

Суспільство
На одному з найбільших мостів Чернігівщини завершують ремонт (ФОТО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У листопаді 2023 року дорожники завершать ремонт на правому проїзді мосту через річку Десна. Це один з найбільших мостів у Чернігівській області, його довжина – майже 600 метрів, розрахована споруда на 4 смуги руху.
Про новину повідомили в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.
Розповідається, що міст через річку Десна росіяни підірвали на початку повномасштабного вторгнення у березні 2022 року. На нього скинули щонайменше 6 авіабомб. 200 метрів прогонової будови були зруйновані повністю.
Він важливий для сполучення Чернігова з Києвом, адже після деокупації вантажівки змушені були їхати в обʼїзд вузькою дорогою, завширшки 6 метрів. Дорога від Києва до Чернігова займала вдвічі більше часу через стан дороги та щільний потік транспорту.
Читайте також: Бойківська чи подільська? А може, кримська? Спробуйте вгадати походження вишиванки за орнаментом та кольорами (ТЕСТ)

Після обстеження та розмінування території, влітку 2022 року, зруйновані конструкції демонтували та почали відбудову.
У липні 2023 року повністю завершили відновлення підірваної частини споруди та пустили рух транспорту по одному з проїздів мосту, що вкрай важливо для налагодження сполучення не лише між Києвом і Черніговом, а й громадами області, які розташовані на правому березі Десни.
Далі почали капітальний ремонт вцілілої частини мосту, яку пошкодили снаряди. Поетапно дорожники проводять демонтаж кожної старої плити, далі встановлюють балки нової, в’яжуть арматуру, заливають бетоном, наносять гідроізоляцію, влаштовують шари дорожнього одягу.

Наразі залишається ремонт останніх плит правого проїзду і після цього ремонтники переходять працювати на лівий. У 2024 році тут буде повноцінно забезпечений проїзд чотирма смугами руху.
Нагадаємо, на Закарпатті монтують 45-метрову конструкцію мосту через річку Тересва.
Також на Львівщині завершили капремонт мосту через річку Желдець.
Окрім того, на Київщині на трасі «Київ-Чоп» відкрили всі чотири смуги для проїзду автотранспорту відремонтованим мостом через річку Ірпінь.
Фото: Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві відкрили Подільський міст для спецтранспорту з метою забезпечення життєдіяльності міста під час воєнного стану.
Про це повідомив у телеграмі міський голова Києва.
«Сьогодні ми відкрили рух спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусне сполучення для пасажирів з лівого берега на правий Подільсько-Воскресенським мостовим переходом», — йдеться у повідомденні.
На першому етапі тут працюватиме автобусний маршрут №111 за напрямком «Станція метро «Площа Українських Героїв» – станція метро «Лівобережна».
Читайте також: Не ігнорувати нову реальність. Експерти про те, як бізнесу комунікувати в кризу
Подільсько-Воскресенський мостовий перехід – це найбільший з обʼєктів транспортної інфраструктури Києва та України. Протяжність мостового переходу – понад 10 км.
Водночас будівництво цього мостового переходу триває. Адже це важливий об’єкт для життєдіяльності міста, а також для його обороноздатності.
Наступним етапом будуть роботи, які забезпечать проїзд на вул. О. Бальзака.

Про міст
Подільсько-Воскресенський мостовий перехід – мостовий перехід, що споруджується в Києві через річку Дніпро та має з’єднати Поділ з лівобережними районами Воскресенка та Райдужний масив.
Після добудови Подільсько-Воскресенський міст має стати найбільшим арковим мостом у Європі. На мосту буде облаштовано шість смуг для автомобільного руху та дві колії метро.
Нагадаємо, у 2020 році стало відомо, що Подільсько-Воскресенський міст у Києві почнуть асфальтувати.
Також у 2020 році на Подільсько-Воскресенському мосту забетонували перші шарніри для арки.
Фото: t.me/vitaliy_klitschko.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Комунальне підприємство «Вінницяміськтеплоенерго» отримало мобільну котельню від Проєкту енергетичної безпеки USAID.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Твердопаливна мобільна котельня оснащена котлом, необхідними насосами, системами очищення води, електропостачання і дренажу. Котельня працюватиме на біомасі, і навіть має резервне джерело живлення – генератор.
Зазначається, що передана мобільна котельна – ще один вагомий внесок у стале функціонування комунального підприємства не тільки впродовж цього, а й на майбутні опалювальні сезони.
У випадку надзвичайних ситуацій та блекауту вона забезпечуватиме теплом заклади соціальної сфери.
Читайте також: Українські бренди переосмислюють етнічну спадщину України. Ось чому це нормально і правильно
З минулої зими Проєкт енергетичної безпеки USAID передав «Вінницяміськтеплоенерго» 41 генератор, 1 екскаватор для виконання аварійно-ремонтних робіт, труби, арматуру і 200 т промислової солі. Загальна вартість допомоги, наданої USAID для «Вінницяміськтеплоенерго», становить 5,2 млн грн.
Про USAID в Україні
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року. Нині 42 проєкти USAID сприяють вирішенню нагальних потреб і довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надав 16,75 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, 1,4 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 1 млрд доларів допомоги на розвиток.
Нагадаємо, Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні для проходження зими в умовах війни, та готують нові такі поставки.
Також у Бучі на Київщині побудували нову котельню, яка забезпечить теплом 14 багатоповерхівок.
Раніше ми повідомляли, що Миколаїв отримав три блочно-модульні котельні від Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
Фото: facebook.com/usaidesp.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Ця історія кохання почалася зі шкільної парти, а дійшла до весілля на фронті.
Про історію кохання Анатолія і Наталії розповідає ШоТам.
Анатолій і Наталія, навчаючись у школі, не наважувалися зізнатися в почуттях одне одному.
Випускний розлучив їх на роки, однак у 2021 доля звела їх знову: випадково зустрілися на пляжі в Скадовську. Відтоді вони почали спілкуватися, а згодом і зустрічатися.
Коли почалася повномасштабна війна, Наталія була першою, кому зателефонував Анатолій. Він запропонував дівчині жити разом і спільно проходити всі випробування. Кохана погодилася.
Анатолій вступив до бригади «Лють», аби захищати країну. Саме тоді закохані вирішили, що весілля відбудеться на фронті. Військова форма та білосніжна сукня нареченої — все відбулося за фронтовими традиціями.
Читайте також: Замість Tinder – вечорниці. Як залицялися та фліртували наші предки? (ТЕСТ)
Відтепер Анатолій боронить від ворогів не тільки рідну землю, а й законну дружину.
Про проєкт
Ця історія є частиною проєкту про кохання українців під час війни «Я тебе … війна». Попри всі спроби ворога знищити нашу націю, ми не лише завзято боремося, а й продовжуємо любити і закохуватися всупереч усьому! І проєкт «Я тебе … війна» — це 100 історій про любов, які варті, аби про них почули.
Нагадаємо, українські військові врятували подружжя за допомогою дрона.
Також ШоТам розповідав, як хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті.