Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

На Львівщині відтворили давнє городище в 3D-форматі

Опубліковано

У мережі опублікували першу 3D-реконструкцію древнього міста Пліснеськ VII-XIII століть, на території якого сьогодні розташовується село Підгірці, що на Львівщині. Відео розмістив Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» у фейсбуці, передає Укрінформ. 

Як це виглядає

У 3D-реконструкції представлено понад 80 реконструйованих об’єктів оборонної, житлово-господарської та сакральної архітектури.

Робота в проєкті “3D-модель Стародавнього Пліснеська” в межах програми УКФ “Створюємо інноваційний культурний продукт” зайняла п’ять місяців.

3-D модель Давнього Пліснеська

Відтепер Пліснеськ у 3-D! За сприяння Український культурний фонд ми провели реконструкцію та здійснили 3-D візуалізацію планувальної структури Пліснеського археологічного комплексу впродовж VII-XIII століть.Що цьому передувало? ✔Більше 200 років археологічних досліджень Пліснеська✔ Більше 4 років діяльності Історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ” ✔ Більше 5 місяців праці в проекті “3-D модель Давнього Пліснеська” у рамках програми Створюємо інноваційний культурний продукт – програма УКФ✔ Більше 80 реконструйованих об’єктів оборонної, житлово-господарської та сакральної архітектури✔ Десятки нарад і сотні годин рендерингу 3-D візуалізаційРеалізація цього проекту була б неможливою без багатолітньої праці світлої пам’яті Михайла Филипчука, дослідження якого на Пліснеську стали підставовими для наших реконструкцій.Команда проекту:Автор ідеї: Віталій ЛяскаКоординатор проекту: Володимир ШелепНауковий супровід: Андрій Филипчук, Роман Радович, Віталій ЛяскаАрхітектори: Валерій Міщенко (Valeriy Mishchenko), Максим ЯсінськийДизайн: Лілія Якубовська, Galyna OtchychЗа допомогу та всебічну підтримку у реалізації проекту висловлюємо щиру подяку:Оксані Ткачук, Тарасу Возняку, о. Віктору (Батогу), Ігору Кавичу, Віктору Коцю, Олегу Рибчинському, Нестору-Миколаю Рибчинському, Ігору Бокалу, Галині Андрушкевич-Ардан, Інні Березніцькій, Аліні Броді, Захару Батченку, Оксані Якубовській, Богдану Гринюці та Олександру Дідику.#Пліснеськ_в_3D #УКФ #інновації #археологія #архітектура #культурна_спадщина #cловяни #середньовіччя #реконструкція #історія_для_всіх #ЗаПідтримкиУКФ #Український_культурний_фонд #Створюємо_інноваційний_культурний_продукт #Історико_культурний_заповідник_Давній_Пліснеськ #Підгорецькиймонастир #Реконструкції #Пліснеськ #Пліснесько

Geplaatst door Історико-культурний заповідник "Давній Пліснеськ" op Maandag 28 oktober 2019

У 3D-моделі відтворили різні періоди міста, починаючи від тих часів, коли тут було тільки святилище. А найповніше зображено слов’янський час – розквіт Пліснеська.

Довідково про Пліснеськ

Як повідомляє zaxid.net, давній Пліснеськ був одним із центрів Карпатських хорватів і за площею, що становила 250 гектарів, на ті часи належав до найбільших міст Східної Європи.

Після X століття місто занепало й розбудувалося заново трохи згодом, вже у часи Київської Русі. Втім, за розмірами городище було значно меншим за попереднє.

“Наша 3D-реконструкція базується, по-перше, на результатах 200-літніх археологічних розкопок, по-друге, це етнологічні реконструкції, які базуються на будівлях народного житла”, – пояснив автор ідеї проєкту Віталій Ляска.

Читайте також: Віртуальний музей князів Острозьких створили на Рівненщині

Створять музей під відкритим небом

Зазначається, що 3D-модель Пліснеська – перший крок до створення тут скансену: планують промаркувати стежки і відбудувати житла. Але найбільшою атракцією стане те, що тут знову завирує життя – реконструктори відтворять побут середньовіччя, тож відвідувачі зможуть, наприклад, самостійно приготувати їсти так, як це робили жителі давнього Пліснеська.

“Ми можемо не повністю робити відбудову, лише частково, а частково зробити доповнену реальність, частково можна зробити екскурсію віртуальну. І у цьому нам допоможе 3D-модель”, – зазначив директор історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ” Володимир Шелеп.

Нагадаємо, на Львівщині з’явився новий природний заповідник – “Торфовище Білогорща”.

Коментарі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Опубліковано

Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.

Про це повідомляє dev.ua.

Що таке VIRSHI?

Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.

«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Як це працює?

Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.

Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура13 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...