Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Ретрит в горах чи танцювальна терапія: це 5 варіантів для військових, де відновити сили

Опубліковано

ШоТам зібрали 5 безкоштовних програм в різних містах України, де військові у відпустці або ветерани можуть відпочити та відновитися. 

Іпотерапія на Закарпатті

Програму «Коні і Герої» розробили у ФГ «Полонинське Господарство». Воно складається з 90 коней, яких вирощують у горах. 

«Ми навчаємося спілкуватися з кіньми їхньою мовою замість того, щоб намагатися змінити їх під себе. Так ми стаємо зрозумілішими для коней, і вони у відповідь показують свою реакцію, що допомагає нам краще з ними взаємодіяти», — пишуть на офіційному сайті фермерського господарства. 

Військовослужбовців і ветеранів запрошують пожити серед табуна гуцульських коней, аби відновити психоемоційний стан. Програма триває 8 днів. Учасники живуть у мальовничій місцевості — в урочищі Прелуки (на 930 метрах над рівнем моря).

У програмі немає верхової їзди — іпотерапія відбувається через спілкування з кіньми, спостереження та взаємодію з ними. 

У групах може бути до 40 ветеранів і військових, тож вони завжди можуть поспілкуватися з однодумцями, разом вирушити в піші походи, відвідати водоспад Воєводин чи розслабитись у чані. Цікаво, що користуватися ґаджетами під час програми можна лише 30 хвилин на день. 

Ветеран взяв участь у програмі «Коні і Герої». Фото з сайту hutsulkoni.com

Організатори кажуть, що така трансформаційна програма допомагає подолати ПТСР і знайти внутрішню гармонію. Учасники можуть брати в ній участь багаторазово, адже вона відкрита для всіх, хто хоче відновитися та знову зосередитися на житті.

Танцювальна терапія в Ужгороді

В Ужгороді запустили реабілітаційні заняття з танців для військових і їхніх сімей. Це ініціатива громадської організації «Волонтери Закарпаття». Проєкт називається «Поверни мене з війни», і його основна мета — допомогти військовим повернутися до звичного життя через танець. Викладачі програми — професійні танцюристи Віталій Ерфан і Вікторія Запрудська.

Заняття для ветеранів, військових і членів їхніх родин. Фото: фейсбук громадської організації «Волонтери Закарпаття»

Заняття стартували в березні 2024 року з повільного англійського вальсу, але зараз учасники вчаться спортивних і латиноамериканських танців. Ветерани можуть приходити на заняття зі своїми партнерами, а тим, хто не має пари, допоможуть волонтерки-танцівниці, які займаються в спортивних групах.

Англійський вальс для військових і ветеранів. Фото: фейсбук громадської організації «Волонтери Закарпаття»

В Україні танцювальна терапія внесена в Перелік методів психотерапії з доведеною ефективністю, затверджений МОЗ України. Тобто це науково акредитований метод психотерапії, який вивчає танець, його властивості та вплив на людину.

Терапевтичний сад у Києві

А для жителів або гостей столиці в Подільському районі Києві є сад відновлення та терапії ментальних травм. Це ідея данського урбаніста Мікаеля Кольвіля-Андерсена, яку реалізували за підтримки посольства Данії. Місце для саду обрали в занедбаній частині лісу між Кирилівською церквою та психіатричною лікарнею, де роками скидали сміття. На території є стежки для прогулянок, а також зони для терапії: центральна для групових занять, альтанки для двох та індивідуальні кабінки для усамітнення.

На території облаштували центральну зону для групових терапевтичних сесій, альтанки для двох та індивідуальні кабінки. Фото: сайт КМДА

Сад використовує скандинавські підходи до здоров’я та ландшафтного дизайну, щоб допомагати людям із психічними травмами, зокрема тими, що виникли через війну. 

«Терапевтичні сади можуть допомагати в лікуванні психічних травм і ПТСР. Це стає можливим за умови правильного планування садового дизайну з урахуванням теорій поведінки людини. Ця наука настільки поширена, що в кожному місті Данії є такі сади. Ними користуються ветерани різних війн», — зазначає урбаніст.

Nordic Therapy Garden реалізує засновані на дослідженнях скандинавські концепції здоров’я та ландшафтного дизайну, щоб допомогти людям, які страждають від психічних травм і невидимих ран війни, зокрема, ПТСР. Фото: сайт КМДА

Читайте також: У Києві на Подолі відкрили перший в Україні терапевтичний сад: що там можна побачити

Гончарство в Києві

Гончарі Dovgan-art із села Хотів, що в Обухівському районі, спільно з Українським ветеранським фондом створили майданчик для проведення майстер-класів. Власник майстерні Володимир Довган виготовляє гончарні вироби понад 30 років. У 2015 році він пішов на захист держави — виконував бойові завдання на Донеччині, був протитанкістом. Після звільнення Володимир дізнався про можливість отримати ветеранський грант.

«Він вирішив щось змінювати у своїй улюбленій справі. Мова саме про соціальну складову: проведення реабілітаційних заходів, майстер-класів, популяризація ремесла. Це така собі терапія, яка допомагає розслабитись і відволіктися. Але в нього не було території, не було що вкладати у власне приміщення. Ми подалися на грант, виграли його», — розповіла ШоТам його дружина Оксана.

Родина Довган — власники гончарної майстерні Dovgan-art. Фото: ШоТам

Волонтери закупили гончарні круги, нову піч і допомогли збудувати другий поверх майстерні. Тепер творчий простір регулярно приймає військових — для ветеранів і їхніх родин відбуваються арттерапевтичні майстер-класи. Ці заняття проводять разом з благодійним фондом «Після служби» та психологами з лікарні «Феофанія».

Горотерапія у Львові

Організатори проєкту «Горотерапія» впевнені, що гори лікують. Програму проводить громадська організація «Метта», що з 2019 року надає кваліфіковану допомогу постраждалим від війни, зокрема ветеранам з ПТСР і гострим стресовим розладом.

«Ми вирішили об’єднати перевірені методи лікування, такі як EMDR (метод психотерапії, що ґрунтується на принципі самозцілення психіки) і когнітивно-поведінкова терапія, з груповою підтримкою. Групова підтримка працює за принципом “рівний рівному”, а також відбувається за допомогою психологів, практик усвідомленості та впливу природи», — пишуть на офіційному сайті ГО. 

Військові взяли участь у програмі «Горотерапія» та піднялися на гору Параска. Фото: інстаграм ГО «Метта»

Проєкт організували за принципом лісового ретриту (усамітнення групи в лісі впродовж 4 днів), щоб допомогти людям заглибитись у себе та знайти ресурси в природі та в собі для подальшого зцілення. Ретрит проводять досвідчені гіди та психологи, які працюють з військовими з 2014 року.  Партнерами програми є українські ветерани з ГО Nomad.live

Походи для захисників організовують щомісяця. Наприклад, у вересні демобілізовані воїни долали туристичний шлях «Сколе-Параска» недалеко від Львова. Вони жили в горах, готували їжу на багатті, багато спілкувались і співали пісні. Участь є безкоштовною, але до Львова треба доїхати самостійно. 

Демобілізовані захисники України на Закарпатському туристичному шляху. Фото: інстаграм ГО «Метта»

Коментарі

Можливості

Українські технологічні компанії можуть отримати $50 000 на розвиток

Опубліковано

Український фонд стартапів (УФС) спільно з Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) запускає програму фінансової підтримки для українських технологічних стартапів. Загальний бюджет програми складає $2,5 мільйона, а заявки приймають до 31 грудня 2025 року.

Про це повідомляє Український фонд стартапів.

Що пропонують

  • До $25 000 для проєктів на стадії Pre-seed.
  • до $50 000 для стартапів на стадії Seed.

Окрім фінансування, учасники отримають доступ до експертних знань, менторства та мережі контактів для виходу на світовий ринок.

Хто може податися

    Заявники повинні відповідати таким критеріям:

    • бути зареєстрованими підприємцями;
    • мати річний дохід не більше $500 000;
    • не отримувати інвестицій чи грантів на суму понад $500 000;
    • здійснювати діяльність виключно на підконтрольних територіях України;
    • не входити до санкційних списків.

    Читати також: В Україні запустили нову ініціативу для посилення жіночого лідерства: як до неї доєднатися

    Хто не може брати участь

    У програмі фінансової підтримки не можуть брати участь проєкти, які вже отримали фінансування через програму BRAVE1, а також компанії, які займаються виробництвом продукції військового призначення.

      Як подати заявку

      Для участі необхідно:

      1. зареєструватися на веб-порталі програми;
      2. надати анотацію проєкту, опис команди, кошторис, відеопрезентацію та pitch deck.

      Нагадаємо, в Україні запустили новий освітній курс, як отримати грант і започаткувати власний бізнес.

      Фото: Freepik.

      Коментарі

      Читати далі

      Можливості

      В Україні запустили нову ініціативу для посилення жіночого лідерства: як до неї доєднатися

      Опубліковано

      Шість з десяти нових підприємств в Україні у 2024 році засновані жінками, а в Збройних силах України служать 68 тисяч захисниць. Жінки все частіше опановують професії, які традиційно вважалися «чоловічими». Однак через гендерні стереотипи їхній потенціал досі часто залишається недооціненим, що відображається в нижчих зарплатах, недосяжних посадах і скептицизмі щодо експертизи та вмінь. 

      Про це повідомляють представники проєкту.

      Про проєкт #AmplifyHer

      У звіті The Global Gender Gap (2024) Україна посідає 63 місце за показником гендерного розриву серед 146 країн. 

      Щоб зруйнувати суспільні установки, стартував проєкт #AmplifyHer. Його мета — створити платформу, де жінки-лідерки, активісти та представники влади можуть обмінятися досвідом і спільно зробити вклад у досягнення гендерної рівності в Україні. 

      «Ми прагнемо розкрити лідерський потенціал жінок, надихнути їх на досягнення нових висот та створити суспільство, де кожна людина має рівні можливості для реалізації своїх мрій», — коментує Анна Петрова, засновниця Startup Ukraine та Selfmade Women Community. 

      Ініціативу «#AmplifyHer: Leading the Way for Women in Ukraine» реалізує Центр підприємництва та інновацій Startup Ukraine спільно з Selfmade Women Community. 

      Фото: надане Startup Ukraine

      Для кого цей проєкт? 

      • Жінки-лідерки: власниці бізнесу, фрилансерки, керівниці організацій;
      • Представники місцевих органів влади: члени рад, лідери громад;
      • Експерти з гендерних питань та активісти;
      • Усі, хто зацікавлені у просуванні гендерної рівності.

      Читати також: Українські захисниці стали лауреатками міжнародної премії Women in Defence (ВІДЕО)

      Що у програмі? 

      Ініціатива #AmplifyHer — це офлайн-форум, серія онлайн-воркшопів та digital-посібник з досягнення гендерної рівності.

      Форум «#AmplifyHer» відбудеться 10 грудня 2024 року в Києві. Ця подія об’єднає понад 100 учасниць з різних куточків України.

      У програмі форуму:

      • 10 українських жінок-лідерок, які поділяться власними історіями подолання перешкод та особистих досягнень; 
      • Панельні дискусії, присвячені актуальним темам гендерної рівності;
      • Презентація Гендерної стратегії Ради Європи 2024–2029 років.

      Реєстрація на форум — за посиланням на сайті.

      Три воркшопи, присвячені актуальним питанням гендерної рівності, пройдуть протягом листопада та грудня: 

      •  «Створення стійкої моделі балансу між роботою та особистим життям»: 30 листопада 2024 року, 12:00 — 18:00 (офлайн). Для жінок-лідерок, підприємниць і самозайнятих.
      • «Адвокаційні стратегії для забезпечення гендерної рівності в оплаті праці»: 6 грудня 2024 року, 12:00 — 18:00 (онлайн). Для гендерних радників, активістів і широкої громадськості.
      • «Гендерно-інклюзивне врядування»: 13 грудня 2024 року, 12:00 — 18:00 (онлайн). Для представників місцевих органів влади та громадських лідерів.

      Напрацювання учасників проєкту увійдуть в електронний посібник «Amplifying Women’s Leadership in Ukraine: A Practical Guide to Achieving Gender Equality». У ньому будуть зібрані реальні кейси, рекомендації та інструменти, для всіх, хто хоче впроваджувати підходи гендерної рівності у своїй організації чи громаді. 

      Участь у форумі та воркшопах безплатна за умови попередньої реєстрації. Для цього — зареєструйтесь за посиланням

      Нагадаємо, що жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків.

      Фото обкладинки: Freepik.

      Коментарі

      Читати далі

      Можливості

      Український культурний фонд розпочав грантовий конкурс для митців: як податися

      Опубліковано

      УКФ оголосив про початок реєстрації на першу конкурсну програму грантового сезону 2025 «Стипендії».

      Про це повідомили у пресслужбі установи.

      Для чого видаватимуть гранти

      Конкурсу програму створили для того, щоб:

      • надати можливості для творчості митцям, зокрема людям з інвалідністю, ВПО, ветеранам та постраждалим від війни;
      • підтримати інноваційні проєкти про війну із використанням сучасних технологій і досліджень;
      • сприяти проєктам з популяризації української мови, оновлення культурного бачення та подолання провінційності.

      Хто може подаватися

      Фінансування можуть отримати українські митці, які досягли 18 років та створюють культурний продукт на неокупованій території України.

      Читайте також: В Україні з’явилося нове видавництво гарного настрою «Капібара :)»

      Розмір грантів

        • Загальний бюджет: п’ять мільйонів гривень;
        • мінімальна сума гранту: 50 тисяч гривень;
        • максимальна сума гранту: 200 тисяч гривень.

        Проєкти, які можна реалізувати

        Учасники можуть створювати різноманітні продукти, зокрема: артоб’єкт, аудіозапис синглу або альбому, виставка, відеоролик, вебфільм, відеоблог, телепередача, подкаст, радіопередача, сценарій, вистава, п’єса, партитура, перфоманс, стінопис, віртуальний музей (в тому числі 3D-тур), цифровий архів або каталог, 3D-модель, вироби народних промислів та ремесел, інклюзивні проєкти та адаптацію культурного продукту.

        Подати заявку та дізнатися більше про можливість можна за посиланням.

        Фото: пресслужба УКФ

        Про Український культурний фонд

        УКФ — це державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституцію заснували у 2017 році. За сім років Фонд профінансував 2717 проєктів на суму 1,6 мільярда гривень.

        Нагадаємо, що Україна отримала унікальну колекцію про Голодомор, зібрану американським меценатом (ФОТО).

        Фото: Unsplash

        Коментарі

        Читати далі

        Шопочитати

        Освіта5 днів тому

        Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

        Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

        Економіка і бізнес7 днів тому

        «Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

        Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

        Культура2 тижні тому

        Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

        Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

        Культура4 тижні тому

        Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

        У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...