Суспільство
Паралімпієць відмовився від евакуації за кордон, аби допомагати ЗСУ (ВІДЕО)
З початком повномасштабного вторгнення паралімпієць Олег Науменко ризикнув спортивною кар’єрою заради України. Його колег по збірній евакуювали за кордон, аби тренувалися в безпеці. Та Олег вирішив лишитися в Миколаєві, аби вдома чинити опір у війні з росіянами.
Історію миколаївського паралімпійця розповідає ШоТам.
Олег родом із Луганщини. Жив та навчався в Бердянську. Та в університетські роки отримав травму, яка поставила хрест на всіх спортивних мріях.
Але хлопець не покинув спорт, а продовжив тренуватися в колісному кріслі. Спочатку це був баскетбол, а потім захопився фехтуванням. Заради нього й переїхав до Миколаєва. І вже на першій своїй параолімпіаді в Ріо-де-Жанейро у 2016 посів третє місце.
Коли почалося повномасштабне вторгнення, параолімпійців евакуювали за кордон заради безпеки. Однак Олег вирішив залишитися вдома та почати власну боротьбу з окупантами.
«Коли в Україні прилітають ракети, які знищують наші спортзали, наші басейни, коли помирають наші відомі спортсмени – це не “спорт внє політікі”», – Олег Науменко, параолімпієць, волонтер.
Він не може піти на фронт, тому долучився до волонтерства. У перші дні Олег збирав «Бандерівські смузі», а потім приєднався до проєкту давнього друга.
«Він дзвонить і каже: “3D у нас з’явилося якраз на початку повномасштабного вторгнення”. Вони купили ці 3D-принтери. Все почалося з перископів», – розповідає чоловік.
Дивіться відео: Блогерка з інвалідністю надихає українців на яскраве життя
Виявилося, що перископи – вкрай необхідна річ, аби бійці могли безпечно виглядати з окопів. Перші копії передали своїм друзям на фронт, а потім виявилося, що перископів потрібно багато.
І з початку вторгнення хлопці вже відправили їх захисникам понад тисячу. Утім Олег не забуває і про тренування – тримає себе у формі.
«Я багато тренуюсь, але більшість – це на фізичні якісь вправи. Бо я не маю, з ким працювати в парах, з ким фехтувати. Якщо в цілому, то так, дуже важко», – каже фехтувальник.
Час від часу Олегові все ж доводиться виїжджати з України на важливі тренування та змагання. Але він щоразу повертається назад. Бо для нього найголовніше – перемогти окупантів.
Раніше ШоТам розповідав про найцікавіші факти із життя Ольги Харлан.
Також ми розповідали історії військового, чий будинок у Сирії знищила Росія.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі