

Суспільство
Оголосили молодіжну столицю України-2022
Молодіжною столицею України-2022 стало місто Острог на Рівненщині.
Про це повідомили у пресслужбі Рівненської облдержадміністрації.
Зазначається, що у фіналі конкурсу 10 кращих команд з Вінниці, Івано-Франківська, Острога, Луцька, Чернівців, Маріуполя, Одеси, Умані, Хмельницького та Миколаєва зібралися у Всеукраїнському молодіжному центрі в Києві.
Учасники презентували власне бачення розвитку молодіжної політики у своїх містах.
У запеклій боротьбі переміг Острог.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
Естафету острог прийняв від Тернополя. Офіційна передача статусу відбудеться восени.
Під час відбору жюрі враховувало:
- підтримку і проведення заходів для молоді спрямованих на вираження творчого, та культурного потенціалу;
- створення молодіжних центрів та молодіжних просторів для дозвілля, розвитку й самореалізації молоді міста;
- створення можливостей для молоді та її активного соціального життя;
- популяризація здорового способу життя та доступність відповідних можливостей для молоді;
- рівень розвитку та доступність культурної (клубні заклади, публічні бібліотеки, кінотеатри, театри, музеї, мистецькі школи) та спортивної інфраструктури в місті.
Довідка
«Молодіжна столиця України» – це всеукраїнський конкурс, який проводиться щороку з метою відзначення найкращого міста для проживання та розвитку молоді. Конкурс проводиться з 2017 року, його ініціаторами є Міністерство молоді та спорту України, Український інститут міжнародної політики та Національна молодіжна рада України.
Читайте також: Кавові рамки та оправа з гімалайського бамбука: що пропонують українські бренди окулярів цього сезону
Нагадаємо, запустили новий освітній канал для молоді Львова.
Як ми повідомляли раніше, Київський молодіжний центр запускає профорієнтаційний марафон.
Головне фото: svoi.media.
Суспільство

Напередодні річниці загибелі спецпризначенця Ігоря Замоцького з Кропивницького його родина, побратими та друзі здійснили сходження на Говерлу. Це була мрія Ігоря з дитинства, яку він не встиг реалізувати за життя.
Про це повідомили в «Суспільне Кропивницький».
Здійснення мрії захисника
Мати Ігоря Тетяна Замоцька розповіла про бажання свого сина:
«Батько його підняв на підвіконня й каже: “Дивись, он видно верхівку гори”. Назва гори — Говерла. А Ігор: “Я хочу на Говерлу, я хочу на Говерлу”. І батько йому пообіцяв: “Синку, коли підростеш, ти обов’язково піднімешся і, це буде твоя вершина”. Коли він підріс і став на захист України, ця мрія в нього залишилась».
Ідея піднятися на найвищу вершину України виникла у близьких, аби вшанувати пам’ять захисника. Разом з мамою, тіткою, сестрою, бойовими товаришами та друзями Ігоря вони встановили на вершині прапор зі світлиною військового та стрічками зі словами, які не встигли сказати за життя. Там також зʼявилася памʼятна табличка з QR-кодом, що веде на сторінку про Ігоря.
Читайте також: Звільнений з полону 24-річний боєць зняв свій портрет з Алеї зниклих безвісти на Буковині
Про Ігоря Замоцького
Ігор народився у 1997 році, служив у військах спецпризначення з 2016-го. З початком повномасштабного вторгнення був старшим оператором групи. У 2024 році йому посмертно присвоїли звання Героя України.
Він загинув 8 червня 2023 року під час бойового завдання на Донеччині, прикривши побратимів ціною власного життя. Йому було 25 років.
На його честь у Кропивницькому перейменували одну з вулиць, а 2 червня 2025 року встановили меморіальну дошку.



Нагадаємо, що підписники Лачена за пів дня зібрали на протез для бійця 3-ї ОШБр: «Моня» повертається у військо.
Фото: сайт «Суспільне Кропивницький»
Суспільство

Київська міська прокуратура домоглася повернення у комунальну власність садиби 1898 року на Вознесенському узвозі, 25–27. У її дворі розташовані Вознесенські печери — об’єкт археологічної спадщини, який у 2023 році додали до офіційного Переліку памʼяток міста Києва.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
Ще у 2019 році приватна компанія оформила право власності на будівлю за «туалетною схемою». Після цього зареєструвала за собою земельну ділянку, площа якої вдесятеро перевищувала площу приміщення. Цю землю планували використати під нове будівництво.
Шевченківський суд скасував незаконну реєстрацію. Завдяки цьому ділянку з садибою та печерами повернули у власність громади міста.
Вознесенські печери є частиною одного з найбільших печерних комплексів Києва — як за кількістю підземних галерей, так і за їхньою загальною протяжністю.
Читайте також: На Подолі встановили нову мініскульптуру, присвячену київським торговцям: де шукати (ФОТО)




Нагадаємо, що фундаменти палацу Розумовського внесли до списку нерухомих пам’яток України.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

15-річна школярка з Івано-Франківська врятувала десятки життів, повідомивши СБУ про спробу її вербування російськими спецслужбами. Завдяки дівчині правоохоронці запобігли теракту, який мав статися в центральному парку міста.
Про це повідомили в СБУ.
За даними СБУ, з дівчиною через месенджер зв’язався представник ФСБ і запропонував гроші за співпрацю. Ворог доручив неповнолітній виготовити саморобний вибуховий пристрій, замаскувати його у термосі та доставити до парку в людний час. Потім росіяни планували дистанційно підірвати вибухівку разом із «виконавицею», аби не залишити свідків.
Читайте також: У Запоріжжі студент і працівник ДСНС урятували підлітка, який тонув (ФОТО)
Однак школярка не стала мовчати й звернулась до чат-бота СБУ «Спали ФСБшника». Це й дозволило запобігти трагедії: правоохоронці документували кожен крок окупантів і супроводжували дівчину під час виконання їхніх інструкцій, аби зафіксувати злочин.
Операцію провели контррозвідники СБУ спільно з Нацполіцією та обласною прокуратурою в межах кримінального провадження за статтею про воєнні злочини. Зараз встановлюють усіх причетних до теракту росіян.


Нагадаємо, що СБУ оприлюднила нове відео з плануванням та реалізацією «Павутини» (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що у Дніпрі містяни допомогли викрити російського агента, який готував теракт.
Фото: фейсбук-сторінка СБУ