Суспільство
Нова Зеландія направить 120 піхотинців для навчання бійців ЗСУ в Британії
Нова Зеландія долучиться до навчання військовослужбовців ЗСУ у Великій Британії та відправить 120 своїх піхотинців, які стануть інструкторами для українських воїнів.
Про це повідомили на сайті Міноборони Нової Зеландії.
Наразі відомо, що інструкторів з Нової Зеландії розділять на дві команди, які навчатимуть приблизно 800 військових Збройних сил України. Відповідне рішення уряд країни ухвалив після запрошення Британії долучитися до навчання українських воїнів.
Як зазначив маршал авіації Кевін Шорт, країна приєднується до навчань, оскільки підтримує український народ у боротьбі з незаконним вторгненням Росії.
«Мені дуже приємно, що рішення схвалено, оскільки це дає можливість деяким з наших людей зробити подальший вагомий внесок. Ми відповідаємо на запит близького партнера. Це рішення продовжує нашу допомогу Україні, оскільки вона захищається від невиправданого та незаконного вторгнення Росії», – сказав Шорт.
NEWS📢 After the Government’s announcement today, we will begin over the next three weeks to deploy up to 120 @NZArmy personnel to the United Kingdom to train Ukrainian infantry recruits. Read more ⬇️ #Force4NZ #StandWithUkraine https://t.co/fDpZEtG7fJ
— NZ Defence Force (@NZDefenceForce) August 15, 2022
Про навчання
Особовий склад полку Королівських повітряних сил ЗС Сполученого Королівства проведе тренування для майже 10 тисяч українських військових. Здебільшого це бійці, які мають незначний військовий досвід або взагалі без нього.
Підготовка дасть новобранцям навички для ефективного ведення бойових дій на передовій. Їх навчатимуть як поводитись зі зброєю, як надавати першу допомогу на полі бою, а також розповідатимуть про тактику патрулювання та збройні конфлікти.
Ця програма є частиною постійного зобов’язання Британії з підтримки України та наразі складає понад 2,75 млрд дол. військової допомоги. До програми буде залучено близько 1050 британських військовослужбовців, підготовка проходитиме на об’єктах міноборони Британії. Кожен курс триватиме кілька тижнів.
Раніше ми повідомляли, що до навчання українських захисників долучилися інструктори з Данії. Крім того, до ініціативи Британії приєдналися військові з Канади, Швеції та Фінляндії.
Фото: wikipedia.org.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі