Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

Різдвяна класика і незламні жінки: 7 книжкових новинок на зиму від видавництва Vivat

Партнерський матеріал

Опубліковано

Зима — це час теплих напоїв, пледів і довгих вечорів, коли хочеться затишку та цікавих історій. Для ШоТам книжкова оглядачка та піарниця видавництва Vivat Олена Лисенко підготувала добірку книжок, де кожен знайде щось своє: різдвяну класику, яка завжди дарує радість і тепло, або ж сучасні твори українських авторів, які резонують з нашою реальністю та традиціями, додають святковим дням щирості та порушують важливі питання.

Антологія «Мотанка» 

Це видання з’явилося завдяки ідеї письменниць та авторок каналу «Фантастичні talk(s)». Антологія з різних боків розкриває образ незламної, відважної жінки, яка бореться зі злом. Через 12 авторських історій магічний реалізм і фантастика розповідають про жіночу силу, терпіння і досвід війни. У цій книжці все символічно, тому вона ідеально підходить для різдвяного читання. 

В антології зібрані різні жанри — від стимпанку до фентезі. Вони переплітаються, додають збірці об’єму й глибини. Героїні захищають свій дім за допомогою реальної та чарівної зброї в різних часах і реальностях — від давніх епох до сучасності й майбутнього постапокаліпсису. 

Якщо ви досі не знайомі з українською фантастикою, то починати варто з цієї антології. Тут зібрані твори на будь-який смак, а кожна авторка відрізняється своїм неповторним і впізнаваним стилем. Після знайомства з «Мотанкою» ви зможете виокремити своїх улюблених письменниць-фантасток. 

23 травня 2024 року російська ракета знищила перший наклад «Мотанки», коли влучила в друкарню «Фактор-Друк» у Харкові, тому кожен примірник цієї книжки особливо цінний.

«Усі мої тривожні дзвіночки» Євгенія Бабенко

Це історія дорослішання, де буденне життя сплітається з чорними тінями минулого. Євгенія Бабенко майстерно зображує внутрішній світ юної дівчини Христини, яка щойно переїхала до Києва з Дніпра, вступила в університет і намагається знайти себе серед нових друзів, роботи й кохання. Але за звичною рутиною та безтурботними вечірками ховається невимовний біль і травма дитинства, що її постійно супроводжує, наче ті «тривожні дзвіночки», які нагадують про себе в найнеочікуваніші моменти.

Авторка порушує важливу й непросту тему — зґвалтування дитини. Тому ця історія — про страшний злочин, але також про те, як жертві жити з його наслідками, будувати стосунки та не втрачати себе в болеві.  

У книжці зображено багато Києва, гуртожитків і студентських вечірок, а ще — справжня дружба та навіть трохи кохання. 

«Якби міста вміли говорити» Тетяна Бондарчук 

Історія про любов, вибір та долю переплітає три країни й різні покоління. Герої зустрічаються в Японії — країні, про яку мріють вони обоє: киянка Марічка з пристрастю до японістики та бельгієць Сільвен, що прагне виплутатися з-під впливу відомого батька і досягти чогось самостійно. Вони захоплюються одне одним, незважаючи на культурні відмінності та життєві обставини. Адже Марічка залишила в Україні нареченого Максима, що не готовий змиритися з розлученням, та й вона сама, здається, до цього не готова. 

Постає класичний любовний трикутник, але його герої — не ідеальні люди, які стали заручниками обставин, а дорослі та свідомі своїх вчинків. Марічка робить вибір, який вплине на неї і визначить усе її життя. З ким вона буде? Читайте у романі. 

Книжка охоплює 40 років, протягом яких ми бачимо, як міста і час змінюють людей, але зберігають пам’ять про їхні почуття та вчинки.

«Апельсин у калюжі» Людмила Баран 

Це яскрава історія про переосмислення себе та справжніх цінностей. Життя популярної інстаблогерки Насті здається ідеальним: модні образи, стильні подорожі, неймовірна кількість лайків і стосунки з красунчиком Владом. Попереду новий етап — зйомки в рекламі апельсинового соку в мальовничій Іспанії. Та коли її ідеально відфотошоплене життя руйнується, Настя зустрічає Богдана — простого працівника на апельсиновій плантації, який надихає її на зміни.

Захоплення живописом, яке здавалося вже забутим, знову оживає, і дівчина вирішує втілити свою дитячу мрію — стати художницею. Це рішення приводить її до дощового Львова, де серед нових друзів і викликів вона нарешті знаходить справжню себе.

У холодні зимові іноді так не вистачає яскравих барв і затишних, приємних історій. Ця книжка — одна з таких.

«Любити Привида» Тіна Перон

Ця історія поєднує кохання, самовідданість і виклики війни, втілені у складних долях трьох героїв. 

Артем — військовий льотчик з великим досвідом, який бореться за своє місце під сонцем серед молодих пілотів. Вікторія, яка на початку повномасштабного вторгнення опинилася в Ніцці, відчуває обов’язок підтримати рідну країну, тож бере на себе важливу місію — збирати кошти на допомогу ЗСУ, хоч і розривається між тим життям, яке вибудувала за кордоном, і стосунками, які не виправдовують її сподівань. А журналістка Крістіна, яка пише статті для французького видання, зосереджується на історії легендарного Привида Києва — таємничого героя, що захищає українське небо. Щоб наблизитися до розгадки, вона звертається до знайомого пілота, і поступово ця історія перетворюється для неї на дещо більше, ніж журналістське розслідування.

Долі героїв переплітаються на тлі драматичних подій, де межа між реальністю та вигадкою стирається. У цій пристрасній та емоційно насиченій історії війна та любов стають випробуванням для кожного з них, змушують ставити під сумнів те, ким вони є і що для них справді важливе. А завдання Крістіни — зафіксувати цю історію та розказати її світу. 

«Битися не можна відступити» Павло «Паштет» Белянський

В автобіографічній книжці письменник розповідає про досвід служби в Збройних силах України під час повномасштабної війни. Книжка описує побут військових на лінії фронту, їхні штурми, втрати, жорстокий окопний побут. Белянський не приховує ані болю, ані викликів, що їх переживають українські захисники, та водночас показує силу їхнього духу, стійкість і надію.

У книжці автор розповідає історії людей, які не мріяли ставати військовими, але початок повномасштабного вторгнення змусив їх узяти до рук зброю. Від учителя української мови з Кривого Рогу до зварювальника з металургійного комбінату — ці люди об’єдналися в окремий штурмовий батальйон ЗСУ, і разом з ними читач проходить шлях від формування підрозділу до перших боїв, визволення сіл, поранень і смертей товаришів. 

Перший тираж «Битися не можна відступити» було знищено під час атаки на друкарню «Фактор-Друк», але відновлений наклад став популярним, і вже передзамовлень було понад 2 тисячі примірників. Книжка привертає увагу своєю відвертістю, показує, як війна змінює людей і як українські герої намагаються знайти силу й надію в найтемніші моменти. Белянський не романтизує війну, але й не залишає читачів без надії, адже, незважаючи на всі труднощі, відступати нікуди — позаду залишаються рідна земля і родини, які потребують захисту.

Антологія «Різдвяна класика» 

Ця антологія об’єднує прозу українських письменників — збірка містить майже 60 творів від 18 класичних і семи сучасних авторів. Кожен розповідає про Різдво з власної перспективи, що дозволяє створити багатогранну картину цього свята.

Антологія охоплює різні жанри: реалістичні, фантастичні, релігійні, світські оповідання. Вони поринають у глибину українських традицій і культури, де головною темою є перемога світла над темрявою. Оповідання сповнені різних атмосфер, що змушує читача відчути святкову магію через різноманіття стилів і підходів до опису Різдва.

Книжка поділяється на два блоки: «Класика», до якої входять твори XIX–XX століть, і «Сучасність» із творами авторів, що передають Різдво через призму сьогодення. Упорядниця Ярина Цимбал об’єднала їх у єдину картину святкових історій, що зберігають та передають дух свята через покоління.

Тому це видання — найкращий подарунок близьким людям і собі на Різдво. 

Фото обкладинок: видавництво Vivat

Коментарі

Культура

Український гурт LATEXFAUNA увійшов до топ-100 найкращих кліпів світу (ВІДЕО)

Опубліковано

Відеокліп гурту LATEXFAUNA на пісню «Massandra» потрапив до глобального топ-100 найкращих кліпів за версією ютубу.

Про це повідомляє гурт у своєму інстаграмі.

Про кліп

Його створив український режисер єврейського походження Інді Хіат, а прем’єра відбулася у вересні 2023 року. Відтоді відео набрало понад 16,7 мільйона переглядів на ютубі.

Проєкт, який музиканти назвали «найвідвертішим в історії українського шоубізнесу», посів 54-те місце, обігнавши низку робіт всесвітньовідомих зірок. Кліп гурту розташувався поруч із роботами таких артистів, як Леді Гага, Бруно Марс, Біллі Айліш та інших.

Читати також: В Україні оголосили переможців премії «Книга року BBC – 2024»

Нагадаємо, що у Києві покажуть документальний фільм досвід життя жінок у прифронтовій зоні.

Фото: фейсбук гурту.

Коментарі

Читати далі

Культура

В Україні оголосили переможців премії «Книга року BBC – 2024»

Опубліковано

Українська служба BBC оприлюднила переможців престижної літературної премії «Книга року BBC» за 2024 рік. Найкращі книги обрали в трьох номінаціях: «Книга року BBC», «Дитяча книга року BBC» та «Книга року BBC – Есеїстика».

Про це повідомляє ВВС Україна.

Хто переміг

  • У головній номінації перемогла збірка короткої прози Юлії Ілюхи «Мої жінки/My women» від видавництва «Білка». Це глибокі й емоційні історії про досвід жінок під час війни, доповнені ілюстраціями, створеними художницями після повномасштабного вторгнення.
  • У категорії «Есеїстика» відзначили біографічний роман Юрія Рокецького «Всьо чотко! Сергій Кузьмінський і Брати Гадюкіни» від видавництва «Наш Формат». Книга розповідає про життя і творчість фронтмена легендарного українського гурту «Брати Гадюкіни».
  • Найкращою дитячою книжкою стала збірка казок Грасі Олійко «І ніякі це не вигадки», видана «А-ба-ба-га-ла-ма-га». У виданні зібрано казкові історії, які письменниця створила для своєї дочки, а текст супроводжують авторські ілюстрації.
Фото: ВВС Україна

Читати також: Стало відомо, коли запрацює програма «єКнига»: як отримати 908 гривень на книжки

Де відбулася церемонія

Нагородження пройшло в книгарні-кав’ярні «Сенс» у Києві. Переможці кожної номінації отримали грошову премію в розмірі 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавці книжок-переможців зможуть використовувати логотип премії на наступних виданнях.

Цьогорічний конкурс обирав найкращих серед 40 книжок у довгих списках та 15 у коротких.

Нагадаємо, що військовослужбовець присвятив пісню Сухопутним військам ЗСУ (ВІДЕО).

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Культура

Військовослужбовець присвятив пісню Сухопутним військам ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Військовослужбовець і учасник «Культурного десанту» Артур Лаб’як створив реп-композицію, присвячену Сухопутним військам ЗСУ.

Про це повідомляють представники об’єднання.

Про автора

Артур Лаб’як (псевдонім Тур) — відомий український реп-виконавець, учасник і переможець численних реп-батлів, співзасновник hip-hop-гурту «НастроЙ». У 2023 році пішов у військо, служив у мобільній групі ППО, пізніше приєднався до «Культурного десанту». Тепер Артур їздить на передову і своїм репом підтримує бойовий дух військовослужбовців Сил оборони.

Творчість завжди була для Артура способом донести до людей актуальні меседжі:

«Писати на соціальні важливі теми, які можуть виникнути тут і зараз — це, в принципі, і є мій реп, бо саме таким я його завжди бачив, саме це я і називаю репом».

Із початком служби творчість Тура набула гостроти. Артур вважає: зараз особливо важливо створювати якісну українську музику, бо у суспільстві, і зокрема у війську, досі засилля російськомовного контенту:

«Якщо в мене вийде зменшити присутність російського репу (чи музики загалом) — це вже також маленька перемога. І моя особисто — і “Культурного десанту”».

Читати також: «Культурний десант» випустив нову пісню «До побачення», присвячену загиблим героям (ВІДЕО)

Про пісню

Композиція «Сухопутні війська» — про юнака, який проходить через усі труднощі служби в піхоті й стає справжнім чоловіком. Як би не було важко, але цю надважливу й надважку роботу теж потрібно виконувати. Тур зізнається, що текстом пісні прагнув передати думки рядового українського піхотинця: 

«Це не лише мої слова. Це слова середньостатистичного молодого чоловіка, який потрапив в цю війну. І який має щось із цим робити».

Про «Культурний десант»

«Культурний десант» — об’єднання військовослужбовців творчих та креативних професій, зусилля яких спрямовані на покращення морально-психологічного стану війська за допомогою інструментів культури. На різних напрямках фронту постійно працюють кілька мобільних творчих груп. Також дві групи артистів виступають для поранених бійців в шпиталях, реабілітаційних і навчальних центрах ЗСУ. Окремо підсилює цю роботу «Оркестр 59».

Щомісяця відбувається близько 200 виступів для бійців Сил оборони. Серед учасників «Культурного десанту» — відомі українські артисти з бойовим досвідом. Також об’єднання співпрацює з цивільними артистами та митцями. 

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: «Культурний десант».

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Економіка і бізнес2 дні тому

Кожна страва — донат на розвиток міста: це 10 проєктів, які фінансував ресторан Urban Space 100 у Франківську 

10 років тому київський потяг прибував до Івано-Франківська о 6 ранку. В цей час у...

Суспільство1 тиждень тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта2 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...