Суспільство
На Київщині знайшли унікальний скарб часів Гетьманщини
Унікальний скарб золотих прикрас в культурних нашаруваннях 17-18 ст. знайшли українські археологи на території давнього міста у Білій Церкві на Київщині.
Про це повідомили в Інституті археології НАН України.
Археологи розповіли, що знахідка стала справжньою науковою сенсацією. За їхніми припущеннями, скарб пов’язаний з буремними історичними подіями часів Гетьманщини.
«Скарб складається з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г та перламутрового бісеру, які були сховані у невеличкий керамічній посудині», — йдеться у повідомленні.
Наголошується, що скарб часів Гетьманщини — вкрай рідкісна знахідка, яка має велике наукове та суспільне значення. Вона ілюструє значний розвиток матеріальної культури населення України, підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави.
Читайте також: Прикраси, які наближають перемогу. Як херсонська ювелірна майстерня Denma отримала друге життя у Львові
Всі знайдені предмети були передані на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України і, безперечно, прикрасять його експозицію в майбутньому.
Знахідка скарбу ще раз демонструє важливість фахових охоронних археологічних досліджень під час будь-яких будівельних робіт у межах історичних міст — наш обов’язок відповідно до Європейської конвенції з охорони археологічної спадщини.
Нагадаємо, митники завадили вивезенню з України персня Ордену Єзуїтів 18 ст.
Раніше ми повідомляли, що Київські митники зберегли камені віком 407 млн років з відбитками давніх вимерлих риб.
Фото: facebook.com/iarchaeology.
Коментарі