Суспільство
Нацбанк презентував пам’ятну монету, присвячену воєнній розвідці України
З нагоди Дня воєнної розвідки, який святкують 7 вересня, Нацбанк ввів у обіг тематичну пам’ятну монету. Монета «Воєнна розвідка України» присвячена героїчним воїнам-розвідникам, які надійно стоять на захисті національних інтересів нашої держави.
Про це повідомили у пресслужбі НБУ.
Презентували нову пам’ятну монету Голова Нацбанку Андрій Пишний та начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов.
На аверсі нової пам’ятної монети в центрі на матовому тлі розміщена емблема Головного управління розвідки.
Читайте також: Чи потрібен досвід, аби відкрити власну ферму? Історія молочного бізнесу з Харківщини, що працює за 50 кілометрів від кордону з росією
На реверсі – по колу написи: ВОЄННА РОЗВІДКА УКРАЇНИ та гасло воєнних розвідників латиницею SAPIENS DOMINABITUR ASTRIS («Мудрий пануватиме над зірками»).
У центрі – на тлі поверхні земної кулі зображення сови, що пронизує мечем абриси території країни-агресора (на ефесі меча зображено Тризуб – малий Державний Герб України).
Придбати монету можна буде з 6 вересня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку.
Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 10 тисяч пам’ятних монет, усі вони будуть доступні з першого дня продажу.
Читайте також: Як нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв
Крім того, монети будуть поступово реалізовуватися і банками-дистриб’юторами в міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ.
Автори і номінал монети
Пам’ятна монета «Воєнна розвідка України» має номінал 5 гривень, її виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм. Тираж – до 75 000 штук. Гурт монети – рифлений.
Дизайн монети – Тетяна Балута; скульптор – Володимир Дем’яненко.
Нагадаємо, в Україні випустили нову монету, присвячену ЗСУ.
Також Нацбанк випустив нову монету номіналом 10 грн із ЗРК Patriot.
Фото: bank.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі