Суспільство
На вокзал Жмеринки після “еміграції” повернули пам’ятник Остапа Бендера
На Привокзальній площі Жмеринки встановили пам’ятник головному герою роману «Дванадцять стільців» Остапу Бендеру. Як пише “День”, монумент демонтували сім років тому під час реставрації вокзалу і прилеглої території. Увесь цей час скульптура перебувала на зберіганні у свого творця – скульптора Миколи Крижанівського.
Відреставрували і повернули
На численні прохання жмеринчан, місцева влада вирішила повернути пам’ятник. На реєстраційні роботи композиції виділили кошти з місцевого бюджету.
“Остап Бендер повернувся із вимушеної семирічної еміграції до рідної Жмеринки, – написав на своїй сторінці у Facebook його автор Микола Крижанівський. – Це стало можливим за сприяння місцевої влади, котра зорганізовувала всі необхідні реставраційні та будівельні роботи, а також активної підтримки громади, яка прагнула повернення вже брендової скульптури на своє місце”.
Читайте також: На Київщині відкрили пам’ятник Кузьмі Скрябіну (ФОТО)
Як він додає, за 12 років Остап прижився на Привокзальній площі і став справжнім жмеринчанином, символом міста, образом позитивного авантюризму і, закладеного в саму композицію життєдайності та оптимізму, українського характеру.
“Саме таким бачиться мені портрет нашого земляка-подолянина, який викуваний і зварений в благородній міді”, – додає автор.
Що має Бендер до Жмеринки
Пам’ятник Остапу Бендеру встановили на Привокзальній площі у 2001 році до 80-річчя написання роману «Золоте теля», в якому згадується Жмеринка. Довгий час кожен, хто проїжджав через станцію Жмеринка, міг сфотографуватися не лише на фоні величного вокзалу-корабля, а й посидіти на стільцях біля головного героя романів Ільфа та Петрова «Дванадцять стільців» і «Золоте теля» Остапа Сулеймана Берта Марія Бендер-бея. Однак у 2011 році розпочали реконструкцію площі, пам’ятник зняли та забули повернути. Тепер Остап Бендер знову зустрічатиме і проводжатиме пасажирів Жмеринського вокзалу.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі