Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

В Україні запускають програму перекваліфікації беробітної молоді. Як взяти участь

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Сareer Hub та Державний центр зайнятості запускають програму перекваліфікації беробітної молоді.

Про це повідомляє ШоТам.

Про програму

Державна служба зайнятості спільно з Сareer Hub ГО «Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності”» в межах програми USAID «Мріємо та діємо» у співпраці з українськими роботодавцями вирішили спрямовувати свої зусилля на оновлення навчальних програм з перекваліфікації безробітної молоді в Україні.

Зокрема оновили такі чотири навчальні програми для отримання таких часткових професійних кваліфікацій: 

  • особливості монтажу та експлуатації сонячних панелей; 
  • монтаж, технічне обслуговування та ремонт електропроводок і освітлювальних електроустановок та мереж;
  • збирання опалубки простих видів, виготовлення арматурних сіток і каркасів та приготування бетонних сумішей;
  • розпалубка та розбирання бетонних та залізобетонних конструкцій.

Найближчим часом розпочнеться навчання за двома напрямками: «Монтаж, технічне обслуговування та ремонт електропроводок і освітлювальних електроустановок та мереж», «Особливості монтажу та експлуатації сонячних панелей». Навчання на кожній з навчальних програм триває в середньому 6 тижнів.

Як взяти участь

Для того, щоб потрапити на навчання і отримати часткову професійну кваліфікацію потрібно:

  1. мати статус безробітного, який зареєстровано державним центром зайнятості.
  2. звернутися до кар’єрного радника центру зайнятості та повідомити про наміри пройти навчання та отримати сертифікат на навчання.

При відсутності офіційного статусу безробітного чи безробітної, можна подати онлайн заявку для отримання ваучеру на навчання за цим посиланням.

Можливість подачі на навчання розпочнеться з 1 жовтня 2023 року. Саме навчання розпочнеться лише після формування навчальних груп.

Читайте також: Google спільно з Мінцифри запускає оновлений курс «Основи AI»

Довідка

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади.

Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії.

Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну Разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine).

Нагадаємо, благодійний фонд «МХП-Громаді» за підтримки бренду Kurator оголошує конкурс «Роби Своє» для підтримки сталого розвитку підприємництва в сфері громадського харчування.

Також ГО «Перспективи» оголошує конкурс розбудови козиних мініферм на Дніпропетровщині.

Фото: unsplash.com.

Можливості

Підприємці можуть безкоштовно навчатись в Stanford Graduate School of Business: як подати заявку

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні запускають безкоштовну освітню програму для 42 українських підприємців малого та середнього бізнесу — Stanford Ignite Ukraine.

Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки.

Зазначається, що навчання розпочнеться у лютому 2024 року і триватиме 4 тижні онлайн та 3 тижні офлайн в Stanford Graduate School of Business.

Організатори покривають вартість навчання, проживання поблизу кампусу та основні логістичні витрати.

Хто може взяти участь у програмі

Програма створена для власників малого та середнього бізнесу, які мають мінімум три роки досвіду ведення підприємницької діяльності та намір масштабування, розвитку інновацій, запуску нових продуктів/послуг, залучення інвестицій, виходу на нові ринки чи інші ідеї зростання.

Опис програми, критерії відбору, реєстраційну форму та інші деталі можна знайти на сайті CfE accelerator.

Дедлайн прийому заявок – 30 грудня 2023 року.

Читайте також: Я фіксую історію на фото. Це Анна Сенік – українська етнофотографка, яка відроджує забуті українські традиції

Нагадаємо, у вересні 2023 року українці відкрили рекордну кількість ФОПів за останні три роки.

Також ми повідомляли, що для жінок з деокупованих територій запускають безоплатне навчання у сфері креативних та IT-індустрій.

Фото: facebook.com/StanfordGSB.

Читати далі

Можливості

Школярі можуть зареєструватися на безоплатні курси програмування

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Учні 5–7 класів шкіл Києва та інших міст і сіл країни можуть долучитися до безплатного курсу Winter with Java від благодійного фонду Star for Life Ukraine. Програма курсу спрямована на поглиблення знань і навичок з інформатики та сфери програмування, зокрема Java.

Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки України.

Програма навчання

Програма охоплює такі теми:

  • Основи алгоритмізації та програмування.
  • Робота з одновимірними та двовимірними масивами.
  • Використання стандартних класів та методів Java.
  • Опрацювання подій.

Читайте також: «А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Щоб взяти участь, необхідно бути впевненим користувачем ПК та мати англійську розкладку клавіатури. Після навчання учні отримають рекомендацію до участі в літньому всеукраїнському турнірі із програмування.

Як взяти участь?

Реєстрацію на безоплатні курси з програмування для школярів вже розпочали.

На перший потік (11.12.2023–15.01.2024) можна зареєструватися до 6 грудня.

Залишити заявку на другий потік (5.02.2024–11.03.2024) також можна вже зараз.

Нагадаємо, 5 грудня відбудеться Національний онлайн-урок волонтерства: школи можуть долучитися.

Також ШоТам розповідав, як студентка зі Львова перетворює кульбаби та фіалки на допомогу для ЗСУ.

Фото: tildacdn.com.

Читати далі

Можливості

В Україні стартує національний проект з навчання лідерів цифрової трансформації

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна запускає проєкт CDTO Campus. Його мета — забезпечити державу кваліфікованими фахівцями для реалізації цифрових реформ, а також підготувати та підтримати держслужбовців, які працюють у сфері цифрової трансформації.

Про це повідомили на сайті Мінцифри.

Зазначається, що цифрова трансформація — це один з пріоритетів держави. Уряд прагне, щоб кожна державна структура, громада, місто могли самостійно керувати процесами трансформації. Для цього потрібні люди з лідерськими здібностями, навичками цифровізації, які здатні ініціювати та втілювати зміни, створювати команди, правильно комунікувати проєкти.

«Україна стала однією з перших країн у світі, яка запровадила посаду CDTO. Зараз 55 заступників із цифрової трансформації працюють у міністерствах, обласних адміністраціях та міських радах. Це люди, які стали драйверами цифрових змін. Нам потрібно більше ефективних менеджерів, які пришвидшуватимуть цифровізацію на національному та регіональному рівнях. Саме тому запускаємо CDTO Campus — місце, де формують цифрових лідерів. Ми розробили програми, які допоможуть вдосконалити знання і навички чинним та майбутнім CDTO», — пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читайте такожПобачила відео на YouTube і вирішила спробувати. Історія підприємиці з Херсонщини, що виготовляє бетонні блоки

CDTO Campus — стратегічний проєкт для України, адже він дасть змогу масштабувати цілі й проєкти Міністерства цифрової трансформації по всій країні. Крім того, його успіх пришвидшить реформи, які прискорять наш європейський вибір.

Подати заявку на навчання можна на офіційному сайті проєкту. 

Про навчання

Освітній проєкт містить 4 типи навчальних програм: довготривалих, короткотривалих, лідерських та custom programs (Персоналізовані програми). Вони побудовані на міжнародному та українському досвіді. Серед лекторів — професіонали з досвідом у цифровій трансформації держсектору та лідери думок у сфері цифровізації.

Кожен модуль — унікальний, з адаптованим змістом та акцентом на практичний досвід. Викладачі використовують різноманітні підходи від провідних практиків, зокрема гостьові лекції та аналіз реальних кейсів.

Навчання підійде для новачків та досвідчених держслужбовців цифрової трансформації, а також фахівців з приватного сектору, активістів, волонтерів, громадських діячів та IT-спеціалістів.  

Після завершення навчання випускники зможуть стати частиною проєктів, ініційованих Мінцифрою, координувати проєкти за участі множинних інституцій, розумітися на цифровізації, писати цільові програми, комунікувати, презентувати, впливати, знати адміністративні державні процеси, розбиратися в бюджетному процесі, залучати кошти від інвесторів, створювати та масштабувати команди. 

Нагадаємо, Міносвіти створило карту цифрових освітніх центрів.

Фото: thedigital.gov.ua.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство20 години тому

Як поєднується «Кадилак» і кози? Ця фермерка з Київщини робить крафтовий сир, береже своїх «дівчат» і руйнує стереотипи

Фермерка Анастасія Кириленко розвозить замовлення на особливій моделі «Кадилака» — таких у світі всього 2000....

Суспільство24 години тому

Власноруч робить натуральну олію та хлібці. Історія матері чотирьох дітей з Полтавщини, що започаткувала екобізнес

«Чи є вас щось, заради чого хочеться вставати рано-вранці чи зовсім не лягати спати? Щось,...

Суспільство2 дні тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство2 дні тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

РЕКЛАМА: