Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кавові рамки та оправа з гімалайського бамбука: що пропонують українські бренди окулярів цього сезону

Опубліковано

Половина весни вже минула, а сонце лише зараз почало гріти. Саме час ховати у шафу теплий одяг і діставати те, що справді вам подобається. А на доповнення до образу не забудьте головний аксесуар — окуляри. Українські бренди не забарилися і вже пропонують вам новинки сезону. Серед них, зокрема, еліпси, тішейди та «котяче око». Родзинкою вашого аксесуару можуть стати кавові рамки чи оправа з гімалайського бамбука.

Екологія в красі від Blackwood

Бренд називає себе авторською майстернею виробів із дерева та шкіри ручної роботи. Відповідно, характерною рисою їхніх окулярів є дерев’яна оправа. Кожен аксесуар — це особливий екземпляр ручної роботи, тож інших таких не знайти. У компанії наголошують на використанні винятково натуральних матеріалів, які повинні вічно жити в гардеробі. Окуляри мають унікальну оправу, зріз якої — неповторний. Вони не нагріваються на сонці.

В асортименті представлені аксесуари чоловічі, жіночі та унісекс. Товари роблять з ебенового дерева, клена, багатошарового зебрового дерева, американського горіха. Лінзи поляризовані, виготовлені з оптичного пластику CR-39 з максимальним захистом UV 400. Це забезпечує повний захист очей від ультрафіолетових променів.

Сонцезахисні окуляри «котяче око» від бренду Blackwood

Тим, хто надає перевагу класиці, в цьому сезоні бренд радить звернути увагу на сонцезахисні окуляри «котяче око». У їхньому виконанні — це модуль Blackwood Verona в оправі з чорного американського горіха. А Blackwood Toscana в оправі з гімалайського бамбука бренд називає must have цієї весни. Вишукана граціозність «кішечок» виручить у період нестабільної погоди, прекрасно доповнивши як романтичний, так і повсякденний образ.

Ціна: від 1650 грн

Де придбати: сайт, магазин в Одесі на вул. Французький бульвар, 9

Завершуємо образ з Lucky Look

Цей український бренд заснували у 2012 році. Мережа магазинів, зокрема, спеціалізується і на іміджевих, і на сонцезахисних окулярах. У каталозі можна знайти чоловічі, жіночі та унісекс аксесуари під будь-який стиль одягу. Бренд пропонує широкий вибір окулярів-авіаторів і класичних моделей із тонкою та товстою пластиковою оправою. Всі вони мають лінзи з оптичного полімеру преміумкласу.

За час свого існування бренд випустив чимало колекцій, які були представлені в межах Ukrainian Fashion Week. Також були колаборації з українськими дизайнерами одягу, художниками, співаками, артистами та телеведучими. Як розповідала засновниця бренду Тетяна Хмара, головне завдання Lucky LOOK — донести, що окуляри є головним аксесуаром, який завершує образ. Мовляв, він приносить удачу, створює настрій і стиль.

Сонцезахисні окуляри еліпси та тішейди від бренду Lucky Look

У компанії зазначають, що цієї весни актуальним стає тренд на еліпси та тішейди. Овальні та округлі форми лінз підкорили модниць та фешн інфлюенсерів. Такі сонцезахисні окуляри мають лаконічний дизайн і підходять як під класичний стиль, так і Casual, спорт чи спорт-шик. Магазин аксесуарів пропонує корисну послугу LuckyBox — клієнти можуть обрати до дванадцяти пар окулярів і приміряти їх в себе вдома. Оплачувати потрібно лише за придбаний аксесуар.

Ціни: від 299 грн

Де придбати: сайт, у Києві в торгових центрах Ocean Plaza, River Mall, Lavina Mall, Sky Mall, Gulliver, Silver Breeze та ЦУМ.

Окуляри від Ochis з ароматом кави

Бренд Ochis із 2018 року виготовляє екологічні окуляри з кави. Ідею запустити продукт, що зможе цілком замінити пластик, вигадав киянин Максимов Гавриленко. Йому вдалося створити аксесуари, які є повністю біорозкладними, їх виготовляють із натуральних олій та переробленої кавової макухи, зібраної у столичних кав’ярнях. Засновник бренду має 15-річний досвід роботи з оптикою.

Філософія Ochis полягає у натуральності та екологічності. Бренд сповідує ідею сталого бізнесу, свідомого споживання та відмови від швидкої моди, наголошуючи на тому, що одна пара екологічних окулярів — краще, ніж велика кількість дешевих пластикових моделей. Кожна оправа проходить 39 етапів ручної обробки, щоб стати ідеальною парою Ochis. Окуляри всі унісекс, пахнуть кавою і схожі на темне дерево.

Читайте також: Де купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів

Нещодавно бренд запропонував покупцям «Універсал» — свою нову та найбільшу колекцію з різноманітними дизайнами, формами та розмірами. Висловлювати свій настрій та стиль пропонують завдяки поєднанню абсолютно чорних або покритих льоном кавових рамок та лінз на будь-який смак.

Колекція сонцезахисних окулярів «Універсал» від бренду Ochis

Ціна: від $130 (приблизно 3600 грн)

Де придбати: сайт, Київ, Відрадний проспект, 97

На тусовку з окулярами Casta

Casta позиціює себе як перший український бренд міських окулярів. Вони випускають молодіжні оправи та сонцезахисні аксесуари, натхненні культурою рейвів і тусовок. Компанія зазначає, що окуляри — це атрибут, який визначає стиль життя. Радить ховати очі від сонця, але не ховати від людей, адже «в цьому місті так багато каст».

Сонцезахисні окуляри «котяче око» від бренду Casta

Цей український бренд пропонує різноманітні окуляри унісекс, які зроблять із покупців «справжніх жителів міст». Зокрема, серед моделей можна зустріти авіатори — окуляри, які є особливо популярними у виконанні бренду Ray-Ban, з різними формами, кольорами лінз та оправами. Серед новинок сезону Casta пропонує для своїх покупців модель «котяче око» — CASTA CS 1015 MGRN у зеленому кольорі. Також радить квадратні затемнені окуляри моделі CS 1007 PUR.

Ціна: від 399 грн

Де придбати: сайт, «Люксоптика», Rozetka

Hetmans — Гуцульщина в окулярах

Бренд Hetmans заснував американець українського походження Нік Розар. Його бабуся з дідусем під час Другої світової війни емігрували з України до США. Мама Ніка завжди мала певний зв’язок з Україною і часто сюди приїжджала. Свого часу після відвідування Гуцульщини Нік вирішив створити окуляри, використовуючи в дизайні народні мотиви.

Сонцезахисні окуляри з волоського горіха від бренду Hetmans

Першу пару аксесуарів, прикрашених різьбленням та візерунками на дужках, виготовили в Івано-Франківську. Зараз їх створюють також у Косові. Залишаючись в Україні під час пандемії, американець запустив масове виробництво окулярів, щоб збільшити робочі місця в регіоні. Продукція Hetmans досить популярна у США. Окремої весняної колекції бренд не пропонує, однак на сайті багато новинок — наприклад, окуляри з волоського горіха, оздоблені мозаїкою.

Ціна: від $170 (приблизно 4700 грн)

Де придбати: сайт

Суспільство

Дрони увійшли в десятку найбільши імпортованих в Україну товарів

Опубліковано

У січні 2024 року до України було ввезено дронів на $99 млн, що становить 2% від усього імпорту. Таким чином, вони увійшли в топ-10 імпортованих в Україну товарів.

Про це повідомляє Центр економічної стратегії.

Деталі імпорту

При цьому до країни було імпортовано телефонів на $114 млн, або 2,2% від загального імпорту.

Майже усі дрони (за вартістю) завезено з Китаю. А саме, 98 %.

Читати кожож: Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Для порівняння, за весь 2023 рік імпорт категорії “безпілотні літальні апарати” становив частку у 0,7%, або $441 млн. Частка китайського імпорту зросла до 21,4% з 16% у 2023 році. Тоді як частка імпорту з ЄС впала нижче 50%.

Нещодавно Мінцифри повідомили, що законтрактовано вже понад 50% із запланованого на цей рік 1 млн дронів українського виробництва.

Нагадаємо, що Дія.Бізнес запустила новий освітній курс для підприємців про основи комплаєнс-менеджменту.

Також ми повідомляли, що в Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром”.

Фото: Армія Infrom

Читати далі

Суспільство

В Україні запустилась безоплатна лінія юридичної підтримки для ВПО

Опубліковано

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запустила безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для українців, які покинули свої домівки внаслідок повномасштабного вторгнення росії та стали внутрішньо переміщеними особами. Вона працюватиме на базі платформи юридичної допомоги, що діє в освітньому центрі з квітня 2023 року.

Про це повідомляється в центрі.

Хто може звернулися по допомогу?

Звертатися на гарячу лінію юридичної допомоги можуть українці, які були змушені переїхати з початком повномасштабного вторгнення росії.

Читати також: Школи Києва розпочнуть прийом заяв до перших класів з 25 березня

Яка допомога пропонується?

На гарячій лінії їм надаватимуть безоплатну первинну та, в окремих випадках, вторинну юридичну допомогу.

Можна отримати первинну юридичну допомогу: консультації та надання правової інформації. В окремих випадках ми можемо допомогти із підготовкою адвокатського запиту, складанням заяви, ініціюванням депутатського звернення, наданням інших послуг в разі необхідності“, – зазначає директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.

Гаряча лінія юридичної допомоги працює за номерами +38 067 428 28 64 й +38 050 107 88 83 по буднях, З 09:00 ДО 18:00.

Свої звернення також можна залишати у формі за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Фото: slinko

Читати далі

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення