Суспільство
Оголосили переможців конкурсу «Вікі любить пам’ятки»
Стали відомі переможці фотоконкурсу в Україні «Вікі любить пам’ятки-2020», повідомили організатори.
Читайте також: Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів
Зазначається, що у 2020 році на конкурс подали заявки понад 47 тисяч світлин та відео пам’яток культури України, що є рекордом за всі роки проведення конкурсу в нашій державі. Цьогоріч свої роботи завантажили 550 авторів. За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць.
Відомо, що найкращими за якістю, композицією, енциклопедичністю, журі обрало світлини пам’яток, що розташовані у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях та місті Київ. Ці фотографії представлять Україну на міжнародному етапі конкурсу, де позмагаються з переможцями інших країн.
Мета конкурсу
«Мета конкурсу – зібрати знімки всіх об’єктів нерухомої спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії та привернути увагу до стану збереженості цих об’єктів. Проєкт згуртовує навколо себе фотографів, краєзнавців, вікіпедистів та усіх небайдужих до збереження культурної спадщини. Цього року у нас серед 10 переможців — 10 різних авторів та 9 регіонів. Дуже добре, що Україна буде представлена на міжнародному етапі такою різноманітною», — прокоментувала Наталія Тимків, адміністраторка української Вікіпедії, членкиня організаційного комітету «Вікі любить пам’ятки».
Топ-10 світлин
Найкращою світлиною «Вікі любить пам’ятки 2020» стала фотографія Церкви Святого Юрія, розташованої у місті Дрогобич Львівської області. Авторкою фото є Олена Курило. Фото перемогло і в обласній номінації.
На другому місці аерофото історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що розташований у смт Мирному Запорізької області. Фото зробив Ельдар Сарахман. Також світлина стала найкращою серед інших фото Запорізької області. Автор розповів, що активно їздить Україною та знімає цікаві об’єкти: села, міста, храми, млини, заводи та пам’ятки природи.
Третє місце у вечірнього зимового фото Покровського собору, що у Харкові. Знімок зробила Катерина Поліщук.
Читайте також: “До мене приходять за дитинством”. Як пенсіонер відкрив на Чернігівщині музей іграшок
Четверта позиція у світлини вітряка, що розташований в Музеї народної архітектури та побуту в Пирогові. Це також найкраще фото Києва. Знімок зробив Руслан Грибюк. Пирогів є одним з найулюбленіших місць автора у Києві.
П’яте місце у ТОП-10 посіла світлина Гончарської вежі у місті Кам’янець-Подільський. Також фотографія стала найкращою у Хмельницькій області. Автором є Микола Кальченко. Переможець розповів, що йому подобається ділитися своїм баченням краси і величі України.
Шосте місце в ТОП-10 і найкраще фото Донецької області — світлина Миколаївської церкви, що входить у комлпекс Свято-Успенської Святогірської лаври у місті Святогірськ. Фото зробив Віталій Башкатов, неодноразовий переможець сестринського конкурсу «Вікі любить Землю».
Читайте також: Українець став найкращим весільним фотографом світу
На сьомому місці фотографія костелу-мавзолею Потоцьких, що у селі Печера, Вінницької області. Це фото перемогло і в обласній номінації. Автором є Вадим Постернак.
На восьмому місці панорамне фото костелу Святої Трійці, що в селі Зіньків Хмельницької області. Автором знімка є неодноразовий переможець нашого конкурсу у декількох номінаціях Сергій Зисько.
Дев’яте місце та перемогу у номінації найкраще фото Чернігівської області отримала світлина Троїцько-Іллінського монастиря. Автором фото є Андрій Казун, який розповів, що взяв участь у конкурсі, аби поділитися гарними світлинами зі світом, а також і через відчуття спортивного азарту.
Десяте місце посіла світлина, що стала найкращою у Херсонській області. Фото городища «Скелька», що у селі Олександрівка, Херсонського району. Автором знімка є Олег Марчук.
Читайте також: Флейти для медитації: як майстер з України підкорив своїми виробами Європу та Тибет
Нагадаємо, українська Вікіпедія назвала найпопулярніші статті року.
Окрім того, четверо українок потрапили до книги про світову історію фотографії.
Як ми повідомляли раніше, фоторепортаж зі Львівщини увійшов у ТОП-10 за версією National Geographic.
Усі фото: wlm.org.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі