Суспільство
На Тернопільщині Шумська громада працевлаштувала чотири десятки переселенців (ВІДЕО)
Попри війну підприємства Шумської громади не припиняють працювати. Ба більше — намагаються знайти робочі місця для переселенців.
Як тернопільці розвивають бізнес, щоб допомогти внутрішньо переміщеним українцям, розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада Діє».
Шумська громада влаштувала на роботу понад 40 переселенців. Робочі місця знайшли на маслозаводі, швейній фабриці та у сфері краси. Громада розвиває бізнес, аби відкрити ще більше вакансій.
«Першою була працевлаштована людина у салон краси. Ми звернулися до бізнесу, щоб за можливістю працевлаштовували. І не тільки до бізнесу – і до комунальних установ», — згадує Шумський міський голова Вадим Боярський.
Серед підприємств, які надали роботу, – 20-річна швейна фабрика. Тепер уніформу для готелів та ресторанів Європи шиють і нові мешканці громади.
Ольга разом з чоловіком та дитиною приїхала з Рубіжного, що на Луганщині. У Шумській громаді допомогли з житлом та роботою, у колективі вона вже своя.
«Влаштувалися одразу, як приїхали, працюю пакувальницею, мені подобається», — Ольга, переселенка з Луганщини.
Читайте також: Двічі тікала від війни. Переселенка з Авдіївки Діана Максименко відкрила перше антикафе на Вінниччині
Разом із переселенцями працівники фабрики залишаються після роботи, аби допомогти ЗСУ. Вже пошили 150 наборів постільної білизни для місцевої лікарні та 300 комплектів білизни для військових.
«Ми постійно шиємо так звані «розгрузочні пояси». Це спеціальний атрибут військової форми. На пояс чіпляється відповідне приладдя для військових», — Володимир Банах, директор швейної фабрики «Сегеш-Україна».
Працюють переселенці і на маслозаводі, який відновив роботу на початку вторгнення.
«Ми готові надати земельні ділянки, також є приватні земельні ділянки, які пропозиції дають для розміщення, релокації бізнесу. Тому ми запрошуємо і відкриті. Є пропозицій багато, готові працювати, готові надавати пільгові умови», — каже Вадим Боярський, Шумський міський голова.
Нагадаємо, у громаді на Хмельниччині мешкає ціле поселення переселенців зі сходу.
Також ШоТам повідомляв, як громада на Волині шукає бізнеси, які готові працювати попри війну.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі