Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
20170709 164711 1 20170709 164711 1

Суспільство

На Одещині бізнесмен вирощує мандарини та гранат у відкритому ґрунті

Опубліковано

Бізнесмен з Овідіополя Одеської області руйнує усі шаблони та стереотипи щодо агробізнесу в Україні. Він вирощує екзотичні рослини, які роками вважалися “заморськими”.

Крім того, він поділився з читатчами shotam.info лайфхаками, як відійти від культивування традиційних культур рослин, притаманних для нашої кліматичної зони. Як вирощувати екзотику, коли маєте не багато землі. Також відкрив таємницю, як зекономити на тепличному бізнесі, застосовуючи лише знання із області фізики та інженерії.

Читайте також:“Чорні лебеді” у бізнесі: як не здатися, коли продаєш органічні продукти

Поради від 64-річного власника фірми “Азіміна” Юрія Дубинчука стануть у пригоді тим, хто фанатіє від роботи на землі та хоче перетворити це на бізнес.

За словами підприємця, саме стереотипи, мовляв “у нас не виросте” – заважають українському бізнесу вийти на новий рівень. Ми не можемо розвиватися як висококласна аграрна країна, поки вирощуємо традиційні культури кукурудзи чи картоплі. Та чи варто відмовлятися від кукурудзи і гектарами вирощувати ківі – розбиралися разом із власником екзотичної ферми Юрієм Дубинчуком.


Юрій Дубинчук – власник фірми “Азіміна”

Просвітницька діяльність в основі бізнесу

“Моя мета – розширити кругозір садівників”.

Фірма “Азіміна”вже сьомий рік вирощує та реалізує саджанці екзотичних акліматизованих для України рослини: хурми, гранату, інжиру, актинідії та інші. Загалом, асортимент магазину має більше 1000 найменувань екзотичних рослин. Проте це не тільки саджанці, а й насіння.

Про свою справу Юрій говорить, що це просвітницька діяльність на основі бізнесу.

“Задача переді мною стояли просвітницька. Хотів познайомити населення з тими культурами, які, на мій погляд, мають безліч переваг перед тими, які традиційно вирощують в Україні. Це пов’язано і зі зміною клімату та умов життя. Мета – розширити кругозір садівників”, – каже про свою місію Юрій.

Читайте також: Кондитерка в стилі джазу: як одесит експортує пряники

Багато ідей Юрій черпає у американців та китайців. Сам селекцію не проводять. Проте знаходять селекціонерів по світу, купує у них найцікавіші екземпляри рослин.

Зараз Юрій проходить курс, де навчається, як правильно просувати свій бренд та збільшувати продажі рослин, як правильно доносити інформацію до покупця. Нині в місяць обробляє до 400 замовлень. Каже, що в його бізнесі грошовий оборот залежить не від розміру плантацій, а від якості саджанців.

Рослина азіміна, росте на Одещині

“Ми не тримаємо великих полів. Ті види рослин, які з командою вирощуємо – потрібно оберігати від перезапилення, щоб зберегти сорт. Ділянки з саджанцями у відкритому грунті розкидані по Україні. Акліматизуємо і вирощуємо рослини у шести зонах. Більшість розташовуються в Одеські області. Проте є і в Київській, Харківській та Полтавській областях. Дещо вирощуємо у вегетаріях (тип теплиць. – ред.)”, – каже Юрій.

Що екзотичного тепер росте на Одещині

Найчастіше купують хурму, ківі. Вартість саджанців – індивідуальна. Ціна стартує від 5 гривень, це якщо купувати насіння екзотичних рослин та роками чекати, допоки виросте. Найдорожче насіння коштує 30-40 гривень. У свою чергу, ціни на саджанці стартують від 150 гривень і сягають 350. Хоча деякі екземпляри можуть обійтися і в 4 тисячі гривень.

Гранат

“У нас всі зациклились на дешевому і не корисному”.

“Зараз люди більше починають цінувати час, а не гроші. Тому не готові чекати 5-7 років, допоки насіння виросте до розмірів дерева, почне плодоносити. Хоча є ентузіасти, яким подобається сам процес вирощування”, – каже Юрій.

На своїх плантаціях він роками вирощує екзоти. Наприклад, дерево “азіміну” в Україні культивує протягом 25 років. За словами підприємця, з кожним роком зацікавленість у цій культурі зростає.

Читайте також: Як заробити на лавандовому полі, Instagram та хіпстерах?

Також має 30 сортів інжиру, що були обрані з понад 150 видів з Європи і Китаю, які змогли акліматизуватися в погодних умовах України. Цікаво, що деякі кущі інжиру знаходили в горах Швейцарії. Звідти їх теж привозили.Садовод каже, що цей екзотичний фрукт близький родич звичної нам шовковиці.

“Дратує, коли продаєш клієнтам саджанець, даєш інструкцію по догляду. Але вони ігнорують правила, бо нібито мають 20 років досвіду в агросфері. Пояснюю їм, що посадити яблуню і інжир – різні речі. Не розуміють”, – зітхає Юрій. Проте він не опускає руки. Переконаний, що саме просвітницька робота допоможе садівникам відійти від традиційних посадок, сформованих століттями.

Гранат

До прикладу, раніше мало хто знав хурму. Нині, за словами Юрія, більшість українців досі не знають: кущ це чи дерево. Тож бізнесмен активно рекламує цей чудовий фрукт. Він не просто продає саджанець, а допомагає людям, який сорт краще обрати для їхньої місцевості. Підказує, як правильно її посадити, що з нею можна потім робити, як доглядати.

Зі свіжих експериментів фірми Юрія – на Одещині почали вирощувати цитрусові у відкритому грунті. Уже два роки збирають плоди з дерев мандарина. Акліматизовані рослини витримують морози до -17 градусів. Також є гранати у відкритому грунті, які витримують до -15 градусів морозу.

Читайте також: Як почати бізнес в підвалі: історія успіху ветерана

“Цитрусів існують десятки видів. Ми вирощуємо класну рослину кумкват. Він плодоносить двічі на рік. Його вартість у магазинах сягає 400 гривень за кілограм. Тоді для чого вирощувати не дуже корисну картоплю, яка коштує 5-10 гривень за кілограм?! Вирощуйте батат, який на порядок корисніший. Але у нас всі зациклились на дешевому і не корисному”, – переконаний підприємець.

Чому “вегетарії” вигідніші, ніж звичайні теплиці

Окрім екзотичних рослин у відкритому грунті, Юрій вирощує цілий рік баклажани, томати і перець у так званих вегетаріях. Це розробка київського фізика, спроектована ще у 1955 році. Не зовсім традиційна теплиця, яка максимально зберігає тепло, створює найкращі умови для рослин, завдяки накопиченню в ній вуглекислого газу. Розміри вегетерія одеського підприємця сягають до 100 м2. Кількість урожаю у вегетаріях перевищує тепличну норму у 5 разів мінімум.

Кумкват

За словами підприємця, такі теплиці не потрібно опалювати. Взимку приміщення самостійно прогрівається завдяки розміщенню конструкції. Зазвичай, вегетарій розташовують на ділянці землі з нахилом у 10-15 градусів. Дах вегетарію не роблять дугою, навпаки, він має розміщуватися у вертикальній плоскості. Це допомагає максимально збирати кількість сонячного тепла та світла. Крім того, унікальна закрита система вентиляції допомагає не видувати провітрюванням із приміщення азот та вуглекислий газ, який накопичується там.

Читайте також: Купити каву і підтримати регіон. На Донбасі розвивається новий бренд

“Три сотки землі у вегітаріях можуть повністю забезпечити зеленню і овочами усі ресторани великого міста – така там інтенсивність росту. Те, що у звичайних умовах росте до півметра – у такій теплиці сягатиме чотирьох метрів. Пояснення просте – у вегетаріях накопичується велика кількість вуглекислого газу, що є головним джерелом “харчування” рослин. На таких кормах вони дають максимальний приріст зеленої маси”, – каже Юрій.

Для додаткового освітлення взимку можна використовувати дешеве Led-освітлення.

Власна справа відбирає час, проте приносить гроші

“Колись англійці встановили, що друга за подовженням життя людини професія – садівника, – сміється Юрій. – А у наші складні часи вирощувати троянди – злочин. Треба щоб твоє садівництво були красивим, смачним, корисним і приносило гроші”.

Шовковиця та інжир

З дитинства він цікавився теплицями. Але тоді більше захоплювався технічною стороною. У дорослому віці купив дачу, там почав експериментувати. Він має вищу технічну освіту, закінчив патентний інститут, а шість років тому, у віці 58 років закінчив ще й аграрний університет. Тож свій перший досвід з рослинами здобував на практиці.

Із труднощів, яких зазнавав його бізнес протягом всього існування – позапланове відключення води, що може стати фатальним для деяких рослин, відключення світла. Усе вдалося подолати.

Хурма

Через високу зацікавленість зі сторони клієнтів, робочий день підприємця триває 12 годин. Крім роботи біля рослин, доводиться також працювати і продавцем: контактувати з клієнтами, оформляти замовлення.

Читайте також: Цього року Україна вперше експортуватиме органічну лохину

“Думаю, що зможемо конкурувати з Китаєм. Там багато недобросовісних фірм, які підсовують покупцям непотріб, обманюють. А українські товари – такі ж дешеві по собівартості. Легко обійдемо конкурентів”, – переконаний Юрій.

“Хочуть відкрити власну справу, мабуть, 90% людей. Але тільки 10 відсотків втілюють свої плани і дають роботу іншим”.

Тож тепер у планах бізнесмена – вийти на рівень експорту рослин закордон. Хоча це, у свою чергу, вимагатиме карантину рослин та боротьби з системою, але підприємець не зупиняється. Юрій зізнається, що планує розширювати асортимент. Каже, що продаж його товарів на платформі Amazon – збільшить прибуток, мінімум, втричі.

Ківі

“Хочуть відкрити власну справу, мабуть, 90% людей. Але тільки 10 відсотків втілюють свої плани і дають роботу іншим. У нас у всіх однакові права, проте можливості реалізуватися маємо всі різні. Головне – не боятися помилок, бо це досвід.

Суспільство

На Івано-Франківщині виявили унікальну колонію пернатих з Червоної книги (ФОТО)

Опубліковано

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.

Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.

На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.

Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.

Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони

А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.

Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.

Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку

Читати далі

Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників

Опубліковано

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.

Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.

Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей

Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.

Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.

Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.

Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Читати далі

Суспільство

Христина Скачківська-Сушко: єдина жінка-старшина в армії УНР (ВІДЕО)

Опубліковано

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.

Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.

Читати далі