Суспільство
Паризька кулінарна школа відкрила безкоштовний курс для українців
Одна з найстаріших кулінарних шкіл Парижа L’École de Paris des Métiers de la Table запустила спеціальний гастрономічний курс для українців.
Про це пише гастрономічне видання Рosteat.ua.
Експериментальний курс створений на знак солідарності з Україною та підтримки тих українців, які вимушено залишили свої домівки через вторгнення Росії.
Навчання здійснюється за напрямками п’ятьма напрямками: пекарня, кондитерська, шоколад, готель, кейтеринг. Курс триватиме півроку і включає стажування на одному з підприємств.
Українських студентів вже набрали на гастрономічний курс і вони вже почали навчання. Чи буде курс продовжено поки невідомо.
Про навчання
Під час навчання українські студенти вивчать:
- особливості роботи у типових французьких крамницях, де реалізується хліб, випічка, десерти, шоколад, основні страви;
- здобудуть практичні навички у професійних лабораторіях під пильним супроводом досвідчених шефів;
- познайомляться з харчовими професіями;
- отримають теоретичні знання про систему працевлаштування у Франції.
Про школу
Щороку підготовку у школі проходять близько 1300 учнів, які мають можливість вибрати спеціалізацію з-поміж 30 курсів.
Серед випускників школи відомі шефи, які очолюють престижні ресторани, кондитерські доми, управляють готелями.
Читайте також: Війна та їжа: як логістика перемагала зброю. Розповідає історик Володимир Полторак
Наприклад, у школі EPMT свій кулінарний шлях розпочав теперішній шеф-повар Єлисейських полів Гильом Гомез. До слова, його викладач Жан-Крістоф Блігні, який навчав майбутню зірку кулінарії з перших днів, зараз проводить майстер-класи і для українців.
Під його керівництвом українські студенти вивчають особливості нарізання продуктів, підготовки інгредієнтів, правила зберігання та інші тонкощі кулінарної справи.
Нагадаємо, італійський Університет гастрономічних наук випустив атлас «Ковчег смаку в Україні», що є унікальним каталогом українських традиційних продуктів і страв.
Також у польському місті Краків з’явився ресторан української кухні Ciepło, у меню якого сирники, борщ, котлета по-київськи, вареники і галушки по-полтавськи.
Фото: posteat.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі