Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Нам би такі уроки! 5 українських вчителів, які підкорили тікток та інстаграм

Опубліковано

Уроки в соціальних мережах — це реально. Ці вчителі не просто викладають шкільні предмети, а й створюють корисний і прикладний контент, який допомагає дітям засвоювати матеріал у форматі коротких відео.

Вчителі збирають мільйони переглядів, а в коментарях батьки часто зізнаються, що хотіли б повернутися до школи, якби їхні уроки були подібними. Як педагоги поєднують розваги з навчанням, розповідаємо через історії п’яти блогерів, які підкорили тікток та інстаграм і змінюють традиційне уявлення про шкільну освіту.

Вчителька української мови та літератури розкриває «скелети» українських митців

Оксана Миколаївна — вчителька української мови та літератури, яка вже 9 років готує учнів до підсумкових іспитів. Вона веде популярні блоги в тіктоці та інстаграмі, де зібрала вже понад 200 тисяч підписників. Її відео часто присвячені оглядам літературних творів, які є частиною програми. Завдяки контенту вчительки учні легко опановують наголоси та правопис.

Блог Оксани монетизований, тож, крім пізнавальних відео, педагогиня пропонує авторські курси з підготовки до іспитів та навчальні стікери «ЛітЕра», створені для кращого запам’ятовування складних випадків наголошення слів. Також Оксана веде рубрику «Тиждень літературних пліток», де розповідає цікаві факти й таємниці з життя відомих українських митців — ті, про які точно не розкажуть на шкільних уроках.

Жінка має три головні правила в роботі з учнями: 

1. Жодної зайвої писанини. Ми працюємо за готовими конспектами, тому на уроці в нас є більше часу для практики.
2. Ми не зазубрюємо правила. Ми багато практикуємо, тому відбувається автоматичне запам’ятовування. Пам’ятаю, коли я навчалася в школі, вчителька поклала на контрольній роботі перед учнем розгорнуту книгу. Я гадала, що однокласник має написати роботу ідеально. Натомість він не користувався цим підручником, тому що не знав, як правила застосовувати на практиці.
3. Пояснення простими словами. Я намагаюся пояснити одне правило різними способами. 
 

    Фізик, який завойовує тікток прикладними дослідами

    Акаунт вчителя фізики однієї з київських шкіл Руслана Ігоровича здобув величезну популярність у тіктоці, зібравши 7,4 мільйона вподобань! Наукові відео, де він просто й доступно розповідає про складні теми з фізики, захоплюють тисячі глядачів.

    Наприклад, у своєму блозі Руслан пояснює, чому ми не відчуваємо атмосферного тиску, розповідає про роботу електролічильника або ж про те, як похила площина полегшує наше повсякденне життя. Його відео не лише цікаві, але й практичні, та допомагають учням застосовувати знання з фізики в реальному житті. 

    Вчитель також активно підтримує шкільні ініціативи — на святі останнього дзвоника він станцював разом зі своїми учнями, і це відео стало вірусним, набравши 10 мільйонів переглядів! У коментарях підписники дякують за його працю та зізнаються, що з такими вчителями їхні шкільні роки були б значно цікавішими.

    «Чому, коли я була школяркою, не було таких вчителів?» — пише одна з фоловерок. 

    Вчителька, яка малює англійську мову

    В інстаграмі також є унікальна вчителька, яка ілюструє вислови англійською мовою за допомогою малюнків. Вона створила свою власну онлайн-школу bigbang_english та продає авторські курси. Контент вчительки — це короткі відео, в яких вона зображує життєві ситуації та пояснює, як вони звучать англійською. Такий формат робить навчання легким і цікавим, а уроки запам’ятовуються набагато краще через візуалізацію.

    Цікавим доповненням до контенту педагогині є рубрика «Вчимося лаятися по-шекспірівськи» — завдяки цьому учні можуть навчитися висловлювати емоції художньою мовою. Її блог стане корисним не лише дітям, а й батькам, які хочуть оновити свої знання англійської.  

    Вчитель початкових класів — підкорювач лайків і коментарів 

    Свою кар’єру в тіктоці Антон Атаманчук розпочав випадково. Спочатку акаунт хлопця був особистим, аж поки його вірусне відео «Крокуй до укриття» не зібрало кілька мільйонів переглядів і не зробило його популярним освітнім блогером. За сторінкою молодого вчителя стежать 138 тисяч людей, а публікації вже назбирали понад чотири мільйони лайків. 

    Тепер у блозі вчитель початкових класів показує свої уроки, а також способи легкого розуміння математики. Крім розважального контенту Антон публікує й педагогічні лайфхаки. Найбільше вподобайок збирають його відео про дроби простими словами, вправи послідовного читання з переходом, розвиток відчуття ритму та цікаве проведення уроків англійської мови. 

    Антон розробляє власні мотиваційні листівки, аби заохочувати учнів навчатися, а за гарні досягнення нагороджує дітей сертифікатами на звільнення від домашнього завдання. 

    @anton.atamanchuk

    Там ви знайдете багато цікавого і корисного) щось сам створив, а щось знайшов у інтернеті🤗 #вчитель #україна #школа #нуш #освіта #мотивація

    ♬ Married Life (From “Up”) – Gina Luciani

    «Скажений хімік» з тіктоку

    Гліб Репіч, відомий як «скажений хімік», вирішив змінити свою кар’єру, коли кількість підписників у його соціальних мережах перевищила мільйон. Раніше він працював учителем у приватній дистанційній школі, але після такого успіху вирішив повністю присвятити себе блогерству.

    Свою квартиру Гліб перетворив на лабораторію, а блог — на портал про доступну та цікаву хімію для дорослих та дітей. Його експерименти виходять за межі шкільної програми — він демонструє їх прямо на кухні, де навіть збирає патогени у свою чашку Петрі.

    У блозі вчитель разом з підписниками вивчає склад продуктів харчування та побутової хімії й показує, що речовини, які ми вивчаємо на уроках, тісно пов’язані з нашим повсякденним життям. Завдяки його відео ви можете приготувати молекулярну ікру зі смаком кока-коли, перевірити якість желейних ведмедиків, відтворити вулканічне виверження просто вдома чи перевірити ефективність сонцезахисного крему. Усе це Гліб робить з єдиною метою — популяризувати хімію та зробити її цікавою для всіх.

    @glebrepich

    Немиті руки після торгівельного центру – це той ще розсадник ) Але не завжди є змога якісно помити руки з милом та ще й висушити їх (відео про сушарки для рук я думаю ви вже бачили) Використання дезінфікуючих засобів, таких як серветки Sterill Bio від ua_smile, дозволяє надійно очистити руки від бруду та мікробів, що в ньому ховаються. Це допомагає знизити ризик зараження вірусами та бактеріями, особливо в періоди епідемій та пандемій.  Пам’ятайте, що є різниця в дії дезінфікуючих серветок та антибактеріальних. Останні знищують тільки бактерії.

    ♬ L’ Amour Toujours – daniele vitale

    Коментарі

    Суспільство

    Садибу Барбана у Києві визнали об’єктом культурної спадщини: історія врятованої архітектурної памʼятки

    Опубліковано

    Садибі Барбана, що знаходиться на вулиці Обсерваторній, 6 у Києві, офіційно надали статус об’єкта культурної спадщини.

    Про це повідомляє громадська організація «Цегла».

    Фото: wikipedia.org

    Занесення садиби до реєстру культурної спадщини означає, що її більше не можна зносити або замінювати сучасними житловими комплексами.

    Активісти розповіли, що шлях до збереження будівлі був довгим і складним. Протягом трьох з половиною років небайдужі громадяни виходили на протести, перекривали рух транспорту, писали петиції, зверталися до прокуратури та навіть до президента України.

    Ця безперервна боротьба завершилася перемогою – садибу було врятовано від знищення.

    Фото: t.me/Tsegla_news

    Читати також: На Вінниччині відкрили дві відремонтовані школи: там навчатимуться 700 учнів

    Організація «Цегла» нагадала, що влітку 2023 року активісти встановили меморіальну табличку на честь письменника Джона Стейнбека, який свого часу відвідував садибу Барбана. Окрім цього, над входом до будівлі було вивішено український та американський прапори.

    Важливим етапом у цій боротьбі стало оприлюднення наказу Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, згідно з яким садибу Барбана офіційно внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Це рішення дозволить зберегти історичну будівлю для майбутніх поколінь.

    Активіст Дмитро Перов розповів, що забудовник ще з 2021 року намагався знести садибу, аби побудувати на її місці новий житловий комплекс. Проте активісти не дали цього зробити. Для того, щоб захистити будівлю, довелося провести 23 акції протесту, організувати 6 громадських толок та залучити Раду національної безпеки і оборони.

    Про садибу

    Садиба Барбана, зведена у 1891 році, є зразком одноповерхового житла середнього класу кінця XIX століття з характерним цегляним декором. Хоча будівля була частково зруйнована у 2021 році, завдяки спільним зусиллям активістів її історичну цінність вдалося зберегти.

    Ця перемога – черговий крок у боротьбі за збереження архітектурної спадщини Києва та нагадування про важливість активної громадської позиції.

    Нагадаємо, що на Чернігівщині молодь відбудувала власний простір.

    Фото: https://www.facebook.com/groups/sadyba.barbana/

    Коментарі

    Читати далі

    Суспільство

    «Нова пошта» анонсувала перший безбарʼєрний марафон: як взяти участь

    Опубліковано

    21-22 вересня в Києві на ВДНГ пройде «Перший безбар’єрний марафон Нової пошти», доступний для людей з інвалідністю та маломобільних груп.

    Про це повідомляє «Нова пошта».

    Локація марафону облаштована пандусами, адаптованими інформаційними вказівниками, місцями для дітей та тварин. Для учасників з порушенням слуху та зору передбачені альтернативні сигнали старту та жестова підтримка.

    Читати також: «Нова пошта» встановила понад 600 «капсул безпеки» у відділеннях

    Учасники можуть обрати дистанції від 5 км до 42 км, а також забіги для дітей. Реєстрація здійснюється через застосунок RaceNext. Мета марафону — зробити біг доступним для кожного, без бар’єрів.

    «Мрія не має бар’єрів», — каже співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

    Зареєструватися на забіг можна тут.

    Нагадаємо, що «Нова пошта» розвиватиме логістичний хаб на заході України.

    Фото: «Нова пошта».

    Коментарі

    Читати далі

    Суспільство

    На фестивалі «Книжкова країна» з’явиться павільйон, присвячений творчості ветеранів та військових

    Опубліковано

    На фестивалі «Книжкова країна», який проходитиме у Києві з 26 по 29 вересня, з’явиться особливий павільйон «#ФРОНТМЕНИ».

    Про це повідомляє «Книжкова країна».

    Тут відбудуться 33 події, буде представлено понад 100 експонатів, кіно, презентації, майстер-класи та тематична вітрина воєнліту від «book.ua».

    Читати також: У Києві пройде всеукраїнський фестиваль ветеранської культури

    Захід включатиме «Кураторський publictalk: Combat art — культура наближення контекстів буття» та презентацію антології мілітарної поезії.

    Детальніше з програмою можна ознайомитися на сайті фестивалю.

    Нагадаємо, що в Україні запустять ветеранські простори з юристами та психологами: подробиці.

    Фото: «Книжкова країна».

    Коментарі

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство3 тижні тому

    Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

    Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

    Суспільство4 тижні тому

    Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

    Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

    Суспільство1 місяць тому

    «Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

    Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

    Суспільство2 місяці тому

    Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

    Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...