У Києво-Печерській лаврі незабаром з’явиться пам’ятник Івану Мазепі, виконаний за проєктом скульпторів Олеся Сидорука та Бориса Крилова.
Про це повідомив колишній нардеп та ініціатор історичних проєктів Микола Томенко.
Пам’ятник у вигляді погруддя гетьмана буде встановлено на колоні, прикрашеній гербом Мазепи — так званим «Курчем», знаком волинських князів Курцевичів-Гедиміновичів.
Що зробив Іван Мазепа для Києво-Печерської лаври
За часів гетьманства Мазепи Лавра стала процвітати і набула нинішнього вигляду. Зокрема, гетьман сприяв:
Будівництву Церкви Всіх Святих над Економічною брамою (намальованої Тарасом Шевченком у 1846 році);
Зведенню майже кілометрових мурів Лаври;
Спорудженню Онуфріївської (Палатної) вежі;
Побудові Церкви Різдва Пресвятої Богородиці на Дальніх печерах;
Спорудженню Церкви Святого Миколи (Микільської шпитальної церкви);
Проєкт пам’ятника, розроблений скульпторами Сидоруком та Криловим у Ливарні Ігоря Давидова, передбачає бронзове погруддя Мазепи, встановлене на гранітній колоні. Наразі монумент виготовлений з гіпсу, але згодом його буде відлито з бронзи.
На погрудді Іван Мазепа зображений у латах і з Андріївською стрічкою, що відповідає історично достовірному портрету гетьмана, який нині зберігається в художньому музеї Дніпра. Колона прикрашена гербом Мазепи — «Курчем», що символізує зв’язок з волинськими князями Курцевичами-Гедиміновичами.
Нагадаємо, що у Музеї війни відкриють виставку про Курщину та операцію ЗСУ.
Він у чорному кітелі з погоном генерал-лейтенанта, тримає кота, а навколо нього — ромашки, пташка та символ ГУР — сова з мечем.
Сестри Фельдман зазначили, що їхня робота присвячена українським військовим, особливо «герою України, який не боїться викликів і несе величезну відповідальність у важкий час».
Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету, присвячену логістам Збройних Сил України (ФОТО).
Майданчик оснащений спеціальними доріжками для зручного пересування на кріслах колісних, а зони навколо ігрових елементів мають жовті позначки для безпеки.
Фото: Бучанська міська радаФото: Бучанська міська рада
Театр на Подолі у тестовому режимі показав виставу з аудіодискрипцією для глядачів з порушенням зору.
Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.
Як все пройшло?
На виставу «Вільні люди» прийшли 12 людей з інвалідністю та їх супроводжувачі. Унікальність події полягала в тому, що глядачі слухали спеціальний голосовий супровід через навушники. Це дозволило їм краще зрозуміти те, що відбувається на сцені — описувалися декорації, дії акторів та інші деталі.
Після вистави відбулася дискусія, на якій обговорювали створення безбар’єрного театрального простору.
Наступну виставу з аудіодискрипцією в Театрі на Подолі проведуть 31 жовтня. Це буде спектакль «Сніг у квітні» за твором Теннессі Вільямса. Окрім цього, театр тестує систему титрування для людей з порушенням слуху.
Наступна така вистава — 8 листопада, де покажуть «Шановні безумці» Жана Жироду.
Керівниця відділу політики безбар’єрності МКСК Леся Хемраєва відзначила, що Театр на Подолі показує чудовий приклад доступності культури для всіх, і все більше театрів в Україні долучаються до цього руху.
Нагадаємо, що Фагот прочитав лист незаконно ув’язненого Богдана Зізи (ВІДЕО).
Коментарі