особливо коли тобі вже далеко за шістдесят — це не просто неприємно, а й фізично важко».
Вибухи пошкодили водопроводи, знищили насосні станції та очисні споруди
Екскаватор-навантажувач незамінний під час аварій
«Раніше, як тільки труба лусне, ми могли чекати тижнями, поки привезуть техніку та людей для ремонту. А тепер екскаватор приїхав, викопав яму буквально за пів години, і майстри одразу взялися за роботу», — розповідає чоловік.
Допомагають жителям у важкі зимові місяці
«Зараз ми виграли грант на встановлення сонячних батарей на лікарню. У сонячний день такі системи можуть виробляти до 250 кВт електроенергії. Цього вистачить, щоб забезпечити електрикою критично важливі відділення», — каже заступниця міського голови Охтирки.
Коментарі
Суспільство
«Обробляли поля біля лінії фронту й навіть в окупації»
«Ми зрозуміли, що чекати допомоги потрібно не один місяць. Вирішили, що можемо допомогти собі самі».
«Думали свої землі розмінувати, а вийшло, що розміновуємо й сусідні поля. Зараз у нас 47 людей працюють у підприємстві, серед них 19 саперів. Ми продовжуємо відправляти людей на навчання, щоб збільшити кількість саперів і брати участь у програмах розмінування, які дає держава».
Як проходить розмінування
«Сапери за півтора року своєї роботи не мали поранень. Коли вони бачать щось небезпечне, наприклад, розтяжки, то викликають ДСНС і разом з ними все ліквідовують».
- На поле виїжджає група з п’яти демінерів, їхній командир, інженери, медична сестра, машина швидкої допомоги та автомобілі для перевезення обладнання.
- Спочатку група розбиває табір, у якому окремо стоїть «швидка» та столи для перегляду ситуації на полі з квадрокоптера.
- Потім демінерам проводять інструктаж, і тоді вони обстежують території навколо замінованого поля. Далі місцевість загороджують спеціальними прапорцями з червоно-білою стрічкою, щоб туди ніхто не заходив.
- Група демінерів з командиром шеренгою виходить на поле. За одним демінером ідуть двоє інженерів, які стежать за технікою безпеки та контролюють, щоб міни чи снаряди не здетонували. Вони проходять метр за метром з міношукачами. Небезпечні предмети позначають на мапі та ставлять біля них прапорці. Після цього вирішують, що робити далі, — виносити міни з поля чи викликати ДСНС або військових саперів.
«Підприємство працюватиме ворогам на зло»
«Мої поля межують з Донецькою областю. Зараз до Покровська приблизно 52 км, а ви знаєте, яка там ситуація. Ракети та дрони через наші землі постійно літають у бік Дніпра, Павлограда, Харкова. Якщо наступ піде далі, то ми станемо на захист, як у 2022 році — будемо боротися разом зі Збройними силами України. Ми все робимо для того, щоб росіян не пустити на територію Харківської області».
Коментарі