Економіка
Громада на Волині шукає бізнеси, які готові працювати попри війну (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Володимир-Волинська громада з початком війни запустила програму релокації для підприємців.
Куди їхати бізнесам, що зацікавлені у близькому сусідстві з ЄС, розповідає ШоТам.
Це ідеальне місце для бізнесів, які готові працювати з ЄС, адже до кордону з Європою лише 12 км.
Володимир-Волинська громада під час війни стала потужним тилом. Тут не лише приймають вимушених переселенців, але й запустили програму релокації підприємств.
У місцевому парку уже працює ятка з солодощами – бізнес із Донеччини. У ТЦ відкрився кабінет лікувального масажу – бізнес із Харкова. А підприємець із Херсонщини мріє запустити виробництво пельменів.
Читайте також: Знову починаємо все з нуля. Луганський завод «Аеромех» створює унікальні сепаратори для аграріїв
«Усе обладнання залишилось на окупованій території. Але держава нам надає гранти, це дозволить нам розвинутися», — каже підприємець Артем Курінний.
Громада допомагає Артему оформити документи та підібрати місце та вже розробила пропозиції для великих виробництв. Навіть видали каталог вільних орендних площ та земельних ділянок. Масштаби різні – від 100 м² до 37 га.
«У нас є і високі приміщення, які мають велику площу, декілька тисяч квадратних метрів, де сьогодні підходить залізниця. Ми маємо вільні земельні ділянки, де також можна облаштувати і велике виробництво», — міський голова Володимир-Волинської громади Ігор Пальонка.
Читайте також: «Це справа нашого життя». Херсонці відкрили в Києві Verde Salad Bar з легендарними «космічними» сирниками
А ще тут діє одна з найнижчих ставок на нерухоме майно.
«Було вирішено питання щодо встановлення ставки на нерухоме майно – 0,3%, це – одна з найнижчих ставок. Для того, щоб сюди йшли потенційні інвестори», — міський голова Володимир-Волинської громади Ігор Пальонка.
Володимирчани запрошують до себе малий та великий український бізнес, щоб разом працювати на нашу Перемогу.
Нагадаємо, Краматорський артпростір переїхав до Дніпра і шиє спальні мішки ЗСУ.
Також ми повідомляли, як переселенка за півтора місяця відкрила у Тернополі мовний центр «Мрія».
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
«Тернопільгаз» перейшло під управління держави та групи «Нафтогаз».
Про це повідомили у пресслужбі Нафтогазу.
Зазначається, що підприємство обслуговує близько 200 тис. домогосподарств і 3 тисячі юридичних осіб.
Загальна кількість інтегрованих у групу «Нафтогаз» газорозподільних компаній збільшилася до 23.
«Звертаємо увагу, що особові рахунки клієнтів, тариф на розподіл і реквізити для оплати послуг для жителів Тернопільщини залишаються незмінними», — уточнюється в повідомленні.
«Тернопільгаз» – це вже 23-тя газорозподільна компанія у складі «Нафтогазу». Поза його охопленням залишились тільки Одеська і Полтавська області, а також чотири повністю чи частково тимчасово окуповані регіони: Херсонська і Луганська області, Крим та Севастополь.
Читайте також: Дергачівські месники: від розвідки для 92-ої бригади до відновлення на прикладі Японії. Кейс відбудови сміливої громади Харківщини
Про Нафтогаз
Відзначимо, що компанії Групи Нафтогаз:
- здійснюють повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам;
- здійснюють безперебійний транзит газу до європейських споживачів, імпорт газу;
- переробляють газ, нафту та конденсат на п’яти газопереробних заводах, що входять до складу групи, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів.
- реалізовують автомобільні палива через фірмову мережу автозаправних станцій.
Нагадаємо, уперше в історії Україна увійшла в опалювальний сезон без імпорту газу.
Раніше ми повідомляли, що Укргазвидобування встановило трирічний рекорд із видобутку газу.
Фото: facebook.com/NaftogazGroup.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Майстерня дерев’яних іграшок SABO з Полтави на грант збільшила обсяги виготовлення продукції.
Історію підприємця розповіли у Міністерстві економіки України.
Олександр Классович — підприємець із Полтави, займається виготовленням дерев’яних екологічних іграшок для дітей під брендом SABO. Значна частина їхньої продукції продається на американському ринку. Решта – в Україні. В майстерні виготовляють понад 100 видів іграшок.
«Це розвивавальні ігри, дерев’яний іграшковий посуд, продукти харчування, солодощі. Також є тематичні іграшки, наприклад, ми розробили подарунковий набір “Я – Україна”, серію тематичних іграшок-конструкторів “Італія”, абетки», – розповідає Олександр.
Читайте також: Кав’ярня-шоурум з роботами переселенців. Як «Просто кава» з Донеччини підкорила Івано-Франківськ
Цього року він отримав грант за програмою «Власна справа», яка впроваджується Міністерством економіки, і придбав додаткове обладнання для своєї майстерні — калібрувально-шліфувальний і токарний станки.

«У такий спосіб розвантажили робочі руки і підвищили якість продукції на виході. Додаткове обладнання дозволяє збільшити обсяг виготовлення продукції на день. Тепер ми виконуємо всі замовлення вчасно. До цього нам було дуже важко вкластися в 1-2 тижні. Іноді навіть не встигали виготовити іграшки у домовлений термін», – пояснює Олександр.
У майбутньому підприємець планує надалі розширювати ринки для експорту та збільшити впізнаваність бренду як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, планують вийти зі своєю продукцією на ринок Азії.

Про грант
З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, у Луцьку дві дівчини-підприємиці на грант відкрили бізнес здорових десертів.
Також ми розповідали, що завдяки мікрогранту жителька Рівненщини відкрила клінінгову компанію.
Фото: me.gov.ua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська компанія «Нова пошта» відкрила третє відділення в Чехії — у місті Брно.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці компанії.
Наступного року компанія планує відкриття ще у чотирьох чеських містах — Пльзені, Остраві, Ліберці та Чеські Будейовіці.
Клієнти можуть відправляти та отримувати з України документи та посилки до 30 кг. Термін доставки в Україну — від пʼяти днів.
Також доступна курʼєрська доставка та адресний забір вантажів до 1000 кг, тобто кур’єр чеської «Нової пошти» забере відправлення з будь-якої адреси по країні, де буде зручно клієнту, і у визначений час.
Читайте також: Володимир Поперешнюк. Торгівельна війна – це помилка
Відділення працює щодня за адресою Trnitá 491/5, 602 00. За шість місяців роботи в Чехії компанія доставила 30 000 відправлень.
Про компанію
«Нова Пошта» — українська компанія з логістики. Заснована у 2001 році. Є лідером експрес-доставки за кількістю перевезених посилок в Україні — за 2020 рік доправила 327 млн посилок та вантажів.
«Нова пошта» у 2022 році почала працювати у країнах ЄС, де перебуває близько 6 млн біженців з України. Угорщина стала дев’ятою країною ЄС, де з’явились відділення Nova Post, після Польщі, Литви, Чехії, Румунії, Німеччині, Словаччини, Латвії та Естонії.
До кінця 2023 року компанія планує відкрити відділення в Мілані й Парижі, а у наступному році – ще 16 відділень за кордоном.
Нагадаємо, нещодавно Нова пошта запустила друге відділення у Румунії.
Фото: facebook.com/novapostcz.official.